Wolverine (Hugh Jackman) sa vracia. Tentokrát však nie je v dokonalej kondícii. Jeho schopnosť uzdravovania pomaly vyprcháva a elánom tiež neprekypuje. Naviac je na všetko skoro sám. Z X-Menov prežíva ešte Charles Xavier, známy tiež ako Profesor X (Patrick Stewart), ktorý je ale vážne chorý. Stráca pamäť a trpí nebezpečnými záchvatmi ohrozujúcimi jeho okolie. Spoločne sa ukrývajú v opustenej továrni na americko-mexickej hranici. Ich utajenie skončí, keď sa objaví Laura (Dafne Keen), dievča, ktoré vyniká rovnakými schopnosťami ako Wolverine a v pätách má naviac neľútostných prenasledovateľov, ktorí se jej snažia zmocniť. Vo chvíli, kedy Wolverine a Profesor X prijmú Lauru „do rodiny", stávajú sa z nich štvanci, ktorým ide po krku veľmi brutálny a vytrvalý nepriateľ. Hrdinovia na úteku majú k dispozícii len zvyšky síl starých X-menov a Laurine schopnosti, ktoré však ona sama ťažko zvláda. A tak prichádza čas, aby Wolverine v sebe našiel silu nielen na boj, ale na to, aby Laure odovzdal svoje skúsenosti. (Cinemart SK)

Lopezka1982

Jedním slovem mazec, nadupaný spousty scénami, všude samá krev, dost brutální a neskutečný obdiv nad výkonem Dafne, která tedy svou roli zahrála na svůj věk neskutečně dobře a vše jsem jí věřila.... sešlého wolverine mi bylo docela líto a závěr byl tedy velkým překvapením, ještě, že máme i ty X-meny... asi nejlepší Wolverine doporučuji :) ()

Remivsremi

Konečně Wolverine, kterého si Hugh tak dlouho přál. Vyšlo to. Závěrečný díl trilogie si může připsat dovětek vydařený. Přesto to není dokonalý ani bezchybný. Snímku bezvýhradně padne jeho eRkový rating. Akce je brutální, nekompromisná, živočišná a zábavná. Na tohle jsme všichni čekali tolik let. Největší klad pak vidím v postavě Laura. Svěží vítr, no spíš uragán do xmenovské série byl třeba. Doufám, že se s ní potkáme i jinde. Příběhově je to už slabší. Film je neskutečně přímočarý a i když výborně funguje po citové rovině, nejednou se vám bude drát slza do oka, vyprávění mohlo být ještě lepší. Chtělo to něco překvapujícího, moment u kterého bych se po.ral. To bohužel nepřišlo. Logan je důstojné rozloučení, bude se na něj vzpomínat dlouho. Přesto cítím, že se po scenáristické stránce neudělalo maximum, což se nejvíce projevilo až v závěru. Na konci jsem si připadal ochuzený a okradený. Jakoby chyběla další desetiminutovka. Skončilo to náhle a bum, závěrečné titulky. Minimálně dvě další scény se měly objevit. Dovyprávět aspoň jedním obrázek příběh zbytku postav. Chce to nutně prodlouženou verzi. Celkově jsem ale spokojený. 70% ()

Triple H

Pochvalu zaslúži celý tím, s Mangoldom, Jackmanom, Stewartom, Mathiesonom a Beltramim na čele. Je vidno, že lúčenie s Jackmanovým Loganom brali všetci vážne a všetci sa snažili ako vedeli. Film pôsobí sústredene. Jackman a Stewart sú obaja výborní a ani pre jedného sa evidentne nejednalo len o rutinu za prachy. Mathieson sa snaží byť vizuálne nápaditý a Beltrami vyhráva disharmonickejšie a zaujímavejšie než obvykle. Vyšší rating Wolverinovi sedí jak riť na šerbel a všetky akčné scény majú konečne ten správny, agresívny ŕíz. Śtory je slušná, tempo je všehovšudy dobré, pozornosť diváka nekolíše a pár momentov je výborných. Ale film má napriek evidentnej snahe stále niekoľko problémov. V prvom rade hapruje kontinuita a logika. Logan existuje v akomsi uzavretom mikrosvete ignorujúcom posledných 8 filmov, čo mi trošku vadilo.. Keď už totiž máme Jackmanovi po 17 rokoch (nie je to náhodou nejaký rekord?) zamávať zbohom, intenzívnejšie žmýkanie nostalgie by nemuselo byť na škodu veci. Obzvlášť keď sa na pár miestach mali dostaviť silné emócie, ale tieto okamihy človeka zasiahli menej ako by čakal, alebo aj chcel. Logika nie je žiadna katastrofa, ale niektoré motivácie či dejové body sú jednoducho nezmysel. Čo sa týka režiséra, Mangold sa maximálne snaží, ale je predsa len o level nižšie ako Nolan, Singer, alebo Vaughn. S niekým iným za kormidlom to mohla byť o kus vybrúsenejšia pecka a je škoda, že pred rokmi od Wolverina odskočil Aronofsky. Na filme bol vidieť aj relatívne nižší budget (97 mil.). Nie je na škodu veci - vyhli sme sa nechutnému digibordelu aký sprasil X-Men: Apocalypse, alebo X-Men Origins: Wolverine. Ale možno jedna trooošku epickejšia scéna by prospela. Ďalšie negatívum sú pre mňa záporáci - relatívne nevýrazní a štandardní na to akou udalosťou film je. Zlý doktor - klišé, že to ani nekomentujem a škoda, že viac priestoru nedostal Boyd Holbrook. Jeho henchman bol regulérne dobrý a v poslednej tretine je trošku nešťastne odsunutý na vedľajšiu koľaj. A posledný problémik pre mňa je, že vzťah medzi Laurou a Loganom potreboval napriek dlhej stopáži trošku viac priestoru. Vytknúť sa dá teda kadečo, ale ani jedna výtka nie je v duchu "toto posrali". Film má pre mňa aj sentimentálny význam, keďže Jackmanovho Logana sledujem od začiatku. Tento rozlúčkový charakter celkovému dojmu pomáha, úplný záver sa mne osobne veľmi páčil a kvitujem štúdiu, že doň išli. Čiže nie dokonalé, ale spokojný som, snahu cením a ako bodka za touto filmovou etapou Logana je film dostačujúci. A rád si ho pozriem znova. ()

David.Darco

Logan. Klenot Marvelu. Neskutočná nálož brutality, akcie ale aj emócií. Prvý Marvel podaný z úplne iného uhla. Ktovie, či je to tým, že množstvo nápadov prišlo práve z pera Hugh Jackmana. Tanto film si jednoznačne dlho zapamätáte a najmä dojmy z neho sa vám budú v hlave hnať ešte nejakú dobu po prvom zhliadnutí. Ak ste fanúšikom X-Menov, potom je toto dielo priam 200% zadosťučinením. Úžasný výber mladej herečky v kombinácii s ostrieľanými profíkmi a bravúrne zvládnutý scenár. Toto je LOGAN. Film, ktorý prekvapí, ape aj dojme. P.S. Záverečné X-ko ma takmer rozplakalo. (kto videl, vie o čom hovorím) ()

Cedr

Syrová a zábavná akce. Až na pár zbytečných klišé (rodina farmářů) nelze nic moc vytknout. Erkový komiksák jak se patří. ()

filmmovier

Rozhodně nejlepší Wolverinova sólovka vůbec, nejlepší X-Men film vůbec a dost možná i nejlepší komiksovka napříč DC a Marvelem (nebýt Deadpoola). A možná je to tak dobré proto, že to vlastně ani moc komiks není. Drsná westernová road movie s temnou (a smutnou) atmosférou, ze které jsem od začátku hltal každou minutu. Patrick Stewart byl perfektní (jen to klení mi k němu moc nesedělo) a Hugh Jackman (a Wolverine) si nemohl přát lepší rozloučení – a to vlastně platí i o Charlesu Xavierovi. Oba dva ale naprosto zastínila Dafne Keen, její X-23 je naprosto perfektní a úžasná postava. Celou dobu to bylo fakt poměrně drsné, mělo to víc k westernu, než k čemukoliv jinému a i režie byla zručná (Mangold udělal neuvěřitelný pokrok) a závěrečná bitka v lese (i když občas působila směšně) tomu nasadila korunu a i mě se chtělo brečet. Úžasná labutí píseň jedné z nejlépe ztvárněných a nejoblíbenějších filmových postav posledního desetiletí a zároveň opravdu silný zážitek, kterého nelituji – naopak. A tak mě na Loganovi mrzí jen několik málo věcí – že Richard E. Grant, můj oblíbený Brit, nedostal více prostoru. Že X-Mení série ještě neskončila. A že se Wolverine asi už nepotká na plátně s Deadpoolem. A jako jediného možného nástupce Hugha Jackmana vidím jen a pouze Dafne Keen. 100%. ()

chelseaman22

Logan dospěl a dal se na šoférování děvek účinkujících v My Sweet Sixteen na MTV. Na Loganovi je vidět, že angažování hordy sprostých malých mutantů je na škodu. Zakončení této série je jednoznačná ONE MAN SHOW, což by nebylo na škodu, kdyby Logan nevypadal, že každou chvílí spácha sebevraždu. Scénáristicky a vizuálně skvělé. 85% ()

sugythesugar

Film jemne inšpirovaný comicsovou predlohou "Old Man Logan", je rozlúčka s X-Menovským vesmírom pre hereckú dvojku Jackman & Stewart, ako sa patrí. V dojemnom "one last time" móde, kde menej znamená viac. Komorná, pochmúrna dráma zo sveta zanikajúcej evolučnej vetvy - mutantov - s odzbrojujúcim zavŕšením jednej osobnej cesty starnúceho hrdinu, ktorý chce len v kľude dožiť tých pár chvíľ, čo mu ostávajú. Samozrejme, že sa mu zmenia plány s príchodom malej Laury (ktorú skvele stvárnila mladá Dafne Keen). Sloboda autorského tímu je citelná na účelovo prezentovanej špinavosti a drsnosti celého filmu. Palec jednoznačne hore! ()

Motinski

Film ktorý je tak odlišný od X-Men série až sa čudujem že všeobecne uspel u divákov. Pre fanúšikov ale najsurovejši a dramaticky najviac vyspelý Wolverine aký tu kedy bol. Koniec ma emočne vypol a ako Jackmanova rozlúčka ide o presne také vyvrcholenie aké si jeho postava zaslúži. Úprimne som ale trochu chcel aj niečo z tej komiksovosti a trochu viac akcie, no spokojný som bol aj napriek tomu. Len to z nejakého záhadného dôvodu necítim na plných 5*. ()

Johnny.ARN

Ako to napísať tak, aby som veľmi nespojleroval, ale aby som zároveň vystihol podstatu? Rozhodne je to iný Wolverine, na akého sme boli zvyknutý. Komornejší, viac zameraný na neho samotného, na jeho interakcie s okolím, s postavami a v konečnom dôsledku aj so sebou samým. Nestretneme sa s toľkým humorom, s toľkými epickými bojmi, ale keď sú. dá sa na ne pozerať. Padouch je v tomto prípade len marvelovska barlička a osina v zadku, kde je úplne nepodstatný. Rozhodne je to film, ktorý so cťou ukončil sériu a otvoril možnosti pre New young mutants filmy. 4 z 5 ( CinemaCity Eurovea ) ()

Ryuuhei

Wolverinský road trip ve vším stylu a na plné drápy. Logan opět trpěl jak zvíře a ta holka, alias „Wolverínka“, se může s hrdostí zařadit mezi ostatní drsné filmové holky. Jediné, co bych této jízdě vytknul, je nedostatek informací. Jak sakra funguje to klonování? Co a kde je vlastně ten Azyl a kdo ho vede? Mnoho otázek, na které si ale myslím, že dostaneme odpověď v pokračování. Leč si to trochu odporuje s faktem, kvůli kterému si nás pár zbylých v kinosále prodloužilo už tak dlouhé sezení o dalších několik minut (titulky byly překvapivě dost krátké na celou tu parádu). Osobně jsem se taktéž nechytal návaznosti na předešlé filmy, ale to je už spíše mou záležitostí a důvodem zkoumat dál. S filmem jsem nad míru spokojen, jen jej potřebuju ještě trochu vstřebat, nejlépe zhlédnout víckrát a až pak mít v tom všem úplně jasno. Teď jsem z toho ještě tak trochu mimo. 95% ()

Mrkvič

Roadmovie s prvky komiksu a prošedivělým zbytkem mutantího osazenstva. První polovina filmu je hodně rázná, hodně nápaditá a dost ve mě budila myšlenky, co se z toho vyvrbí. Druhá polovina je už ale jen upištěná (fakt šíleně moc) otravná wolverínka a strašně natahované scény, které už nikam nepovedou stejně jako kroky hlavních hrdinů. Nebýt té uječené malé mrchy, tak dám 4 hvězdičky, protože takovou tečku jen tak podobné filmy nemívají. ()

ivan_drago

Hype tomuhle kousku rozhodně neprospěl a všeobecná chvála a očekávání dost snižují to, čeho film skutečně dosáhl... a to je nekompromisní příběh o stárnutí a sešlosti... o ztrátě motivace a rezignaci na žití... v závěru se to sice zvrhne ve standardní řež, i když mistrovsky natočenou, ale to nic nemění na statusu mastepiece... ()

Mirokukii

Nikdy bych si nemyslel, že něco podobného napíši, ale co představují mezi westerny Nesmiřitelní, ztělesňuje, nebo bude, Logan v X-Men, ne li v celém žánru komiksů. Pryč s barvičkami a digitální destrukcí velkých měst. Tento snímek je epičtější, brutálnější, a údernější než všechny rány Thorova mocného kladiva a hlavně osobitější. Baladický příběh o mutantovi, který nepřestane utíkat před sebou samým a tím co z něj lidé udělali, dokud vše neskončí a nože v jeho rukou se nezatáhnou na věky. ()

DaUr

Z filmového hlediska si Logan nemohl přát lepší rozlučku - co se objektivních kvalit týče, jeho třetí sólový film se s oběma předchozími nedá srovnávat (Mangold očividně nemá v oblibě Japonsko, a nechtěl vrchol své x-menovské tvorby situovat právě tam). I z hlediska samotného vyprávění se Logan posouvá o úroveň dál - takto ucelený, jednoduchý a zároveň hluboký děj tu ještě nebyl, a v tomto ohledu je překonána i jinak výtečná První třída. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že Jackmanova nejikoničtější role si - stejně jako ta Stewartova - zasloužila trochu ikoničtější rozloučení, než jaké jim bylo dopřáno. ()

Lachtaan

Ačkoliv mám tendenci posledním MARVELovkám stále sázet plná hodnocení, mnoho z nich už neplní ta rázná očekávání, jako tomu bylo v době, kdy jsem razil do kina na Captaina Americu 2. Možná ale i zásluhou zásahu Foxu do chodu Wolverinova filmového dobrodružství nám po - pro mě povedené - dvojce režisér Mangold opět se svou loutkou v podobě Hugha Jackmana zahrál divadlo na špičkové úrovni. A i se jim společně podařilo dosáhnout laťky, kterou loni tak vysoko vytáhnul Ryan Reynolds se svým Deadpoolem. [viděno v Cinestar Plzeň 10.3.2017] ()

skrblik007

Tímto posledním dílem X-Menovské ságy otevřeli jeho tvůrci nový rozměr komiksové mašinérie. Výborná depresivní road movie říznutá mutantím existencialismem... chytrá, dojemná a pořádně drsná. Mangold se od dob Cop Landu vyvinul v brilantního režiséra, který udržuje neuvěřitelně sžíravou atmosféru po celou stopáž. Obdivuhodných 137 minut filmařského umění. Mám podezření, že se scénáristé Logana volně inspirovali hrou The Last of Us, což vlastně vůbec nevadí, protože lepší adaptace se už asi nedočkáme. ()

Qitek

Nejlepší Marvelovka? Rozhodně. Nejtvrdší a nejnekompromisnější comicsovka? I to. Skvělá podíváná, která si se sebou nese skvělý pocit ze syrové jízdy i pocit hořkosti, že takhle měl vypadat první logan a další se meli pilovat. Logických kiksů je v něm až až. Takže trochu zabolí fakt, že Logan je sice nejlepší Wolverine, zároveň je ale jak už tu bylo řečeno, jednookým mezi slepejma. Že je rádoby real a brutal, bohuže nestačí na to, trousit po filmové cestě, že jde o jeden z nejlepších filmů roku a nejlepší komiksovce po Temném rytíři. Brrr. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Scenárista David S. Goyer (Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) čerstvě dělal rozhovor v podcastu Happy Sad Confused a kromě jiného taky potvrdil jednu dlouholetou Star Wars spekulaci. Totiž že v… (viac)

Mangold píše Star Wars i Swamp Thing

Mangold píše Star Wars i Swamp Thing

08.04.2023

Hercule Poirot bude řešit zločin v Benátkách

Hercule Poirot bude řešit zločin v Benátkách

11.10.2022

Kenneth Branagh (Vražda v Orient expresu, Smrt na Nilu) má nejenže hotový scénář ke třetímu filmu z jeho detektivní série na motivy knih Agathy Christie, ale navíc už i plné obsazení. Hercule Poirot… (viac)