Jigsaw

• Česko Jigsaw (viac)

V meste za záhadných okolností začnú objavovať mŕtve telá, ktoré nesú neklamné známky krutého násilia. Pátranie privedie políciu k šokujúcemu odhaleniu. Všetky dôkazy ukazujú totiž na jediného muža – Johna Kramera. Ale ako je to možné? Muž neslávne známy pod prezývkou Jigsaw, je už viac ako desať rokov mŕtvy.... (Forum Film SK)

The_soloist

Není to vyleženě zbytečná splácanina, která pouze potvrzuje, že se série dávno vyčerpala. Ale je to silně nedotažené, nepřináší to nic nového. Takže kdo se domnívá, že "Jigsaw" se něčím liší od předcházejících "Saw", je na omylu. Není zde žádný vývoj Johna Kramera, nechutnosti a mučení je zhruba stejné. Za tohle nenápadité ždímání značky si film ani ty 3* nezaslouží, přitom na to měli tolik let. ()

J.Mayen

Film mi lezel relativne dlouho pod pultem, nez jsem se k nemu odhodlal dnes. Zadne velke prekvapeni se nekonalo, a celkem se potvrdilo (jako jedno z mala) mistni hodnoceni. Jednorazovka u ktere ani neverim, ze se k ni jeste kdy vratim. Na jeden vecer uchazejici. ()

StormyWhispe

Nie som neviem akým fanúšikom série SAW. Pamätám si jednotku, z ktorej som bola nadšená a matne 2ku a 3ku. Ďalšie časti som ani len nevidela. Možno práve preto ma Jigsaw tak bavil... že som nemala absolútne žiadne očakávania a celý ten priebeh a prepojenie minulosti a prítomnosti som proste žrala. Ja si myslím, že to bol fajn film. Určite nemal na prvú časť, ktorá sa mi tak vryla do pamäti, ale milo prekvapil. Samozrejme, súhlasím a chápem opačné názory - hlavne ked ide o ľudí, ktorí majú pozretú celú SAW sériu a jednoducho sa prežrali tých masakrov. Ja som sa bavila. Takže... pokiaľ ste tak ako ja nevideli predchádzajúcich XY častí? Možno vás táto prekvapí a pobaví rovnako ako mňa. ()

blondboss

Tak tento snímok už skutočne nemal vzniknúť. Táto séria vo svojich časoch fungovala perfektne a ja som bol jej fanúšik, ale čo z tohto spravili teraz, tak to bol len ozaj slabý odvar z osvedčenej značky s trápnym scenárom, predvídateľnými akciami a trápnymi pascami. Financie vždy vedia spraviť svoje, ale tento reboot už fakt je priveľa. Škoda toho. 40 % ()

Nikolas__

Vzhledem k tomu že Saw považuji za jednu z nejlepších hororových sérií, jsem se na Jigsawa celkem těšil. Nečekal jsem mnoho, tudíž nejsem výsledkem ani zklamaný, ani nijak zvlášť překvapený. Moc mě nepotěšily pasti, a nic moc herecké výkony. Postavy mě taky příliš nebavily ale ke konci je ten film docela napínavý. První polovina by špatná, ale druhá už byla mnohem lepší, a minimálně třetí třetina filmu by byla i za 4 hvězdy. Ta první za 2. Finální twist celkem ok, přesto ty z původní série byli zajímavější. 6/10 ()

wowylgu313

A jooo! Já byl velmi potěšen když se zjevil JigSaw. Po mini zklamání sedmého dílu jsem se přeci jen dočkal potěšení a úsměvu na tváři. Ať si tady píše hodnocení kdo chce jaký chce. Věřím že fanoušky této série tento díl prostě potěšil. Chybělo málo a procentama jsme se dostali k dvojce. Kvalita tady je už jiné úrovni a pasti taktéž. "Závěrečná" zápletka. Uspokojivá. 80% :) děkuji. ()

AndrewNewman

No tie pokračovania hororov, to je niečo strašné. Kedysi výživná hororovka, štýlová a dobre premyslená, je dnes už len klasickým marketingovým ťahom na čistý zárobok. Tentokrát to ale aspoň nenudilo a scenár ako tak dával zmysel. Btw postava sexi laborantky vypadla z deja príliš skoro a zbytočne. ()

Lukys

Slavná brutální značka se vrátila ve slušném podání, které se sice nedostává kvali prvního dílu, ale ani pochybných kvalit těch ostatních. Nechodí kolem horké kaše a začátek váshned vrhá do dění. Děje se tu do čekáte - pasti, brutalita a konečné obrácení celé zápletky, které vám zatočí hlavu. I když tu jsou nevkusné trpící výjevy, za které by se jiné horory styděli, nejede se úplně na 100%. Tvůrci se spíše drží zpátky oproti předešlým dílům, jakoby si usmysleli, že dnešní teenageři nemaj koule a zároveň zapomněli, že brutalita je jedna z věcí, proč se na Saw chodí do kinaj. Jinak stejná pohádka. Postavy nijak charakterově rozvedené, ty méně zajímavé umřou v první půlce, scénář není zas tak tupý, jak čekáte a více méně brutální výjevy a tak dál. Výsledkem je průměrná hororovka, která není tak propracovaná a vymazlená jako jednička a zároveň jedna nejlepší ze série. SCÉNÁŘ 3/5 POSTAVY 2/5 HUDBA 3/5 VIZUÁL 4/5 = SLUŠNÝ NÁVRAT ZBYTEČNĚ DLOUHÉ SÉRIE ()

TonoM

Po dlouhém čekání jsme se dočkali pokračování originální hororovky Saw a musim říct, ze jsem mile překvapen. Po jedničce to nejlepší opět výborný konec, typická hudba a husí kůže je na světě, to je typické pro koncovku saw ()

Naghavi

Zábavná, avšak průměrná podívaná...Dobře oživená kultovní série, na další díl se klidně budu těšit, protože John Kramer je zkrátka famozní postava...Cinestar Ostrava, čistá trojka *** ()

Kushina

Naprostá bomba. Ačkoliv obvykle 90% filmů přečtu, u jigsaw jsem do poslední chvíle netušil která bije, Dokud se úplně neodkryly karty, jsem jsem měl naprosto jinou dedukci. Líbilo se mi také, že film neskákal od vraždy k vraždě jako v předešlém díle, ale vše se točilo kolem party 5ti hráčů. Ačkoliv trošku film odbočil od linie, kterou končil sedmý díl, tak stejně se mi hodně líbil a byl výborně promyšlený. Doufám v další díl, který by mohl naopak navázat na konec 7. dílu s celkově spojit příběhy všech Johnových "pomocníků". 85% ()

em.redrum

Asi podobný zážitek jako třetí nálev z PIGI sáčku černého "čaje".. To se nedalo. Již od 3 dílu to jde s touhle super sérií do...kopru.. Ale pokud na to budou chodit lidi, tak vzkříšeného Johna bude sledovat ještě můj vnuk....asi v 5D.... ()

othoson

Myslím si, že Jigsaw je lepší než předchozí asi 3 pokračování, ale samozřejmě je to pořád dokola to samé a máločím už to může překvapit. Avšak věřím, že si fanoušci série k tomuto dílu cestu najdou. ()

veverysiak

Oproti zdochýnajúcej sérii síce ide o určité oživenie, ale, popravde, chlapi nás už ani nemajú čím prekvapiť, viac mäsa a krvi im nedovolia cenzori, a keby ho aj bolo, cieľová skupina zapríšťavených adolescentov s komplexami a patologických deviantov fixovaných na násilie je predsa len dosť malá množina platiacich divákov zaručujúca neodvratný koniec preceňovaného seriálu, tak nám to aspoň trochu zamotali a krkolomne zdôvodnili, ako to vlastne pred pár rokmi skončilo, takže 45%. ()

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Na třetí Cloverfield si počkáme

Na třetí Cloverfield si počkáme

09.12.2016

Filmy z thrillerové antologie Cloverfield (Monstrum a Ulice Cloverfield 10) měly v únoru dostat nového kamaráda. Ze sci-fi God Particle, v níž se posádka vesmírné stanice potýká se zmizením Země, se… (viac)

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?

15.07.2016

Velké značky v Hollywoodu prakticky neumírají. Dokud na něco diváci slyší, točí se další a další díly, takže vás asi nepřekvapí, že bude pokračovat i Saw. Hororová série, jíž nastartoval James Wan (V… (viac)