Doktor Martin: Záhada v Beskydách

• Česko Doktor Martin: Záhada v Beskydech (viac)

Seriálový doktor Martin rieši vo filme záhady osobného života i detektívnej zápletky. V priebehu jedného dňa sa musí postarať o svoje malé dieťa, vyžehliť si svoje tradičné nedorozumenia s partnerkou a prísť na koreň záhade, ktorej stopy vedú hlboko do minulosti. Dávne tajomstvo beskydských lesov je už takmer zabudnuté, keď ho oživí nález podivuhodne malej kostry. To vnesie do mestečka v horách rozruch, ktorý ešte narastie po tom, čo sa do vyšetrovania vrhnú strážmajster Topinka a doktor Martin. (PubRes)

MM_Ramone

Televízny seriál "Doktor Martin" moc nepoznám. Videl som len zopár epizód. Takže kino film "Doktor Martin: Záhada v Beskydach" s ním nebudem porovnávať. Zrejme je to tak i dobre. Pretože pri filmovej verzii som sa celkom fajn pobavil. A to i napriek tomu, že to s pribúdajúcimi minútami stále viac a viac skĺzavalo do dosť trápnej a scénaristicky chaotickej frašky. Celé to napokon držal nad vodou len pán Miroslav Donutil a krásne beskydské lokacie. ** ()

troufalka

Achich ouvej!! Mám ráda komedie u kterých se bavím a odreaguji. Mám ráda detektivky, které mají správné napětí a přinesou zajímavý příběh. Nemám ráda filmy, které míchají žánry, ale ve skutečnosti ani jednomu zařazení neodpovídají. Když byl převedený původní britský seriál do českého prostředí, říkala jsem si, co z toho asi bude. A nebylo to zas tak hrozné. Ale co funguje na seriál, nemusí nutně fungovat na celovečerní film. Pokud by mělo jít o televizní zábavu, byla bych shovívavější. Když je film zasazený do Beskyd, čekala bych, že se budou postavy chovat jako z Beskyd a mluvit místním nářečím. Když už se Protějov nachází ve Velkých Karlovicích, vycházela bych z místních zvyklostí. I ten vysoký počet slováků na tak malé městečko bych pominula s přhlédnutím ke slovenské koprodukci ... Na české filmové scéně je těch záhad v posledních letech hodně. Záhadou je třeba kde se berou peníze na realizaci filmů se špatným scénářem?! Ale největší záhadu pro mě zůstává, jak se tohle mohlo dostat na plátna kin. ()

ivamka

Chápu, že pražákům aspol je tento film cizí. Zas takové vtipy tam nebyly, ale už jenom za tu krajinu. Sama se do Beskyd dostanu tak jednou za rok, s dětma jsme tam jezdili častěji. Okolí Velkých Karlovic a Karolinky je idylické a pěkně to tam vše bylo.Taky se mi líbily herecké výkony všech i neznámých herců a zvláště Roberta Mikluše. Já nevím co všichni mají s tím Donutilem vtipně umí zahrát akorát Trondu. Jak už tu někdo napsal pěkná oddechovka. Dávám 5 hvězd i když bych hodnotila tak 42%. Odpad dávám jen politickýma sexuálním šaškárnám, které nás vracejí do těch trapných šedesátek. ()

Cortesz

Seriál nebyl žádný zázrak, ale ke zpříjemnění pátečního večera postačil, pár humorných scén a vtípků by se našlo a dle mého názoru je Miroslav Donutil jeden z našich nejlepších herců dnešní doby a seriál si samozřejmě ukradl pro sebe a bavil. Doufal jsem, že tento film bude příjemným zakončením seriálu a bude se věnovat především "Doktorovi" a jeho rodině a bude se výhradně točit kolem vztahu s jeho přítelkyní a k synovi. Bohužel se tak nestalo, namísto toho se tu řeší nějaký triviální promlčený případ, který nikoho nezajímá a jako třešnička na dortu Topinka, který dostal kupodivu mnohem více prostoru než Doktor Martin. To si Česká televize dělá z lidí srandu nebo to myslí vážně? To už je opravdu bizarní záležitost a ještě této dementní postavě věnují následně celý seriál? To si vážně myslíte, že na to bude někdo koukat? Navíc představitel Topinky Mikluš nemá šanci sám bez Donutila (i když se prý v některých dílech mihne, už bude jen jako vedlejší postava) tento seriál utáhnout a X dílů bavit jen svou demencí. Smutné. ()

Filmmaniak

Ve všech produkčních aspektech veskrze televizní a dojmem seriálové epizody natažené na celovečerní délku působící rozlučka s postavou Doktora Martina v bizarním kriminálním příběhu o nálezu trpasličí kostry a pátrání po pokladu, v němž nechybí indiáni, nacisté, estébáci a dobový cirkus. Zatímco věčně nabručený venkovský lékař řeší se svou manželkou banální a uměle vyhrocenou partnerskou krizi, otěže hlavního hrdiny za něj chvílemi přebírá strážmistr Topinka alias největší idiot z celého filmu, jemuž nelze věrohodně uvěřit ani ty nejzákladnější policejní schopnosti. Většinu postav tvoří zdegenerované panoptikum stereotypních figurek a pitvořivých karikatur, herci jsou v řadě případů vedeni ke šklebení a nepřirozenému přehrávání, příběh často zdlouhavě přešlapuje na místě s viditelným pokrokem tak jednou za dvacet minut, pokusy o akční či seriózně dramatické scény vyznívají směšně a parodicky, stejně jako mnohé dialogy, a korunu tomu nasazuje závěrečné vyvrcholení bohaté na krkolomné absurdní zvraty. Chtěný humor je na úrovni speciální školy a vůbec nefunguje, místy se dá naopak dobře zasmát v momentech, kde film zřejmě vtipný být neměl. Plně uspokojit by to mohlo snad jedině ty televizní diváky, kteří se skutečně neironicky těší na připravovaný seriálový spin-off se strážmistrem Topinkou, pokud jim tedy zápletka filmu nebude připadat až příliš výstřední. ()

• Služební vůz Volkswagen Tiguan, se kterým jezdí slovenský policista Lubomír Ostrý (Marek Geišberg), má poznávací značku BA-496YZ. Na Slovensku jsou ale kombinace s „Y“ na předposlední pozici vyhrazené pro přívěsy a traktory a na osobním autě taková značka být nemůže. (Martin_L)

Zemřela herečka Jana Štěpánková

Zemřela herečka Jana Štěpánková

21.12.2018

Česká herečka Jana Štěpánková zemřela. 84letá dáma nakonec nezvládla boj s těžkou nemocí, podle všeho zemřela již v úterý, dnes se s ní pak měli rozloučit její blízcí. Mezi její nejznámější role… (viac)