Na návšteve

• Česko Na návštěvě (viac)

Becca a jej mladší braček Tyler trávia týždeň na farme svojich starých rodičov v Pensylvánii, kam ich vyslala mama, aby si zatiaľ oddýchla s priateľom na dovolenke. S rodičmi sa matka už dávno nerozprávala a celé roky ich nekontaktovala po tom, čo od nich utiekla. Deti svojich prarodičov nikdy nevideli a tešia sa na návštevu. Becca má kameru a tajne chce nakrútiť o starkých dokumentárny film, aby ich sama lepšie spoznala, a tiež presvedčila mamu, aby sa s nimi po rokoch konečne udobrila. Počas pobytu na farme však Becca a jej mladší braček Tyler postupne objavujú temné tajomstvá prarodičov. A pomaly chápu desivú skutočnosť - čím viac toho ešte odhalia, tým väčšmi sa znižujú ich šance na návrat domov. Počas videohovoru s matkou jej deti ukážu film s prarodičmi. To, čo odhalia, ich všetkých šokuje a vydesí na smrť. Jedinou záchranou je okamžitý útek. Ale ten nebude jednoduchý. Starkí už majú svoj plán a začína sa neľútostný boj o život. (TV JOJ)

jigsaw44

Dobré gradovanie deja. Btw, to nie sú ich starí rodicia, ale psychopati. Tí praví starí rodicia sú zajebaní dole v pivnici. Nechápem tomu, že matka pošle svoje 2 milované deti niekomu, koho nevidela asi 15 rokov a tie decka nevideli dedka a babku nikdy na fotkach. ()

Little_Sawy

Buddhova noho, tak toto bola pecka! Decka idu na víkend, jelibo za cáklou bábou ktorá je námesačná a praštěná na hlavu, a děda je plnej sraček. Found footage nechýba, ani lakacoe scény. Za mna film roku 2015 ()

marttul

Jako mě už, v rámci žánru, málokdy něco překvapí, ale tady se to tedy povedlo. Skvělá atmosféra, skvělí mladí herci. Vtáhlo mě to, bavilo to. Doporučuji. :) ()

flyer.nick

První hodinu to vypadá, že to bude děsná nuda o rodinné tragédii, prázdninách u babičky a o tom, jak jsou staří lidé občas prostě zmatení a divní. Pak se to ale zlomí a dá se na to koukat. Dokumentární kamera je tam o dost lepší než u 99% podobných filmů, ale i tak bych se bez ní asi obešel. Některé věci, třeba strach z bacilů, jsou tak nějak navíc. Jinak ale vcelku fajn dívání. ()

Yamatosan

Šlo by to odbýt něčím, jako "na Shyamalana dobrý", ale kupodivu to opravdu celkem dobý je, žádný zázrak, ale solidní found footage, s celkem originálním dějem a hodně slušnými hereckými výkony, především děcka fakt překvapila uvěřitelností. ()

Vena69 odpad!

Kolik otřesných chyb může režisér udělat v jednom filmu? Hodně. Opravdu hodně. Začněme tím, že se Shyamalan rozhodl The Visit natočit jako ,,found footage", což je nejenom špatný žánr sám o sobě, ale tady to fakt nedává smysl. V celém filmu pro to není jediný důvod. (Found footage dává smysl v podstatě jen u zombie filmů, kde chceme vidět zombíka běžícího přímo proti kameře.) Příběh je kompletně o ničem, zvrat (který je mimochodem v traileru odhalen) je ve filmu odhalen asi až po hodině, kdy už na něm stejně vůbec nezáleží, protože to, že s babičkou a dědečkem není něco v pohodě, je jasné od prvních minut. Film nabídne pár dobrých lekaček, ale celkově příliš strašidelný není, atmosféra tu není žádná, místo toho je tady spousta zbytečných hovadin - rappující teenager, plena na ksichtě, hlavní postavy s dokonalým plot armorem.... Totální zklamání, nedávalo to vůbec smysl, není tady nic, co by film zachraňovalo - dal bych tomu max 1/10 za těch pár povedených lekaček. ()

Holly_Molly

Povedenej bizarní FF horor, kterej hodně spoléhá na divákovu pozornost, protože spousta dějových informací je řečená jen tak mimoděk a bez nich je finální twist trochu matoucí a nejasnej..ale jinak good svižnej horůrek pro zimní večer a jeden z těch lepších Shyamalanových filmů :-) ()

Smtrax

Na horory moc často nechodím, řadím se mezi jedince se slabší povahou. Pak ale začaly vycházet recenze a jedna z nich dokonce zmínila Shayalamanův návrat na pomyslný vrchol. No a zvědavost byla silnější než strach :-) Svého rozhodnutí jsem začala litovat po cca. 15 minutách strávených v sále. Atmosféra je úžasná, okamžitě jsem ji natáhla a styl, jakým byla použita kamera tomu jenom napomáhal. Závěr jsem čekala trošku jiný, ale nezklamal. Mí hororově ostřílení kamarádi sice po filmu prohlásili, že na jejich vkus to byla slabota, já jsem se ale bála až až a na delší chvilku mám zase s horory pokoj. Jinak film vřele doporučuju, opravdu je to příjemný zážitek po předchozích Shayalamanových slušně řečeno "prů...ech" :-) ()

Pollini

Podle mého názoru se to se šestým smyslem vůbec nedá srovnat. Ovšem byly dva momenty, kdy jsem se opravdu od srdce zasmála. Chování babičky bylo děsivé, ale pointa filmu už tak ne. Ovšem herecké obsazení špičkové! ()

hoffo

Popravde som od Shyamalana očakával viac a popravde found footage štýl, tak ako som ho mal rád, mi už začína pomaly liezť krkom. Ale zase na druhej strane, ako jednorázová žánrovka o ktorej na druhý deň už neviete, že ste ju videli sa to dá pozrieť. Z lacných vyskakovacích ľakačiek (ktoré sú vo filme asi 4) som už vyrástol, takže jediné čo ako-tak dokáže držať atmosféru je stupňovanie napätia, ktoré je však od začiatku predvídateľné a po objavení sa niekoľkých vedľajších, "vysvetľujúcich" postáv sa dá vytušiť aj pointa, ktorej rozuzlenie v závere ma už následne ničím neprekvapilo. Takže ako horor slabučké, scénar, námet výber hercov, najmä detských - výborné, ale určite sa to dalo natočiť lepšie a určite sa dalo z tohoto dobrého námetu vyťažiť viac. No a už vôbec by som to neporovnával so Záhada Blair Witch, kde bola atmosféra o niekoľko levelov inde... ()

Zagger

Lehce pikantní kousek s jasným rukopisem M. Night Shyamalana, pěkně odstupňované found footage, navíc s děckama, o to víc to bylo koukatelné a uvěřitelné. U hororů za poslední léta jsem se párkrát slušně lekl nebo to byl hnus, ale u tohoto filmu mi po dlouhé době šel místy opravdový mráz po zádech a pár scén bylo dost znepokojivých :) Celkově jsem spokojený a těším se na další počin ze stejného soudku, protože mám tušení, že to bude opět stát za to. Pár míst tam nesedělo, hlavně jedna scéna, no aspoň jsem si u toho ubalil. Luxusní atmosféra. Za mě 4,8* :) ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (viac)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)