Rick a Morty

• USA Rick and Morty
USA, (2013–2024), 28 h 57 min (Minutáž: 20–23 min)

Chris Parnell, Sarah Chalke, Jess Harnell, Phil Hendrie, Maurice LaMarche, Echo Kellum, Gary Anthony Williams, Rob Paulsen, David Cross, B. Harrison Smith (viac)

Byl pohřešovaný skoro 20 let, ale teď se Rick Sanchez najednou objeví u své dcery Beth a chce se k ní a její rodině nastěhovat. Po dojemném shledání se Rick usídlí v garáži, kterou předělá na laboratoř, a začne v ní zkoumat různá nebezpečná udělátka a strojky. Samo o sobě by to nikomu nevadilo, jenže Rick do svých dobrodružných pokusů stále častěji zatahuje také svá vnoučata Mortyho a Summer. (TV Prima)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (61)

Star Mort: Rickturn of the Jerri (2020) (S04E10)

Jerriho už jsem poměrně postrádal, když ho tvůrci odšoupli do ústraní, tudíž jsem se mohl konečně nabažit. Nepovažuju to za nejlepší finále v rámci všech dosavadních sérií, ale tou bláznovostí, která tento seroš předchází, strká do kapsy většinu částí letošní pětice epizod. ()

Mort Dinner Rick Andre (2021) (S05E01)

Jeden z nejulítlejších animovaných seriálů pro postarší diváky je zpátky a už jen vzhledem k tomu, že mi tenhle koncept skoro došel mezi koukatelnými zástupci, jsem nesmírně nadšený z nově příchozího dílu a už teď se těším na další. To týdenní čekání bude utrpení po celé léto. ()

Mortyplicity (2021) (S05E02)

Šílenost Ricka a Mortyho se posouvá na další, ještě vyšší úroveň a já jsem čím dál tím spokojenější. Takhle vypadá zábavná forma sci-fi, ve které si scénáristé společně s animátory mohou dovolit fakticky cokoli. ()

A Rickconvenient Mort (2021) (S05E03)

Oproti bezkonkurenčnímu startu páté řady mírný pokles kvality, už jen kvůli nesmírně okaté potřebě uvést do příběhu téma ekologie. Sice se rád starám o přírodu a rozhodně mi není lhostejná, tyhle přehnané zelené propagandy ale z duše nenávidím. ()

Rickdependence Spray (2021) (S05E04)

Ano, zajisté se zde neprojevila sebemenší známka promyšlené invence jako v dílech předchozích, já ale hlavně Mortyho žeru kdykoli, kdy jen promluví. A proto tenhle seroš letos miluju ze všech nejvíc. ()

Amortycan Grickfitti (2021) (S05E05)

Další extrémní přepal, který nesahá po kotníky prvním dvěma epizodám série, ale svým spádem a neustupujícími hláškami dělá další pondělní ráno o dost lepším. Už aby tu bylo to další. ()

Rick & Morty's Thanksploitation Spectacular (2021) (S05E06)

Já půjdu tentokrát proti proudu tím negativním směrem, vyjmo pár vtípků jsem se u “přeamerikanizované” epizody pro spíše jen americké publikum vůbec nebavil. Asi jsem začátek série příliš přechválil vzhledem k tomu, jak jde postupně kvalita dolů. ()

Gotron Jerrysis Rickvangelion (2021) (S05E07)

Hodně jsem si navykl na větší angažmá Summer a nápad s voiceovery se mi nesmírně trefil do noty. Potřeba utahovat si z anime více než vítaná. ()

Rickternal Friendshine of the Spotless Mort (2021) (S05E08)

Celou epizodu jsem si klepal na čelo, k jak moc silným drogám se tvůrci dostali tentokrát, aby tohle splácali, ovšem konečná pětiminutovka všemu nasadila řádné vysvětlení a dokázala mi, s jakým skvělým seriálem trávím letošní léto. ()

Forgetting Sarick Mortshall (2021) (S05E09)

Po skoro měsíční pauze je doznění páté řady nejulítlejšího z nejnejpřístupnějších animáků tady a i když už je kvalita ze začátku série ta tam, já se ani po 50 epizodách nemůžu nabažit animace a Mortyho dabingu. ()

Rickmurai Jack (2021) (S05E10)

Začátek zesměšňující japonské anime mě skutečně pobavil, zbytek dílu už je klasická slátanina všeho možného i nemožného, u čehož si jsou tvůrci vědomi, že to budeme žrát, třebaže to vůbec nepochopíme. Přečetl jsem si na netu mylnou informaci o tom, že se ve finále mají mihnout Christopher Lloyd a Jaeden Martell jako hraná verze naší dvojky. Bohužel k tomu došlo jen ve 14sekundovém teaseru k posledním dvěma epizodám. ()

Solarickové (2022) (S06E01)

Nejšílenější televizní animák je zpátky a ačkoli mi fakt chybělo Mortyho "Jeeze" či Rickův všudepřítomný sarkasmus, pilot letošní série je zase tak nesmyslným mišmašem, že bych si musel něco šlehnout, abych to dokázal patřičně docenit. ()

Dobře prožitý Mort (2022) (S06E02)

Zcela upřímně nechápu, jak může tahle satira na Smrtonosnou past oplývat nižším hodnocením, než přehajpený první díl. Tohle je ten Rick a Morty, kterého já tak můžu. Bláznivý, ale stále přehledný a plný humoru skrze odkazy na jiné seriály a filmy. ()

ZáBethní Dvojstinkt (2022) (S06E03)

Summer a Morty a jejich reakce na vztah dvou matek naprosto dokonalá, zbytek hlavní synopse epizody už zas tak úderný není. Taková klasicky dobrá, ale nikoli výborná epizoda. ()

Noční rodina (2022) (S06E04)

Pětihvězda sem neputuje naprosto zaslouženě, ale za mnoho ujetých vtípků a konečně zase i pro naprostého laika smysluplný sci-fi nápad nejde hodnotit jinak. Jen doufám, že neplatí, dle toho, co píší ostatní, že letošní sezóna už nenabídne lepší díl než tento. ()

NezvRickný Smithsud (2022) (S06E05)

Ze všech pokusů o prostrčení Jerryho do popředí dorazil formou téhle epizody ten zdaleka nejlepší a já snad opravdu nemám co vytknout. Ujetá, přisprostlá hlavní dějová linka tu nejednoho opravdu rozesměje. ()

JuRICKý Mort (2022) (S06E06)

Ze všech dinosaury říznutých filmových a seriálových děl to nejzábavnější zpracování, které je samozřejmě klasicky řiznuté zdejší absurditou. A to díl dělá dost možná nejlepším této sezóny. ()

Omortěná VesMeta (2022) (S06E07)

Do 3/4 jsem se vyloženě kochal tím, jak hravě si tvůrci vyhráli s myšlenkou boření čtvrté stěny a pořádným sebeuvědoměním toho, že jsou sami jen postavami v seriálu. Posledních cca 7 minut ale přinese až přehršel WTF momentů, které mi trochu zkazily dojem. ()

Přechčij si to (2022) (S06E08)

Ujetost zdejších tvůrců nezná hranic a tady to dotáhli do maxima. Kdo ale vydržel seriál sledovat až do těchto končin, musel už projít mnohem horšími epkami a tahle ho teda jen tak nerozhází. Naopak se tu objeví zase řada džouků, co opravdu potěší. ()

Rick na dvoře krále Mortuše (2022) (S06E09)

Nejmenovaná parodie na Hru o trůny a další historické filmy/seriály s notnou dávkou zde typické přidrzlosti. Hlavní fokus na Mortyho, jako na mou nejoblíbenější postavu, kvituju víc než dostatečně. ()

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (viac)

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

21.09.2020

V poněkud komornějším duchu byly letos rozdávány prestižní televizní ceny Emmy. Kvůli opatřením nedošlo tentokrát na živé publikum a moderátor Jimmy Kimmel se tak s většinou nominovaných bavil pouze… (viac)