Na správanie doktora Martina odrazu protějovčania reagujú otvoreným posmechom - vysvitne, že ktosi rozniesol po mestečku jeho dobre utajené tajomstvo : trpí hemofóbiou. Martin to považuje za neoprávnený zásah do svojho súkromia a podozrieva z toho Lídu. Ich vzťah tak stráca akúkoľvek šancu až do momentu, keď malý Peťo utrpí úraz. Zdá sa, že profesionálne schopnosti doktora nemôžu stačiť na prekonanie súhry zlých okolností, ale je tu ešte schopnosť prekonať sám seba... (STV)

rakovnik

Z korona homeofficobé nudy se dívám i na starší seriály. Nevím, jestli je to dobou nebo mnou, nebo televizní bídou, ale možná jsem tomuto seriálu křivdil. Tento díl mě chytil, byl napínavý, navíc šlo o dítě. Opravdu jsem jej prožíval. ()

MrGregor

Až na dění na samotném konci (pořád mám Donutila za poněkud starého pro tuto roli) jde zatím o nejlepší díl seriálu. Zpracování zranění i cesty do nemocnice je dle mého názoru na - v českých seriálech nevídaně - kvalitní úrovni. ()

otík

Elingera navštíví jeho bývalý student a nedopadne to zrovna příliš přátelsky. A celý díl se pak táhne v této linii. Druhou linku tvoří příběh mladého Péti, který spadl v tělocviku a i když to nevypadalo, bylo to fatální zranění. Ještě že je po ruce Elinger, který mu svým zásahem zachrání život. A pak už přijde na řadu scéna, ve které se Elinger ukáže jako pořádný magor. Nečekaně napínavý díl s hezkou noční Elingerovou scénou, prsatou Čvančarovou a líbajícím psem.. ()