Doktor Martin

• Veľká Británia Doc Martin
TV spot 2
Veľká Británia, (2004–2022), 62 h 31 min (Minutáž: 45–93 min)

Tvorcovia:

Dominic Minghella

Martin Clunes, Caroline Catz, Ian McNeice, Joe Absolom, John Marquez, Selina Cadell, Jessica Ransom, Eileen Atkins, Stephanie Cole, Katherine Parkinson (viac)

Úspěšný londýnský chirurg Martin Ellingham se rozhodne dát vale městu i kariéře a odchází na venkov do ospalé vesnice Cornish, aby se zde působil jako praktický lékař. Má sice skvělé chirurgické schopnosti, ale naprosto mu chybí schopnost komunikovat s lidmi, což jeho novým pacientům brzy začne jít na nervy. Navíc je v ordinaci zmatek po jeho předchůdci, lékařské vybavení je neopravitelné a v záznamech o pacientech panuje nepořádek. "Korunou" jeho nové praxe je ovšem Elaine Denhamová, nejneschopnější sekretářka v kraji, kterou zdědil po svém předchůdci. (Česká televize)

TV spot 2

PKD

Neskutečná prcka. Britský humor a vůbec filmová či seriálová tvorba je mi odjakživa velmi blizká,takže tady není co rozhodovat. Ještě před 2 měsíci jsem o tomto s.,vůbec nevěděl ale od té doby,co jsem u babičky náhodou viděl pár dílů,jsem zjistil,že do toho teda jdu.:) Má zalíbenost v hl.postavě,nejspíše pramení z faktu,že mám hodně s jeho charakterem společného (akorát já,jsem,myslím,hezčí:) a proto se u jeho interakcí s ostatními postavami chytám na 100%. Možná,že to není pro někoho ta nejlepší vizitka,ale každý jsme nějaký. ()

sportovec

Je nepochopitelné, proč je z anglického seriálu "Docent Martin" vytvořen nelogický překlad "Doktor Martin". Tento skorositcom obsahuje ke svému prospěchu jak ve scénáři, tak v hereckém podání řadu pronikavých posunů v psychologickém zakotvení postav. A tak další postavy-hříčky z cornwallského pobřeží nepůsobí trapně a i pro naše diváky je to podívaná, která citelně - k prospěchu věci - přesahuje úroveň tuzemské produkce. ()

Spielbergo odpad!

Prakticky stejně otřesné, jako česká kopie s Donutilem. Tohle nemá s anglickým humorem nic společného. Nejvíc mě tu pobavil komentář uživatele vitekpe: "Nicmene tady je jako bonus Katherine Parkinson (plus nekolik dalsich velmi pohlednych anglicanek)" Proboha, kdo kdy viděl pohlednou Angličanku? No chápu, když se vám líbí Parkinsonová... :D ()

chrispe

Seriál z venkovského prostředí s minimem akce, dávkou suchého humoru a slabšími dramaty. Takový (hodně nadneseně) jiný doktor z hor. ;) ;) Doktora Martina jsem narozdíl od buranských obyvatel vzala na milost hned. I když je to divný patron. Narozdíl ale od mnohých obyvatel městečka umí uznat chybu, když se jí dopustí a ví co dělá. Pěkné místo natáčení, milostná linka je víc než jasná, ale já pořád ve skrytu duše doufám, že ho scénáristé dají do kupy s někým jiným, než s Louisou. V první a druhé řadě se to zatím nevymyká průměru, ani samo sobě. ()

vitekpe

Mile pribehy doktora na malebnem venkove. No to uz tady parkrat bylo, britum je toto tema evidentne blizke...Nicmene tady je jako bonus Katherine Parkinson (plus nekolik dalsich velmi pohlednych anglicanek), obcas nejaky vtipek a celkove poklidna cajova atmosfera. Cili zadna revoluce se nekona, ale pokoukat lze. A pokud prave lezite doma s nemoci jako ja, je to temer idealni kousek :-) (Temer cele 3 serie k videni na youtube) ()

• Martinovo příjmení Ellingham je přesmyčkou jména jednoho z tvůrců seriálu Dominica Minghelly. (slatkac)
  • Seriál je vždy natáčen pouze v době turistické sezony ve vesnici Port Isaac. (slatkac)
  • Druhá série byla věnována rekvizitáři Johnu Colemanovi, který zemřel po pádu z ůtesu Port Isaac během natáčení. Třetí série byla pak věnována castingovému řediteli Carriemu Hiltonovi, který zemřel na rakovinu v srpnu roku 2007. (slatkac)