Rick a Morty

• USA Rick and Morty
USA, (2013–2024), 28 h 57 min (Minutáž: 20–23 min)

Chris Parnell, Sarah Chalke, Jess Harnell, Phil Hendrie, Maurice LaMarche, Echo Kellum, Gary Anthony Williams, Rob Paulsen, David Cross, B. Harrison Smith (viac)

Byl pohřešovaný skoro 20 let, ale teď se Rick Sanchez najednou objeví u své dcery Beth a chce se k ní a její rodině nastěhovat. Po dojemném shledání se Rick usídlí v garáži, kterou předělá na laboratoř, a začne v ní zkoumat různá nebezpečná udělátka a strojky. Samo o sobě by to nikomu nevadilo, jenže Rick do svých dobrodružných pokusů stále častěji zatahuje také svá vnoučata Mortyho a Summer. (TV Prima)

kobliha

Hmm pripadal som si ako triezvy medzi ožratými kamošmi. Skrátka keď vôbec nechápete prečo sú im tie opilecké kecy tak vtipné.. Až príde hranica kedy radšej idete domov.. U mňa to bolo už po season 1. ()

CyriC

Nejlepší věc, co se tu za poslední dobu urodila. Představte si Doca z Návratu do budoucnosti, kdyby byl cynický alkoholik s sklony k neustálému krkání. K tomu mu sekunduje poloretardovaný vnuk s velkou potřebou sexu. Je to rychlé, je to nářez, je to na LSD jako prase. Je to naprosto geniální. ()

GMVajgl

Seriál, který staví na jednoduchém a geniálním nápadu plném konstrastů - extrémně pragmatický a schopný ale extrémně pesimistický a zahořklý věděc vs jeho optimistický avšak naivní a neschopný vnuk. Je to sitcom, jehož každá epizoda začíná a končí víceméně na stejném místě, ale zároveň příběh některých dílů má spád, jehož nepředvídatelnost posouvá hranice očekávání a překonává předchozí díly - což je extrémně zábavné a poutavé. Tvůrci při tvorbě překonávají vnitřní a vnější hranice a jejich improvizace, která se (asi?) obvykle odehrává v nějaké zasedačce, v některých epizodách (rixty minutes a interdimensional cable 2) "vystupuje na povrch" a odehrává se "naživo". Takový výkon se samozřejmě nedá udržet dlouhodobě. Nelze pořád naplňovat to "očekávání o překonávání očekávání". A tak někdy mezi 3 a 4. sérií už ten seriál nenabízí nic nového, pouze to samé pořád dokola a ve stále extrémnějším provedení. Příběh se někdy zabývá zbytečným "co kdyby", některé díly (auto erotic assimilation) doslova smrdí levicovou politickou agitací a pokleslou morálkou. To, co bylo nové, napínavé, nezvyklé a provokativní tím být přestalo - možná ve snaze zalíbit se většímu publiku. Jako tolik jiných seriálů i Rick a Morty pokračuje dávno za bodem, kdy měl skončit. ()

NightPorter

NEJ!!! SERIAL!!! EVRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR!!!! Ale jen pro lidi, co maj rádi meta, nebo jak se tomu řiká. Je tam hrozně moc schovanejch nebo neschovanejch narážek na Nightmare on elm street, Inception, The Thing, Die Hard a milion kurva trilion dalších věcí. Ale pro milovníky těchhle věcí, kterým se to líbilo v druhym NEJ SERIALU EVRRR, tedy samozřejmě Community, je to naprostá laskominka. Jsem zvědavej, esli tohle někdy někdo nadabuje. Nejlíp Kajzr s Lábusem. (neangličtinářům by to asi bodlo, mluví se tu proklatě rychle a titulky mizej rychlejc než se objevujou :-D) ()

Torgal

Festival šialených nápadov, ktoré sú väčšinou aj prudko zábavné. A popri všetkých bláznivých dobrodružstvách sa nezabudlo ani na vzťahy medzi (ako inak, ujetými) postavami. Prvá sezóna ukázala výborný potenciál, ale len ďalšie diely ukážu, či bude naplno rozvinutý. Harmon už jeden seriál vo vyšších sezónach sprasil (Community), dúfam že to nezopakuje. 8/10 ()

Fat'Fatal

Nikdy jsem si nemyslel, že by mě podobná šílenost mohla bavit. Rick and Morty přímo překypuje sci-fi nápady, hláška střídá hlášku a když už si myslíte, že je to takhle, objeví se časoprostorová díra, ze které vyleze z jiné reality nový Rick and Morty a jede se odznovu. Snad tahle šílená jízda vydrží i ve třetí a potažmo dalších sériích. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Plechpetr

Už od prvního dílu je vidět, kudy tenhle seriál půjde a že to nebude pro děcka zjistí každej asi po dvou až pěti minutách. Má to i svá slepá místa, ale zejména za pravidelnou porci absolutně šílených nápadů je to prostě pecka. 1. série: Rick-oidní nářez 100% ()

Kiisaki

Pilot mě příliš nezaujal. Dala jsem tomu ale další šanci, abych se přesvědčila, že jde o vulgární, nesmyslný, nevhodný a přehnaný seriál se zlým a protivným protagonistou - takže jsem si samozřejmě seriál zamilovala a zhlédla ho skoro na jeden zásah. Geniální a vtipné. Wubba lubba dub dub. ()

dudunecek

Kvalitativně za 4 hvězdičky, ALE! Takhle výraznej nádech budoucího kultu podobně jak South Parku, či Futurami jsem dlouho nezažil !! pickle Riiick, meseeks, mcnuggets sauce, tv pořady z alternativních svétů, a mnoho dalších nezapomenutelných scén, hlášek, situací! Prostě musim dát tu 5.hvězdičku! ()

HenryIvan

Pozrime sa na to takto. Môžeme z istotou povedať, že Rick and Morty určite nie je pre deti. No úprimne, takýto animák svetu chýbal. Je to síce vulgárne, ale nestráca to na vtipe, práve naopak. Ono je to svojim zvráteným spôsobom geniálne až inovatívne. Podľa mňa to skĺbuje futurizmus Futurami, vtip Simpsonovcov a časté porušovanie cenzúry Family Guy. Treba zložiť veľkú poklonu tvorcom, ako vedia stále, časť čo časť, prísť s niečím, povedal by som pre mňa, dych berúcim. No názor si na to každý musí spraviť sám. 100 %. ()

Stíba

Asi mnoho věcí neocením tolik, jako jiní nadšenci znající všechno to, co tento seriál spojuje, ale i tak je to pro mě skvělá podívaná, která jede jako o život. ()

ljukyljuk

máte radi podivné sci-fi šialenosti, cestovanie do iných dimenzií, smiech do nepríčetna, kurva, ale že kurva bezbrehé nadávanie a pocit, že ste už úplne v piči z toho celého crazy shitu na obrazovke? tak toto potom budete MILOVAŤ ... a áno, mať rád zeleninku pri tomto tiež nie je na škodu 97% ()

teddinka1

Tak tohle je naprosto skvělej animák - NE PRO DĚTI! Mix South Parku, Happy Tree Friend, Futuramy a Simsnovejch, Beavis and Butthead, ... a vůbec asi všeho. Ne, nebojte, není to žádná kopie (aspoň ne ničeho, co jsem viděla teď), jen je to prostě skvěle cáklý a hlášky jsou neskutečný. A je to sprostý :) ()

Franc1s

Náhodou jsem narazil na tuhle nehorázně ujetou magořinu a furt si to musím pouštět dokola. Co hláška to výbuch a brečel jsem smíchy, všechny postavy mají něco do sebe, nepřekáží, i ty hláškují, ale vede tomu všemu Rick - ožralej důchodce, co má geniální mozek, má svoje ufo, teleport do jiných dimenzí a ňoumu Mortyho, bez kterýho by to ani náhodou nešlo :) A ten co vymyslel všechny ty vesmíry a alternativní reality, musel jet od narození na heráku nebo nevím :D Za mě hodně povedená srandička co trvá 20min, ale dokázal bych se dívat celej den. 10/10 Nic mi tu nechybělo, Simpsni u mě končí a chci další série!. tak 2.série překonala očekávání a zase jsem se nasmál jak dlouho ne! Natěšenost na další sérku veliká! ()

czroman2

Krátké, jednoduché, zábavné a zároveň dost inteligentní a propracované, ideální k "bylinkám", ale dokonalé i bez nich +jako bonus hezky sprosté:) 5* bezpochyby ()

Mouchal

Rozhodně jeden z nejbizarnějších seriálů současnosti. Kde jinde mají hlavní postavy na zahradě pohřbena svá mrtvá hnijící těla z alternativní reality? Kde jinde si jedna z hlavních postav pro nabití baterie do svého auta sestrojí nový malý vesmír s celou novou civilizací, která bude existovat jen díky tomu, aby tu energii vyprodukovali? Jak by řekl Rick "Wubba lubba dub dub biaaaaaatch". Tomu maníkovi je to prostě u pr*ele a nějaké boření morálních zásad je v jeho životě na denním pořádku. Bohužel/bohudík není sám, kdo často doplácí na jeho zvrácenou vědeckou mysl a do svých dobrodružství zatáhne vždy i svého vnukového soudruha Mortyho. Co k tomu říct? Šílenosti se tu mísí s naprostou bizarnosti a člověk nikdy neví, co ho plácne do ksichtu příště. K celkovému dojmu je naprosto klíčový geniální namluvení hlavních postav a i těch vedlejších (aby ne, když je většinou mluví ten stejný hlasový génius). Zde je ještě navíc oproti podobným seriálům (no ty bychom hledali jen těžko) přihozena kontinuita a celková provázanost všech dílů. Pokud se najde někdo, komu Rick a Morty nesedli, tak mám pro ně jen jednu větu: "it's time to get schwifty in here". Pokud ani to nezabere, tak už pro vás mám jen jednu poučku: "Well then get your shit together, get it all together and put it in a back pack, all your shit, so it's together. And if you gotta take it some where, take it somewhere, you know, take it to the shit store and sell it, or put it in the shit museum. I don't care what you do, you just gotta get it together. Get your shit together. Dokonalost. 92% je zde naprosto v pořádku. ()

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (viac)

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

21.09.2020

V poněkud komornějším duchu byly letos rozdávány prestižní televizní ceny Emmy. Kvůli opatřením nedošlo tentokrát na živé publikum a moderátor Jimmy Kimmel se tak s většinou nominovaných bavil pouze… (viac)