Claude a Marie Verneuilovi sú milovníci starého dobrého Francúzska a silne veriaci katolíci, ktorí sú vo svojom okolí váženými občanmi. V duchu konzervatívnych hodnôt vychovávali i svoje štyri dcéry. Moderná doba je však iná a tak musia postupne zniesť tri svadby, ktoré rozhodne nie sú podľa ich predstáv. Prvá dcéra si totiž vezme moslima, druhá žida a tretia sa vydá za Číňana. Jedinou nádejou na poriadnu svadbu v kostole je najmladšia dcéra, ktorá sa zamilovala do katolíka Charlesa. Má to však jeden háčik... (STV)

helrohir

Ono ten námet nie je celkovo zlý, a aj zahrané je to celkom dobre, ale vzhľadom k tomu, čo sa v súčasnosti deje vo svete sa jednoducho nemôžem od toho politického pozadia úplne odosobniť. Proste mi to celé príde len ako slniečkarska vymývačka mozgov o tom, že globalizácia a multikultúra sú strašne dobré a pekné veci a každý má každého rád. Je jasné, že takto svet nefunguje a ani fungovať nemôže a takáto lacná propagácia založená na politicky korektných vtipoch to určite nezmení. Body dám za Claviera a aspoň tých pár vtipných momentov. ()

SAINTS

Film je vtipny.mili ktory si lahko obluili miliony ludi po celom svete lebo komedie stale najviac lakaju.Navise sa divak docka priam rozpravkoveho konca. ()

mrclTV

Spraviť dobrú komédiu z rasovo motivovaných vtipov, to chce v súčasnej dobe nielen odvahu, ale aj poriadnu dávku umu. Ono to to totiž nie je tak jednoduché (a vtipné), ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Najvac vtipných hlodov dostaneme v scénach, kde sú všetky postavy na obraze a poriadne sa to melie. Vtedy je to celkom husté. No čím menej postáv je na scéne, tým su aj vtipy redšie a humor sa vytráca. Až tak som sa nenasmial. Zdalo sa mi, alebo v tom filme označili za rasistu iba otca? Pričom rovnako sa navzájom podrážali aj synovia - double standards? PS: Vidím to čierne. ()

iz67

Příliš prvoplanové, a tím pádem nepresvedcive, či spíše povrchní. Neurazí, ale postrádá jakýkoli moment zajímavosti. ()

subic

Otec 4 dcery měl a provdal je, první si vzala arabáče, druhá žida, třetí asiata a čtvrtá bubáka. A detail, dcerušky jsou o hlavu větší než fotřík. To je ve Francii skoro normální až na to, že otec s matkou jsou katolíci, tak aspoň že ten bubák je katolík a může být svatba v kostele. Mezi tím se švagříci domlouvají, že budou spolu podnikat v biopotravinách. Matka začne zumbovat a otec má chuť na zálety. 55% ()

Demonn

Trošku mě mrzí, že komedie, které nejsou komediemi mají tak vysoké hodnocení. Za mě to byla jedna velká nuda bez špetky vtipu s rádoby nekorektním rasovým humorem, který se vždy proměnil na sluníčkářskou reklamu o tom, jak je všem lidem všech ras a vyznání spolu krásně. Pokud chcete kvalitní komedii s kvalitním humorem (jak já říkám "totální píčovinu"), pusťte si toto: http://www.csfd.cz/film/189979-zpravy-tv-onion/prehled/ ... a pokud se vám to nebude líbit, nekoukejte se na komedie. Dávám 58% ()

fifa007

Pokud se u KOMEDIE zasměju míňkrát než je prstů na jedné ruce nepříliš zručného dřevorubce tak si film nezaslouží víc než jednu hvězdu a to jsem se musel ještě dlouho přemlouvat. A nezachránil to ani Christian Clavier. ()

Ukrizku

Vtipná multikulturní a multireligiózní rodinná podívaná. Nejde do hloubky, nesnaží se o morální konfrontaci, a to ani v oblasti vztahů, ani náboženství. Pobaví a nezdržuje zbytečným filozofováním. Co je ale neuvěřitelné, je ten absolutní soulad mezi všemi čtyřmi mladými manželi. Holky si opravdu dobře vybraly. Každá ze všech možných barev vytáhla eso co do empatie, profesního postavení, tolerance i sounáležitosti, jen sangviniky s prosociálním mezigeneračním smýšlením. Gratuluji! ()

Joe16210

Počáteční rozjezd byl trochu slabší, ale druhá polovina filmu a konfrontace obou odlišných rodin byla opravdu k popukání a často se člověk smíchu neubrání, ostatně jak už to u francouzských komedií bývá. Co jsme komu udělali je věrné tradici těchto filmů, kde je humor promyšlený a inteligentní, což není tak snadné udělat. Za sebe musím pochválit i český dabing v čele s Pavlem Trávníčkem a Danou Syslovou, i když výjimečně jsou oba existující dabingy povedené. Uvidíme, jak na tom bude pokračování... ()

Pete

Takže buranské komedie se točí nejen v Americe či v Čechách, ale dorazily i Francouze, pověstné kdysi svou elegancí a šarmem. Povětšinou trapné, nevtipné scénky, které úplně zbytečně tlačí na pilu, bohužel bez sofistikovanějších dialogů, navěšené na výborný a vděčný původní námět, trestuhodně nevyužitý. ()

tkey

Francouzi komedie většinou zvládají a ani tohle mě nijak neurazilo, ale vlastně ani neuchvátilo. Hodně se tu sází na stereotypy a hru s nimi, ale chtělo by to něco víc. Připadá mi, že tvůrci při sestavování tohohle snímku chtěli držet krok s dnešní PC kulturou a i když to bylo jejich hlavní téma, tak hlavně nikoho nenastvat. Celkově to pak vyzařuje nevyužitý potenciál. ()

ostravak30

Film byl zčásti kritizován za svou politickou nekorektnost. Ale jak chcete být 100 % korektní, když natáčíte komedii, která si utahuje z multikulturalismu. A kde jinde v Evropě podobný film natáčet než ve Francii, kde zrovna multikulturalismus otevírá svou náruč doširoka. Téma tak aktuální, jak jen je to možné je zpracováno navýsost dobře. Neřekl bych, že jsou jednotlivé vtipy doslova hanobící rasu či jednotlivá náboženství. Naopak. Kdyby se takto jednotliví věřící brali navzájem, nemáme v Evropě krizi a na blízkém východě nejsou války. Podle se mě se jedná o výbornou komedii, která si ale skutečně nebere servítky. Některé výroky hlavních hrdinů o svých náboženstvích či tradici je vážně lehce urážlivá pro ty, kterých se to dotýká, ale jak jinak říct humorem to, co je skutečně pravdivé? A všimněte si loňského postoje Francie k přistěhovalectví po sérii teroristických útoků. Takovou změnu asi nikdo nečekal, že? ()

Stuffa

Výborná francouzká komedie..velmi vtipně zpracovaná. Film je plných rasových přestřelek.., což rodinná situace (dcery se provdali za číňana, žida a musilima) vyvolává úplně sama. Poslední šok však přijde se sňatkem čtvrté dcery, která se zamiluje do Afričana.. je to sice katolík, ale černoch. To rodina už neustává.. středy kultur a názorů jsou velmi vtpně zachyceny. Myslím, že se pobavíte.. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 9. do 15. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz