Wolverine (Hugh Jackman) sa vracia. Tentokrát však nie je v dokonalej kondícii. Jeho schopnosť uzdravovania pomaly vyprcháva a elánom tiež neprekypuje. Naviac je na všetko skoro sám. Z X-Menov prežíva ešte Charles Xavier, známy tiež ako Profesor X (Patrick Stewart), ktorý je ale vážne chorý. Stráca pamäť a trpí nebezpečnými záchvatmi ohrozujúcimi jeho okolie. Spoločne sa ukrývajú v opustenej továrni na americko-mexickej hranici. Ich utajenie skončí, keď sa objaví Laura (Dafne Keen), dievča, ktoré vyniká rovnakými schopnosťami ako Wolverine a v pätách má naviac neľútostných prenasledovateľov, ktorí se jej snažia zmocniť. Vo chvíli, kedy Wolverine a Profesor X prijmú Lauru „do rodiny", stávajú sa z nich štvanci, ktorým ide po krku veľmi brutálny a vytrvalý nepriateľ. Hrdinovia na úteku majú k dispozícii len zvyšky síl starých X-menov a Laurine schopnosti, ktoré však ona sama ťažko zvláda. A tak prichádza čas, aby Wolverine v sebe našiel silu nielen na boj, ale na to, aby Laure odovzdal svoje skúsenosti. (Cinemart SK)

Rocky88

Ano, na tohle se skutečně vyplatilo čekat 17 let. Logan profituje díky dvěma faktům. Jednak díky 17letému krvavému půstu, kdy studioví teplí sráčové neměli koule na to nechat Wolverina dělat to, co umí nejlíp (trhat lidi na kusy), druhak díky Deadpoolovi, který těm studiovým teplým sráčům dokázal, že i krvavý komix umí vydělat prachy. V Loganovi najdeme dva typy okamžiků - první jsou klidné scény, kdy je na Wolverinovi znát jeho zapšklost, jeho utrpení (minulé i současné), není mu moc do řeči a modlí se za adamantiovou kulku do hlavy. Jackman je jedna z absolutně nejlepších castingových výher historie filmu, pro tu roli se narodil. Celý film táhne a zdatně (velice zdatně) mu sekunduje jeho malý vagínatý sidekick. Druhým typem okamžiků jsou scény, kdy Wolviho někdo vytočí a on začne sápat lidi na kusy. U těch jsem si chrochtal blahem, slovy ani nedokážu vyjádřit jak moc. Díky těmto dvěma přísadám tohoto koktejlu si budete přát, aby film nikdy neskončil. A od Wolviho nástupu v lese do konce filmu si budete přát, abyste uvízli v časové smyčce a minimálně tenhle úsek mohli prožívat znovu a znovu. Je totiž plný jak brutální akce, tak emocí. Nemám absolutně žádné výhrady, Mangold má ode mě palec nahoru. Tenhle film uvidím nesčetněkrát. ()

joker.george

V tom, co dělá, je nejlepší, ale to, co dělá, není nic pěkného a tohle je přesně to rozloučení, které si zasloužil. V minulosti se už objevovali různé náznaky, ať v příběhu nebo v samotných postavách, a tady se z nich vybralo to nejlepší, šlo se až na dřeň a vznikl film, který chtělo vidět mnoho z nás. Tahle jednoduchost, přímost a odměřenost však nemusí sednout každému, a i já se těším, až se na film podívám znovu a budu ho moci vstřebat s odstupem, protože takto zdecimovaný hrdina, který nadále dostává tvrdé rány, nekompromisní akce a tíživý konec se v kině nevidí každý den. A takhle měl vypadat a dopadnout Temný rytíř povstal. (Třebíč, kino Pasáž) ()

DA_NO

"Důstojné zakončení kariéry Hugha Jackmana alá Wolverina" Po X-men Apokalypsa (což bylo v mých fanouškovských očích velké zklamání) jsem už skoro zanevřel nad X-men ságou, ale po příznivých recenzích na tento film jsem si řekl, proč ne? A teď si říkám: jak jsem mohl pochybovat? Tento film konečně přestal jezdit v zajetých x-menovských kolejích, zvolil vlastní směr a to se vyplatilo. Hugh Jackman naposledy zazářil a to ve velkém, to stejné Patrick Stewart jako profesor X a Dafne Keen se se svou, i když ne lehkou rolí poprala důstojně a nakonec byla jedním z nejlepších elementů na celém filmu. James Mangold dokázal, že když má tvůrčí svobodu dokáže vymyslet výborný příběh a ještě lépe ho zrežírovat. Zkátka mě tento film znovu ponuknul k těšení se na další X-men filmy a tak se už na další film nemohu dočkat. 95% ()

DrBuznička

Na Loganovi je nejzajímavější právě jeho revizionistický setting, kdy ukazuje hrdiny ve sračkách (v případě důchodcovského Xaviera téměř doslova). Scéna, kdy Logan odnese profesora X za jeho nesouhlasného brblání na záchod, nemá v komiksovém filmu zatím obdoby. Scénář sám o sobě - a hlavně jeho zápletka - již moc překvapivé nejsou: Klasický motiv hrdina odmítajícího břímě otcovství a svého dřívějšího hrdinství. Připočtěme k tomu poměrně chaoticky vysvětlené zákulisí "vyvíjení" nových mutantů (potřebují k tomu sperma nebo jim stačí DNA?) a celkově to, že po smrti Xaviera a černošské rodiny (přičemž Logan vůbec nereflektuje, že zavinil jejich smrt), začíná být scénář již zcela nepřekvapivý. Nejpozoruhodnější na Loganovi vlastně je, jakým způsobem rozvíjí původní Singerovo téma persekuovaných menšin: Film neobsahuje žádnou sympatickou ani "dobrou" postavu bílého Američana. Ti jsou zde prezentováni buď jako vrazi a násilníci, velkostatkářští arogantní redneci a nebo jako homogenní nechutná masa požitkářů, byznysmenů, hazardních hráčů a prostitutek. Přičemž Logan zde figuruje jako mutantní řidič slečny Daisy. Sympatické postavy jsou černoši, hispánci, děti (povětšinou etnicky rozmanité) a mutanti. Film Logan tak přináší poměrně brzké vymezení se vůči současné Trumpovské politice. ()

Streeper

Wolverine je mojí nejoblíbenější postavou z X-menů, takže tenhle film byl pro mě samozřejmost. A čekala jsem něco horšího, takže jsem odcházela mile překvapená. Je to podívaná nabitá akcí, krví, uříznutými hlavami a jinými částmi těla ale také smrtí. Právě ty dvě scény, ve kterých zemřou dvě velmi důležité postavy mě velmi dojali a rozbrečeli. I když děj je trošku předpovídatelný, tak se stále jedná o velmi solidní a povedenou podívanou, která za to stojí. ()

dezorz

I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well to tell you the truth in all this excitement I kinda lost track myself. But being this is a .44 Adamantium, the most powerful bullet in the world and would blow your head clean off, you've gotta ask yourself one question: "Do I feel lucky?" Well, do ya, x-24? ()

Nach

Jeden z nejlepších filmů z prostředí X-Man. Logan je zde představen ve formátu, který tolik potřeboval. Bez pozlátka vhodného pro děti, s patřičnou brutalitou ve světě stejně mdlém a nepříjemném jako Loganova duše. Je to film ze série X-Menů, který je nejméně divácký, ale nejvíce osobitý. A toho si nejen já, ale paradoxně i ti diváci všimli a oceňují tak jeho kvality. Snad tato comicsová filmová vlaštovka přinese posun do tohoto jinak již stereotypního žánru. Více takovýchto comicsových zpracování jako Logan. Za mě velký palec nahoru a pátá hvězda unikla jen o tu subjektivní nepopsatelnou tečku. 80% ()

Abes

Nekompromisní úvod, stať i závěr. Spousta uživatelů viděla kosení záporáků v Deadpool stylu, efektivitou s jakou Logan používal drápky připomínal spíš Johna Wicka. Je fajn, že se Logan vyhnul nešvaru, kdy se ústřední superhrdinská entita úplně vytratí ze společenského dění viz. x-men komiks. Děti by za řádění v lese měly dostat bobříka destrukce. Soundtrack se strašně povedl. To co zazní při závěrečných titulkách je opravdová chuťovka, jen ty chlupy na paži nestojí hrůzou. Logan je narvaný brutální akcí, rotujícími končetinami, krví, agresí, přesto působí vcelku normálně (You know, Logan, this is what life looks like). Přesně takového ho chceme. ()

cubajz

Bezútěšné rozloučení s Wolverinem, vedle kterého ostatní X-men filmy vypadají jako vystajlovaní a zgelovaní puberťáci. ()

dubinak

Na posledního Wolverina jsem se nechystala z důvodu toho, že jsem předchozí dva neviděla. Když tady ale hned po premiéře vyskočilo 94%, považovala jsem vidět Logana za nutné vzhledem k tomu, že ostatní X-Meny mám nakoukané několikrát. Návštěvou kina jsem udělala velmi dobře. Logan je nezvykle brutální, drsný a syrový kousek, který mě zaujal hlavně svým hudebním doprovodem, westernovským vizuálem, neuvěřitelným střihem a celkově dobrým příběhem, zápletkou i dojemným závěrem, jež definitivně Wolverinovu kapitolu uzavírá. Potěšila přítomnost malých dětských X-Menů a Profesora X. Když se vrátím k té brutalitě, vyloženě drastické scény jsou po chvíli prokládány fungujícím humorem, ale emotivními momenty, které vás doženou k slzám. Za mě totální nářez od A do Z a Jackmanův bezkonkurenční výkon tento film držel od první minuty. ()

bourec

Pro mě nejlepší film o Wolverinovi,taky nejsmutnější,a taky nejkrvavější.Celý to parádně vodsejpalo,a dalo to zapomenout na dva předešlý filmy.Akorát je hodně depresivní sledovat ty konce x-menů,a vůbec vlastně nechápu,z čeho chtěj autoři vařit další díly.Už to začíná bejt seriál .90%. ()

C0r0ner

Zpětně zvedám na čtyři hvězdičky, protože jsem neměl ani na dlouhé stopáži potřebu čumět po hodinách, takže i když to bylo plné logických haluzí (nedoražení naklonovaného Logana), které si prostě takový film nemůže dovolit, tak jako rozloučení s jednou z nejlepších filmových postav ever je to v pohodě. 70% ()

laik_60

menej rozprávkové, viac akčné, s takou smutnou predtuchou konca s nikým sa nikto nemaznal. :). A ten "ix" na miesto kríža na hrobe to bol koniec. ()

PodPantlofak

Nebudeme chodit kolem horké kaše. Přiznávám se, plakal jsem jako školačka co zjistila, že Justin Bieber má koncert v jejím městě, nebo jako puberťák co zjistil, že v projektu Public agent jsou pornoherečky a ne ženy z ulice. Hugh Jackman vytvořil reálnou podobu Logana. Nikdo by to nedokázal lépe než on. Film Logan je naprosto strhující rozloučení jak s profesorem X, tak s Wolverinem. Budu na něj vzpomínat vždy v dobrém. V tomto ohledu nemám rád svět dospělých, kde všechno musí nutně končit, kéžby to tak nebylo. Ale stejně jste kurvy. ()

Gaaron

Jak pravil kamarád, už chybělo jenom, aby se její matka jmenovala Martha. Samoúčelná (ač vizuálně úchvatná) brutální akce film sama neutáhne a místo hypem slibovaného westernového dramatu dostáváme jen scénáristicky chabou telenovelu. Slabé tři hvězdy ze sympatie k Jackmanovi, který viditelně tak strašně moc chtěl... ()

epicek

Na rovinu můžu řict, že nejsem hardcore fanda X-menů, ale Wolverina miluju. První trailer s podkresem Johnnyho Cashe mě ale naprosto nadchnul a já věděl, že tento film bude opravdu něco. A on fakt byl. Nekompromisní surový a srdcervoucí zážitek o kterém se bude ještě dlouho mluvit. Hugh Jackman se dokázal se svým druhým já, rozloučit jak se sluší a patří a za jeho ztvárnění Wolvieho mu patří nekonečný dík. Film vás na začátku chytne a nepustí a celou pouť zlomeného a nemocného Logana si užijete s grácií. Mimochodem Dafne Keen toho sice moc nenamluví ale to vše vynahrazuje jiným a více brutálním způsobem. A zapomenout se nesmí ani na Profesora X, jelikož jeho přítomnost, dodává celému filmu další emočně nabité pocity, které vyvrcholí v samotném závěru. A ano, nedá se tomu ani upřít ten "The Last of Us " feel. Rozhodně jedna z nejlepších komiksovek, co jsem mohl na vlastní oči vidět a nebál bych se jí zařadit vedle Temného Rytíře ( jako pár lidí a recenzí předemnou). Silný zážitek, který prostě musí každý vidět. Takhle se to dělá a snad se to i tak dělat bude! Nature made me a freak. Man made me a weapon. And God made it last too long. ()

Martrix

Tvrdá a dospělácká rozlučka s postavami, které byly původně stvořeny spíše pro náctileté. Až bolestná podívaná na budoucnost Logana a Xaviera, která nejspíš většinu fanoušků dojme. Jsou bitvy, které se nevyhrávají ani v Marvelovském universu. Srovnávání s ostatními X-Mens filmy není tak úplně na místě, protože Rkový rating dodává většině filmů uvěřitelnost a syrovost, která udělá třeba i z dítěte, respekt budící potvoru. A nejde jen o to, že z lidí teče krev, nebo že se nesakruje, ale poctivě kurvuje. Ono by to totiž vypadalo prapodivně, být v opravdu velkých sračkách a u toho říkat jejda, dnes není můj den. A že svůj den neměl v tomto filmu, ale vůbec nikdo. Celé je to smutné a i když je to pořád ta nezaměnitelně americká produkce se všemi svými nešvary, podařilo se Mangoldovi vytvořit jednoznačně nejrealističtější a nejcivilnější film na motivy komixu, za posledních pár let. Nemá cenu rýpat se v detailech a pokulhávající logice. Poslední Wolverin vám zprostředkuje špinavé emoce a zanechá ve vás pachuť adamantia. Až se po tomto znovu podíváte na první X-Meny...nejspíš vás trochu zamrazí. Někdy je na konci cesty jen spousta slz a bolesti. PS: nenechejte se zmást dojmem, že jde o drama s příchutí komixu. Je to akční film se vším všudy a jako bonus navíc, má propracované postavy, které jsou velmi věrohodně napsané i zahrané. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Scenárista David S. Goyer (Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) čerstvě dělal rozhovor v podcastu Happy Sad Confused a kromě jiného taky potvrdil jednu dlouholetou Star Wars spekulaci. Totiž že v… (viac)

Mangold píše Star Wars i Swamp Thing

Mangold píše Star Wars i Swamp Thing

08.04.2023

Hercule Poirot bude řešit zločin v Benátkách

Hercule Poirot bude řešit zločin v Benátkách

11.10.2022

Kenneth Branagh (Vražda v Orient expresu, Smrt na Nilu) má nejenže hotový scénář ke třetímu filmu z jeho detektivní série na motivy knih Agathy Christie, ale navíc už i plné obsazení. Hercule Poirot… (viac)