Agentka FBI Kate Macer (Emily Blunt) sa má zúčastniť tajnej operácie na americko-mexickej hranici. Toto územie nikoho je rajom pre obchodníkov s drogami a americká vláda je takmer bezmocná voči teroru, ilegálnej imigrácii a korupcii, ktorá tam všade vládne. Misiu majú viesť dvaja skúsení agenti (Benicio del Toro a Josh Brolin) a všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o bežnú akciu s cieľom vypátrať a zlikvidovať bossa drogového kartelu. Postupne však Kate zisťuje, že v tejto vojne neplatia nijaké pravidlá, nikto nie je tým, kým sa zdá byť a spravodlivosť má len minimálnu šancu zvíťaziť... (Forum Film SK)

Johny_fork

Denis Villeneuve natočil žánrovou lahůdku. Máte pocit, že sedíte s hlavní hrdinkou v autě a máte stejný strach jako ona, nevíte co se vlastně děje a z které strany přijde výstřel.. Režisér, který dokáže toto divákovi zprostředkovat je výjimečný. Vizuálně nádherné dílo s vygradovanými akčními sekvencemi a s hrdiny kteří buď přicházejí, nebo již dávno přišli o iluze. Jeden z těch filmů, ke kterým se v žánrových okýnkách v časopisech budou recenzenti vracet třeba za třicet let. ()

Ouwen

Hrozná nuda, kde jsem ani jednou nepocítil nebezpečí a skoro nic se tam neděje. Akce je skvělá, ale téměř tam není a herecké obsazení i když solidní, tak vinou plochých charakterů jsem neměl důvod film sledovat se zaujetím. Po hodině vypnuto. ()

Chermy

Jeden z těch filmů, kdy věříte, že to takhle opravdu chodí. Za vidění rozhodně stojí, pokud vás tahle témata zajímají. Film je ale natolik ukotvený v realitě, že se až střetává s nudou. Ono někdy není od věci, přilít trochu té filmové šťávy a nesnažit se být za každou cenu seriózní. ()

vurhor

Film Sicario vám ve velice drsné a depresivní podívané předvede, že občas i představitelé zákona musí bojovat ohněm proti ohni. A i když divák fandí sympatické agentce FBI, která s drsnými metodami nesouhlasí, přesto je ale vlastně chápe, protože boj s mexickým kartelem může opravdu být běh na dlouhé, možná nikdy nekončící trati. Villeneuve je opravdu mistr v tvorbě neskutečné atmosféry, která mi zde velice připomínala True Detective, což už je jako pocta! Rychle se z něho stává jeden z mých nejoblíbenějších současných režisérů, na ten jeho Arrival asi fakt půjdu do kina. Vynikající. Opět docela skličující, ale to už je u něho jaksi typické. Lepší 4* ()

JohnCZ

Filmařsky odzbrojující thriller, který diváka zavede do špinavého mexicko-amerického pohraničí. Jednoduchá, ale originálně zpracovaná, myšlenka a film tahající napětí z každého záběru. Pomalé tempo tomu rozhodně svědčí, minimalistické bubnování podbarvující celý je 100% působivé a vyloženě účelně použité. ()

corpsy

SICARIO pôsobí v dnešnej dobe ako zjavenie. Toto sa nerobilo pre komerčný efekt, toto sa robilo pre o niečo náročnejších divákov, ktorý sa nenechajú zlákať hocijakými jednohubkami. Dokonalo zrežírovaný, v mnohých scénach spravodlivý a herecky skvelý. ()

DEXTER099

Další z filmu o ,kterých jsem si ze začátku myslel,že je to jeden z těch co letos mají lepší trailery a celkově ucházející ohlas než je pak konečný výsledek.Ale.....sice jsem si hodinu,možná déle při sledování říkal-to je on,to je ten film co je označován jako opravdu jeden z těch nejlepších v letošním roce?Za tu dobu se stalo zhruba toto:čestná policistka (Emily Blunt) co chodí na razie drogových doupat se připojí k týmu vedeném Joshem Brolinem,který bojuje proti drogovým bossům nejen v USA,ale i v Mexiku a má za úkol převážet tyto hochy do USA.V týmu má i jednoho jakoby konzultanta v podání Benicia Del Tora.Tam se právě nachází zvrat v mém hodnocení a je to jediné a zároveň to hlavní co stojí a pozornost.Je to tak silná a nekompromisní dějová linka,že by stačilo ukázat jen toto.Za mě tedy celkově 75% a čtyři hvězdy. ()

SlecnaSmilly

To, že se mi nějaký film bude líbit obvykle poznám hned po pěti úvodních minutách a tady to bylo na jistotu, anžto první mrtvoly v rozkladu tu na sebe nenechaly dlouho čekat. Nad tím srdce každé dívky musí zaplesat, jupijou. Ale jestli mě něco potěšilo, tak to byl Benicio, já ho mám ráda už od dob Dr. Gonza, nicméně on ty psychopaty hraje čím dál tím lépe, s takovou si brzy získá klíč k mému srdci a já si ho přidám mezi své top herce, z čehož se jistě radostí pomine a hodí si to do sívíčka někam mezi zisk Oscara a Zlatého Globu. Akorát ta postava Emily Blunt mi úplně nesedla, já jsem tedy taky naivní jak Vráťa Mynář před bezpečnostní prověrkou, ale myslím, že když už na světě existují věci jako facebook, rozpustný kafe a Kim Kardashian, tak je na záchranu lidstva prostě pozdě. ()

PauloZ

Intenzivní a atmosférou nabitý biják, který krásně odhaluje, jak hard a nekompromisní je protidrogový boj na uzemí Mexika, kde prostě nelze hrát podle ústavních pravidel, ba naopak, je třeba přistoupit na pravidla kartelů a jít jim po krku jak lačná bestie! Sicario je dost možná nejlepší žánrovkou za posledních cca 5 let, a pokud ne nejlepší, tak mezi ně určitě patří. I když mám malé výhrady k chování postavy Emily Blunt, jakožto idealistické agentce FBI, tak nemůžu než spokejeně pobrukovat nad takhle dobře upečeným a šťavnatým soustem, který svou vyzrálostí a vyvážeností (bez hluchého místa) hraje první ligu. ()

Marsik

Tomuto filmu jednoznačně vévodí kamera. Ta je opravdu bezchybná a kameraman by si zasloužil za ní klidně Oscara. Ostatní faktory, jako je děj, herecké výkony, silnější napětí, atd. trochu pokulhávají. Nemohu říct, že je to odfláknutý nebo nudný film, ale až na 2 menší akce (film je brán prioritně jako akční, s čím já moc nesouhlasím) se v podstatě 2 hodiny jenom mluví. Benicio Del Toro asi nejcharismatičtější postava, jinak prostě průměrné výkony. Čekal jsem zkrátka snímek o drsné válce s drogovými kartely a stejně jako já v závěru pochopíte, že ani tak nejde o boj s mexickou mafií, jakožto o něco jiného. 70% ()

Peterssen

Vzhledem k hypu kolem tohohle filmu jsem měl dost vysoká očekávání, ale i přesto si u mě stojí vysoce nadprůměrně. Za zmínku určitě stojí výborná kamera a herecký výkon Del Tora. Bohužel pozadí postav zůstává z velké části nevysvětleno, takže jsem občas netušil, kdo má v ději jakou úlohu. Každopádně To není žádná bezduchá střílečka, ale ani vleklá detektivka. Má to náboj, napětí, překvapení... A velice zajímavý "soundtrack" nebo spíš zvukové pozadí (hudba bych tomu úplně neříkal, ale účel to plní dobře). ()

Tryskomyš

Film začal celkem zajímavě. Ale potom už to šlo jenom z kopce. Nesrozumitelný děj, stále samé střílení. Nepochopila jsem pořádně, o co zde šlo. ()

schizmo

Dost pozvolný thriller o potírání drogové kriminality na mexické hranici, který ukazuje, že nic není tak černobílý, že účel světí prostředky a že často je potřeba volit to menší zlo. Tenhle nejednoznačný pohled na justici a ruku zákona je velice atraktivní, zvlášť když film nabídne několik překvapivých zvratů, šokujících scén a až do samotného konce netušíte, jak to celé dopadne. K tomu skvěle vybrané obsazení a o super biák je postaráno. ()

hous.enka

Poněkud zdlouhavý film z atraktivního prostředí mexicko-amerických hranic se skvělou Emily Blunt v hlavní roli. Benicio v roli, která mu snad byla ušita na tělo, byl nepříjemný už od chvíle, kdy se uvelebil v letadle. Bohužel to moc neodsýpá, akčních scén je zoufale málo a bezradných pohledů Emily Blunt je zas zbytečně mnoho. Jako jednohubka ano, jako kult zcela rozhodně ne ()

baribal

Tak mi to hrozně leží v hlavě, že musím jednu hvězdu přidat.. kamera a hudba top úroveň. Příběh? Furt si stojím za tím, že chvílemi jsem se nudil a že moralistka Emily (i když jí mam moc rád), mi neskutečně pila ke konci krev. ALE.. tohle musel natočit velký fanda call of duty nebo battlefieldu.. celé to působí jako počítačová hra.. jedna mise.. druhá mise.. třetí mise.. takhle jsem si dokázal rozfázovat celý film a možná jsem konečně našel důvod, proč mi to tak leží v hlavě a proč to vlastně nemůžu odkrouhnout tak snadno. ()

zdepapepa

Atmosféru tenhle film rozhodně má. Pro mě jako člověka se zálibou i ve filmech akčních i počítačových hrách, kde se střílí a policejní týmy zasahují tento film bylo příjemně strávených 121 minut. U scény při obraně kolony aut jsem měl chuť na konci zvolat (COUNTER)TERRORISTS WIN! po vzoru Counter-Strikeu. Přesto jsem ale odcházel z kinosálu s pocitem nenaplnění. Možná, že jsem se cítil stejně jako hlavní hrdinka mírně zneužita a že ve výsledku se toho moc nezměnilo, což bylo ostatně celkem logické vyústění. Ale mohlo by být zajímavé vidět, co dál dělala Kate Mercer. Což se bohužel nestalo. Klidně bych se díval dál. Velké plus je ale například to, že filmu do určité míry sloužila realita jako předloha. Benicio Del Torovi role byla ušitá na míru, na Emily Blunt bych se vydržel dívat dlouho, což ale nemění nic na tom, že po vyjití z kina pro mě její role byla spíš jen jako nástroj a audience surrogate než plně prozkoumanou postavou, i když skvěle zahrála pochybnosti a občasnou paniku. Přesto ale atmosféra i skvěle vykonstruovaná finální špionážní mise skvělá. Nadprůměr, ale věřím, že má Denis Villeneuve našlápnuto dobře a zbylé dvě hvězdy mu nadělím k chystanému Blade Runner projekt. Mistrně zmáknuto, ale znovu bych si to nepustil. ()

maddy

Villenuevea mám veľmi rád, akurát Sicario tak trochu klame telom. Kto do toho pôjde s očakávaním napätého akčného thrilleru, ako sa po niektorých traileroch môže zdať, pravdepodobne sa spáli. Villenueve si to opäť ako všetky jeho filmy točí po svojom a skôr než klasický thriller hollywoodskeho strihu tu rozohráva nervydrásajúcu drámu o pár postavách obklopenú poriadne dusnou atmosférou. Výhradne sa sústredí na budovanie trvalého napätia a na vykreslenie tej špiny, zloby jedného mesta v Mexiku a nebezpečenstva, ktoré so sebou vojna s drogovým kartelom prináša. Až do takej miery, že stiesnenú atmosféru uprednostňuje pred zobrazovaním aktuálneho diania a vysvetľovaním akýchkoľvek faktov a detailov. Bravúrne sfilmovaný, úchvatne nasnímaný, prvotriedne ozvučený, no rovnako ako voči postavám, tak voči divákovi veľmi nekompromisný film. A práve kvôli tomu je Sicario tak zaujímavým filmom, pretože po príbehovej stránke sa v ňom veľa nestane. Dennis Villeneuve je pre mňa už pár rokov pán režisér, akurát keby dostal aj rovnako kvalitný scenár. Sicario síce nie je rozhodne napísané zle, ale niekde v polovici sa vytvorí zvláštne dejové prázdno. Režisér sa celú tú mozaiku vzťahov medzi jednotlivými postavami nesnaží nijako priblížiť, ozrejmiť a divák tak tápa podobne ako hlavná postava v podaní skvelej Emily Blunt, ktorá je vhodná do víru udalostí a musí sa v nich naučiť plávať za pochodu, ak chce prežiť. Počiatočný prísľub ojedinelého thrilleru tak kvôli scenáru mierne ochladne a nakoniec toho Sicario ponúkne trochu menej, než by jeden čakal po jeho úchvatnej prvej polhodine. Možno aj preto to záverečné nekompromisné zúčtovanie s Beniciom Del Torom nemá až taký požadovaný efekt ako by sa patrilo. Vo výsledku stále veľmi dobré, ale s trocha lepšie vypilovaným scenárom, respektíve jeho druhou polovicou to mohlo byť priam skvelé. Villeneuveho réžia totiž podobným filmom sadne ako ulieta. CELKOVO: 4* (8/10) ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Začněme tím podstatnějším. Za pár týdnů se všichni budeme nadšeně kochat obřími červy ve druhém díle Duny, který zadaptuje zbytek první knihy od Franka Herberta. Sága z pera slavného spisovatele ale… (viac)

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (viac)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (viac)