Volejte Saulovi

• USA Better Call Saul
USA, (2015–2022), 52 h 16 min (Minutáž: 42–69 min)

Hudba:

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Michael McKean, Miriam Colon, Raymond Cruz, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos (viac)

Tenhle prequel Perníkového táty nominovaný na Emmy sleduje život začínajícího advokáta Jimmyho McGilla a jeho proměnu na morálkou nesvázaného právníka Saula Goodmana. (Netflix)

Recenzie používateľa ALIENka_ k tomuto seriálu (64)

Klik (2016) (S02E10)

Tak Chuck se nám zase trochu zbláznil, ne že by byl normální před tím, ale no hold postavit svatyni z alobalu by asi jen tak někoho nenapadlo. Mike pořád stalkuje starýho Salamancu - samozřejmě s dobrými úmysly přivést ho na onen svět, k čemuž se zřejmě do konce seriálu vůbec nedostane. Každopádně cápek musí mít obří neviditelnej plášť, nebo jak se kurva stalo že ho neviděli, jak za nima jede v tom řvoucím fáru? Že by to byla ta barva pouště, takže splynulo s okolím? Hmm těžko říct. :D Hodnocení: 7/10 ()

Mabel (2017) (S03E01)

Tak koukám, že drama z konce druhý série bylo úspěšně spláchnutý do hajzlu a v týhle epizodě se stalo jenom.. vlastně vůbec nic. :D Prakticky celej díl se koukám na Mika, jak dělá bůh ví co a u toho hraje strašně vážná dramatická hudba, ale nic z toho nakonec kurva nevznikne, Mike odjede někam do prdele s napíchnutým autem a to je vlastně všechno, co se tady za celou epizodu stalo. Hodnocení: 5/10 ()

Svědek (2017) (S03E02)

Jakože konec fakt dobrej jo, to v žádným případě nepopírám, ten byl pořádná rána drátem do oka, ale ty vole co ten zbytek, co to kurva je? Mike pořád někam jezdí, sleduje mafouše, člověk ani neví proč, což by zase tolik nevadilo, kdyby to netrvalo kurva 2/3 epizody! Sakra ani nevím, co to bylo s tím autem zač, jestli mu ho teda napíchli, nebo co to tam minulou epizodu dělali.. Hodnocení: 6/10 ()

Utopené náklady (2017) (S03E03)

Sakra tady se to docela blíží už němýmu filmu. Pokaždý, když je na scéně Mike, můžete očekávat příjemný ASMR na uspání, protože fakt neuslyšíte jedinýho slova. Každopádně Mike se nejspíš rozhodl, že sundá celej kartel jednoho po druhým, no hodně štěstí, to dá asi hodně práce, ale vypadá to, že Mike má hodně času, což mě trochu děsí, protože jestli budu tohle sledovat celou sérii, tak asi brzo odpadnu do říše snů. Hodnocení: 7/10 ()

Sabrosito (2017) (S03E04)

Saakra konečně to pořádně ohulili, tenhle díl je zatím nejlepší předzvěst k příštím událostem, do prdele fakt že mě to navnadilo jako sviňa. Gus konečně dostal zaslouženej prostor, tak doufám, že brzo převezme velkou část scény, protože o tomhle cápkovi se chci fakt dozvědět víc! No a právničina konečně taky vypadá napínavě, vím, že tohle zmiňuju snad u každý epizody, ale musím ještě jednou - konečně už tam nejsou ty případy z důchodcema (tady vidíte, jakou to na mě zanechalo duševní stopu, koukat se prakticky celou sérii na to, jak se jenom řeší důchoďák, no neříkejte, že vás to taky nezačlo nudit). Hodnocení: 8/10 ()

Podfuky (2017) (S03E05)

Tak tohle bylo kurva úžasný, nikdy bych neřekla, že budu mít takhle napjatý nervy u vymyšlenýho soudního procesu. Jimmy s Kim to nakonec uhráli sakra dobře. Jimmy pro jednou konečně dokázal, že Chuck je tak trochu cvok a s rozvodem se asi ještě úplně nesrovnal. Ale musím uznat, že jsem se fakt bála jako prase, že to nakonec nevyjde a Jimmy si bude muset někde domluvit get out of jail free card. Chuck dostal zpátky přesně to, co zosnoval na Jimmyho, karma je zdarma (starší joke než internet sám, ale lepší ze sebe nedostanu..). Co si budem Chuck byl dobrej právník, ale pěknej zmrd. Hodnocení: 10/10 ()

Off (2017) (S03E06)

A je to tu, na scénu přichází Saul Goodman! Tak měli pravdu, když říkali, že nejlepší věci vznikaj náhodou. Jimmy rozhodně ví, jak začít byznys a nebudu lhát, na tuhle reklamu bych snad i zavolala. :D Kdo by odolal Saulovi že? Každopádně to vypadá, že s Chuckem to za chvíli sekne na dobro a půjde si trochu odpočinout do blázince. Se starym Salamancou to taky nevypadá nejlíp, za to Kuřecí mistr rozjíždí byznys ve velkým. Hodnocení: 8/10 ()

Výdaje (2017) (S03E07)

Koukám, že by tady všichni potřebovali aspoň jeden day off, snad krom Mika teda, ale toho by nerozhodila ani ranní sračka. Kim začíná ztrácet nervy, a co hůř, začíná přemejšlet, jestli byl Chuck fakt takovej zmrd (byl). Ovšem Jimmy, ten podává nadlidský výkony - stíhat uklízet pod mostem a ještě k tomu natáčet reklamy, který vlastně nikdo nechce a každej si to nakonec rozmyslí to chce velkou dávku trpělivosti. A ještě k tomu ten Oscarovej výkon na konci - musím přiznat, že jsem mu ty slzy dobrou dobu věřila. Když mu jeho brácha posral život, proč mu ho neposrat taky že? :D Hodnocení: 8/10 ()

Uklouznutí (2017) (S03E08)

Ty vole Jimmy je prostě mistr oboru do píče. Takhle to uhrát, nejdřív na cápky z hudebních nástrojů a pak to ještě nechat sežrat dozorci na úklid. Koukám, že znát zákon se vyplatí, asi taky začnu, to se pak budou prachy sypat. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chuck se těší, jak se zase vrátí zpátky do práce, těžko říct, jestli si chce zase užívat starý dobrý léta před soudem, nebo to vrátit Jimmymu. Btw z tý scény kdy Nacho dával prášky do kapsy Salamancovi, mi opadaly všechny vlasy na prdeli jak to bylo napínavý. Hodnocení: 8/10 ()

Pád (2017) (S03E09)

A kurva já to tušila, hned mi bylo jasný, že po minulý optimistický epizodě plný úspěchů spadnou hodně brzo sračky do větráku. No a že je těch sraček hodně. Jimmy se pomalu ale jistě mění v Saula Goodmana, pro prachy nechá šikanovat i starou babču - no ty vole, teď fakt nevím, jestli je větší zmrd Chuck nebo Jimmy. :D Na Kim její osud čekal už dlouho, ta si toho na sebe vzala fakt dost a utáhnout to všechno sama to byl nadlidskej úkol už od začátku. No a Chuck nám tu žaluje HHM. Takhle se to snad nevyhrotilo za celej seriál. Všichni jsou víceméně v píči. Hodnocení: 9/10 ()

Lucerna (2017) (S03E10)

Tak až budu mít někdy v budoucnu chuť chytit depresi, aspoň už vím, na co se podívat. Pěkně melancholická epizoda, a kurva dobrej konec, ke kterýmu pěkně směřovala celá série. Chuck už je totálně v píči, vždycky to byl trochu cvok, pak měl lepší chvilku a už to vypadalo, jako že se mu vrátilo duševní zdraví, než ho navštívil Jimmy a Chuck se z toho podpálil. Sakra Jimmy to fakt myslel vážně, když řekl, že umí věci jenom kurvit... že to ale dojde až k podpálení, to jsem teda netušila. A důchodci jsou spokojený, přecejenom je Jimmy ještě pořád dobrák od kosti. Stejně jako Kim, která si konečně dala day off. Hodnocení: 10/10 ()

Kouř (2018) (S04E01)

Úvod do čtvrtý série, kde se vlastně hovno stane. Jimmy neví, jestli má bejt dřív rád, nebo dřív brečet nad skutečností, že je jeho brácha pod drnem. Šlo to sakra rychle, a docela by mě zajímalo, čím díru po Chuckovi vplněj. Nacho konečně dostal, co chtěl a Salamanca už se zřejmě na bitevní pole nevrátí. Co si budem povídat, jeho kecy nikomu stejně chybět nebudou, a rozhodně ne zdejším mafiánům. Hodnocení: 6/10 ()

Dýchej (2018) (S04E02)

Ještě, že to na konci zachránil Gus Fring a jeho kuřata s kurva stylovým přepadením. Zase se tady totiž stalo úplný hovno, a tentokrát to byl fakt rekord. Jimmy si hledá práci, když ji najde, tak jim nevezme, protože... důvody. A se svým kámošem plánuje loupež nějaký drahý vzácný figurky, kterou viděl v kanclu u cápka na pohovoru. Kdyby tu práci vzal bylo by to rozhodně jednodušší, ale tak dobře no. Zbytek seriálu očekávám z vězení. :D Hodnocení: 6/10 ()

Něco krásného (2018) (S04E03)

Ok musím opravit svoje předchozí tvrzení - Jimmy nebyl takovej debil, aby šel ukrást toho umělýho kluka se svým kámošem, ale dokonce si najal i odborníka. K mýmu údivu se tentokrát vězení nekoná a loupež století se podařila. Ale že to byl napínák, protože kdo by kurva čekal, že zrovna v ten den bude majitel (?) spát v kanceláři kvůli nasraný manželce že? :D A už se tu taky objevuje nerd Gale, kterej je ještě větší nerd než jsem myslela. Hodnocení: 8/10 ()

Rozmluva (2018) (S04E04)

Tak na to, že je už čtvrtá série se pořád příběh moc nikam neposouvá, vlastně se nic moc přelomovýho za celý čtyři série nestalo. Tak akorát umřel Chuck a to je všechno. Už bych ocenila nějakej posun, ale zase úplně pičovat nemůžu, jelikož přestřelku a totální vymazání celýho gangu z povrchu zemskýho bratry Salamancovými (což jsou totální vraždící mad lads, pokud jste si ještě nestačili všimnout), jsem si velice užila. Jimmy si našel práci - to by mě zajímalo, jak dlouho mu vydrží. Hodnocení: 7/10 ()

Docela jízda (2018) (S04E05)

Jimmy zjistil, že svoje skvělý obchodní schopnosti u CC Mobile pravdu neuplatní (ani ta inovativní reklama nezabrala, ale nápad dobrej, já bych se tam určitě stavila), a vydává se zase na krapet kriminální akcičku do temných uliček. No netřeba říkat, že ho tam samozřejmě cápci ojebou a odejde s pěkným hovnem a pár modřinama. Vypadá to, že se za "chvíli" dočkáme podzemní super tajný laborky, kterou bude stavět jeden trochu divnej Němec. Divnejch lidí není nikdy dost, rozhodně je pak větší prdel na to koukat, takže si rozhodně nestěžuju. :D Hodnocení: 8/10 ()

Piñata (2018) (S04E06)

Tak konečně mám trochu pocit, že se příběh na všech stranách nějak posouvá. Kim si ujasnila, co chce do prdele dělat se svým životem, takže už v budoucnu žádný další psychický zhroucení nečekám (i když). Jimmy plánuje bůh ví co, a tentokrát to už vypadá na pěknou studenou celu v lochu, což očekávám už od prvního dílu (nu co, trochu dramatu by se zase jednou docela hodilo, nějak byl moc dlouho klídek). A Mike s Gusem stavěj "luxusní" residenci v obřím betonovým komplexu (co si budem, žít v krabici půl roku asi úplně prdel nebude, ale účel to splní). Gus má úplně skvělej monolog se starym Salamancou - kuurva ten jsem si užila. A jak dal Jimmy těm cápkům přes držku to jsem si taky samozřejmě patřičně užila. Hodnocení: 8/10 ()

Blbost (2018) (S04E07)

Tak se posouváme o pár měsíců pozdějc, což je to nejlepší rohodnutí, co mohli tvůrci seriálu udělat - už mě to neustálý patální se v těch samejch věcech pořád dokola začínalo trochu srát. Tvůrci ví, kdy to utnout, to je dobrý znamení, určitě oproti Breaking Bad, kde se neskutečnýho času věnovalo píče Skyler a její povedený rodince. Každopádně Jimmymu byznys s mobily vzrůstá, a pozor, důležitá informace - už si říká Saul. Kim to jde taky od ruky. Jenom Huell to teda posral a teď ho musej dostat ze sraček zpátky tam, kde svítí sluníčku, a nejsou chlapi, co ti chtěj strčit péro do díry pokaždý, když pustíš mejdlo. Hodnocení: 8/10 ()

Coushatta (2018) (S04E08)

Sakra Jimmy a Kim spolu jsou prostě naprosto úžasný. Kim už se taky zalíbilo dělat věci podvodem, takže očekávám nějakou pořádnou právnickou akcičku Jimmyho s Kim. No a případ Huella byl prdel jak svině - Huell jako hrdina farnosti, co zachránil důchodce z hořícího kostela, no to mě poser. Jestli Jimmy a Kim takhle budou spolupracovat furt, tak to bude pěkně neporazitelná dvojka a kurva se na to těším. Nu a jít s Němcema do bordelu byl možná dobrej nápad, jak jim trochu zklidnit libido, ale to riziko, že jeden z nich řekne něco o Gusově super tajným plánu a posere celej plán.. Naštěstí prozatím krize zažehnána a můžou vesele kopat dál. Hodnocení: 8/10 ()

Wiedersehen (2018) (S04E09)

A do prdele, je to tady, sračky padaj do větráku závratnou rychlostí a konec série se blíží, to bude grandiózní finále (teda aspoň doufám, jinak budu opravdu velice nasrána). Jimmyho porota odkopla s tím, že nezněl upřímně (no co si budem, zní Jimmy někdy upřímně? :D), takže hurá zase rok prodával mobily v CC Mobile. Hádka s Kim skvělá, i když jsem se teda řádně lekla, že od sebe zdrhnou, a už tohle skvělý právnický duo nikdy neuvidím. Za Gusem zaskakuje nová hrozba v podobě dalšího Salamancy (sakra, kde se pořád berou?), kterej má sice charakter jako každej druhej záporák, ale což, vypadá jako fajn cápek, co zřejmě brzo spustí na hlavu Guse pořádnej tok sraček, a to si rozhodně ujít nenechám. A hlavní německej inženýr zdrhnul zpátky dom. No to nám to pěkně začíná. Hodnocení: 8/10 ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (viac)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (viac)

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

Nový seriál Vince Gilligana našel domov