Agresivní virus

• USA The Strain
USA, (2014–2017), 34 h 22 min (Minutáž: 41–69 min)

Predloha:

Guillermo del Toro (kniha), Chuck Hogan (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

David Bradley, Sean Astin, Javier Botet, Natalie Brown, Francis Capra, Roger Cross, Kevin Durand, Ruta Gedmintas, Leslie Hope, Jonathan Hyde, Mía Maestro (viac)

Na newyorském letišti J. F. Kennedyho přistane letadlo plné mrtvých pasažérů. Ty během letu přepadla neznámá síla a čtyřem z nich se podařilo přežít. Nikdo však netuší, co bylo příčinou smrti ostatních pasažérů, a proto je k případu povolán epidemiolog Ephraim Goodweather spolu s kolegy Norou Martinezovou a Jimem Kentem. Ephraim se právě rozvádí s manželkou, která ho opustila. Při vyšetřování událostí v letadle je objevena podivná truhla vypadající jako rakev. Ta však po nějaké době záhadně zmizí. Ephraim a Nora mezitím naleznou podivné červy. Patolog jim sdělí, že v tělech obětí se nenašla žádná krev. Na letiště dorazí starý židovský obchodník Abraham Setrakian, který si vynucuje setkání s Ephraimem. Ten ho odmítá, ale Ephraim mu stačí sdělit, že pokud se mu podaří zadržet rakev na letišti, nemusí dojít k žádnému problému. Ephraim tedy nařídí zákaz odjezdu všech větších vozidel z letiště. Rakev však s Jimovým souhlasem z letiště odveze zlodějíček Gus Elizalde, kterého najal Thomas Eichhorst, pravá ruka podivínského milionáře Eldritche Palmera. Na patologii mezitím těla zemřelých pasažérů obživnou a patologovi vysají veškerou krev. Setrakian si uvědomuje, že do New Yorku dorazila hrozba, které on už jednou v životě čelil. (TV Prima)

Dacsus

Blábol. Bedňa skoro štyry metre vysoká, s pôdorysom zhruba 1,2x1,2m, plná hliny (čiže zhruba štyry kubíky), a preklopia ju dvaja týpci z polohy zvyslej do polohy naležato, nehľadiac na to že tie dvojkrýdlove dvere z tenkej preglejky by obsah neudržali. To by sa ovšem ešte dalo odpustiť. Klišovitosť, debilné charaktery, stupídny scénár a otrasné herecké výkony už nie. A tie dialógy, to je až znôška totálnych nezmyslov. ()

MrFarmer

Po pátém dílu definitivně končím. Skvělý a neokoukaný námět a slušný rozjezd prvních dílů totálně hyzdí otřesné herecké výkony, béčkové zpracování a celkově je to vlastně jen další upatlaná upířina. ()

kyrysar

Dlouho jsem váhal, zda se koukat na nějaké upíry... ale ono to nakonec zas tak o upírech není... nevím, zda kniha je lepší, páč jsem jí nečetl, a jsem za to rád, ale seriál zatím pěkně válí. Má několik dějových linií, jež mají společné to, že jednotlivé postavy zjistí, co se děje a každá jiným způsobem. Jsem zvědavý jak dopadne mladý ,,asi mexický,, zlodějíček. Del Toro a spol si neberou žádné servítky a servírují pěkně sirově a pěkně po kouskách. Avšak vůbec to není dlouhé a má to pěkný spád. Po půlce seriálu dávám za 4 a to jen proto, že pětku si nechám nakonec, jak to dopadne :) Největší šok byl Corey Stoll a vlasy, vůbec jsem ho nepoznal. A to jsem koukal na NONSTOP těsně před prvním dílem :D ()

ZeeZee

Do tretieho diela seriál príliš nezaujal, ale so štvrtým dielom sa super rozbieha. Jediný problém pre mňa je Martinezová, herečke neverím ani nos medzi očami, naopak Vasilij je perfektný :) Inak knihu odporúčam tiež ;) ()

Ruadek

První série uspokojila, na druhou se těším. Hodně ve stylu Bladea 2 (vizuálem), špinavé a lepkavé. Občas je to příliš utahané, ne vždy až tak zábavné ale stále kvalita. Suveréně nejlepší ale bylo překvapení v podobě upířích klanů a jejich "komanda", na které stálo za to si počkat i na konec série. Kdo si pozjišťoval jak to bude dál (anglická Wikipedie a její shrnutí knižních předloh) ví, že tohle byl skutečně jen předvoj. Silnější *** ()

Soth

Luxusni relax, Eichhorst, vampiri odboj a Fet - tohle mi zustane v pameti nadlouho a vic od serialu vlastne ani necekam :) Jo a jeste kukuc hlavniho krvesaje, specialne jeho rtiky :) Ovsem jeho bezecke cislo z finale serie me dost vydesilo - do druhe serie jsou tahakem jen vampiri odbojari a s nima spolceny hispanec... Doporucit muzu - nemusite se bat dojmu ala trpytici se vampiri, ani toho, co se za X sezon stalo se Supernaturalem - dustojna zanrovka za 76,13297524 % :) ()

Tomko87

Po parádnom atmosferickom pilote, v réžií Guillermo del Toro , nasledujú ale dieli v riadnej kolísavej kvalite. Zbytočná naťahované vata, vyplnená kde tu nejakým úpírom. A ak aj je diel, kde sa rozbíjajú hlavy ciciakom, tak je tam retardované chovanie postáv. Síce to má stále svoju drsnú atmosféru ale to žiaľ nestačí. Čítal som knižnú trilógiu, a keby sa to tak vlečie ako adaptácií tak knihy vyhodím von oknom. Pevne verím, že druhá séria bude ešte lepšia a vyvaruje sa chýb a nedostatkov, ktorými trpela prvá. ()

aannemer

Vynikající. A přestože nejsem zrovna čtenář, tak románovou trilogii, podle níž se seriál natáčí, jsem si zakoupil a zhltl za několik dní! Sleduji zrovna druhou řadu. Je to MAZEEEEEC!!!! Apokalyptická příšernost, to musíte vidět! ()

kramatos

Neuvěřitelně stupidní chování charů, debilní dialogy, nesympatičtí herci, minority, homosexuálové a židi (nic proti tomu, ale už to začíná být poněkud trapné). Standardní shit. PS: Opravdu mě fascinuje, že už začíná být nějak tak normou - manžel zachraňuje životy a tráví hodně času v práci, proto se s ním manželka rozvede a hned si najde nabíječe... ()

Nugat

Je to divný - první série ještě bavila upíříma ještěrama, i když autoři si nastavují reálie, jak jim to vyhovuje, a nevadí, že návaznosti postrádají logiku. Při sledování se vybavují různé seriály a filmy, kde je sledované téma zpracováno líp. Druhá série už je opravdu pitomá - i když Stoll se tam konečné vrátí ke svému skutečnému vzhledu :-) ()

Setanta

1. série: **** Pěknej náběh, super gore momenty, zcela nesympatičtí hrdinové, které jsem si časem zamiloval. Mírně repetetivní akce, zajímavej příběh. Hodně fajn pojetí upírské legendy, takhle to mám rád. 2. série: *** Dostavuje se rozplizlost (hlavně v druhé polovině série), stupidita i nelogičnost, ale příběh se vyvíjí, pomalu, ale vyvíjí. Od scénáristů jsem čekal víc. Atmosféru si to udrželo dobrou, některé díly jsou hodně super a já si nemůžu pomoci, než se těšit na třetí řadu. ()

Sethiel

Předramatizovaný, kýčovitý a blbý scénář je to hlavní, kvůli čemu jsem se místy smál, místy chytal za hlavu a celou dobu divil, že jsem to ještě nevypnul. "Láska je jediná síla, kterou nedokážeme vysvětlit." ()

brasek

Slušne sledovateľný tv seriál, ktorý sa rozbehne po 3 časti. Zo začiatku mierne slabšia záležitosť, ale bolo potrebné sa zoznámiť so všetkými postavami a nie všetky zo začiatku sa točia okolo pointy príbehu. Samotná zápletka je zaujímavá, pretkaná rôznymi situáciami, ktoré sa do silnej miery podobajú na to čo sme už niekde videli a čítali, ale vôbec to neprekáža. Do istej miery súhlasím, že seriál má "béčkovité" pasáže, ale na druhej strane je tam citeľná dramatizácia príbehu, postáv... divák žije s postavami, alebo ich nenávidí ako ja toho parchanta Zacha. ()

sydney

Béčkový rádoby horror, založený na přitroublých nechutných zombících. Hlavní hrdinové nezaujali, epidemiolog a stařičký lovec upírů mi byli z duše protivní. Jó, staří dobří upíři, to je jiná. ()

Robino15996

Tak knižná trilógia od Del Tora a Hogana bola výborná tak dúfam, že seriál jej nezostane nič dlžný...zatiaľ po pilotnom diely to vyzerá veľmi dobre. 90%..........No po druhej časti som zostal dosť zaskočený pretože to bola dosť katastrofa a ani z polovice nie taká dobrá ako prvý diel. Ale zas treba povedať, že ďalšie 2 diely ponúkli už toho omnoho viac. Zatiaľ, ale musím zraziť svoje hodnotenie...uvidíme čo prinesú ďalšie časti. 80%........Po pár nevydarených dieloch to, ale znovu nabralo fajnové grády takže predsa len prvej sérií tých 90% dám :) ()

xwerm

podľa mňa to je čisto priemerný seriál. Po tom ako som videl pilot si myslým že to bude už len horšie a horšie. Velmi slabé to bolo 4/10 ()