Ďaleko od ľudí

• Česko Daleko od lidí (viac)

Alžírsko 1954. V období plnom nepokojov a násilia  sa na cestu cez pohorie Atlas vydáva zvláštna dvojica mužov: dedinčan Mohamed (Reda Kateb), obvinený z vraždy  a učiteľ európského pôvodu Daru (Viggo Mortensen), ktorého vybrali ako eskortný doprovod obvinineného k súdu. Prenasledovaní jazdcami, ktorí túžia po okamžitom treste pre Mohameda a pomstychtivými dedinčanmi, musia obaja muži čeliť guľkám, zúriacej vojne , zime a ďalším nebezpečenstvám, aby si vybojovali slobodu. (Film Europe)

SAINTS

Hlavnymi pozityvami tohto filmu su silna atmosfera a herecke vykony.Myšlienky tohto komorneho filmu su aktualne aj dnes .Užasne su aj exteriery v ktorych sa postavy pohybuju.Vigo Mortensen vyborne zahral muža ktory je pacifistom a nechce sa pridat ani na jednu stranu počas vojny v Alžirsku,no okolnosti ho prinutia odviest väzna Mohameda pred sud kde ho isto čaka smrt za vraždu bratranca.Za pozornost stoji aj hudba ktoru do filmu zložil Nick Cave. ()

johnsnow

Skvelá komorná dráma s prostredia vojny v Alžírsku. perfektná hlavná dvojica i vedľajšie postavy fajn, akcie tam tiež trošku je, a ten koniec je taký slabší ale za 4* to bude. ()

iz67

Prostě jsou to ti praví chlapi, čestní a dopředu odsouzení k tomu, že to nebudou mít lehký. Nic víc a nic míň. Pro diváka míň... ()

eMeMko

Viggo Mortensen opět dokazuje, že má z Pána prstenů vyděláno a zbytek svého hereckého života si bude hrát v nezávislých, nízkorozpočtových filmech, ve kterých, kromě svého herectví předvede také svoji jazykovou znalost. Loin des hommes tedy není filmem pro každého. Kdo očekává hromady výbuchů, lovestory či CGI efekty, bude zklamán. Kdo však touží po snímku k zamyšlení, plném nádherného pohoří a ve výsledku herectví pouze dvou mužů, nebude zklamán. ()

pafka

Velmi pomale vypraveni s Mortensenem, ktery zase toho tolik nemel ke hrani. Ovsem Reda Kateb, ten byl skvely.Skvele zvladnuta vedlejsi role. Vypraveni o dvou lidech, kteri si k sobe, coz vam bylo uz od zacatku jasne, najdou cestu, protoze chteji. Nic vic, nic min. Prumer, ktery kdyz neuvidite, nic se nestane. ()

blondboss

Jeden z ďalších málo zaujímavých snímkov, ktorý síce prináša prínosnú ideu o priateľstve a odhodlaní čeliť ťažkým situáciám v ťažkých časoch, avšak podobných filmov už bolo mrte veľa a tento nemohol ničím prekvapiť. Žánrovo to radím do tej hornej polovice, čo sa týka kvality, avšak celkovo ako snímok dosť priemerný. Vigo Mortensen skvelá voľba, ale nedokázal to celé utiahnuť tak, aby to minimálne mňa dosť často nenudilo. 60 % ()

kolodej1

pro me osobně to byla především dost nuda, zase tak strhující děj to nemělo, ten byl spíš dost řídký. A kdo úplně neujíždí na alžísrkých reáliích, tak si to dle mého příliš neužije. Možná, že je problém i u mě, že tohle téma pro mě bylo tak odtažité, až to bylo na škodu. Navíc dějový vývoj a postupné sbližování hlavních hrdinů bylo tak učebnicové, až to chvílemi šustilo papírem. A pu mě dost těžko může fungovat film, který má pracovat mimo jiné s napětím a vykalkulované vyústění filmu už je dopředu zřejmé ()

Gregor_Samsa

Opravdový, lidský, uvěřitelný. Silný film. Sám proti dějinám, nebo během dějin? Jedno období končí, bojuje proti tomu druhému, které chce začít, ale ještě nemá potřebnou sílu. Losnu, nebo Mažnáka? Když si jeden nechce vybrat… Krásná krajina, vzpomněl jsem si na Dana to Petra trail; kameny, písek, skály, občas strom jako největší vzácnost. Vlastně mě na konci až tolik nepřekvapilo, že hudba je by Nick Cave & Warren Ellis. Tak nějak k tomuhle alžírskému minimalistickému westernu patří. Čekal jsem pět let, než jsem si tenhle film doma dal, když už jsem to tenkrát nestih‘ v kinech… a jsem rád. [80%; 2019-07-29 Home sweet home] ()

lepo

Odporúčam si prečítať aj zbierku poviedok a noviel od Alberta Camusa "Exil a kráľovstvo"(L'exil et le royaume, 1957), kde v jednej z poviedok je aj príbeh našich hrdinov, z ktorého námetu čerpal režisér filmu. Film nesklamal, nakoľko ústredná dvojica zobrala film so sto percentným zanietením a hereckým majstrovstvom. Nič zbytočné vo filme nebolo, myslím zbytočné filozofické exscesy, zdĺhavé dialógy atď. Stále ale cítiť, že Alžírska kríza sa francúzov bytostne dotýka a nie je mŕtvou ani po 60-tich rokoch... ()

hanca.uh

Moc zdlouhavý je tento v podstatě jednoduchý "příběh". Málo akční, málo zajímavý, málo prostoru jít do hloubky a přitom se nenudit. Prostě málo všeho :-)). Ani hudbu N. Caveho jsem si jaksi vůbec nevychutnala, jakoby tady úplně zašla do pozadí. Skoro jsem měla problémy se na film dodívat. A vůbec - Viggo Mortensen se mi stejně nejvíc líbil ve filmu Dějiny násilí (rok 2005). Dávám jednu hvězdu...za co??...ani nevím:-)) ()

JimWalker007

Mortensen to jednoducho umí. Znova v roli pútnika naprieč bezútešnou krajinou, zmietaný vo vlnách eskalujúceho vojnového konfliktu. Ďalšie kvalitné filmové dielo, ktoré poukazuje na absurdnosť, krutosť vojny, ktorá má korene v nacionalizme i kolonializme. ()