Jessica Jones

• Česko Jessica Jones (viac)
USA, (2015–2019), 33 h 35 min (Minutáž: 44–56 min)

Tvorcovia:

Melissa Rosenberg

Krysten Ritter, Rachael Taylor, Eka Darville, David Tennant, Carrie-Anne Moss, Mike Colter, Wil Traval, Erin Moriarty, Michael Siberry, Rosario Dawson (viac)

Keď tragédia ukončí jej krátku kariéru superhrdinky, Jessica sa usadí v New Yorku a otvorí si vlastnú detektívnu agentúru zvanú Alias Investigations, ktorú volajú na prípady, v ktorých sú zapletení ľudia so špeciálnymi schopnosťami. Jessica trpí post-traumatickým stresovým syndrómom a chce robiť dobré skutky, ale jej hlavným cieľom nie je záchrana sveta, ale svojho bytu a snaha prežiť nejako každý deň. Seriál podľa grafického románu pre dospelých, toto nie je príbeh superhrdinky pre deti. (Disney+)

george82

Není to vůbec špatný. Na Luka Cage to nemá, ale líbí se mi ta provázanost. Luke byl více ostrej a Jessica je víc psychologická, ale to dělají ti jejich nepřátelé a není to vůbec špatně.Jsem moc zvědavý na Iron Fista a pak dohromady na Defenders, kde by to mohlo být super. Marvel miluju od dětství a tohle se jim daří. Tak držím palce. ()

mark9th

Zajímavý prístup ako predstaviť ďalšieho ''Ochráncu'' z pripravovaného seriálu. Určite sa, ale vyplatil. Síce akčných scén je podstatne menej ako v Daredevilovi a už vôbec nie sú také prepracované. Takže ten kto očakával podobný priebeh bude asi sklamaný. Na druhej strane tu máme nový prístup podania príbehu a to noir štýlom, ktorý pekne dopĺňa hudba. Krysten rola Jessicy sedí, ale charakter Jessicy zasa nesedel vždy mne. Spôsob akým tvorcovia predstavily novú hrdinku bol podľa mňa vhodný, bohužial nie vždy som mal chuť vidieť ďalšiu časť, čo sa mi pri ''DD'' nestalo ani raz. Na vine je zrejme ťažkopádný scenár, ktorý len málokedy prekvapí a možno raz za celú sériu šokuje. Naháňačka na mačku a myš s Kilgravom je umelo naťahovaná a tým pádom upadá pointa príbehu a záver som si tak nevychutnal podľa mojich predstáv. Jednoducho splnená povinnosť pred ''The Defenders''. ()

ACDCKL

Proti Daredevilovi slabší sestřička Netflixových serošů. Hezká noirová atmosféra, parádní Krysten Ritter, zjevení Luke Cagea, výborný záporák David Tennant. Ale chybí tomu takový WOW efekt jako u Daredevila, u některých epizod jsem se jakoby nudil, ale konec série vylepšil pocit. Jen se bojím toho, že pro druhou sérii nebude tak zdařilý záporák jako v první. Takových 3,5 hvězd. ()

liquuid

Na Jessicu jsem se mel asi divat pred punisherem nebo daredevilem. Osobne se mi absolutne nelibi jeji zivotni styl, porad stejny hadry a neustale nasranej vyraz. Nemate pak ani trosku empatie a prakticky skoro k nikomu si nevytvorite zadny vztah ci pouto. Chvilema tam bylo neco fajn, ale overall natahovana nezazivna podivana. Rozhodne jeden ze slabsich del marvelu a naprosto nechapu, jak tohle muze mit tri serie a punisher 2 :))) ()

koty2201

Dovolím si tvrdiť, že toto je za mňa asi druhý najlepší seriál z celej Defenders ságy od Netflixu. Daredevil je jednotka. Aj Punisher celkom ušiel, len tam v prvej sérii ide opäť o pomstu za smrť Frankovej rodiny, čo bolo témou aj v 2. sérii Daredevila. A druhá tiež nebola až tak zaujímavá.       Seriál Defenders sa mi páčil v tom, že sa viac sústredil na akciu a asi najviac som z toho cítil MCU. Ale bol to vyvážený seriál v rámci akcie, medziľudských vzťahov, atmosféry a tak ďalej. A Luke Cage s Iron Fistom boli najslabšie diela. Z nejakého dôvodu som sa pri nich dosť nudil, aj keď hlavné postavy boli sympatické.     Ale späť k Jessice. Bola to veľmi sympatická hrdinka a charakter postavy, ktorý mi imponuje. Rovnako bola veľmi sympaticky herecky stvárnená. Mám rád takéto badass postavy, ktorým nechýba zmysel pre humor a radi vás častujú sarkastickými poznámkami. A zároveň sú niekde pod povrchom citlivé a predsa len majú srdce na správnom mieste.     Rovnako môžem zhodnotiť aj ostatné postavy, ktoré sú či už vtipné alebo naozaj čisté zlo. Aj tento seriál má výraznú detektívnu časť a to je žáner, ktorý ma veľmi baví. Avšak aj tu je prítomné to, že sú niektoré dejové linky umelo naťahované a taktiež určité prekvapivé zvraty v deji.     Vo výsledku budete spokojní, len to nie je až tak vyšperkovaný seriál ako Daredevil. Tu bola druhá séria vyslovene slabá a nezaujímavá svojím spracovaním. Neviem pomenovať konkrétny dôvod, ale niečo mi tam nesedelo. Ale inak fakt dobrý seriál a ak máte radi Marvel príbehy, tak to môžem doporučiť. ()

mrclTV

Prvá séria - Celkom fajn, no určite z toho nepadám na zadok, lepší priemer. Celé to ťahá tak trochu blaznivý love/hate relationship (usilovne som sa sa snažil nájsť na túto frázu slovenský ekvivalent, ale nič dostatočne výstižne ma nenapadá) medzi tajomným záporákom Kilgraveom (ktorý možno vlastne nie je až taký záporák) a hlavnou postavou Jessicy (ktorá možno nie je až tak kladná postava), ktorá ale hlavne nie je až tak zaujímavá, nebyť jej cynického pohľadu na svet a uštipačných poznámok na všetko okolo. Lebo vedľajšie postavy su fakt skôr len do počtu (respektíve do netflixáckych tabuliek). Druhá séria - Nezáživná. Hlavná dejová linka nemá drajv (šprtanie sa v IGH a naháňanie sa za neurčitým nepriateľom je slabé, obzvlášť ked sa v polke z toho vyvinie niečo trochu iné, a nie práve originálne - mierny spojler - vlastne je to to isté ako prvá séria, Jesisca je opäť využívaná niekým iným, len teraz inou blízkou osobou) a vedľajšie dejové roviny su na tom ešte horšie (keď sa z deja stáva iba politická propaganda, je to úbohé, celé "woman strong", "toxic masculinity" a podobné ťahy, keby to aspon vedeli do seriálu lepšie zakamuflovať...trápne). Z troch hviezdičiek sa blížime rychlo len ku dvom. Tretia séria - tá je už doslova oničom, postavy riešia somariny, dejové zvraty sú slabučké, vedľajšie dejové linky spolu držia lepidlom desať rokov po záruke a všetko sa snaží zachraňovať ako tak zaujímavý záporák (taký Marvelovský Moriarty), ale ani on nezvláda veľa, opäť 2 hviezdičky. Celkové hodnotenie - keby mal seriál len jednu sériu, bol by to pekné tri hviezdičky, ale zvyšné série ho bohužiaľ ťahajú dole a to dosť výrazne, preto len 2. ()

spoock

Je to nemastné, neslané, plácá se to na místě a celkově koukat na melancholii Jessici Jones je utrpení hodné telenovely. Souboje jsou v porovnání s Daredevilem technicky nezvládnuté. 13 dílů je na tohle dílo až neskutečně přepálené. Skvěle by se to dalo smrsknout na 5-6 dílů. Hlavní záporák je celkem špatně vykreslený, byť má šmrnc, ale to co Killgrave předvádí je klišé. ()

Mišísek

Někde jsem tady četla, že po Daredevilovi byl z tohohle seriálu zklamaný. U mě je to právě naopak. Daredevil mě nechal chladnou, ale tohle mě bavilo. Ještě mi zbývá pár epizod, ale moc se na ně těším. Nejlepší seriálová novinka podzimu/zimy 2015. ()

IZFNP

Daredevil nasadil laťku seriálových adaptácií komiksov tak vysoko, že som nečakala, že by ju čoskoro niekto preskočil. Nedá sa povedať, že Jessice Jones sa to úplne podarilo, napriek tomu si myslím, že na svojho kolegu z Hell's Kitchen minimálne dosiahla. Spolupráca Marvelu a Netflixu pokračuje v nasadzovaní nových štandardov na poli superhrdinských seriálov a JJ v tomto ohľade rozhodne nie je sklamaním. Je temná, krásne noirová (ako fanúšik subžánru som si chrochtala blahom), nekompromisná a bezchybne obsadená. Ženské hrdinky tu hrajú prvé husle, na čele s Krysten Ritter, ktorá je možno útla postavou, no o to dravejšia v stvárnení supersilnej, no vnútorne rozorvanej hrdinky. A Killgrave? Tennant si tu strihol jedného z najzaujímavejších záporákov Marvelu, o tom žiadna. Scenáristicky tu došlo k viacerým dejovým prešlapom a opakujúcim sa motívom a záver bol v podstate odfláknutý, inak by som išla do plného hodnotenia. I tak však Defenders dokazujú, že Arrow, Flash, SHIELD podobné jednohubky sa ešte majú čo učiť. Silných 80%. ()

Leeslie

Jessica Jones není seriál o superhrdince, je to seriál o jedné rozervané duši, která se svým bizarním způsobem snaží hrát na hrdinku, zoufale se pokouší najít smysl života a zapomenout na minulost, která ji stále dohání. Jessica Jones je detektivka, noir psychologický thriller, nikoliv typický akční komiksový snímek, proto se člověk musí spokojit s pomalejším tempem, minimem akčních scén, ale také s budováním charakterů. Celý seriál se dá spíše charakterizovat jako potemnělá verze seriálu Veronica Mars, kde hlavní hrdinkou je spíše depresivní Lisbeth Salanderová. Herecké obsazení je příjemné, krom zde tolik vychvalovaného Davida Tennanta, je pro mě daleko důležitější a podstatnější herecký výkon Krysten Ritter, na níž celý seriál stojí. Abych se přiznal, Krysten Ritter jsem nikdy neměl v oblibě. Znám ji z Gilmorek, Marsové a jednoho zrušeného sitcomu a přišlo mi, že nikdy neuměla hrát, podivně se pitvořila, přehrávala, byla mi naprosto nesympatická, ale Jessica Jones ukázala její jinou polohu. Možná to bude tím, že předešlé seriály byly spíše komediálního charakteru a nedostala v nich tolik prostoru. Každopádně v JJ ukázala svoji skrytou tvář a velmi příjemně mě překvapila, jak dobrá herečka to je. A nyní zpět přímo k 1. sérii. JJ mě bavila, ale subjektivně musím říct, že v druhé polovině se seriál začal točit v kruhu, neustále se opakoval, natahoval, chvílemi ztrácel dech a především se tvůrci dopustili řady logických kiksů. I přes to jsem si to užil, proto dávám 75% a budu doufat, že v další sérii (pokud bude) se tvůrci vyvarují chyb, které učinili v sérii 1. ()

rolf14

Po Daredevilovi, který mne po vzoru komiksů nezklamal, jsem shlédla pilotní díl Jessici Jones ze známé čtvrti Hell's Kitchen v NY. Pilotní díl mne nijak zvlášť nenadchnul, avšak charakter Jessici Jones, rádoby hrdinky a násosky v jednom mne zaujal natolik, že jsem se odhodlala shlédnout další epizody, které už byly o něco lepší. Překvapením byl herec ztvárňující Kilgrava, známý pro všechny fanoušky Doctor Who. Na něj jsem si díky tomu jako na záporáka zatím nezvykla. Prozatím hodnotím na 60%. ()

LordMack

Jakože neskutečné překvapení. Seriál, kde jsem už v pátem díle prosil, ať už je ten záporák konečně mrtvej, jakej to byl bastard. Seriál plný zvratů, skvělých charakterů, neskutečné gradace. Prostě super. Nebudu zakrývat fakt, že první série měla být tak o tři díly kratší, to nekonečné nahánění je, přiznávám, trochu moc, ale zas je tam vidět, že to dělali i kvůli přípravě na další sezónu. Nemohlo to už nějak výrazně snížit moje hodnocení. 90% ()

Mograine

Přiznám se, že z tohohle jsem měl obavy. Hrdinka bez svého alter ega, měla ovšem větší říz, než šnicl s dobrým pivkem. Naprosto úžasná podívaná, místy i ve stylu starého dobrého noiru. Krysten ztvárnila řitě-kopající Jessicu s naprostou grácií, doctor Who je zde taky úžasný, nedělá mu problém hrát narušeného kokota. Dokonalé a úchvatné stejně jako Daredevil, dokáže vtáhnou do děje a ještě týden na tím musí člověk přemýšlet. Za mě pět kulí. ()

AndrewNewman

Po Daredevilovi trpké sklamanie. Jessica nemá drive, štýl a ani potrebnú charizmu na to, aby nás bavila celé série. Ak by išlo o film, ani pes by po ňom neštekol! Dve hviezdy len za Tennanta a Ritterovej zadok. Zbytočná zbytočnosť. ()

blondboss

Jeden z ďalších marvel seriálov, ktoré vstupujú do nového univerza pokrývajúceho Defenders sériu. Jessica Jones sama o sebe ako superhrdinka poriadne nezaujme, zato jej svojský štýl áno a musím povedať, že aj vcelku sympatické herecké obsadenie, ktoré sa v tomto seriálu ukázalo, dodalo sérii istú šťavu. Seriál ako taký sa však pohybuje len vo vodách priemeru a neprináša až toľko zvratov, na koľko sme u Marvelu zvyknutí. Navyše to finále prvej série dosť slabé a preto u mňa na Marvel pomery dosť slabé hodnotenie. 70 % *** Druhá séria bez nejakých výrazných momentov a tretia séria prináša opäť zaujímavý príbeh, v ktorom hrá hlavný prím Trish. Navyše treťou sériou sa celkovo končí spolupráca Marvelu s Netflixom, takže si to treba užiť. 75 % ()

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (viac)

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

05.10.2021

Pár dní zpátky sociální sítě obletěla spekulace, že by se Charlie Cox mohl vrátit do role Daredevila v nové řadě stejnojmenného seriálu na streamovací službě Disney+. Ještě předtím nás ale údajně… (viac)

Punisher oficiálně zrušen

Punisher oficiálně zrušen

19.02.2019

A je to oficiální. Měsíc po premiéře druhé řady Punishera s Jonem Bernthalem v hlavní roli se streamovací gigant Netflix rozhodl definitivně zavřít dveře za marvelovskými seriály a oficiálně tak… (viac)

Netflix ruší Iron Fista

Netflix ruší Iron Fista

13.10.2018

Iron Fist je prvním hrdinou od Marvelu, kterého se Netflix rozhodnul samostatně zrušit po dvou řadách. Zpráva přichází trochu jako šok, jelikož druhá řada byla vnímána jako podstatné zlepšení oproti… (viac)