Daredevil

• USA Marvel's Daredevil (viac)
Akčný / Krimi / Mysteriózny / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvorcovia:

Drew Goddard

Predloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall (viac)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. (Netflix)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (17)

Daredevil (2015)

1. řada: **** Prakticky každá epizoda má stejnou kostru. 3/4 stopáže žvanění (naštěstí smysluplné - žádná vata - a k věci) a 1/4 akce (neskutečně dobře a poutavě natočené). Není to tedy primárně o slepci-mlátičce. Jak by jeden čekal. Snaha popsat charaktery postav je opravdu znát. Navíc, seriál se neštítí trochy té krve (a otevřených zlomenin) a to včetně ústřední postavy. To je celkem příjemné. Seriál tak působí více dospělé a znatelně méně směšně nežli jiné seriálové MARVELovky. 2. řada: ***** Druhá řada je malinko jiná. Více akce a méně tlachání... To v první řadě. Co je ale mnohem zásadnější je nástup nových postav. Hlavně Frank Castle aka The Punisher. Ten komplet Daredevilovi celou sérii sebral :). Tak moc, že si z toho vysloužil vlastní spin-off :). 3. řada: *** Sešup směrem dolů. Přibylo spoustu žvanění a vaty a akce znatelně ubylo. Snaha o přivedení nové postavy (Bullseye) se nepovedla tak jako minule s Punisherem a předminule s Elektrou. Doufám, že tímto DD končí (obzvlášť když by na něm dělal ten samý idiot co na třetí řadě). Další řadu bych už nedal :(. ()

Season 1 (2015) (S01)

Prakticky každá epizoda má stejnou kostru. 3/4 stopáže žvanění (naštěstí smysluplné - žádná vata - a k věci) a 1/4 akce (neskutečně dobře a poutavě natočené). Není to tedy primárně o slepci-mlátičce. Jak by jeden čekal. Snaha popsat charaktery postav je opravdu znát. Navíc, seriál se neštítí trochy té krve (a otevřených zlomenin) a to včetně ústřední postavy. To je celkem příjemné. Seriál tak působí více dospělé a znatelně méně směšně nežli jiné seriálové MARVELovky. ()

Season 2 (2016) (S02)

Druhá řada je malinko jiná. Více akce a méně tlachání... To v první řadě. Co je ale mnohem zásadnější je nástup nových postav. Hlavně Frank Castle aka The Punisher. Ten komplet Daredevilovi celou sérii sebral :). Tak moc, že si z toho vysloužil vlastní spin-off :). ()

Season 3 (2018) (S03)

třetí série je znamení snahy Netflixu všechny seriály co z Marvel universa má sterilizovat a srazit na jednu úroveň - užvaněné artové cvičení s občasnou akční vložkou. Zcela eliminovali to co dělá seriál výjimečným a degradovali ho. Díky tomu je z něj nejhorší série a pro mě zcela ztratila potenciál. ()

Zmrtvýchvstání (2018) (S03E01)

Tak tohle je průšvih... Po fenomenální druhé sérii začínáme nejenže příliš vlažným rozjezdem, ale dokonce nastává i změna v choreografii soubojů. Na jeden úžasný záběr plný několikaminutové syrové akce můžete zapomenout. Pokud tohle je nový Daredevil, tak doufám, že poslední. ()

Prosím (2018) (S03E02)

Tak tohle je vážně průser... V Daredevilovi to bylo vždy o řečněn víc než o akci. ale když už na ní přišlo, bylo to dokonalé. Tady se žvaní prakticky neustále a v 80% o kravinách. Akce je toporná a odbudeme si ji během jedné minuty. Tenhle "nový" Daredivel se mi nelíbí a doslova se děsím druhého Punishera. Cítím, že Netflix prostě bude mít potřebu přejít na stejnou debilní notu. Paradoxně nejlepší částí filmu je závěrečná přestřelka, kde Daredevil vůbec není. Tedy jako úryvek z jiného seriálu (třeba o té mlátičce Dexovi z FBI) ()

Za dobrotu (2018) (S03E03)

Konečně o trochu lepší... Přesně jak jsem čekal, z Dexe se klube postava co má potenciál. Konečně je na co se dívat. Nemyslím tím jen akci, ale to že děj se hýbe. Úmorná debata, kdy dva jen žvaní, aby žvanili tam byla snad jen jedna. Zbytek kecání posouvá děj. Není to pecka, ale rozhodně lepší než předchozí dva díly dohromady. ()

Zaskočení (2018) (S03E04)

KONEČNĚ! tohle je Daredevil jakého znám a chci vidět. Ta dvouminutová bitka ve těžnici BEZ JEDINÉHO STŘIHU je přesně to čím Daredevil vyčnívá. Děj se posouvá dál, krom pár zbytečných tlachaček má každý rozhovor smysl. Mám ale obavy, že tohle nevydrží :( ()

Perfektní hra (2018) (S03E05)

Epizoda se zvrhla v "poznejte Dexe". Mimochodem to co jsem chtěl od chvíle, kdy vybílil tu bandu Albánců. Ne ale tím nejdebilnějším způsobem co si umíte představit. Ukecanými flashbacky. Místo toho, aby postavu Bullseye představili stylově (třeba jako Punishera posledně, nebo Elektru v #1), díváme se epizodu na kecy, prdy, beďary...Navíc se celkem dost degradoval fakt, že nyní pracuje pro FBI. S ohledem na to za jakého magora je prezentován, to by vážně prošel pohovorem? ()

Ďábel, kterého znáš (2018) (S03E06)

Vážně nad tímhle tady všichni vlhnou? Ano, je to slušná epizoda, ale že by mi na tohle "nestačili hvězdičky", tak to tedy ani omylem. Epizoda #4 zůstává s přehledem nepřekonána. Nejen díky ne extra poutavě natočenému souboji, ale díky té hlouposti co se v něm děje (jako fakt Fisk vyfasoval obleček a luxusní vybavení do hotelu? Prakticky nic okolo něj nedává smysl...). Vzhledem k tomu, že jsme v polovině, je nad slunce jasné, že jde o nejhorší sérii. ()

Následky (2018) (S03E07)

Schizofrenní... Otravný... to jsou slova která mě napadají při popisu epizody. Děj se vrtá v tolika dějových linkách (aby hrozně jako prohloubit ty charaktery postav), místo toho aby se soustředil na hlavní linii: "co má Fisk za lubem". Karen má problém, Foggy něco řeší, "zvláštní agent Indie" má problém a ještě něco řeší, Matt má celkem dost nahnojeno a jeho "krejčí" ještě víc, Fisk je v pohodě... Dexe tentokrát někam zahrabali, protože sedmá linka už jim asi přišla přes závit. Tohle seriál prostě zabíjí. Kdyby měl epizod polovinu, všemu by to prospělo. ()

Nahoře a dole (2018) (S03E08)

Chápu, že jsou tací kterým k tomu, aby si ucvrnkli stačí "hutná atmosféra". To ale k dobrému dílu Daredevila nestačí. Ke každé epizodě by měla patřit nadupaná pasáž, kdy DD ukáže proč se mu říká DD. Ne jen debatní klub. Děj se sune dopředu a "něco málo se děje", nicméně věci zatím postrádají logiku a není to vyvážené. Pokud nás čeká nějaké báječné odhalení, mělo by se s ním pohnout dřív, než do konce předposlední epizody (jako správný vrchol trapnosti). Zatím opravdu, ale opravdu nechápu, co brání FBI Fiska šoupnout zpátky do basy pokud mají pochyby, že je nevodí za nos. A ta "bomba na konec"? O tom vůbec nevím co si mám myslet (zatím to působí jako další záminka proč nafouknout seriál o další prázdnou epizodu...) ()

Odhalení (2018) (S03E09)

"bomba nakonec" minulé epizody neudělala nakonec tolik vaty jak jsem čekal. Bohužel skáčeme se strojovou pravidelností mezi FBI indiána (a pouze zde se dějí klíčové věci vysvětlující vše ohledně FBI), Foggyho (alias "Mlhu"), tu pipku co vytočila Fiska a samozřejmě DD (který "I am your father" novinky snáší stejně blbě jako Luke Skywalker)... Celá epizoda nese známky laciné podívané (vše je průhledné a již jednou viděné, př. co vás napadne když na podlaze vidíte igelit? ...a nesplete se ;)). Přesto všechno jde o druhou nejlepší epizodu třetí řady. Proč? Protože se děj posunul dopředu víc, než za předchozí tři epizody dohromady. ()

Karen (2018) (S03E10)

Proboha proč? K čemu je tahle vata? Se jako děj posledně rozjel moc? Koho zajímá co byla pipka v minulosti zač? Nebýt závěru (posledních 10 minut), dám odpad. ()

Setkání (2018) (S03E11)

Po tom co uživatel "micle21" začal vyhrožovat sebevraždou pokud seriál neprodlouží, jsem si přečetl jeho komentáře... no... následují citace největších perel "#1:Extrémně pomalý rozjezd., #2: Hezky se to rozjíždí, #3: Hned teď chci další tři řady..:D, #7: Slintám blahem., #8: Pomalé tempo, ale pořád neskutečný nářez!!, #9:Ty krááááááso. Tři série jsme čekali a konečně je tu Kingpin, v bílém". Ach... můj... Bože :D. Každopádně k hodnocení za sebe: "nějak se to zaseklo"... a rozhodně se zastřelím, pokud sérii prodlouží ;) ()

Naposledy (2018) (S03E12)

Na to že jde o předposlední epizodu jedeme dost vlažně a s odbočkami. V epizodě se toho stane celkem dost, hlavně na začátku a to je ten problém. Pak se musí razantně zabrzdit, aby ještě něco zbylo na poslední epizodu. Scénáři by prostě prospělo prostříhat. Tohle opravdu není Daredevil jaký byl představen v první nebo druhé řadě. A to nedává smysl. ()

Nový ubrousek (2018) (S03E13)

Mám slov. Finální bitka schýza... ;). Ale vážně, dost vtipů na účet uživatele micle21. Opravdu jsem nepochopil, proč ten tah nasrat psychopata (Dexe) a pak nechtít, aby kdokoliv zemřel. Prostě pustí lišku do kurníku a čeká, že se slepicím nic nestane. Také na můj vkus vše dostalo prapodivně rychlý spád (na to jak ještě před jednou epizodou bylo vše problém a a předchozích jedenáct se dělo vše podle plánu - Fiskova plánu). Bohužel se s DD nevidíme naposled, závěrečná scéna mluví za vše :(. ()

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí

08.07.2022

Dobré zprávy pro fanoušky Daredevila s tváří Charlieho Coxe (Hvězdný prach, Teorie všeho), první větší návrat populárního superhrdiny, ale i jeho úhlavní nemesis Kingpina v podání Vincenta D’Onofria … (viac)

Nová řada Daredevila potvrzena

Nová řada Daredevila potvrzena

20.05.2022

Na Disney+ oficiálně dorazí nová řada seriálu Daredevil. Informoval o tom server Variety, který tvrdí, že scenáristé Matt Corman a Chris Ord (Covert Affairs) byli zaúkolování napsat scénář a budou… (viac)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele

20.04.2022

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

12.03.2022

Těšili jste se coby fanoušci Daredevila nebo Punishera ze zprávy, že studio Disney ve spolupráci s Marvelem přidalo tyto netflixovské seriály na streamovací službu Disney+? Pak zjevně nejste součástí… (viac)