Agentka FBI Kate Macer (Emily Blunt) sa má zúčastniť tajnej operácie na americko-mexickej hranici. Toto územie nikoho je rajom pre obchodníkov s drogami a americká vláda je takmer bezmocná voči teroru, ilegálnej imigrácii a korupcii, ktorá tam všade vládne. Misiu majú viesť dvaja skúsení agenti (Benicio del Toro a Josh Brolin) a všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o bežnú akciu s cieľom vypátrať a zlikvidovať bossa drogového kartelu. Postupne však Kate zisťuje, že v tejto vojne neplatia nijaké pravidlá, nikto nie je tým, kým sa zdá byť a spravodlivosť má len minimálnu šancu zvíťaziť... (Forum Film SK)

theSaint

Kdo nefandil Del Torovi, ať se jde bodnout. Po delší době dostal k ruce něco, kde mohlo být jeho charisma dokonale zužitkováno. Tak hutná atmosféra se nevidí často. Blunt a její ufňukaná postava byla iritující a pouze dokazovala, że ženy v mužském světě, kde se musí špinit ruce pro vyšší dobro, nemají co pohledávat (pardon dámy). Hudba slast. Téměř bezchybná filmařina. ()

MAJkLSON

Hypnoticky realisticka sonda do boje proti drogovym kartelum na hranicich USA a Mexika. Rozhodne necekejte zadny Hollywoodsky akcnak. Denis Villeneuve FTW! Johann Johannsson FTW! Benicio Del Toro FTW! ()

Endavour

Pro mě jednoznačně nejlepší Thriller roku 2015 doplněný skvělým soundtrackem. Strhující a mrazivé - perfektní sondáž do světa mexického podsvětí kujícím pikle přímo na amerických hranicích! ()

bezvim

Zajímavá optika nahlížení na jednoduchou zápletku. Pěkný audiovizuál. Ale ta klička ve vyprávění příběhu z něj v závěru nedělá nic zajímavějšího a v tom je podle mě problém. Skoro mi to přijde jako nutnost, aby ta jednoduchost nebyla spatřena moc brzy nebo dokonce nebyla spatřena vůbec. I když se to snaží být inovativní, dopouští se to v důsledku filmových klišé. A jasně - překvapení tam jsou, protože divák nemůže nic tušit. Ale to není klad. Toho jde dosáhnout u jakéhokoliv materiálu. Trailer prozradil všechny stěžejní scény a tak jsem si o moc víc vlastně z filmu už neodnesl. ()

jasanka

Nějak nechápu zdejší nadšení. Děj o ničem, nuda. Emily Blunt vyloženě zbytečná postava. Dokonce jsem asi půl hodiny před koncem usnula, a to se mi snad ještě nestalo. ()

warrenur

Totalna pecka. Svojou temnotou, autentickostou a priehrstim desivych emocii vo svojom zavere. Emilka, v roli niekoho, kto sa dostal tam, kam si nepredstavoval ani v najhorsom sne, vyborna a divak s nou citi. Na druhej strane Benicio vo svojej temnote a nekompromisnosti az hypnoticky. Fuu...pisem to pocas zaverecnych titulkov a priznavam, ze mnou film riadne zakyval. A to nielen vdaka krutym a drsnym obrazom, ale aj vdaka vynikajucemu soundtracku, herectvu, strihu a kamere. Pozvolny rozbeh, kedy sa divacke barlicky nedavaju, vas postupne uvedie do deja, genialne tam vidno prepojenie uzasnej filmarciny dotvaranej vybornou hudbou. Taketo kladne hodnotenie som uz dlho nenapisal. Vrelo odporucam. Nesledujte film s nejakou moc citlivou dusou po svojom boku. Bude to dlho rozdychavat. ()

tomashrabek

Zaviažte mi oči, zapchajte mi uši, a ja si pri sledovaní tohto filmu aj tak tipnem, že to natočil Fincher. Lenže pod (najmä) skvelou kamerou a dokonalou hudbou je podpísaný sympatický Kanaďan Villeneuve, ktorý ma kedysi dávno ohúril na Artfilme svojím kraťasom Next floor. Technicky filmu nie je čo vytknúť, práve naopak – o to viac zamrzí, že Sicario vystrieľa väčšinu svojej munície už v úvodnej tretine (a že to stojí za to!) a po zvyšok filmu značne poľaví tempo. Kvôli snahe problížiť divákovi chaos boja proti drogovým kartelom trpí i samotný príbeh a jeho postavy, keďže nie je jasné, koho vlastne máme sledovať a kto je hybateľom deja. V každom prípade sa začínam skutočne tešiť na nového Blade Runnera. Vďaka tomuto kanadskému zázraku to určite bude stáť za to. ()

Saur.us

Takřka artový výlet do ulic Mexika, který sice příliš akce nenabídne, ale když už na ní příjde, jde o nevšední, propracovaný a napínavý zážitek. B. Del Toro je pekelný anděl pomsty a E. Blunt opět dokázala, že není jen hezkou tvářičkou na obal. Řemeslně dokonalé, hudba z Islandu hutná, tíživá a naprosto padnoucí. ()

Everyone

Netradičně uchopené kriminální drama (vyprávěné s postupující osvětou od naprosté naivity po plné pochopení - nebojím se nazvat třetí osobou - Emily Blunt, resp. širokého diváctva, kteří povětšinou nechápou, o co tam v tom Mexiku, USA, Kolumbii vlastně jde, jak krvavé a nemilosrdné to je), které postupně odhaluje své bolavé tajemství (nejen tamní nelítostnou a dlouhotrvající válku, jež nám na postavě, kterou ztvárnil Del Toro ukazuje, že ona válka není nic neosobního, ale že zanechává hluboké rány a zcela zničí osobnost a následnou možnou integraci zpět do normální společnosti). Pomalé tempo vyprávění je říznuté chladnokrevnou precizností agentů v nemilosrdném válečném prostředí, kde jde o moc, podvody, korupci nejvyšší úrovně a celkově vytváří unikátní atmosféru. Nic není tabu, brutalita již dávno nikoho nešokuje, nikdo si nebere servítky. "Ti slušní" si kolikrát ani neuvědomí, že když si na nějaké cool hochpárty šnupnou bílý prášek nebo jiné svinstvo, že nepřímo napomáhají krveprolití. ___ Benicio Del Toro byl naprosto famózní. Z té dominance běhá mráz po zádech. ()

spoonman

Nemohl jsem kvůli obsazení a tématice přestat myslet na Traffic: Nadvláda gangů a myslel jsem si "jéje, já bych si pustil Traffic: Nadvláda gangů, tohle je pěkná nuda" ()

Snake.Charmer

Na Sicario jsem se těšil - ať už kvůli přitažlivému prostředí mexické drogové mafie, schopnému režisérovi, nebo skvělé herecké sestavě. Dostal jsem však "pouze" technicky výborně natočený film, který má ale bohužel scénář s banální předvídatelnou zápletkou a hromadou klišé k tomu. Na rozdíl od pomateného Konzultanta Ridleyho Scotta film jakous takous hlavu a patu má, ale i přesto rozhodně není zářným příkladem neprůstřelné logiky a smysluplnosti. Pochválit naopak musím výbornou kameru, atmosférickou hudbu, nádherné exteriéry a skvěle hrajícího Brolina a Del Tora. ()

malenfant

Měl jsem chuť dát odpad. O hovně. Byla tam snaha vyvolat silné emoce, ale vzhledem k tomu, že to žádné nevyvolávalo, vypadala věčně utrápená Bžundová spíš komicky. Proložené nelogickými dementnostmi z toho je aspirant na komedii roku. Nejvtipnější postava - černoch co je furt někam vozí, klasický kluk z gauče. ()

Matli

Hodně slabé 4 hvězdičky. Nebýt výbornýho Benicia Del Tora a jeho sólovky na konci filmu, tak by to bylo za 3. Samozřejmě scéna na dálnici a práce s kamerou na začátku filmu nemají chybu, ale jinak je to v podstatě takové bezduché a o ničem, spíše jako průměrný pilot k průměrnému seriálu. 66% ()

Mlle

Nepotrpím si na filmy plné fimových floskulí: „běž, my to tu bez tebe zvládneme“, „co mu mám říct – řekni mu to“, „nechápu – nakonec pochopíš“ a další vycpávky ze školních osnov, které by ve stejných situacích v reálu sotva kdy byly vysloveny. Emily Blunt na mě působí vysloveně nepřesvědčivě, jako by si od své postavy neustále ponechávala výrazný odstup, namísto toho, aby se do ní ponořila, tak jak by herec měl. Z Mladé Viktorie se mi vybavuje tentýž dojem, jinde jsem ji neviděla, soudě dle těchto filmů hereckým talentem nebude. Film tím zřetelně ovlivňuje, je v něm totiž víc než hlavní postavou, je tu něčím jako sekundární ústřední myšlenkou. Na její nic neříkající dlouhé pohledy režie vsadila příliš mnoho, otázkou je, proč vlastně v příběhu její postava figuruje, vše by se mohlo stejně tak dobře odehrávat i bez ní. Pochválit naopak musím dark-synth-industrial hudební pozadí provázející urbanistické a další vizuálně naléhavé záběry vylepšené solidní, profesionální postprodukcí. Zbytek je průměrná hra na dokument, převážně zmatená a povrchní, místy mrazivější a přiléhavá. Největším esem celého filmu nakonec zůstává hudba. Škrtněte všechny dialogy a postavy a nebude z toho špatný videoklip. ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Začněme tím podstatnějším. Za pár týdnů se všichni budeme nadšeně kochat obřími červy ve druhém díle Duny, který zadaptuje zbytek první knihy od Franka Herberta. Sága z pera slavného spisovatele ale… (viac)

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (viac)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (viac)