Láska na vlásku

Predloha:

Mark Twain (kniha)

Kamera:

Ivan Finta

Samuel Spišák, Celeste Buckingham, Tomáš Hanák, Gabriela Dolná, Judit Pecháček, Štefan Šafárik, Tomáš Matonoha, Karol Čálik, Jakub Spišák, Ľudovít Cittel (viac)

Na kráľovskom hrade sa princ Matej cíti ako väzeň. Otec ho prinúti zasnúbiť sa s princeznou Beatrix, ktorú nemiluje. Matej využije náhodné stretnutie s tulákom Tomášom, ktorý je jeho identickým dvojníkom. Chlapci si vymenia šaty a dohodnú sa, že si na jeden deň vyskúšajú život toho druhého. Ráno Mateja neprávom obvinia z krádeže a uväznia. Tomáš musí zostať na hrade a aj keď sa snaží presvedčiť kráľa, že nie je pravým princom, nik mu neverí. Obaja chlapci sa musia postaviť zoči voči svetu, ktorý dosiaľ nepoznali, dospieť a naučiť sa niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Odmenou im bude, že obaja nájdu pravú lásku. (oficiálny text distribútora)

katululum

Vlastně proč ne... Na rozdíl od českých vánočních pohádek roku 2014 se mi u téhle líbila aspoň pointa.. Klidně bych si takhle občas pracovní role s někým rozdělila 😊 ()

E lan odpad!

Tenhle film opravdu graduje, na konci se mi chtělo spát a zvracet zároveň. S trochou přehánění bych se nejspíš přidal k mnoha slovenským kolegům jejichž komentáře jsem četl a "zomrel nudou". Vše je v tomhle filmu špatně, hereckými výkony počínaje, přes režii a neskutečně nesmyslným scénářem konče. Ani to, že je člověk naměkko z Vánoc, filmu nepomůže k *. ()

quixote

První hodina byla hodně unavená, teprve pak přišlo několik jiskřivých scén, zábavných nebo dojemných. Bezprostřední vyústění mě překvapilo. To pak všichni čtyři vážně žili takhle na střídačku a ostatní na zámku nevěděli, kdo je kdo? Nedalo se vymyslet něajké nápaditější a pravděpodobnější řešení? Jinak to byla určitě příjemná a poctivě natočená podívaná, pěkné kostýmy, krajina, hudba atd., ale mohla být o dobrou půlhodinu kratší. A když to vezmu kolem a kolem, tak na Vánoce 2014 se to nejvíc povedlo Princezně a písaři. ()

Black-star

No tyyyyyyy vado, tak tohle už bylo o Vánocích moc, začínám ztrácet iluze o tom že nové pohádky dokáží být alespoň dobré. Tak roztahanou pohádku, kde se děj neskutečně vleče a po hodině a čtvrt zjistíte, že se vlastně pořád nic nestalo je děsivá nuda.... Nehledě na otřesný český dabing kdy i čeští herci jsou předabováni - možná kouzelnější by bylo kdyby češi mluvili česky a slováci slovensky! Aspoň by se děti něčemu přiučili! Děj nudný nezajímavý a rozplizlý - místy dosti nepochopitelný. Předloha je dokonalá a chytrá tak proč ji upravovat? Celeste řekla všehovšudy 6 slov jinak se tvářila otráveně, stejně jako všichni ostatní herci ansáblu. Nijaké herecké výkony hodnocení ještě více podtrhují. TOTO SE NEPOVEDLO! SORRY! ()

Durgas

Mne sa to celkom pozdávalo, aj tie "nedobové" komentáre sa tam podľa mňa hodili v rámci pobavenia. Konečne z našich luhov a hájov vzišlo niečo súce. EDIT: po čase predsa len znižujem hodnotenie na objektívne 3 ()

Acrobat odpad!

Na hudobnej teórii sme museli zaznačiť počet určitého vopred daného súzvuku akordov, ktorý zaznie v skladbe, ktorú učiteľ pustil vtedy ešte len na magnetofóne. V tomto paškvile zrejme študenti VSMU hľadajú, koľko náznakov deja sa uskutoční pri horibilnom 111 minútovom nudou obrasteného molocha ničotnosti. S veľkolepou pompou prichádzala Solčanská s „výpravnou“ vecou. Nabubralá bublina spľasla a cítiť sa nepohodlne ba až choro, je úplne normálna telesná reakcia. Tam nikto totižto neexistuje, nebol. Dramaturg, scenárista... Kde sú preboha hlavní herci ?? Tu neznamená pýtať sa čo tam chýbalo, aby sme speli k dokonalosti alebo dobrému pocitu. Obratová dimenzia. Čo tam bolo, aspoň náznakovo, aby sa to mohlo pomenovať ako film, rozprávka a stálo za to sa o to obtrieť. Kde nič nie je ani smrť neberie, hovorí sa a toto tu je toho reálnym obrazom. (videné 24.12.2014, STV1) ()

gulama

Vlastě typická pohádka s typickým průběhem, i když konec... No, posuďte sami ;) Nemám ráda moderní českou tvorbu, ale tohle se celkem povedlo. Za mě 3* :) Byli tam i úsměvné momenty, takže jsem vlastně spokojená :) Na rozdíl od celé řady jiných českých filmů... avšak tato pohádka asi ničím nenadchne. A přidávám, že mi také přišla až moc dlouhá. ()

jan72

Prosím Celestínu Bekinghemovie už do filmu nie. 2 hlavné postavy hral Samuel Spišák nar.1992. Kto je to Jakub Spišák nar.1992? ()

Jonatána

Docela podařená pohádka. Dosud jsem ji neviděla, až dnes. a moc se mi líbila. Judit Bárdos byla strašně hezoučká, Celeste se mi zpočátku vůbec nelíbila, ale čím dál to bylo lepší, stejně tak Samuel Spišák. A prostě se mi na to hezky koukalo. Včera O zakletém králi a odvážném Martinovi, dneska vlásek...ve srovnání se štědrovečrními pohádkami v posledních letech (kdy by to mělo být to nej, co se natočilo), se bratrům Slovákům daří podstatně pohádkovější pohádky. Smutné, vzhledem k tomu, jak krásné pohádky jsme vždycky uměli. doplnění 27.12.2020 Na hodnocení neměním nic, jen po včerejší pohádce O liečivé vodě měním názor na slovenské pohádky. Ne, rozhodně nejsou pohádkovější než naše. :-( ()

bearmeedek

Podařená pohádka. Určitě lepší, než co tu v posledních letech proběhlo. Celeste byla sice dost toporná, ale ta tam byla jen do počtu. Ostatní - lokace, námět, provedení - vzhledem k heslu Dobře už bylo, zaslouží pochvalu. ()

Uesbe

nuž, pesnička bola pekná, ani tie dialógy neboli zbytočne sprosté používajúce ,,starodávnu" slovenčinu....dej tak predvídateľný, že napriek skákajúcemu príjmu a častým kontrolám ryby sa dal pohodlne sledovať...takže.........to čo bolo?! ()

Petike

Pekná výprava a sympatické postavy, ale na môj vkus to trochu vykráda Princa a bedára. Mali ešte popracovať trochu na scenári. V hlavnom obsadení mi dosť nesedí Samo Spišák - čo je žiaľ veľký problém, vzhľadom na to, že je de facto hlavnou postavou, navyše v dvojrole. Nie je príšerný, tú nespokojnosť, trucovitosť a "vybitosť" Mateja aj Tomáša zahrať vie, ale chcelo to niečo naviac. Celeste je OK, Judit aj podstatne lepšia, ale ako spomenuli aj iné recenzie, mali ich postávam dať viac priestoru. Najhoršie je, že z celej rozprávky nie je cítiť takmer nijaký poriadny elán, čo jej značne uberá na atmosfére a sympatickosti a zbytočne pridáva na nude. Prostredia, zasadenie do ducha "korvínovských povestí" (takže nie striktne história, ale skôr povesť v reáliách neskorého 15. storočia, vrátane mnohých trefných žmurknutí na niektoré reálne udalosti), to je všetko fajn, ale ešte to potrebovalo trochu prehĺbiť. Jedna z lepších stredovekých rozprávok za dlhšiu dobu, ale ešte to niečo potrebovalo. Okrem iného aj viac humoru. ()

Nikol10

Dávám tři hvězdičky a nechápu,ale opravdu nechápu ty plivance na tuto pohádku. Jistě žádná bomba to není,ale odpad nebo monstrózní nuda a nesmysl taky ne!! Nové pohádky se mi nelíbí vůbec,ale tahle má něco do sebe. Sice je dost dlouhá a děj má vcelku pomalý,mínusů je tam hodně,ale taky dost kladů. Třeba mi ,vůbec Celeste nevadila,ba naopak přišla mi taková osvěžující proti ostatním novým,unylým princeznám (až na Josefíkovou,ta je úchvatná). Ale opět pohádka padá na tom samém jako ostatní nové pohádky a to je děj,přijde mi,že se spíš filmaři zaměřují na krásnou stylizaci a kostýmy,než na pořádný děj,což je chyba.Možná příští rok,to filmaři zkusí lépe. Zápletka je sice otřepaná,ale fajn a Samík mi taky nevadil,sice to krasavec není,ale přišel mi takový v pohodě. Už mě trochu Tři oříšky pro popelku a Jasněnka omrzely,tak se těším,že snad opravdu někdo příště přijde s bombou,škoda,být lepšího scénáře,mohla být tahle pohádka za poslední dobu top! P.S. ta píseň k pohádce se taky povedla. ()

viviak odpad!

Bože čo ma toto byt za paskvil? Okrem zaverecnej piesne to bolo neskutočne ubohe. Slovaci rozpravky točit nevedia a poslednu dobu ani česi. Najviac by som vyzdvihol deravy dej, a nechutne umele dialogy. Nikdy viac. ()

Megynka

Bylo to fajn, ale první hodinka byla dost nudná. Myslím, že si role měli vyměnit mnohem dříve, takhle to fakt bylo půlku úplně o ničem ... škoda. ()

Jozka7

Začátek připomínal možnou aktualitu z blízké budoucnosti. Škoda, že hrozba islámské invaze posloužila jen jako hybatel událostí v rámci zápletky a pak je zcela opuštěna. Ale to už by možná bylo příliš nepohádkové. Mimochodem, princ je vlastně mladý uherský král Matyáš Korvín, a ten, jak známo, Turkům skutečně čelil a za manželku si skutečně vzal Beatrix Neapolskou. A, jak rovněž známo, byl v době tohoto sňatku již vdovcem, neboť jeho první choť, česká princezna Kateřina, zemřela při porodu. Bylo jí tehdy sotva 14 let. Ale to je už vlastně také nepříliš pohádkové. Zpět k příběhu. Škoda, že i vypořádání se zajímavě rozehranými (z)rádci ve vlastních řadách proběhlo jen tak mimochodem. Jinak je to pěkná, oddechová podívaná na dlouhé zimní večery a s nádhernými slovenskými exteriéry. Majestátní oravský hrad je místy skutečně dechberoucí. ()