Paulette je zatrpknutá staršia pani, ktorá žije sama v paneláku na predmestí Paríža. Má malý dôchodok, kvôli exekúcii prišla takmer o všetok nábytok a už jej odpojili aj telefón. Jedného dňa sa náhodou stane svedkom pochybného obchodu, vidí v tom znamenie osudu a rozhodne sa, že začne predávať hašiš. (STV)

Ben Nevis

Dala bych lepší hodnocení, ale instantní proměnu zatrpklé důchodkyně v kůl babičku jsem nežrala. Vždyť ona jenom dealovala, nekonzumovala. Každopádně příběh je spíš pohádkový a občas tvůrci nevědí, jestli víc řešit realitu (třeba střet s žárlivou konkurencí) nebo vše podřídit srandě (zločinci nepoznají hračky). ()

korbitch22

Ze začátku mě Paulette strašně srala, jednak nemám rád nervní báby a jednak mě poslední dobou irituje celá francouzká tvorba.Díky bohu čím víc se prodává hašiš, tím je to větší prdel a rozkošný, nekorektní rasistický humor mi cukal s koutky potom už permanentě.Žádnej zázrak to není, ale jelikož sem od toho vůbec nic nečekal, byl jsem spíš příjemně překvapenej.Typický film na jedno podívání á šup do koše.60%. ()

dopitak

Roztomilá přeháňka, který v závěru drobánek přerostla. Bernadette Lafont mi dost připomínala Ninu Divíškovou (ND je o dva roky starší) a byla tím sympatičtější, čím "věrohodnější" skutky ve jménu barevných eurobankovek páchala. Nečekejte moc, ale i absence smutných motivů může v dnešním předramatizovaném kině dost potěšit. Festival francouzských filmů 2012, Brno, Art s nádechem exkluzivity, film půjde do domácích (francouzských) kin až v lednu 2013. ()

peetriss

Od Hašišbáby jsem čekal mnohem více. Jérôme Enrico nedokázal z nadějného námětu vytřískat ani polovinu komediálního potenciálu. Jeho scénář je vyveden do absurdnosti, je extrémně zkratkovitý, nekonzistentní a mnohokrát si musí vypomáhat primitivními berličkami, aby se mu děj nerozpadl pod rukama. Co je však hlavní - vtipnost filmu je velmi sporná. Ještě rozpačitější jsou snahy o citovou hloubkovost, které jsou načaty a nedotaženy, a tudíž zbytečné a rušivé. Nejvíce pobavil kněz. Ostatní herci na mě působili velmi průměrným dojmem. 50% ()

Prometheus69

Geniální... aspoň ten nápad. :) Podstatě je to blbina... ale kupodivu to vcelku dobře funguje. Na tuhle práci musíte mít prostě kvalitní nůž. :D .... Tomuhle já říkám sígři ve výslužbě a nakonec se dostalo i na REED ... z hlediska zábavnosti, tedy pokud na tom nebudete hledat nějaké mouchy "reality... tak se neskutečně pobavíte. Tedy jestli od toho očekáváte nějaké reálné drama, z nádech brutálního náhledu do prostředí dealerů drog... jak tady nejspíš někteří čekali. Tak se tomuhle filmu raději vyhněte. :) 70% ()

Dny francouzského filmu

Dny francouzského filmu

10.02.2013

Ve dnech 14. až 20. 2. v kině Lucerna a 21. až 24. 2. v kině Atlas proběhne přehlídka Dny francouzského filmu. V Lucerně ji odstartuje jeden z nejskloňovanějších snímků posledních dnů, film Michaela… (viac)