86. Annual Academy Awards

(relácia)
  • USA The 86th Annual Academy Awards (viac)
Rozhovor 1
Publicistický
USA, 2014, 175 min

Réžia:

Hamish Hamilton

Účinkujú:

Ellen DeGeneres (moderátor), Anne Hathaway, Barkhad Abdi, Bradley Cooper, Michael Fassbender, Jonah Hill, Jared Leto, Jim Carrey, Kerry Washington (viac)

Při výročním udílení prestižních cen Americké filmové akademie se již po šestaosmdesáté rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a hlavně napjatým očekáváním. Diváci HBO mají možnost zažít tuto neopakovatelnou atmosféru v přímém přenosu a být u toho, když se začnou předávat zlaté sošky zvané Oscar® za rok 2013. Tím okamžikem bude pondělí 3. března v jednu hodinu ráno. Filmoví fanoušci, kteří nebudou moci sledovat přímý přenos, mají ten samý den ve 21:00 možnost shlédnout devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera. (HBO Europe)

DaUr

První ceremoniál, který jsem viděl komplet. Něco velmi příjemně překvapilo (soška pro McConaugheyho a pro Her), něco už překvapilo méně příjemně (žně Gravitace, která na mě zas tak moc nezapůsobila), a nebýt neuvěřitelně častých reklamních přestávek, nebylo by si moc na co stěžovat. Český komentář byl výborný a ačkoliv Ellen rád nemám, tady mi nijak nevadila. Takže spokojenost a díky za zprostředkování přímého přenosu ve Světozoru. ()

Kicune

Po několikaletém kolísání kvality konečně pořádně zvládnuté a vyvážené udílení cen Akademie, zaslouženě i díky skvělé Ellen DeGeneres, která byla v publiku víc než na scéně. Pohodové, skoro až domácké, přiměřeně vtipné a plné hudebních čísel. Bohužel zas nemohu pogratulovat U2, Miyazakimu ani Leovi, jinak ceny předány dle mě celkem zaslouženě a bez žádných velkých překvapení. ()

Narcis

Dokonalej zážitek - csfd projekce. Ellen Perfektní a taky hudební představení. S výsledky spokojenost - vynesly výhry v sázkách. ()

Lenka_J

Otázku samotných vítězů a to, zda jsem jim to přála a zda si to v mých očích zasloužili či nikoli, nezahrnuju do hodnocení, protože to bych u každých cen musela hvězdičky snižovat jen za to, že můj vkus není stejný jako vkus lidí, kteří vítěze vybírají. Hodnotím však celkový průběh udílení cen, který se mi letos po dlouhé době opravdu líbil. Z velké části za to může moderátorka večera, tedy Ellen, která když moderuje, tak má jedno obrovské plus, v jejím podání to vypadá nenuceně, nevyumělkovaně a hlavně vtipně. Stejně tak se mi líbila hudební vystoupení a některé proslovy vítězů mě mile překvapily, v tomhle ohledu je u mě určitě hlavním vítězem Jared Leto, který hravě strčil do kapsy zbytek proslovů. ()

Babous

Ellen DeGeneres mi přišla nejlepší ze všech moderátorů Oscarů, které jsem zatím viděl. Příjemně vtipné, nenásilné, pohodové. Ten nápad se selfie slavných lidí byl super. Chudák poslíček s pizzou. A krásná In Memoriam sekce. Jinak ale show trpěla přepálenou stopáží, zbytečnými momenty a natahováním. ()

wooozie

Po roce jsem absolvoval další téměř pětihodinový maraton a opět toho nelituji. V roli moderátorky to Ellen zvládla výborně (pro mě překvapivě, jelikož ji moc nemusím), protože já se bavil celý večer/ráno, nikdy to nesklouzlo do úplné trapnosti a navíc, když se jí nebo někomu jinému něco nepovedlo, nevadí, zatleskáme, jedeme dál, prostě Amerika. Poté spokojenost za Gravity, loni nebyl natočený lepší film, tudíž logicky nespokojenost z hlavním vítězem, ale co už, srdcervoucí true story vládnou humanisticky naladěným Hollywoodem a Cuarónův trhák vydělal na oscarové poměry prostě moc (700 000 000 $, i když 7 sošek, včetně režie je solidní náplast), nemluvě o Wolf of Wall Street, to křehké dušičky některých akademiků neskousnou do konce života, taková hanebnost. Samostatná kapitola je DiCaprio neboli nejlepší herec současnosti stále bez Oscara, nikomu jsem plešouna nepřál tak moc, jako právě jemu. Na druhou stranu letos to měl velmi těžké, McConaughey byl výborný (stejně tak Leto - na rockovou hvězdu prostě neuvěřitelné) a když ho také vidím v True Detective...no, přechází mě mráz po zádech, když si představím, co si v Interstellar spolu s Nolanem pro nás přichystají za lahůdku. Ale mohl bych pokračovat dál, co se mi líbilo a co ne, ale raději bych to shrnul takto, je velká škoda, že nepřišlo žádné překvapení a tudíž to postrádalo nějaké větší napětí, ale tak snad se za rok dočkáme další velké show. ()

adam9

Ellen to zvládla na jedničku. Legendární foto, fantastický úvod sršící vtípek za vtípkem a "řežba" Jeniffer Lawrence. Objednávka pizzy taktéž super. Prostě není, co vytknout. Kéž by příjemně strávenou noc nezkazily samotné výsledky. Oscary jsou jedna velká fraška, snad se to v budoucnu změní. PS: Charlize Theron vypadala naprosto k sežrání. ()

Hanys_

Naposledy, když jsem viděl předávání Oscarů, tak vyhrál Spielbergův Schindlerův seznam a byla to fakt síla . Teď po letech už mi připadalo, že tohle předávání zas až taková pecka není. Společné foto a rozdávání pizzy sice bylo fajn, ale jinak... 5.5/10 ()

jedenzdvoch

Síce unavený , vydržal som do šiestej hodiny rannej a neoľutoval som. Skvelý výber na rolu moderátorky Ellen Degeneres, ktorá u mňa vyvolávala záchvaty smiechu jej pizza guy , selfies :) Čakal som sošku pre Lea ale škoda no :D Nakoniec poviem iba toľko, že by som si to pozrel ešte raz a myslím si, že by som sa na tom smial rovnako :) ()

bloodcountes

dnes večer v Hydeparku o Oscarech Letošní předávání filmových cen Oscar přineslo nejvíce sošek snímku Gravitace. Filmem roku se stalo otrokářské drama 12 let v řetězech. Zvolili američtí akademici správně? Do jaké míry jsou Oscaři měřítkem kvality? A nezažívá filmový průmysl odliv talentů směrem k seriálové tvorbě? Ptejte se filmového publicisty Kamila Fily, dnes večer v Hyde Parku. Dotazy na hosta posílejte: http://www.hydeparkct24.cz ()

valasek.m

Moje další předávání zlatých sošek a musím říct, že tento rok to bylo mnohem lepší, než loni. Úplně famózní Ellen DeGeneres nás provázela celým večer s řadou jejich glosů a vtipů. Na scénku s pizzou duho nezapomenu. :-D Další nezapomenutelná scénka s ní, byla vybírání peněz na pizzu. A nesmím zapomenout na pád Twitteru :-D Moc bych se chtěl s touhle ženou setkat. Strašně mě dostalo vzpomínkové video in-memorian, protože jsem neměl tušení, o kolik skvělých lidí jsme tento rok přišly. Ještě musím vyzdvihnout všechny pěvecké hosty, kteří byly fantastičtí. Celý večer se táhl v duchu úžasné atmosféry a já doufám, že se mi jednoho dne podaří dostat se aspoň do Pražského kina a nebo nejlíp do samotného LA na předávání zlatých sošek. ()

Mikino00

Zdá se mi to nebo je předávání Oscarů rok od roku nudnější, zdlouhavější s horším moderátorem, nevýrazná Ellen, vyhlašovaní výsledku suše a nezajímavě, pár písní, slabých sestřihů a to je vše. Na Globech se člověk aspoň občas zasměje, tady je to jen čekání na konzervativní ceny udělované přestárlou Akademií. S výsledky spokojen nejsem, ani s nominacemi. ()

LuckyStar

Pohodový večer, Ellen byla super a bavila. Selfie parádní, pizza intermezzo jakbysmet. Nedošlo ani na žádné přešlapy v udělení cen, každopádně chudák Leo, ten už toho Oscara má dávno mít :) ()

sona123

Ellen mám dost ráda a toto předávání Oscarů mi přišlo vtipné. Nemám ale příliš srovnání. Horší už to bylo s cenami, tentokrát bych ve většina případů hlasovala úplně jinak. Vlk z wall street se mi líbil moc, stejně jako Leonardo, takže to, že dopadl jak dopadl, to mi radost neudělalo. Jinak koukat na hvězdy a hvězdičky - načesané, v krásných róbách a všechny pohromadě, to je pro milovníka filmů prostě sváteční večer. ()

Domec

Ellen byla vtipna a diky ni to dostalo jinej naboj. Nejlepsi projev vecera jednoznacne Jared. Jinak byly ceny opet pomerne predvidatelny, ale nemuzu rict, ze bych nebyla s vysledkama spokojena. Uz jen aby tam nebyly ty pekelny reklamy kazdejch 10 min. ()

JohnyD

Nechcelo sa mi zostávať v noci hore a čučať na reklamy od Samsungu alebo Cadilacu, tak som to dal až zo záznamu, ale vyhnúť sa výsledkom bol životný výkon. Ale naspäť k Oscarom. Ellen ma pekne štvala a ako sa každým rokom teším na úvodný monológ, tak to bol des, ale Hathaway a Franca sa jej chválabohu nepodarilo "prekonať", inak si ma postupom, času získavala a scénky s publikom som jej žral, až na ten trápny moment s Hillom "I do not wanna see it". Najviac som sa smial asi pri Hunger Games, tweetu a ani ta pizza nebola až taká trápna s následným vyberaním peňazí. To už mi vcelku lezie krkom vtip I am the captian now. Inak, ak by som si mal vybrať ďalšieho hosta Oscarov, chcem aby to bol Kevin Spacey, jeho entree bolo zas bezkonkurenčné aj keď mu J. Foxx zdatne konkuroval. Čo sa týka výsledkov, tak u mňa vcelku spokojnosť, aj keď som nevidel ešte 12 YTS, Philomenu (čo ani neplánujem) a Her. Potešili Mathew, Jareda, Cate, Velká Nádhera, Cuarón za réžiu, Frozen (aj keď som nevidel The Wind Rises), potešili aj dve sošky pre Gatsbyho (zaslúžene), Tento rok to bolo naozaj bez prekvapení, to najväčšie je u mňa asi u dokumentov, kde som favorizoval Act of Killing. Takže s výsledkami vcelku spokojnosť, aj keď to 12 YTS budem musieť ešte dohnať. Víťazné preslovy vcelku nudné najviac sa mi asi páčil Matthew a svojim spôsobom aj Lupita, pretože nebola tak strojene preafektovaná ako jej kolegyne minulé roky a vcelku som jej to veril, že rozpráva od srdca inak nuda. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014