Rick a Morty

• USA Rick and Morty
USA, (2013–2024), 28 h 57 min (Minutáž: 20–23 min)

Chris Parnell, Sarah Chalke, Jess Harnell, Phil Hendrie, Maurice LaMarche, Echo Kellum, Gary Anthony Williams, Rob Paulsen, David Cross, B. Harrison Smith (viac)

Byl pohřešovaný skoro 20 let, ale teď se Rick Sanchez najednou objeví u své dcery Beth a chce se k ní a její rodině nastěhovat. Po dojemném shledání se Rick usídlí v garáži, kterou předělá na laboratoř, a začne v ní zkoumat různá nebezpečná udělátka a strojky. Samo o sobě by to nikomu nevadilo, jenže Rick do svých dobrodružných pokusů stále častěji zatahuje také svá vnoučata Mortyho a Summer. (TV Prima)

Recenzie používateľa Oralfabet k tomuto seriálu (46)

Gotron Jerrysis Rickvangelion (2021) (S05E07)

Snad nikomu nic nevyspoileruju, když to tady ohodnotím o den dřív, ale nemůžu být jediný, kdo tenhle díl viděl už asi před třemi týdny... Zvláštní, ale za mě hodně povedená kombinace mafiánských filmů a anime. Vzpomněl jsem si na mafiánskou epizodu Community, jejichž kvalit tahle sice nedosahuje, ale liší se dost na to, aby je nebylo třeba srovnávat. Návrat Incest děcka asi nepotěší každého, ale mě rozhodně nevadil. Finální reveal s voice-overianama mě fakt dostal a potitulkovka za mě asi nejlepší z téhle série. ()

Rickternal Friendshine of the Spotless Mort (2021) (S05E08)

Fantastická, emocionálně nabitá lore-heavy epizoda, která asi zase uspokojí i nevděčné fanoušky, pro něž žádná epizoda nenavazující na nějaký předchozí plottline není dost dobrá. Mě osobně naprosto vyhovuje, když dostaneme jeden či dva díly tohoto typu každou sérii, aspoň pak působí vzácněji a člověk si jich víc váží. Skvělých momentů tady byla spousta, ale nejvíc jsem si asi užil Battle of Blood Ridge a Squanchyho stand-up, a taky mě strašně bavila dynamika mezi Rickem a Vzpomínkou Rickem. Ps: Sere mě, že teď budem muset zjevně čekat skoro měsíc, ale hodinové finále zní naprosto orgasmicky, takže si nestěžuju. ()

Forgetting Sarick Mortshall (2021) (S05E09)

Úžasná epizoda, sama o sobě i jako první část velkolepého finále. Rick i Morty mají každý svou separátní dějovou linku (a obě jsou extrémně originální a zábavné), ale přesto je celá epizoda hlavně o jejich vztahu. ()

Rickmurai Jack (2021) (S05E10)

U prvního dílu z třetí série jsem si říkal, jak plánujou epizodu takhle epických rozměrů v budoucnosti překonat. Dostal jsem svou odpověď. A jsem nadšen, lehce zmaten, dojat, a po potitulkové scéně mám navíc parádní depresi. Totální gamechanger. Tenhle seriál je prostě úplně na jiné úrovni, a lidé co tvrdí, že pátá série ho pohřbila, se nemůžou víc mýlit. ()

Série 6 (2022) (S06)

Další velice dobrá série. Pro mě osobně sice celkově dost možná nejslabší, ale zase je rozhodně konzistentnější, než čtvrtá a pátá. ()

Solarickové (2022) (S06E01)

Not to sound corny, ale tohle je epizoda pouze pro skalní fanoušky. Deep lore shit. Kdyby se někdo z nějakýho nepochopitelnýho důvodu rozhodl začít tímhle dílem, asi by mu to usmažilo mozek. Já miloval každou sekundu. ()

Dobře prožitý Mort (2022) (S06E02)

Solidní epizoda, která z větší části kombinuje prvky z minulých dílů a tvoří z nich nový, poměrně zajímavý celek. Dějová linka ve hře mi přišla skvělá a posloužila jako prostředek pro prozkoumání a rozebrání vztahu Ricka a Mortyho. Die hard parodie byla trochu slabší a vtipy se po chvíli celkem ohrály, ale svoje momenty to mělo a Dinklage potěšil. ()

ZáBethní Dvojstinkt (2022) (S06E03)

Působí tahle epizoda trošku jako špatná fan fikce? Yep. Je to zároveň absolutně fantastická epizoda, co mě několikrát nahlas rozesmála, skvěle zúročila dějovou linku, která začala už na konci 3. série, a dokonale pracovala se všemi postavami? Yep. Zatím nejlepší díl 6. série + jedna z nejlepších after credits scén. ()

Noční rodina (2022) (S06E04)

"Everyone get behind my abs!" Instantní klasika, ještě lepší, než předchozí díl. Ale co je kurva choco taco? Šestá série má každopádně extrémně dobře nakročeno. ()

NezvRickný Smithsud (2022) (S06E05)

Wow, to byla zase jednou absolutní šílenost. Ze začátku jsem měl lehké obavy (přece jen už bylo možná toho incestu trochu moc), ale pak se zase děj stočil tak nádherně absurdním směrem, že jsem si nemohl stěžovat. Rozhodně jedna z nejujetějších epizod, což u tohohle seriálu už něco znamená. Navíc je celý díl zase zaměřen na dynamiku Ricka a Jerryho, což mě vždycky baví, a kromě úplně geniálně stupidního konceptu taky nabídne celkem luxusní a značně vynalézavou akci, takže jsem fakt absolutně spokojen. A potitulkovka mě taky dostala. ()

JuRICKý Mort (2022) (S06E06)

Jerry je MVP téhle série, ten dinosauří song je banger a Rick moderující oscary je něco, co jsem potřeboval vidět, a ani jsem o tom nevěděl. Pár vtipů úplně nezafungovalo (trochu moc referenčního humoru), ale celkově pořád skvělá epizoda. ()

Omortěná VesMeta (2022) (S06E07)

Víceméně mnohonásobně lepší verze epizody Never Ricking Morty. Zase to vlastně nemá žádný solidní příběh a jde jen o meta dekonstrukci celého seriálu a bůh ví čeho všeho dalšího, tentokrát je tu ale dostatek zábavných nápadů a doopravdy zajímavých myšlenek na to, aby byla existence epizody plně ospravedlněna. Důkazem kvality budiž fakt, že jediný uživatel, co téhle epizodě zatím dal odpad, má v top10 film Morbius, a nemyslím si, že jde o ironii. "Jesus Baned me!" ()

Přechčij si to (2022) (S06E08)

Klasickej Rick and Morty, ve čtvrté sérii jsme měli epizodu věnující se Rickově osamělosti, která byla plná fekálního humoru, tentokrát se zase rozpitvává jeho osobnost, a zároveň dostaneme spoustu... urinálního humoru? Ne úplně jedna z nejvtipnějších epizod, ale zase docela významná pro posun Rickovy postavy. Pobavilo mě hlavně, jak vážně byla brána postava Pissmastera. ()

Rick na dvoře krále Mortuše (2022) (S06E09)

Pro ty, kteří nechtějí vidět žádný vývoj Rickovy postavy, bude tohle druhé zklamání v řadě, ale já si tenhle aspekt šesté série užívám a přijde mi celkem ospravedlněný. Hodně se mi zamlouvá ta paralela s Vat of Acid Episode, je to tak trochu druhá strana stejné mince. Navíc zase nebyla nouze o vtipy, co pro mě fungovaly, a do konce byla k dobru přihozena skvělá montáž podkreslena libými tóny Goodbye Blue Sky. Edit: beru zpátky to o vývoji postavy :D ()

Ricknoční Mortiny (2022) (S06E10)

Nejde o žádné epické, game-changing finále, ale určitě to byla jedna z nejvtipnějších epizod 6. série. Ani moje apatie vůči Star Wars mi zážitek nezkazila, na hejtování Disneyho mám chuť vždycky. ()

Série 7 (2023) (S07)

Pár epizod mě zklamalo, u dvou jsem si říkal, že seriál klesl níž, než kdy dřív, jenže na druhou stranu mě asi polovina naprosto nadchla. A i ty nejhorší díly jsou pořád v rámci animovaných seriálů takový průměr, ne úplně katastrofa. Poprvé si ale nedokážu obhájit udělení plného počtu. Do příště by to chtělo být trochu přísnější, když se posuzuje, které nápady jsou dost dobré na to, aby utáhly celou epizodu, díly jako Wet Kuat American Summer si prostě nezaslouží stát po boku takových absolutních bangerů jako Unmortricken nebo Fear No Mort. Jo a málem jsem zapomněl se vyjádřit k novým dabérům - což jen ukazuje, jak podstatná pro mě ta změna byla. Ian Cardoni odvádí jako Rick fantastickou práci, a nikdy mi jeho výkon nepřišel ani v nejmenším rušivý, s Harrym Beldenem je to trochu horší, ale ne, že by mi to nějak vyloženě rvalo uši. ()

Jak si Prťka zas pořádně naprděl (2023) (S07E01)

Zábavná, vtipná, ale celkově nijak zvlášť pozoruhodná epizoda. Vidět Rickovu starou partu zase pohromadě bylo fajn, ale chyběla mi tady nějaká sci-fi premisa, která by tuhle klasičtější sitcomovou zápletku pozvedla na vyšší level (jako tomu bylo třeba u premiéry páté série). Pro odstartování nové série se mohli prostě vytasit s něčím trochu silnějším, vyloženě zklamán ale nejsem, přece jen je to především komediální seriál, a celkem jsem se nasmál. Noví dabéři úplně v pohodě. ()

Past na Jerrickče (2023) (S07E02)

Po ne úplně fantastické úvodní epizodě se Rick a Morty vrací do prvotřídní formy. Epizody, které se soustředí na vztah Ricka a Jerryho se mi vždycky líbily a tahle tak činí hodně vynalézavým, svěžím způsobem. Narozdíl od první epizody jsem se prostě konzistentně bavil od začátku do konce. Jerricky mě totálně rozsekal. ()

Air Force Wong (2023) (S07E03)

Solidní epizoda, v níž se vrátí někteří staří známí, nic příliš pamětihodnotného, ale pořád slušná zábava. Už by to chtělo víc Mortyho, i když oproti Rickovi je jeho nový dabér zatím lehce nedostačující. ()

Že by Amort? (2023) (S07E04)

Sedmá série zatím byla trochu inkonzistentní, ale tahle epizoda je absolutní banger. Není moc seriálů, co by dokázaly přijít s takhle absurdní premisou a pak z ní vytěžit něco takhle temného, podnětného a v závěru svým způsobem i dojemného. Heather Anne Campbell napsala moji nejoblíbenější epizodu z minulé série (Final Desmithation) a touhle ji nejspíš ještě překonala. ()

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (viac)

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

21.09.2020

V poněkud komornějším duchu byly letos rozdávány prestižní televizní ceny Emmy. Kvůli opatřením nedošlo tentokrát na živé publikum a moderátor Jimmy Kimmel se tak s většinou nominovaných bavil pouze… (viac)