Volejte Saulovi

• USA Better Call Saul
USA, (2015–2022), 52 h 16 min (Minutáž: 42–69 min)

Hudba:

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Michael McKean, Miriam Colon, Raymond Cruz, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos (viac)

Tenhle prequel Perníkového táty nominovaný na Emmy sleduje život začínajícího advokáta Jimmyho McGilla a jeho proměnu na morálkou nesvázaného právníka Saula Goodmana. (Netflix)

Recenzie používateľa ALIENka_ k tomuto seriálu (64)

Volejte Saulovi (2015)

Tohle mi dá sežrat nejmíň polovina skalních fanoušků Breaking Bad, ale Better Call Saul je prostě lepší. Nevím, jestli je to tím, že mě nesrala Skyler ani její sestra (a místy taky Hank), nebo tím, že byli všichni mnohem zajímavěji napsaný. Možná proto, že tvůrci konečně vytáhli nějakou ženskou postavu, která je sympatická a můžete ji mít rádi, protože v Breaking Bad to moc slavný nebylo. Když se nad tím zamyslím, v Better Call Saul je většina postav propracovanější, pochopitelnější a sympatičtější. První série sice nebyla nic převratnýho a uprostřed pátý série jsem si dala dvouroční pauzu, díky který jsem dost věcí zapomněla, ale chytlo mě to mnohem víc. Je to pomalejší, postavy mají skvělý vývoj, na kterej je radost pohledět, a poslední dvě série jsou skoro perfektní, hlavně ta poslední. Dokonce jsem dostala chuť se zase podívat na první série, abych si je trochu oživila. Po krásným finále mám pocit, že jsem si jich měla cenit mnohem víc. A to jsem myslela, že prequel nemůže bejt lepší než originál... Hodnocení: I can see it in your eyes, that you despise the same old lines you heard the night before/10 ()

Uno (2015) (S01E01)

Nevím jestli jsem měla vysoký očekávání, ale prostě mi první díl přišel jako sračka - trvá dlouho a jediný co člověku zbejvá je doufat, že to brzo skončí (jenom místy). Každopádně nepochybuju o tom, že se to ještě pořádně rozjede, přece jenom je to první díl a ty bejvaj trochu pomalejší. Hodnocení: 6/10 ()

Mijo (2015) (S01E02)

První půlka nic moc, v druhý už se ten business pořádně rozjíždí. Nemůžu říct, že bych litovala toho, že jsem se na tenhle seriál vrhla. Tak doufám že nebudu litovat ani na konci. :D Hodnocení: 7/10 ()

Nacho (2015) (S01E03)

Asi už jsem se nějak přizpůsobila tomuhle seriálu a už ho beru spíš jako takovou pohodičku na večer, takže nic u čeho bych si ukousala všechny prsty a zároveň se na tom nestala tak závislá, že to sjedu 5x za sebou (zdravím Chernobyl). Každopádně scéna na konci fakt pobavila. Hodnocení: 8/10 ()

Hrdina (2015) (S01E04)

K tomuhle můžu říct jen jedno - ten nápad s billboardem je zasraně geniální. Hodnocení: 7/10 ()

Pasáček z hor (2015) (S01E05)

Američani maj koukám skvělý nápady - mluvící záchod? No jako děcko bych to taky jistě ocenila. :D Začátek epizody skvělej, ty případy to se prostě nedá popsat. Pak dlouho nic a až na konci se to trochu rozjelo s dědoušem Mikem. Hodnocení: 6,5/10 ()

5–0 (2015) (S01E06)

Tak tahle epizoda absolutní mrda! Mike je prostě borec, co se s ničím moc nesere, a tak se mi to sakra líbí. Ani jsem si neuvědomila, jak mi tenhle dědouš chyběl od dob Breaking Bad. Hodnocení: 9/10 ()

Bingo (2015) (S01E07)

No ty vole, fakt jsem ráda, že jsem nešla na právnickou školu. Právnický kecy jsem poslouchala 47 minut a to mi stačilo na celej život. Koukám, že Netflix to zase chtěl co nejvíc protáhnout, tak tam dal miliardu keců a nudný právnický případy. Hodnocení: 6/10 ()

Rico (2015) (S01E08)

Tak konečně nějakej zajímavej případ taky. Stejně ale doufám, že se to za chvíli rozjede do nějakejch pořádnejch sraček, aby to nezůstalo celou dobu jenom u případů s důchodcema. Máslo za 50 korun? COŽE?? Hodnocení: 8/10 ()

Pimento (2015) (S01E09)

Ten kabát podloženej alobalem, tak do prdele cože? To je prostě geniální. :D Taky je tu trochu Mika, kterej už mi taky začal sakra chybět. Hodnocení: 8/10 ()

Marco (2015) (S01E10)

Sakra nějak mi přijde, že se to zaseklo na těch důchodcích a výletama za starejma kámošema. Už by to chtělo nějaký ty drogy, vraždy a mafii kurva! Na co si myslíte, že celou dobu čekám hmm? Hodnoceni: 6/10 ()

Změna (2016) (S02E01)

Tak tohle je jedna z nejzbytečnějších epizod vůbec. To jste si fakt mysleli, že budu chtít koukat 46 minut na cápka, co se válí polonahej na vodě a snaží se sbalit svojí kámošku? Až budu chtít vidět porno, tak si ho pustím. No a pak je tady ten chlápek, co ztratil svojí sbírku karet, což je jediná "akce" tohohle dílu. Hodnocení: 5/10 ()

Příštipkář (2016) (S02E02)

Tak konečně je tady nějaký to podsvětí. A Jimmy zase jednou vymyslel skvělou úchylku a že všeho hladce vybrousil. Hodnocení: 8/10 ()

Amarillo (2016) (S02E03)

Ale do prdele tak na pomalý představení charakterů postav a zasazení do děje už byl snad čas v první sérii ne? Už bych byla docela ráda, aby se začlo dít něco zajímavějšího než jenom mluvení o možnejch přestřelkách a řešení případů s důchodcema, protože tohle mě fakt tak nebaví pane bože, už tam dejte něco záživnějšího, ať tady nechcípnu nudou děkuju! Aspoň ten konec vypadá trochu slibně, tak snad něco přijde. Hodnocení: 5/10 ()

Bez rukaviček (2016) (S02E04)

No do prdele tomu říkám zapálení pro čistou práci! Nechat si zřídit ksicht a ještě k tomu přijít o polovinu peněz, když ho Mike mohl v klídku sesmahnout ze dvou kiláčků, a pak hurá domů s 50 tácama v kapse.. aneb konečně se něco děje a neřeší se jenom důchodci, Mike to opět zachránil a udržel moje víčka otevřená. U Jimmyho si pomalu začínám říkat, jestli se to s ním vůbec pohne aspoň do konce druhý série. Hodnocení: 7/10 ()

Rebecca (2016) (S02E05)

Díl úplně o hovně, celou dobu se řeší jenom jak se Kim snaží dostat z nějaký díry kam ji dostal Jimmy a shání nějakej dobrej deal pro HHM. A to je prosím dámy a pánové vše, sakra ty to ale kurva protahujou. Ještě k tomu sem dali nějakou strašně otravnou ženskou, která se, jak se obávám, bude držet Jimmyho zuby nehty ještě nějakou chvíli. No netřeba říkat, že mě neskutečně sere, a to tady byla teprve tak 10 minut. Hodnocení: 5/10 ()

Bali Hai (2016) (S02E06)

Jo do píči konečně se děje něco zajímavýho, ty důchodci už mi fakt lezli na mozek. Kim a Jimmy to zase spolu dali dohromady, Mike je drsňák jako sviňa, a jak řekl drogovej děda v restauraci kdesi v Albuquerque, má pořádný železný koule. I když má teda trochu třesavku, ale kdy ta Mika zastavila že? Hodnocení: 7/10 ()

Nafukovačka (2016) (S02E07)

Každej má talent na něco jinýho, no a Jimmy ten umí pěkně ochcávat systém, což se mu zase jednou povedlo. Co si budem, takovej talent se vždycky hodí, hlavně když nechcete splácet zaměstnavateli za bonusy. Už to zase začíná bejt zábavnější, tak snad to tak vydrží, nerada bych si zase rvala vlasy u důchodců. Hodnocení: 8/10 ()

Fifi (2016) (S02E08)

Další epizoda docela o hovně, ALE kurva jsem si ji užila, protože byla tak dobře udělaná saakra to byla pasta pro oči, ty záběry joo bring it on baby! Jimmyho akce s veteránem velmi hilarious, opět se mu tady povedly menší podvody a to mě sakra baví sledovat. No a taky jsem ještě nebyla tak v napětí při tom, když jsem koukala, jak někdo strká papíry do krabice. A Mike zřejmě plánuje vymlátit celej kartel hadicí s hřebíkama, což vypadá taky jako velká prdel, takže na další díl se velmi těším. Hodnocení: 8/10 ()

Na komoru (2016) (S02E09)

Sakra z toho jak Jimmy se svojí filmařskou partou natáčí ilegálně reklamy by se dala udělat celá série, na to bych koukala furt do píči, fakt závislácký. :D Jinak tu máme trochu těch rodinnejch problémů, Mika s čepicí na lyžování, co si jen tak z prdele vzal pár prachů z pokladnice kartelu, protože ho krapet nasral zdejší kmotr a závěr napínavej jak sviňa. Sakraa jak já jsem ráda, že z tohohle seriálu vzešlo tohle a nemusím pořád koukat na ty případy s důchodcema. Hodnocení: 9/10 ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (viac)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (viac)

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

Nový seriál Vince Gilligana našel domov