Na návšteve

• Česko Na návštěvě (viac)

Becca a jej mladší braček Tyler trávia týždeň na farme svojich starých rodičov v Pensylvánii, kam ich vyslala mama, aby si zatiaľ oddýchla s priateľom na dovolenke. S rodičmi sa matka už dávno nerozprávala a celé roky ich nekontaktovala po tom, čo od nich utiekla. Deti svojich prarodičov nikdy nevideli a tešia sa na návštevu. Becca má kameru a tajne chce nakrútiť o starkých dokumentárny film, aby ich sama lepšie spoznala, a tiež presvedčila mamu, aby sa s nimi po rokoch konečne udobrila. Počas pobytu na farme však Becca a jej mladší braček Tyler postupne objavujú temné tajomstvá prarodičov. A pomaly chápu desivú skutočnosť - čím viac toho ešte odhalia, tým väčšmi sa znižujú ich šance na návrat domov. Počas videohovoru s matkou jej deti ukážu film s prarodičmi. To, čo odhalia, ich všetkých šokuje a vydesí na smrť. Jedinou záchranou je okamžitý útek. Ale ten nebude jednoduchý. Starkí už majú svoj plán a začína sa neľútostný boj o život. (TV JOJ)

tXtX

Tak takúto šupu som nečakal. Šambalambalan neskutočne prekvapil. Detské obsadenie na jednotku. Rovnako aj "creepy" staroušci. Pri niektorých scénach som sa krásne nasmial.. pri iných takmer posr.. So Znameniami jednoznačne jeho najlepší počin. Skvelé po každej stránke. 100%. ()

samurraj

Za mě teda perfektní horor, u kterého jsem byl v napětí až téměř dokonce. Proč říkám téměř? Protože konec byl slabší, ale jinak palec nahoru. ()

mad.dog

Velmi zdařilý, místy velmi tísnivý a i děsivý horor, který začne souběžně tlačit na pilu celkem pozdě (schovka pod domem byla výjimka a spíš taková první vlaštovka, z čeho bude film těžit strach) a relativně brzy se všechno zas urovná. Musím pochválit výběr herců a hlavně úroveň herectví těch dvou mládežníků. Vždyť oba dva na pohodu strčí do kapsy Afflecka a Kirsten Stewart ;-) Každopádně spokojenost. ()

Martin29 odpad!

Za co to má 67 procent je mě záhadou. 2 děcka jeden začínající pseudoraper (kdejaké rapové video co je na youtube je tisíckrát kvalitnější i hvězdná pěchota v superstar je proti němu kvalitní) a jedna holka co si dle jejich slov myslí, že není krásná a nerada se natáčí,přesto je v každém záběru kamery jdou na návštěvu k prarodičům, které 10 let neviděli. Už zápletka nedává totálně smysl pohádám se z rodiči naráz se mě z ničeho nic ozvou a nenapadne mě nic jiného než jim tam poslat své děti. A ani film za nic nestojí většinou jsou to kecy typu nejradši bych si ustřelil hlavu brokovnicí víš babička je nemocná a podobné.Výkon rodičů též stojí za prd a pointa příjde až na konec (spoiler má něco společného s jedním předchozím Shyamalonovým filmem).Nejhorší found footage z minulého roku proti tomuhle je i Šibenice oskarové dílo. Shyamalanův poslední kvalitní film bylo Stalo Se od té doby jde do sraček. P.s. Spoiler nevěřte traileru ta scéna s troubou co je v traileru je ve filmu hodně krátká a ani nemá čím zaujmout. ()

sun.eagle

Zase se někomu povedlo s minimálními prostředky natočit působivý horor kde ač necákají galony krve není o napětí a překvapivě časté mrazení v zádech nouze. Možná jen škoda, a to nechci moc spoilerovat, že byla podceněna inteligence diváka a muselo být ledascos naznačeno už na začátku, protože pointa je bystrým divákům jasná už hodně brzy. ()

Wiceman

No, u tohohle psycho thrilleru jsem si musel normálně rozsvítit (koukal jsem na to ve 4 ráno), protože jsem z něj měl fakt dost blbej pocit v žaludku. Ta atmosféra je tak hutná, že nejednou jsem si z ní málem stříknul do textilu. Babča s dědkem správně napínaj až do poslední chvíle, bába po baráku běhá jak střelená nějakym zlym démonem a dědek si sere do kaťat a pak je maže svýmu !!!SPOILER!!!! rádoby vnukovy po ksichtě !!!SPOILER!!!! No zkrátka prarodiče k pohledání :D Kdo někdy žil s rodinou v baráku mi jistě dá za pravdu, že občasný pobíhání v pozdějších hodinách před jejich cimrama, může opravdu být trochu strašidelný. Hlavně když Vám tam ten rodič/prarodič běhá/stojí/čumi do zdi nahej (naštěstí to není můj případ :D) Závěrem bych chtěl poukázat na ten konec. Jistý náznaky během filmu jistojistě byly, ale kdo by to býval tušil?! Ti, co tu píšou, že to přesně čekali od samýho začátku, pro ty mám jen jednu zprávu. KECÁTE! ()

Protentoucel

Konečně!! Opět Shyamalan dokazující svou genialitu pro tvorbu skutečně děsivých a originálních Thrillerů, stupňující své napětí a děj za hranice očekávání. Neuvěřitelný a procítěný zážitek, mistrovské herecké výkony s nečekanou koncepcí (na jedné straně dětí a na straně druhé senioři a vy si říkáte "Cože, děti vtomhle věku v tak šíleném snímku?" ano to už tady bylo v šestém smyslu, ale k tomu tady stojí naproti tomu "Cože? Senioři v tomhle věku a v tak šíleném snímku, kde by měli problém některé části rolí zahrát a udýchat i zdraví lidé ve středním věku?! Neuvěřielné co tam ta stará paní předvádí za výkony!" a ten malý kluk je taky talent) prostě mistrovské dílo plus dotažený podivuhodný děj držící laťku úžasně a nečekaně vysoko a nakonec s nečekaným rozuzlením, jak je u dnes již klasických snímků Shyamalana, zvykem, viz Šestý smysl, Vyvolený, Znamení a Vesnice. Prostě další oduševnělý a osobitý skvost!!! Děkuji Pane Shyamalane, Mistře napětí!! Skutečně se klaním a upřímně děkuji. ()

danny79

Herecky prijemne obsazene, docela napinavou atmosferu film take ma, zavercna pointa mi take nevadila, ale postradal jsem vice deje. Na muj vkus The Visit plyne prilis pomalu s malym poctem "znepokojujicich scen". Rozhodne se ale jedna o jeden z lepsich Shyamalanovych filmu z posledni doby. ()

Carlos219

Berme to od počátku filmu . Počáteční fáze byla rodinnou tele novelou o dokumentu který chtěla o milující mamince natočit dcerka a a její (Boha Jeho rapující bratr) V tu chvíli jsem odcházel , Však ne úplně. Herecké obsazení vcelku ušlo i když hra na drsňáka toho nejmladšího byla asi tak falešná jako pravda komunistů o tom jak nás rusko zásobuje obilím. Přes počáteční skepsi se film začal rozvíjet do rozměrů kam by se horor měl odvíjet. Chvílemi jsem film sledující sám doma po tmě byl na pampersovu léčbu, takže ano byli chvíle kdy jsem se lekl. Nevím zda autor chtěl být natolik Holywood že nechal ty kladné přežít, však dobrá. Na konci ta uširvoucí hudba se scénou s policíí byla velice , velice zasazená do kontextu, takže bomba . V tu chvíli bych film prostě ukončil, proč něco víc . Pohádky konec, ende. Dobře maximálně otevřený konec. Pochopil bych , čekal jsem ho. Ale proč si hrát na herce strun všech co bulí i u naruby oblečeného trika ? Proč ten stupidní emotivní konec vysvětlující úplné hovno, tedy to na co se nikdo neptal. Nejdřív jeeeeee paráda přežili to děcka, pak bulíme želvička škaredá jak noc v u mě na záchodě pak ..... co to kurva mělo znamenat ten rap ? jako taková třešnička na dortíku kvůli, které je těžko i zvracet.? No neříkám že to byl špatný film, ale ten konec hanba blít. ()

malahradna

toto ma vyššie hodnotenie ako Osada??? ľuďom už asi poriadne preplo...bolo tam pár znepokojujúcich momentov, štyria veľmi veľmi veľmi veľmi nesympatickí herci a je to natočené v štýle found footage a klasický záverečný twist... ak by sa mi tie decká dostali do rúk, tak to s nimi vybavím hneď...tú jednu hviezdičku dávam za akú takú atmosféru, inak je to strašná blbosť ()

Pelidor

A kruci!!!! To byl napínák!! Já jsem se na to díval s mírnou nedůvěrou a byl jsem velmi mile překvapen. To je ,jak napsal Golfista ,stará škola hororu. A to já moc rád. ()

pedruska.n

Už som si mysela, že Šami je na odpis, ale The Visit ma vyviedlo z omylu... po dlhom čase naozaj mrazivý horor, síce s nijak originálnym rozuzlením, ale pristihla som sa pri tom, ako na konci držím zaťaté päste detským hrdinom.. scény typu schovávačka a zamknutie v izbe sa pre mňa stanú asi jednými z najlepších hororových scén. ()

louislumiere

Na horrory koukám víceméně s úsměvem. Časy, kdy jsem se bál, jsou nenávratně pryč. Navíc většina dnešní produkce si libuje v krvi, oživlé smrti nebo se snaží diváka polekat nějakým tím duchem či ďáblem. Režiséři a tvůrci vizuálu se předhánějí v tom, kdo naanimuje lepší škleb či výraz strachu. Na první pohled se zdá, že do těchto závodů se přidává i The Visit. Navíc v dnešní době s nutným pseudodokumentárním stylem. Na druhý pohled se ale stane něco co se děje zřídka, a i když hlavní zápletka je nasnadě, přepadne vás pocit plný tísně a plíživého strachu. Když se vše vysvětlí a dojde na finální souboj, filmu bohužel trochu dojde dech. Úplný závěr v podobě happyendu sráží jinak kvalitní horror na tři hvězdy. Možná jsem měl štěstí na své vlastní rozpoložení, sledoval jsem film osamocen a po tmě, ale něco na něm je. Jak píši v úvodu, horrory mě neděsí, ale tento vyvolal zajímavé pocity hrůzy. ()

BigJohn02

Mohl to být docela slušnej horor, kdyby Šaman nepropadl módnímu "dokumentárnímu" trendu, který spolehlivě zkurví každou snahu. Tam, kde o něco jde, vidí divák stejný hovno, jak ten klučina s plínou na ksichtě. ()

KcarlosK

Tak horor to není ani omylem. Pointa je také dost očekávaná. Možná vidět to tak před dvaceti lety, ale teď už mám nakoukáno. Řemeslně ovšem v pořádku. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (viac)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)