Claude a Marie Verneuilovi sú milovníci starého dobrého Francúzska a silne veriaci katolíci, ktorí sú vo svojom okolí váženými občanmi. V duchu konzervatívnych hodnôt vychovávali i svoje štyri dcéry. Moderná doba je však iná a tak musia postupne zniesť tri svadby, ktoré rozhodne nie sú podľa ich predstáv. Prvá dcéra si totiž vezme moslima, druhá žida a tretia sa vydá za Číňana. Jedinou nádejou na poriadnu svadbu v kostole je najmladšia dcéra, ktorá sa zamilovala do katolíka Charlesa. Má to však jeden háčik... (STV)

Doudis19

Trocha rasismu a černého humoru ještě nikoho nezabila. A kdo jiný, než Francie, si za svou imigrační politiku zaslouží více posměchu!? ;-) ()

tatanapope

Upřímně jsem nečekala , že by mě to vůbec mohlo bavit , ale mělo to tolik ironického a někdy až sarkastického humoru , že mě to zkrátka a dobře pobavilo . Scénář sice nebyl úplně extra originální , ale rozhodně byl film lepší než běžný průměr dnešní komedie . ()

chelseaman22

Pokud jste vyholený a máte na pravé půlce vytetovanou svastiku, tak u tohoto filmu budete zlostí chrchlat krev! Židák se jménem Chorchoj, černý se jménem King, Arab Abdulah al-Nasr a Asiat Ping-Pong pijí krev pure bělochům z mírně aristokratické francouzské famílie. Dcerky své otce prostě musí srát, což se negativně projevuje zejména při rodinných sešlostech. 55% ()

filmmovier

Veliké překvapení. Myslím si, že francouzské komedie tohohle století až na pár výjímek už dávno nejsou to, co bývaly a film Co jsme komu udělali? naštěstí patří k zatraceně velkým výjímkám. Obrovské překvapení a úžasná záležitost ve všech směrech. Aktuální téma, funkční humor, výborné vtipy, úžasní herci (hlavně Christian Clavier, který je jako vždy naprosto výtečný) a spousta nezapomenutelných scén a momentů. A navíc ten film je minutu od minuty lepší a i když samozřejmě končí naprosto předvídatelně, budete se bavit od začátku do konce. Poctivá bláznivá komedie toho nejlepšího francouzského střihu a zároveň poctivá satira. U nesmírně sympatických rasistů ta zábava ale jenom začíná, v tomhle filmu vás čeká také jedno z nejnezapomenutelnějších a nejlepších podání Marseillesy, velmi sympatické šmírování nového člena rodiny i úžasná závěrečná dvacetiminutovka. A samozřejmě také čtyři nesmírně nádherné dcery (mrk, mrk, Laure) a jedna postava sympatičtější než druhá. Rozhodně nejlepší francouzský film od Nedotknutelných a jedna z nejlepších komedií vůbec. Ačkoliv chování ústředního páru je samozřejmě pochopitelné, jako máloco jiného, to musíte uznat... 100%. ()

Tosi

Příjemná, chytrá, údajně divácky nejúspěšnější francouzská komedie roku, s velkou kadencí rasistických narážek, které mě tedy nepřišly vůbec přes čáru, na rozdíl od amerických a britských distributorů, jenž film do svých kin nepustily. Jejich škoda :-) ()

viperDavid

Přesně tomu se říká francouzkej humor. Trošku scifi ale jako komedie perfektní. Myslím, že kdyby si moje malá jednoho dne přinesla domů třeba vjetnámka vůbec bych nevyšiloval, jen bych vyvraždil všechny tajmany v republice a to je přijatelná reakce. Každopádně co jsem komu udělal ? ()

Johnny.ARN

Na problém multikulturalizmu Francúzi upozorňujú svojsky, komédiami. Máte štyri dcéry a každá sa vydá za predstaviteľa štyroch najpočetnejších menšín. Dosť dobrý hardcore. Podané ale veľmi vtipne, energicky, so skvelými rasistickými narážkami. Konečne lepšia francúzska komédia, ale s alarmujúcim odkazom na ich aktuálnu spoločnosť. 4 z 5 ()

Mrkvič

Ani bych nečekal, že komedie o svatbách bude tak pestrá. Je to dílem rejpavosti do všech těch zúčastněných ras. Skoro celé letní kino se zasmálo asi každou minutu a jednou za pět minut propuklo v opravdový řev. Ale i bez těch bavících se davů okolo by to byl bezvadný film. ()

KRYSIOPICE

Celé je to tak naivně pozitivní, multi-kulti a HATE FREE, že jsem z toho hned dostal chuť ubytovat si doma nějakého migranta, abych si s ním užil taky tolik zábavy. Je zde pár dobrých vtipů, ale nic z čeho bych šel do kolen. Hvězdička za výborného psychologa: „a co o tom myslíte vy?“ a druhá za dobré herecké výkony. ()

LadyPupu

Christian Clavier jako hlava multi kulti rodiny ("Mám čtyři dcery a tři z nich jsem dal imigrantům!") je dokonalý, i když celou situaci v rodině začne posléze vidět černě. Doslova. Politická nekorektnost (čti rasistické narážky) mi rozhodně nezpůsobila kácení se smíchy v hysterickém oblouku, ale od začátku do konce jsem měla pobavený výraz ve tváři a bavila jsem se skvělými dialogy a vynikajícím - výše zmíněným - Clavierem. Tomu ve druhé polovině zdatně šlape na paty otec posledního ženicha. 4* s přehledem. ()

Lachtaan

Až nečekaně zábavná ryze francouzská satirická podívaná, které jsem v době zhlédnutí ještě ani douškem nefandil. Dnes již například po zážitcích s Nedotknutelnými či I dva jsou rodina mám na filmové umění Francouzů zcela odlišný názor, avšak v létě 2015 jsem byl opravdu skeptický, zda si toto vybízivé dílo mám opravdu pustit. Jsem rád, že jsem se přesvedčil kladným směrem, protože se najde velmi málo komediálních prvenství, které umí být tak originální a zároveň tak vtipné i herecky skvěle podané. Čirá spokojenost a mimo Intouchables zjevně nejlepší francouzský film. ()

Helmutek

Viděl jsem bohužel jen dabovanou verzi, kde mi Trávníčkův unylej a přesto přepíčenej dabing tatíka poslal film minimálně o ligu níž, než kde určitě je původní znění, ale přesto mě film příjemně překvapil. Spíš ke třem než ke čtyřem hvězdám mi to přece jenom ale "sráží" to, že to je pořád taková přerůžověle naivní pohádka o tom, jak dva konzervativní Frantíci přišli na to, že černej/žlutej/žid/muslim je kupodivu taky člověk. Líbilo se mi ale, jak i v rámci tý jejich multirasový zeťácko-švagrovský partičky si ten rasismus rozjížděli taky pěkně zkušeně (tzn. ne model Evropa vs. menšiny, ale i "menšiny" mezi sebou, popř. všechny "menšiny" proti jedný s nejslabší pozicí atd.) - totiž ten sympatickej důraz filmu na to, že předsudky se nevyhejbaj nikomu, bělochům stejně jako Arabům, Asiatům nebo komukoliv dalšímu. Jo a překvapivě zajímavej byl soundtrack! / "A jakej je čínskej humor?" "No, žádnej, ten neexistuje. My humor neznáme. Ne, dělám si srandu!" / "Je rok 2013 - tak buďme tolerantní, otevření, vstřícní..." "Ty mě děsíš, Marie!" WTF moments: Ty klišé romatickejch komedií byly u takhle příjemnýho filmu hrozně zbytečný - třeba průhledná zápletka s milenkou/ségrou, nebo celej ten konec, kdy holka spláchne lásku k partnerovi jiný rasy do hajzlu s tim, že "by to nefungovalo" v situaci, kdy zbejvající tři ségry už partnery jinech ras maj, a kdy pateticky pro jistotu odjíždí vlakem někam pryč, protože "sice tě miluju, ale nedá se nic dělat, čau", aby stačilo jen usmíření jejich tatíků na rybách k okamžitý otočce o 180 stupňů - "tak ne, tak tě teda neopouštim, za hodnu se vezmeme" - konec, ohňostroj, mnozí efektové, všeobecné veselí. Tohodle škoda. ()

puleček

V posledních letech holduji francouzské komedii čím dál tím více. Tento kousek si mě získal svými inteligentními vtipy na adresu různých menšin žijících ve Francii. Doufám že se filmaři pustí i do dalšího pokračování, protože mají proto opravdu hodně místa v dějové návaznosti tohodle dílka. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 9. do 15. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz