Jessica Jones

• Česko Jessica Jones (viac)
USA, (2015–2019), 33 h 35 min (Minutáž: 44–56 min)

Tvorcovia:

Melissa Rosenberg

Krysten Ritter, Rachael Taylor, Eka Darville, David Tennant, Carrie-Anne Moss, Mike Colter, Wil Traval, Erin Moriarty, Michael Siberry, Rosario Dawson (viac)

Keď tragédia ukončí jej krátku kariéru superhrdinky, Jessica sa usadí v New Yorku a otvorí si vlastnú detektívnu agentúru zvanú Alias Investigations, ktorú volajú na prípady, v ktorých sú zapletení ľudia so špeciálnymi schopnosťami. Jessica trpí post-traumatickým stresovým syndrómom a chce robiť dobré skutky, ale jej hlavným cieľom nie je záchrana sveta, ale svojho bytu a snaha prežiť nejako každý deň. Seriál podľa grafického románu pre dospelých, toto nie je príbeh superhrdinky pre deti. (Disney+)

joker.george

Kromě prvního výtečného dílu seriál dalších pár epizod (špatné ale nebyly) hledal své tempo a rytmus. Potom už ale vše běželo jako na drátkách až do samotného finále, které však jaksi vyšumělo, vzhledem k předchozímu napěchovanému a vyšponovanému dění, do prázdna. Jinak mi ale při mnoha situacích vážně zatrnulo, jelikož si tvůrci nebrali servítky, vyřádili se ve schopnostech úžasného antagonisty Kilgravea a nechali hrdiny pořádně se prohrabat ve svých potížích, a protože působili (hrdinové i mindráky) skutečně, tak jsem s nimi dokázal prožívat i cyklický dějový oblouk. ()

Vojťas

Další super Marvelovka. Na Daredevila jsem se těšil, ale Jessica u mě vzbuzovala mírné obavy ... zbytečně! Pilot sice vypadal jako tuctová kriminálka, ale obdobně temná atmosféra vtáhla do děje už od 2. dílu a začala to být solidní jízda. Po tomto nemám absolutně žádný problém těšit se na nezničitelného Luka Cage (který už byl skoro čtvrtinu času i zde), na Iron Fista a na týmovku The Defenders. Marvel to pomalu začíná nandávat DC Comicu i v seriálovém světě! ;-) 90 % ()

epicek

Jak bych jen začal? Ano , srovnání s Daredevilem je nevyhnutelné a tudíž musím říct, že tak o jednu či dvě desetinky má oproti Jessice navrch. Ale sakra , jinak je to uplně stejně podaný nářez ! Největší a nejsilnější tahák a plus je pán Kilgrave osobně. Takové záporaka dnes nenajdete ani v top akčních filmech. Jeho psychopatické myšlení a touha po tom , dostat co chce a je mu jedno že jde i přes mrtvoly(doslova), je prostě něco neskutečného. Při jeho činech jsem vážně zapomínal i dýchat a jen si pokládal otázku , jestli to jako fakt udělal protože prostě chtěl, jedno velké wow ! Co se týče samotné Jessicy a vedlejších postav , tak nelze nic vytknout ba naopak vztah Jess-Trish je vážně obdivuhodný a tak uvěřitelný, že jim prostě nejde nedržet palce. Marvel s Netflixem mě prostě zase dostali do kolen, ačkoliv je fakt, že jsem ani nic jiného od této kombinace neočekával ! No matter where I am, even if I'm behind bars, if you try anything I will find out, I will come for you, and it will hurt. ()

Morzael

Přefeminizovaná noirovka s natahovaným dějem, nesnesitelnou emo hlavní postavou a parádním záporákem. Tennant vytvořil druhého nejlepšího padoucha v MCU a jen za svou postavu si u mě vysloužil pro tento seriál čtvrtou hvězdičku. Jinak žádná převratná záležitost, Daredevil u mě pořád vede. ()

Pajky3

1. série Jessica Jones je výsledkem druhého spojení gigantů se jmény Netflix a Marvel. A podobně jako u Daredevila to zafungovalo, i když úplně něčím jiným. Jessica je totiž opravdu hodně ženský seriál. Nechápejte mě špatně, ale není jen tím, že hlavní hrdinka je žena, která má nejlepší kamarádku a pracuje pro nejlepší právničku ve městě. Je to tím na jaká témata se zaměřuje. Atmosféra je také úplně jiná. Temná s kapkou noir, které tomu dodává suchý komentář hlavní hrdinky a rozhodně méně akce než se čekalo. Mě osobně v celé sérii chybělo trochu odlehčení a vtipu. Kromě Jessicy dostane solidní prostor k představení i Luke Cage a samozřejmě také záporák Kilgrave. Luke mi sedí a těším se i na jeho samostatnou sérii. Ale ten Kilgrave. Ne snad, že by ho Tennant hrál špatně, to určitě ne, ale ta postava mě trochu zklamala. Nejprve je totiž vykreslen jako nepřekonatelný chlápek, bodejť by ne, dokáže ovládat mysl ostatních. Ale pak se nechá několikrát! chytit a zajmout. To mi nepřijde moc nepřekonatelné a neporazitelné. Ještě zpátky k naší hlavní hrdince. Trochu jsem se bál, že mi tam Krysten Ritter nebude sedět, protože ji znám hlavně z komedií, ale opak byl pravdu. Její (super)hrdinku jsem jí věřil od začátku do konce a hlavně protože je vykreslená i se svými chybami, tak jsem si ji vcelku snadno oblíbil. Docela jsem zvědav na pokračování... 2. série Do druhé série se mi vůbec nechtělo a to hlavně potom, co jsem viděl první epizodu, která mě vůbec nebavila a tak jsem to na hodně dlouho odložil. Nakonec se však ukázalo, že to nebylo tak špatný, jak jsem si původně myslel a zhruba od třetí epizody mě to začalo docela bavit a byl jsem zvědav na to, jak se linka s "matkou" vyvine. Oproti první sérii mi ani trochu nechyběl Luke Cage a nepostrádal jsem ani Tennantova Kilgravea. Sérii jsem dokoukal a žádné velké zklamání z toho nevyšlo. Jessica prostě není můj klasický seriál a na to, abych ho viděl, se musí udělat nálada. 3. série Třetí série Jessicy Jones je zároveň i poslední Marvelovskou řadou na Netflixu a uzavírá to se stejným pocitem, který mám z toho celkového odchodu - rozpačitě. Netajím se tím, že Jessica Jones nikdy nebyla mým oblíbeným Defenderem, přesto byla pořád koukatelná. Letošní linka s Trish nebyla úplně špatná a vyústění bylo vcelku fajn, ale jinak mě ta série opět moc nebavila. Po spolupráci Marvelu a Netflixu tak zůstane trochu hořká pachuť... ()

okkac

Season 1: 80% O třídu slabší, než Daredevil. Nečekejte moc akce a i ty akční scény jsou spíše jen takové menší šarvátky. Na druhou stranu Jessica má noir atmosféru, což znamená spíše velmi pomalé tempo, ale toho to chytne, tak si to užije. Je zde hodně přítomný ženský element, což je dáno jak převážně ženským obsazením, tak i v produkčním týmu. Není to na škodu, vymyká se to testosteronovým mužkým hrdinům. Ale přeci se pak těším spíše na Luke Cage, který už zde má hodně velkou roli a hlavně na druhou sérii Daredevil, který se vytasí s těžkým kalibrem v podobě Punishera. Nelze si nevšimout výrazného užití fialové barvy v různých scénách. Hlavně, když záporák Kilgrave AKA The Purple Man určuje stylizaci. (Stejně jako převažovala červená a žlutá v Daredevil). David Tennant se na to hodí. Škoda jen, že jeho konec je takový rychle odbytý. ()

Fancipal

Daredevilovi se zračilo v očích odhodlání. Jessica tam má odevzdanost mísenou s bezmocí. Marvel jde se svými postavami od extrému do extrému. Navíc mám pocit, že u Jessicy už se ani moc nejedná o komiksový seriál, ale o psychologické drama, které se soustředí čistě na postavy. To by samo o sobě nebyl problém, jenomže pokud chci propracované drama, tak sáhnu do filmotéky americké kabelovky. Od Jessicy jsem asi čekal něco jiného a první série díky tomu v mých očích dopadla nejednoznačně. Záporák a jeho schopnost je skvěle uchopená a David Tennant hraje jako smyslů zbavený, přesto mu do bohémských výšek Vincenta D´Onofria ždibek „šílenosti“ chybí. Ale Marvel opět potvrzuje, že casting má zvládnutý na jedničku s hvězdičkou a Krysten Ritter je možná nepříjemnou a alkoholem prosáklou troskou i ve skutečném životě, protože tady jí tu její kreaci „ don´t give a fuck about the world“ žeru i s navijákem. Uvidíme, s čím přijde druhá série, zatím je to pro mě na rozmezí tři a čtyř hvězdiček. Hlavně v příští sérii ubrat chlastu a přidat akce. Děkuji. 1. Série: 70%, Oblíbené postavy: Jessica Jones, Purple Man ()

NiWi

Jessica Jones je zatím nejlidštější a taky nejtvrdší věc od Marvelu. Místo superschopností a hrdinství se tu dočkáme tvrdé reality, násilí, chlastu, drama o kontrole mysli a jiných věcí, které ve filmové sekci neuvidíme. Na jednu stranu je to fajn, nelítají tu blázni v kápích, nestřílí tu lasery, jde spíš o detektivní záležitost, která si "superschopnostmi" jen pomáhá, ale jsou tu naprosto na vedlejší koleji. Na druhou stranu, celý seriál sledujeme marné honění Jessicy za svojí noční můrou a když ji konečně dostihne, ona zase zmizí a vše jde nanovo. To se stane nejmíň 3x a hlavně ke konci seriálu už je to natahování opravdu do značné míry otravné a dějí se věci, které vlastně jsou zbytečné (sebevražda Hope Schlottman? IGH? rádoby hraní na city mezi matkou a dcerou..) to vše postupem času díly shazuje do průměru. Finále je oproti Daredevilovi oboum sériím hodně slabé a předvídatelné. Jako celek však je seriál docela poutavý, bojující ego Jessicy s charismatickým Kilgravem dějovou linku docela táhne. Ve 2. sérii však bude potřeba trochu víc, než jen realistická detektivka s krásnou alkoholičkou v hlavní roli ()

Larushka

"You gotta keep on, keep on living." Zakončení, které nezklamalo. I přes slabší pasáže skrze celý seriál, zvedám hodnocení na maximum. Bylo mi s Jessicou dobře. ()

Radiq

Skvělá noirová podívaná s jedním z nejlíp napsanejch (a zahranejch) superpadouchů, co jsem kdy viděl. Celkově je to hodně inteligentně napsané a divákovi podané, atmosférou se nešetří a krví a rozličnejma sviňárnama taky ne. Nesmím opomenout taky to, že se seriál nevyhýbá ani sprostejm hláškám, nadávkám a sexuálním scénám. Je to hodně solidně rozehraná partie, která doufám neskončí první sérií. Krysten Ritter konečně dostala pořádnou roli a tahle jí fakt sedne. Stejně jako David Tennant, jehož Kilgrave je fakt úctyhodnej záporák. Zato Carrie-Anne Moss je živoucí důkaz toho, že čas měří všem stejně a jde vidět, jak hodně od dob Matrixu zestárla... ale co - s tím nikdo nic nenadělá a její lesbická amorální právnička s křečovitým krkem se k ní i docela hodí. Prostě je to super seriál z jinýho těsta, než všechny ostatní komixovky a to je přesně to, co si tento žánr vyžadoval! 2. série: Už mi to vůbec nepřijde tak ponuré a první sérii to nesahá ani po prdel. Sbližování s maminkou bylo docela nudné - no ono vůbec maminka jako záporák nezní moc chytlavě. Objeví se tam záchvěv první série, když se tam objeví Kilgrave, ale ostatní díly už prostě nemají tu správnou atmosféru. Někoho možná bude zajímat osud Malcolma, právničky Jeri Hoghartové a Trish "Patsy" Walker, ale mě to nějak extra nebralo. Škoda. Za tuto sérii bych dal maximálně 3 hvězdy. 3. série: Škoda, škoda, velká škoda, že nám pořád cpali Trish - ty díly, které se týkaly jí, se velmi táhly a celkově mi ta její postava samozvané zahalené mstitelky moc nesedla. Mnohem zajímavější a temnější bylo odhalení masového vraha Gregory Sallingera (Jeremy Bobb), který ale mohl toho prostoru dostat víc. Je těžké se nějak vyrovnat první sérii, ale vypadá to, že Jessica Jones se nám dala na sestupnou tendenci. Mít to ještě čtvrtou sérii, počítám, že bych šel s hodnocením na 3 hvězdičky. Enormně trapné je to, že čím dál víc postav v MCU začíná být nějak nenormálně pohlavně orientovaná, v tomto případě úplně zbytečně detektiv Costa (John Ventimiglia) - zbytečně proto, že to nemělo vůbec na nic vliv, jen na to, aby divák věděl, že si chce adpotovat ďěťátko s chlapem. Ať si adoptuje a celkově ať si každej dělá, co chce, ale proč nám to cpou, jak kdyby už v populaci zastupovali mnohem víc, než jen 4%? To už rovnou můžou udělat postavu, která třeba žere šušně - o tom se taky nemluví, ale ví se, že se to děje. Nebo postavu, která provozuje sado-maso, má úchylku na fekálie nebo se ukájí na veřejných místech, ale jinak je to klaďas. No, prostě... ať nám to necpou - jestli chtějí docílit větší lidské tolerance, tak tím, že nám to všude cpou tak moc, to je přesně ten důvod, proč je všichni nebudou mít rádi, takže to má špíš opačný dopad. No, to jsem se ale dostal někam jinam, takže to stačí. ()

Liznic

Jen se dívejte dál :) První 2-3 díly vynikající, ale postupně se z toho vyklube taková překombinovaná, nudná, sebeparodující sracka. Scénáristům se to rozpadne pod rukama a to nejenom proto, že dějově to má max na 6 epizod. ()

filmmovier

Jessica Jonesová sice nebyla ze začátku tak dobrá jako Daredevil a jeho kvalit vlastně nedosáhla ani ve zbytku série, ale zatraceně se mu přiblížila a jinou známku než 95% si to ode mně ani nezaslouží, protože tohle je další poctivě odvedená práce Marvelu a Netflixu. Fantastická noirovka, s parádní atmosférou, sympatickou a pořádně drsnou hlavní hrdinkou, s ne tak dobrou právničkou Trinity ale zato s nejlepším záporákem napříč filmovým a televizním Marvelem - famózním, geniálně zahraným Kilgravem. Takhle dobře Tennant snad nikdy nehrál, a i když jeho Doctor bude asi napořád tím nejlepším, nejlíp zahrál právě tady, byla radost ho sledovat a poslouchat, a kdybych byl ženská, tak ho zatraceně, nehorázně miluju, takhle ho můžu alespoň obdivovat. Ale dost už ód na Kilgravea a Tennyho, další, co by jste měli vědět, je to, že seriál má poněkud slabší, roztahaný a místy až nudný úvod, což jsou první čtyři díly, kde se víceméně nic neděje, poznáváme postavy a šoustáme společně s Jessicou a Lukem Cagem (mimochodem taky výborně podaný). Zbytek epizod to ale dokonale vynahradil a zhruba poslední čtyři díly byly naprosto famózní a společně s kolegou Mattem jde o nejlepší seriál sezóny. A stejně jako rudého ďáblíka, i tohle by byl obrovský hřích neprodloužit, ale to myslím nehrozí. Brilantní, fantastická podívaná, kde je vlastně všechno dobře a ani počáteční chyby a pomalejší rozjezd vás nerozhází a nakonec za ně ještě budete rádi. 100% - a chci, aby se Kilgrave vrátil! ()

JimmyII

Epicky dobré. Netflix ukazuje, jak mají vypadat superhrdinové v 21. století. A tím slovem superhrdinové se nenechte odradit, tady totiž není žádný spandex, pláštík nebo kápě, ale syrová (skoro) realita. Mnohem víc se hraje na noirovou strunu a Jessica Jones je sama plná morálních dilemat a vnitřních démonů. Seriál hodně pracuje s motivem hodnoty lidstva - má smysl se snažit pro současné lidstvo dělat, když vám každý hned plivne pod nohy nebo je rovnou podrazí, když dostane příležitost, a všichni kolem jsou trosky nebo hajzlové? Neskutečně zábavný záporák Kilgrave v geniálním podání Davida Tennanta má jasno - lidstvo za to nestojí a každý se musí postarat sám o sebe nejlépe, jak to dovede. Není tedy nějakým šílencem toužícím ovládnout svět, ale oportunistickým sólistou, který touží po něčem mnohem přízemnějším. A otázka je, jak se k tomu postaví Jessica v podání skvělé Krysten Ritter. Během třinácti nadupaných dílů, mimochodem vždy zakončených na tom správném místě, její názory a nálada, stejně jako celý seriál, oscilují mezi hrdinstvím, zoufalstvím, humorem i naštvaností. Díky tomu seriál působí plasticky a uvěřitelně, když připustíme určité nadpřirozené schopnosti hlavních postav. Navíc je to krásně natočené s bezvadnými lokacemi, vizuálem a hutnou, hmatatelnou atmosférou. Pochvalu zaslouží i scénář, který se sice občas nějakému klišé nevyhne, ale většinou se je snaží naznačit a pak zbořit netradičním řešením - což se mnohokrát autorům povedlo. Tleskám a chci víc, nejenom Defendors, ale hlavně Jessicy a Kilgrava! ()

ywo666

Hmm, trochu sklamanie. Je to taká zmes, ktorá ostala na pol ceste. Chvíľu je to drsná vec s vyslovene nepríjemnými scénami, chvíľu je to nahláškovaná čierna komédia a niekedy to skĺzne do telenovelickej chujoviny, kde ma postavy vytáčali a rozoberali sračky. Menší problém filmu je, že hlavne v prvej polovici filmu je to taký babinec. Človeku sa na to dobre pozerá, ale po čase sa to zmení na sliepkáreň. Druhá polovica sériu je už chvalabohu lepšia a priklonila moje hodnotenie k vyššiemu. Jasným víťazom je tu David Tennant (podľa očakávania), ktorý o triedu ušiel svojím hereckým kolegom. Obstojní sú aj Mike Colter a Carrie-Ann Moss (ktorá je v 47 rokoch viac sexi ako keď mala 35). Krysten nie je ani super ale ani katastrofa. Lepšie momenty strieda so slabšími. Najväčšie mínus mi priniesla akcia. Tú jej super silu moc dobre neznázornili a niektoré akčné scény boli na úrovni Twilightu. scénar niekedy hrdinom zavaril až nedôveryhodne. 70% a veľmi slabé 4* ale stále lepšie ako Arrow. ()

KitFisto

Hlavni predstavitelka me odrazovala skoro rok abych si pustil prvni dil. Myslel jsem ze to po chvili vypnu ale neskutecne me prvnich par dilu bavilo. Respektive ctyri. Nekde v polovine se to ale zlomilo a jessica se stala neskutecnou blbkou a ten pribeh a postavy sly taky dohajzlu. ()

MikeZ

Těch 13 dílů je strašně moc, děje je tam max na 5 dílů, zbytek je výplň. Jessica, Kilgrave a Luke Cage dobrý, ale koho sakra zajímá právnička Trinity a její rozvod? Nebo ti sousedi? Kámoška moderátorka a policajt? Jet podle daredevilovského schématu byla blbost, buď to zkrátit na méně dílů, nebo 13 dílů = 13 různých případů a linku s Kilgravem hodit do pozadí. Ale na to, že showrunner je scenáristka Twilightu asi dobrý. 6/10 ()

hroubek

Tak mám JJ úspěšně za sebou a můžu říci, že se mi líbila. Na ďábla z Hell's Kitchen se nechytá, ale jako samostatná postava svůj seriál ustojí více, než důstojně. Největší problémem seriálu je počet dílů. Příběh prostě nemá materiál na 13 dílu a proto vytahuje slabší zápletky(kolem lesbické právničky Hogarthové, nebo psychopata Simpsona), které nedokáže dotáhnout do konce nebo přichází s postavy, které jsou tam, aby se neřeklo. Což, je velká škoda, protože příběh tím dost trpí. Mít to, tak o 3-5 epizod méně, tak bych byl mnohem více nadšený. Co se naopak hodně povedlo je civilnější pojetí, ženský pohled a obsazení. Marvel má na obsazení velmi dobrou ruku a i tady se mu velmi dařilo. Krysten Ritter se parádně převtělila do Jessi Jones a ukázala, že i Marvel umí dělat drsnější tvorbu co se týče násilí, vulgarit, sexu, psychických problému a závislostí. Ritter táhne seriál nahoru a opravdu jsem jí její postavu věřil a fandil jsem jí(krom několika momentů, kdy se chovala fakt hloupě a nelogicky). David Tennant je perfektní záporák. Umí dojmout, prodat svůj úhel pravdy, být charismaticky, přehrávat, když to daná scéna potřebuje a taky být opravdovým psychopatem. Je to velmi vděčná postava a Tennant jí zahrál skvěle, jelikož v několika momentech mě Kilgrava bylo opravdu líto. Rachael Taylor mě dost sedla a její vývoj byl dost dobře prodán. Mike Colter si mě svým Lukem získal a fakt mě mrzelo, že nemá víc prostoru. Carrie-Anne Moss nebyla špatná jen měla dost nesympatickou postavu, o kterou nikdo nestál. Tak či tak se Jessica Jones povedla. V akčních scénách bylo co zlepšovat a hlavně určit rozsah jejich schopností a ne ho měnit podle potřeby. Dialogové výměny byly velmi dobré a několikrát byly to nejlepší na celé epizodě. Tenhle směr jakým Marvel svoje seriály posílá se mě dost líbí a doufám, že se v dalších seriálech nebo v řadách zlepší. PS: Cameo Rosario Dawson bylo to nejlepší na celé závěrečné epizodě. 7,5/10 ()

venalce

Ano, takhle nějak mají vypadat plnokrevné komiksové seriály, je vidět, že jim Netflix prospívá. Nejprve chci říct, že mě i tento seriál chytil a až do konce poslední epizody nepustil, člověk se ovšem neubrání srovnání s Daredevilem, který byl první ve své kategorii. A právě v tomto srovnání vychází Daredevil jako vítěz (asi tak, že Daredevil je 100% a Jessica "pouhých" 90%), přeci jen tam byla lepší práce s příběhem a záporákem. Když jsme u toho záporáka, zpočátku jsem měla s Tennantem problém, čekala jsem vážně laděnou postavu, tak mi dvě, tři epizody trvalo, než jsem si zvykla na typicky tennantovského excentrického šílence, ale opět chválím tvůrce za to, jak si dokázali pohrát s divákovými pocity vůči němu (v jedné epizodě nepochopitelný šílenec, v další ho člověk skoro litoval, aby se pak všechno zase obrátilo, atd.). Osobně bych byla pro větší provázanost mezi seriály, nestačí mi pár zmínek a úlitba v podobě staré známé v jedné epizodě, v tomhle ohledu jsem čekala něco víc. Nicméně, už aby byl další seriál! ()

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (viac)

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

05.10.2021

Pár dní zpátky sociální sítě obletěla spekulace, že by se Charlie Cox mohl vrátit do role Daredevila v nové řadě stejnojmenného seriálu na streamovací službě Disney+. Ještě předtím nás ale údajně… (viac)

Punisher oficiálně zrušen

Punisher oficiálně zrušen

19.02.2019

A je to oficiální. Měsíc po premiéře druhé řady Punishera s Jonem Bernthalem v hlavní roli se streamovací gigant Netflix rozhodl definitivně zavřít dveře za marvelovskými seriály a oficiálně tak… (viac)

Netflix ruší Iron Fista

Netflix ruší Iron Fista

13.10.2018

Iron Fist je prvním hrdinou od Marvelu, kterého se Netflix rozhodnul samostatně zrušit po dvou řadách. Zpráva přichází trochu jako šok, jelikož druhá řada byla vnímána jako podstatné zlepšení oproti… (viac)