Jigsaw

• Česko Jigsaw (viac)

V meste za záhadných okolností začnú objavovať mŕtve telá, ktoré nesú neklamné známky krutého násilia. Pátranie privedie políciu k šokujúcemu odhaleniu. Všetky dôkazy ukazujú totiž na jediného muža – Johna Kramera. Ale ako je to možné? Muž neslávne známy pod prezývkou Jigsaw, je už viac ako desať rokov mŕtvy.... (Forum Film SK)

G3orgig

Patrně bych potřeboval kurz filmařiny pro pokročilé, abych dokázal správně poukázat na faktory, které z tohoto filmu dělají tak evidentní béčko. Jsem si jist, že stejně jako já, většina diváků cítí, že příběh je kostrbatý a nevyvolává požadované emoce. Tento pocit jsem samozřejmě zažil už mnohokrát, ale v tomto případě nedokážu přesně určit původ problému. Špatné herecké výkony? Slabý scénář? Nebo je to vina dvojice režisérů? Možné to bude od každého trochu. Každopádně Jigsaw je jeden z relativně mála filmů, u kterého jsem hodnocení po jeho finále zvýšil. Mám rád plot twisty a vzhledem k tomu, že tento byl pro mě vskutku nečekaný (neměl jsem již sílu pátrat nad jeho samotnou logičností), tak nakonec hodnotím v nižších polohách tří hvězd. ()

Hyperbolic

Stará řezničina v novém kabátku nezklamala. Detektivní zápletka s x twisty, zajímavou premisou a hodně brutálním gorem. Tobin Bell a flashbacky s ním jako vždy legendární. Hezké pomrkávání na předchozí díly, zápletky a pasti. Na natěšení na 10ku a potřebu shlédnout další díly to ale stačilo. ()

Nathaniell

Pojetí Saw 8 (Jigsaw) je vlastně velmi originální a zároveň připomíná druhý díl, což je úlet. Jenže úlet správným směrem. Nebýt konce, který spíš připomíná fatality z Mortal kombat, dal bych plnou palbu. Takhle dávám 4*, protože až do onoho závěru ona nechutnost klesla na lepší úroveň a šlo zase jednou víc o příběh. ()

mikessc

4 hviezdy tomu strelím lebo nato aké horory posledné roky točia to bolo celkom fajn. Tobinko si tu zahral ale nechcem písat nato tažké spojlere. A za titulkami nič nie je zbytočne nečakajte jak ja :-) ()

K1NGSLAYER

Jakožto fanoušek této skvělé ságy tomu dávám 5 hvězd. Někomu to možná přijde jako moc, ale co se dá dělat. Ne každému se líbí to co mně. Trailer mě nabudil si na to zajít do kina a vůbec jsem nebyl znechucen. I když tu nebyly tak zajímavé "hry" jako v předchozích dílech, líbilo se mi spíš to vše okolo, tím mám na mysli to vyšetřování. Nechci dělat nějaký spoilery, ale pokud vidíte v hercích Tobina, musíte počítat s tím že se tu objeví. Když se zde John Kramer (Tobin Bell) tedy objevil, byl jsem fakt překvapen jak to dokonale scénáristé propracovali. Musím přiznat, že mi posledních 20 minut filmu i trochu zmátlo mozeček. Když zahrnu pod koberec to, že jsme od Saw 3D dostali pokračování až po sedmi letech, tak to je opravdu bombový filmeček. Kdo hodnotí jen na základě toho, že se to točí pořád okolo toho samého, neměl by vůbec hodnotit. Scénář byl povedený tak jako u předchozích dílů a to na tom cením nejvíc. Fanoušek této série tomu řekl bych nízké hodnocení nedá, ale proč to hodnotí někdo, kdo neviděl předchozí díly? Pardon, poprosím neukamenování za vlastní názor. Za mě nejlepší díl celé série SAW. Ten obraz se jim nesmírně povedl. Soundtrack, věta "Those who don't appreciate life, do not deserve life" a hlas Jigsawa mi stále leží v paměti od doby co jsem to uslyše poprvél. Btw Eleanor je neskutečně sexy. ()

BobArmstong

Nekonečná hororová séria sa opäť po 7 rokoch vracia. Čo sa za tú dobu zmenilo? V podstate nič. Hráči sú stále rovnako hlúpí a v mnohých prípadoch aj nesympatickí pričom jednoducho viete, že musia zomrieť a tak len čakáte akú krvavú sprchu si pre vás autori pripravili. Tentokrát sa však držali na uzde a aj keď boli pomerne vynaliezaví, tak neočakávajte krvavé orgie akými boli posledné tri diely. Záverečná pasca je však až príliš prehnaná, takže skvelý nápad pôsobí skôr komickým dojmom. Hudobný sprievod nie je v ničom inovatívny a len recykluje staré známe podmanivé tóny. Finálny twist, ktorý sa stal trademarkom tejto série nechýba a je naozaj nepredvítateľný. Osobne však neviem čo na tomto vymýšľali tvorcovia dlhých sedem rokov, no posledné diely nenastavili laťku príliš vysoko a tak pôsobí Jigsaw ako poriadna porcia čerstvej krvi bez vyšších ambícii, čo je určite dobre. Len dúfam, že z toho nechcú spraviť ďalšiu nekonečnú sériu kde zistíme, že Johnov odkaz má ešte ďalšiu desiatku nasledovníkov, lebo by sme s týmito hrami mohli pokračovať donekonečna. ()

JannieMc

Hola Guys! =´) Ctíce myšlenky série a její "promyšlené" složky shlédla jsem po Jigsaw všechny díly znovu (a tak spontanně)...Jigsaw je, jak to vnímám, jen náhražka (a ne hra! "škoda" ;). Scénáristé si řekli - čekali jste! HaHaHa...vykonstruované, pro fanoušky, zamotané a za nos vodící...a my jsme se na to vše KONEČNÉ těšili....a nebyl to konec...ach jo! ()

jokino

Neviem, načo vôbec vzniklo toto "dielo" ? Sériu už raz ukončili a pritom mali ostať.. Z 1.000 krát prevarenej vody urobili ešte prevarenejšiu. Film sa drží známej šablóny typickej pre SAW, snaží sa zaujať, či snáď ohúriť, možno držať diváka v napätí, ale žial, nedarí sa mu to, teda aspoň u mňa nie. Slabota tvorcovia. Dávam 1,5 *.. ()

WeeLass

Velká slabota. Ač to začalo celkem nadějně, závěr byl pro mě poměrně matoucí. Nemůžu hodnotit, zdali příběh navazoval nebo vysvětloval dění v předchozích dílech, protože jsem všechny neviděl. Pamatuji si, že už dříve byly jednotlivé díly propojené tak, že to musel chápat jedině hodně dychtivý divák. (Nebo to možná nechápu jen já.) Každopádně první hvězdička jde Tobinu Bellovi. Potěšil mě, protože jsem čekal, že se bude jednat spíše o spin-off s úplně novým obsazením. Ta druhá však patří závěrečné gore scéně à la Demogorgon. To pobavilo. ()

DonBraso

Viděl jsem všechny díly,takže ani tento return nemohl chybět v mém hledáčku.Co je horší,že tady se vážně žádná velká hitparáda nekonala,ba co víc,je to docela děs,ale né v hororovém měřítku.Co vždycky uměla série byly suprové pasti.V tomhle dílu jsem se kousal nudou nad zbytečným gorem,ikdyž tu samozřejmě patří už od prvního dílu,ale pasti byly z mého hlediska snad nejhorší ze všech sérií,protože ta myšlenka či důvod byl fakt hrůza.Tak opět jediné co tvůrci ještě vytahují z rukávu je již tradičně zajímavé finále,který odhadne sice pár diváků,ale stejně neví jaká přidaná hodnota k příběhu nakonec padne na rodnou půdu celého filmu.Zde to opět dostalo naprosto nemyslitené vysvětlení.Ani to není o spoileru jako o tom,že tahle série se může točit neustále,protože stačí zabloudit do minulých dílů,vybrat postavu a udělat z ní Jigsawa pomalu :) Čekal jsem o parník lepší návrat,béčkovitost je zde absolutní,nehraje zde ani slavná theme filmu,žádná gradace či marný boj o život,nic moc casting,který tomu podkopne hůl ještě víc do hlubin podprůměru.Jediné plus je fakt,že opět slyšíte tak dobře známej hlas a Toni Bell opět na scéně se zajímavým rozuzlením.Nic víc zde nebylo.Škoda. ()

maniacxl

Uplynulo 8 let,bylo tedy na čase opět otevřít hernu a začít hrát.Mačkání už dávno vymačkanýho citronu pokračuje.Kyselost střídá nasládlá příchuť sem tam nějakého nádechu originality.Ale je toho moc málo na povedený díl.Jak už jsem psal před osmi lety,jsem fanoušek této série,takže oko přivřu i zde,ale padá to celý kurewsky do propasti.Uvidím,co přinese díl s pořadovým číslem devět.50%. ()

Blazis34

Ze začátku jak klasické pokračování této hororové ságy, ke konci naopak originální vyvrcholení, které bylo místy dost zmatečné, ale bavilo mě z celého filmu nejvíce. Dávám 55%, tři hvězdy. ()

Karlos8

Závěr opět nečekaně odhalující a inspirující pro další pokračování. Záměrně začínám od konce, protože to je to nejlepší z celého filmu. Průběžné hrátky s ohněm totiž nemají šťávu, nápad ani energii. Postavy se chovají doslova prapodivně. Přijde mi, že kdo víc zakřičí, ten dostane vyšší honorář. Pozastavit se musím ještě u skutečně banálního vyšetřování, které nepřináší žádné ovoce. Tím pádem klesá soustředěnost a hlavně napětí. Jde spíše o jakousi pohádku či parodii na předchozí odkaz, jenž v sobě nese tato série. ()

Mikakel

Prostě zbožňuju tu znělku,Johna, vůbec ten děj a nápad všech her a strategie všech dílů,a tento poslední mě nezklamal.. Dobře zamotaný příběh a ikdyz kromě Johna vlastně nic moc nového, víc nez dobře jsem se bavil! 4,5**** ()

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Na třetí Cloverfield si počkáme

Na třetí Cloverfield si počkáme

09.12.2016

Filmy z thrillerové antologie Cloverfield (Monstrum a Ulice Cloverfield 10) měly v únoru dostat nového kamaráda. Ze sci-fi God Particle, v níž se posádka vesmírné stanice potýká se zmizením Země, se… (viac)

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?

15.07.2016

Velké značky v Hollywoodu prakticky neumírají. Dokud na něco diváci slyší, točí se další a další díly, takže vás asi nepřekvapí, že bude pokračovat i Saw. Hororová série, jíž nastartoval James Wan (V… (viac)