Rick a Morty

• USA Rick and Morty
USA, (2013–2024), 28 h 57 min (Minutáž: 20–23 min)

Chris Parnell, Sarah Chalke, Jess Harnell, Phil Hendrie, Maurice LaMarche, Echo Kellum, Gary Anthony Williams, Rob Paulsen, David Cross, B. Harrison Smith (viac)

Byl pohřešovaný skoro 20 let, ale teď se Rick Sanchez najednou objeví u své dcery Beth a chce se k ní a její rodině nastěhovat. Po dojemném shledání se Rick usídlí v garáži, kterou předělá na laboratoř, a začne v ní zkoumat různá nebezpečná udělátka a strojky. Samo o sobě by to nikomu nevadilo, jenže Rick do svých dobrodružných pokusů stále častěji zatahuje také svá vnoučata Mortyho a Summer. (TV Prima)

Recenzie používateľa Remivsremi k tomuto seriálu (16)

The Old Man and the Seat (2019) (S04E02)

Rick se ve čtvrtě řadě dost změnil. Dřív by se vůbec nad ničím nerozmýšlel a vše okolo sebe by vymazal z povrchu. Nyní se dokáže vcítit do jiných a ukázat svou milejší tvář. Zajímavý progres. Druhá epizoda mi sedla daleko více než ta první. ()

Never Ricking Morty (2020) (S04E06)

Autorovo sebeukájení v této epizodě je tak ohromné, že není šance aby vás neproplesklo a nevysmálo se vám do obličeje. Seriál nabral ten nejhorší směr, jaký mohl. ()

Promortyus (2020) (S04E07) odpad!

To jako vážně vyplodí něco tak stupidního? Chtějí snad tvůrci potopit seriál při nějaké sázce? Jako jestli jim zůstanou nějací diváci i pokud budou dělat jen odpadní humor a rádoby narážky? Nebo po podpisu smlouvy na několik desítek epizod se na všechno vykvákli a jednoduše začali chlastat první ligu? Nechápu to. Pod epizodou je zase podepsaný Jeff Loveness. Ten člověk by už nikdy neměl dostat šanci něco napsat. ()

The Vat of Acid Episode (2020) (S04E08)

Záblesk návratu ke kvalitnímu obsahu, ale stejně je to jen slabý odvar předchozích řad. Jeff Loveness je ničitel tohoto seriálu a bohužel dostal do svých neschopných pazourů i Antmana 3. Už teď mě jímá hrůza z toho, co ve filmu předvede. ()

Childrick of Mort (2020) (S04E09)

Ne, žádné zlepšení nepřichází. Seriál se rozhodl sám sebe pohřbít. ()

Star Mort: Rickturn of the Jerri (2020) (S04E10)

Solidní závěr naprosto zpackané sezóny, kdy jsem začal pochybovat o tvůrcích a jejich přístupu. Tak drastický sešup se nevidí často, velká škoda, že to přišlo právě u Ricka a Mortyho. ()

Mort Dinner Rick Andre (2021) (S05E01)

Vykoupení pro Jeffa Lovenesse? Člověk, který mi naprosto zprotivil minulou sezónu dostal opět příležitost a zdá se, že se tentokrát poučil a přichystal dostatečně šílený příběh s řádnou strukturou a dobrým příběhem. ()

Mortyplicity (2021) (S05E02)

Hravý koncept, ale kromě toho epizoda nenabídla nic jiného. Docela rychle začal být ten neustálý twist otravný. Potitulková scéna měla v sobě tu pravou nihilistickou náturu RaM. ()

A Rickconvenient Mort (2021) (S05E03)

Zlepšení oproti minulé epizodě. Summer dostává více prostoru, Rick si ji pozval na řádně šílenou jízdu a výsledek stál za to. Morty poslouchal úžasný hlas Alison Brie a ukázal, jak moc ho život s Rickem poznamenal. Zabíjení už je pro něj rutina a každodenní chleba. Hezky uzavřená epizoda. ()

Amortycan Grickfitti (2021) (S05E05)

Epizoda byla dost uřvaná a přinesla klasické střelené dobrodružství. ()

Gotron Jerrysis Rickvangelion (2021) (S05E07)

Poslední epizody jsou hrozně plochý a prvoplánové. Vytratilo se to pravé čáro seriálu, kdy vás jedna věta odrovnala. Kdy byl cítit ten nápad za celým dílem. Teď už jsou to jen taškařice, střeva a genitálie. ()

Forgetting Sarick Mortshall (2021) (S05E09)

Trochu vážnější nota této epizodě hodně sedla a posouvá ji tak výrazně výš než většinu této sezóny. ()

Rickmurai Jack (2021) (S05E10)

Konečně, po dvou sezónách přišla epizoda, která dokáže ohromně upoutat a představit ten potenciál celého seriálu. Už jsem ten pocit ztrácel. RaM se vydali cestou jednoduchosti, kde se spíš překvapovalo mírou násilí a oplzlosti. Ale síla seriálu vždy spočívala v podobných epizodách. Začnete přemýšlet nad věcmi, hloubat nad existenčními otázkami. Snad se další části ponesou v podobném duchu. ()

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (viac)

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

21.09.2020

V poněkud komornějším duchu byly letos rozdávány prestižní televizní ceny Emmy. Kvůli opatřením nedošlo tentokrát na živé publikum a moderátor Jimmy Kimmel se tak s většinou nominovaných bavil pouze… (viac)