Iron Fist

• USA Marvel's Iron Fist
USA, (2017–2018), 20 h 52 min (Minutáž: 49–62 min)

Tvorcovia:

Scott Buck

Predloha:

Gil Kane (komiks)

Finn Jones, Jessica Henwick, Jessica Stroup, Tom Pelphrey, David Wenham, Rosario Dawson, Wai Ching Ho, Ramon Rodriguez, Sacha Dhawan, Barrett Doss (viac)

15 let od údajného úmrtí se Danny Rand znova objeví. Teď má ale sílu Železné pěsti a chce získat zpátky svoji minulost a naplnit svůj osud. (Netflix)

buzzwoody

Po třech dílech musím říct, že obrovské překvapení, Iron Fist má dobré tempo, sympatické postavy a kvalitní herce (Finn Jones a David Wenham skvělí), a co je u seriálu hlavní, je velmi příjemný na sledování a těším se na další díly. Naprosto nechápu nemístné zahraniční recenze oněch pseudokritiků, bojujících proti "rasismu" srážením hodnocení nejlepšího Marvelovského seriálu po Daredevilovi. ()

Mitin

Musim říct, že David Wenham, jakožto Harold Meachum, byl jeden z mnou nejvíc nenáviděných záporáků. Fakt skvěle zahraný. Iron Fist má svoje mouchy, např. dialogy a blbost postav občas nezná hranic. Na druhou stranu, seriál diváka stále napíná, odhaluje další tajemství a tak jsem po každém díle hned musel vidět ten další. ()

MatoFILM

Už dávno som nemal tak silné nutkanie napáliť niečomu odpad!, ale kvôli ako-tak slušnej prvej polovici to nespravím. Inak je Iron Fist ostudou, na ktorú sa v rámci spolupráce Marvel-Netflix tak ľahko nezabudne. Zápletka je mizerná a trápna, hlavný hrdina nevyrovnaný idiot, súrodenecké duo bezduché, otec otravný blázon, Claire už tiež pekne lezie na nervy a záporáci sa menia ako sa scenáristom zachce. Tým by som dal doživotný zákaz niečo písať, pretože to čo predvádzajú v druhej polovici je slohová práca na úrovni ZŠ. Dialógy ako od tretiaka, zvraty od druháka. Som zvedavý ako Danny zapadne do Defenders, pretože tak nezaujímavý hlupák tam v porovnaní s ostatnými nemá čo robiť. Daredevil je TOP, Jessica Jones nemá od dokonalosti ďaleko, Luke Cage bol naťahovaný a miestami trápny, ale mal atmosféru a vlastný face, Iron Fist je hnoj. PS: Rozmazávať tváre pri bojových scénach, aby nebolo vidieť kaskadéra ? Úbohosť prerazila dno. ()

Mleako

Postava Iron Fista byla odpovědí na tehdy populární vlnu kung fu filmů a seriálů a je tedy dost poplatný době svého vzniku. Od seriálu by tedy člověk očekával jednoduchý příběh o sirotkovi, kterého v K'un-Lunu x let učili soustředění, vyrovnanosti a boji, a snaží se opět najít svoje místo v moderním světě, který bude prošpikovaný souboji se skvělou choreografií. Bohužel se nekoná ani jedno. Prvních pár epizod ještě šlo, ale pak se z toho staně rozplizlá kravina, děj přestaně absolutně dávat smysl, Iron Fist se chová jako emocionálně labilní děcko a ne jako člověk, kterého x let trénovali v klášteře, většina postav je naprosto nekonzistentních a lítá z jednoho extrému do druhého a jediný, kdo tam dává smysl je Night Nurse. Navíc tu chybí pořádný záporák, který by táhnul děj kupředu. Choreografie soubojů je taky odfláknutá a oproti Daredevilovi o několik úrovní horší. Za mě obrovské zklamání a doufám, že Defenders zase zvednou laťku podstatně výš. ()

jasiska

Začalo so to dobre, ale čím ďalej, tým viac mi Danny liezol na nervy. Samý angst a "oprávnená rozhorčenosť", ale pritom úplná naivita, nepripravenosť a až stupidita. Kebyže som nechcela vedieť, ako sa to vyvinie s the Hand, aby som vedela o čom sú Defenders, tak to ani nedopozerám. ()

Milodar

Iron Fist někdo blbě přeložil jako "neurotický hňup, co neumí ovládat svou svítící pěstičku a když už se mu zapne, tak si jí někdo zlej strčí do prdele". Výcvik v pohoří Khun-lun bylo zřejmě zaměřeno na něco jiného, než psychiku bojovníka. Tam totiž nedošlo k žádnému posunu a Danny je vlastně adolescent, který neví, co se životem a se svou pěstičkou. Ještě, že je tu rodina Meachumů, kteří jakž takž vytvořili divácky snesitelné podhoubí. ()

Mikino00

Celkově byl seriál velkým zklamáním. Po zhruba pěti nadějných dílech, kdy v pomalém tempu odhalovali tvůrci pozadí a historii Dannyho a směřovali ho k převzetí společnosti, se bohužel všechno zvrtlo a seriál ukázal svou pravou tvář. Danny je dřevo, jeho postava je otravná, nelogická a patetická. Dějově je to totálně přehnané a slabé. Souboje nudné a strojené, to, že tam za deset dílu zemře snad jediný člověk, tomu taky nepřidá. Záporáci se proměňují a jsou k smíchu. Celkově je to nevýrazné, béčkové a nezajímavé. Nejslabší člen Defenders, který by klidně mohl zemřít a nikdo by neuronil slzu. ()

Echelon1

Seriál o biznismenoch a kravaťákoch, v hlavnej úlohe s vyvoleným kung-fu bojovníkom, ktorý sa – podľa jeho schopností - učil v nejakom kine menom K'un-Lun pozeraním filmov s Bruceom Lee. Na konci sa po tom, čo ho hocijaký panák vytrieska, „vzchopí“ a porazí ho do troch sekúnd. Aspoň ale inak nemá problém pobiť tucty zabijakov. Claire, sestrička, ktorá sa o voľnom čase učí dódžo pár týždňov, môže veselo zmlátiť člena zásahovej jednotky? Choreografia raz dobrá, raz slabá na to, čo doteraz seriály MARVEL ukázali. A mimochodom – prečítajte niekto aj na wikipedii, jak vlastne to „sérum pravdy“ funguje. :D ()

toi-toi

Mám neskutočne zmiešané pocity. Dramatické situácie natočené prvotriedne, akčné scény dosahujú kvality Uweho Bolla. Herci nie sú len na parádu, hlavne tatko a syn Meachumovci sú výborný. Je to niečo medzi tri a štyri hviezdy. Horšie ako Jessica Jones a lepšie ako Luke Cage. Asi Daredevil na marvelovky príliš namlsal, keď ostatné mi už prídu ako slabý odvar. ()

doctor20

Tak to je naozaj bieda. Najlepší kung-fu bojovník, ktorý pravidelne dostane od náhodných nepriateľov nakladačku. Živá zbraň (Danny) supertajnej organizácie ktorého všetci poznajú. Zločinecká organizácia vedená starou tetou, resp. človekom bez viditeľnej vízie kam to chce vo svete zločinu dotiahnuť. Bývalí priatelia, takmer rodina, ktorí stihnú za dve minúty zmeniť pohľad na svet a zahodiť niekoľko rokov. A čerešničkou na torte je nesympatický herec (skôr neherec) v hlavnej úlohe, jeho absolútne nelogické chovanie a otrasné bojové scény. Po dopozeraní prvej série som sa musel sám seba pýtať, prečo som to vlastne pozeral. ()

Bezda202

Nejhorší z Marvelovských serialů. Může za to hlavně špatná akce a tragický Finn Jones v hlavní roli, největší castingový fail. 3* ()

Yokolobuna

Ze čtveřice sólovek hrdinů z The Defenders je Iron Fist suverénně nejslabší. Za to divák vděčí zejména Finnu Jonesovi a jeho příšernému ztvárnění hlavního hrdiny (whitewashing úplně stranou). Je sice pravda, že scénáristé cpou Dannymu Randovi do úst hrozná hovna, ale ve Finnově podání se z nich teprve stává ta pravá sračka. Iron Fist nemá špatnou omáčku okolo a nepostrádá některé slušné momenty, když je však hlavní hrdina spíše Wooden Dick než Iron Fist, vychází nám ještě celkem slabý průměr. ()

Erumocio

Nejslabší z Defenderů. Danny Rand měl největší potenciál překonat nepřekonaného Daredevila. Bohužel... Příběh opět roztahán na nesmyslně moc dílů, chování postav je faaaak na hlavu. Wtf (ne v tom dobrým) si řeknete v závěru série. Největší výtku mám ale k samotným soubojům. Mám rád bojové filmy/seriály, takže k tomu jsem celkem přísný. Dejme tomu, že srovnám nesrovnatelné a to Ip Mana se seriálem. Poslední Ip Man měl vesměs příběh, který hrdinu posouval akorát k dalšímu perfektnímu souboji, Kdyby to fungovalo tady, tak neřeknu ani fň a seriál vychvaluji na potkání. Bohužel. Obrovský potenciál právě v soubojích byl nevyužit až odfkláknut. Předpokládám, že všichni hodnotilé viděli Daredevila, takže ví o čem mluvím. Naštěstí Netflik vždy přijde se zajímavými vedlejšími postavami. Kvůli Wardovi a nádherné Colleen stojí za to seriál vidět. ()

LeitoSE

Jeden z mála seriálov, ktorému musím dať vyššie hodnotenie, než by si zaslúžil už len z princípu kvôli nepochopiteľnému hateu, s ktorým sa herci a produkcia musela stretávať. Inak je to klasická Netflix/Marvel spolupráca s tradične zopár chybami krásy, ale v porovnaní s mainstreamovou televíznou produkciou vždy o niekoľko úrovní vyššie. Jediné, čo skutočne zamrzí, je horšia kamera ako bola pri predchádzajúcich troch seriáloch, ktorá potom výsledne aj choreografiu bojových scén zhadzuje o niečo nižšie. Objektívne 13/13 – 80%, subjektívne 13/13 – 90% ()

MiniMinion

Seriálu jsem se bál, ale na konec to bylo mnohem lepší, než jsem čekal. Ze začátku trochu nezáživné až nudné, ale posledních několik dílů stálo za to. Nevím, na co si lidi v případě Finna Jonese stěžují, podle mě byl dobrý. Herecky však seriál ovládli Tom Pelphrey a David Wenham jako Ward a Harold Meachumovi. Soundtrack skvělý, to samé platí o vizuální stránce. Teď se na Defenders těším ještě víc. ()

Sydonai

Hloupé dialogy, chabé efekty a na čem to nejvíce kolísá? Na absolutně nelogických vzorcích chování hlavních i vedlejších postav. Za mě nejslabší z The Defenders. ()

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (viac)

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

05.10.2021

Pár dní zpátky sociální sítě obletěla spekulace, že by se Charlie Cox mohl vrátit do role Daredevila v nové řadě stejnojmenného seriálu na streamovací službě Disney+. Ještě předtím nás ale údajně… (viac)

Matrix našel nového Nea

Matrix našel nového Nea

17.10.2019

Pokračování Matrixu konečně našlo svého hlavního představitele. Tím nebude ani navrátivší Keanu Reeves, ani nedávno oznámený Yahya Abdul-Mateen (byť na oba podle všeho čekají důležité role). Čtvrtý… (viac)

Punisher oficiálně zrušen

Punisher oficiálně zrušen

19.02.2019

A je to oficiální. Měsíc po premiéře druhé řady Punishera s Jonem Bernthalem v hlavní roli se streamovací gigant Netflix rozhodl definitivně zavřít dveře za marvelovskými seriály a oficiálně tak… (viac)