Jack Reacher: Nevracaj sa

• Česko Jack Reacher: Nevracej se (viac)

Reacher najradšej pracuje na prípadoch, kde by bol oficiálny postup len zdĺhavou prekážkou. Ako bývalý major vojenskej policie má rád zločiny s armádnou príchuťou a najradšej má tie, ktoré na prvý pohľad nedávajú žiadny zmysel. Presne ako obvinenie velitelky Susan Turnerovej (Cobie Smulders) zo špionáže. Krásku s doteraz nepoškvrnenou povesťou, okolo ktorej začali náhle v podozrivo vysokom tempe umierať ľudia, chcel Reacher pôvodne pozvať na večeru. Teraz ju musí dostať z väzenia, aby pomohlo dokázať jej nevinu. Niekomu sa to samozrejme nepáči, a ten Niekto bude chcieť Reachera poriadne klepnúť po prstoch. Nezastaví sa ani před použitím tých najodpornejších prostriedkov, akým je například aj likvidácia Reacherovej dcery, o ktorej existencií sám doteraz nemal ani najmenšie tušenie. V tomto prípade ide totiž o veľa. (Cinemart SK)

Kafemlejnek7

Film rozhodně není ani "cool" a ani "trendy", ale je to milá vzpomínka na poctivou ruční práci, kterou hlavní hrdina odvádí na svých protivných protivnících. ()

Kucino

To bola strašne nudná grcanica som mal chuť odísť z kina..."Jack Reacher: Nevracaj sa" - ešte aj názov filmu odporúča, aby 2 nevznikla :D ()

JackBurda

Po super stylový jedničce obrovský zklamání. Navíc sem za to platil, teď abych se bál chodit do kina. Jo a mimochodem kameraman se střihačem se můžou jít vojebat, páč takhle zkurvit akci, to se nevidí. Půl filmu sem přemejšlel, že odejdu z kina, protože kromě naprosto podělaný akce to byla příšerná nuda. Styl, atmosféra a zábavnost jedničky tu vůbec není a Cruise vypadá, že to hraje ve spánku. Pár věcí by pochválit šlo, ale protože mi najednou přijde, že průůůůměrnej Deadpool byl lepší, nebudu mrhat řádky. ()

intro

Docela zklamání. Po předchozím skvělém filmu jsem se na pokračování těšil moc, ale bohužel očekávání se nenaplnila. Jack Reacher: Never Go Back je tak jen dobrý, žádná nadstavba, prostě jen dobrý. ()

george82

Až na finální souboj to nebylo zas tak špatný. 3 hvězdy jsou málo a 4 moc, ale pokud nych měl rozhodnout, tak spíš se mi to jeví k těm čtyřem. Oproti prvnímu dílu je to slabší, ale stále to docela odsejpá. Finální scéna je ale trapnost nade vše. ()

XXXXXXXX

Tentokrát to byl opravdu kulantní sryler! Stošestnáct minut dohadování, věštění a potahování se za přirození, nakonec zplodilo onu otázku: Zasunul či nezasunul Reacher malého Jacka??? Tuto přehlednou a poměrně jasně zodpověďitelnou otázku, potom infantilní scénárista zabalil do tuny generické akce, přelamování vazů testosteronových komparzistů a aby se neřeklo, i honem z nejvyšších míst. Nad Jackem se tedy, místo neustálého strachu o život, snášel v tomto případě spíš DNA test a ona věčná otázka: "OO" - Ošustit a opustit- což docela chápu, protože ty dvě ukecané slepice, po těch dvou hodinkách lezly krkem i mně a to jsem to vše pouze sledoval z povzdálí! Do budoucna si tak i nadále nepřestávám dělat bláhové naděje, že třeba jednou někdo natočí echt akci, bez všech těch rodinných sraček a krizí identit středního věku! ()

vieriX

Co se týče akční stránky tak tady je značný pokrok oproti jedničce, kde se více používalo lstí a postupného odhalování. Nevím co se mi líbilo více radši bych měl obojího stejně. Cruise opět dobrý a zbytek tak nějak sekunduje. ()

curfew77

Nevtipné, nepřekvapivé, nezajímavé. Jednou to přijít muselo a je to asi poprvé, co dávám páně Cruisovu filmu jen dvě hvězdičky, ale krom toho, že scénář a námět je prostě logicky zoufale devadesátkový (v tom nejhorším možném smyslu), ani Tom už není ve formě, jako býval. Skip this shit and give us TOP GUN 2. 40 %. ()

unrocker

První díl mel atmosféru proste to v nem fungovalo, v tomto dilu tak nějak stále čekáte kdy přijde ten nářez ta akce... ono ne ze by tu žádné nebyly ale tak nějak je to cele nic moc... ()

Tominni

Jack Reacher chce pozvat velitelku Susan na večeři, ale ta se dostává do vězení a tak nezbývá, než ji dostat ven a zjistit, co se vlastně děje a kdo má takový zájem je zlikvidovat a proč. Obvzlášť, když terčem je i možná dcera Jacka Reachera, o které dosud vůbec nevěděl. Film sice svižně ubíhá, ikdyž ne tak rychle, jak běhá Tom Cruise. Ale na druhou stranu ani ničím moc nepřekvapí. ()

johnsnow

Tak po tom čo to veľa ludi "ukameňovalo" tak som dlhšiu dobu váhal či to pozrieť, no urobil som dobre. že som pozrel. Podľa mňa ešte lepšie než prvý diel. HERCI: Cruise opäť perfektný aj keď určité schopnosti ktoré mal v jednotke a robili ho špeciálnym typom hrdinu sa tu neobjavia ale to nevadí. Smulders bola obsadená zle, nie je pekná a ani bohviečo nezahrá, Reacherova dcéra je naopak celkom pekná a naozaj dobre zahraná, hlavný záporák v podaní Kneppera nemá žiadnu charizmu ale ani veľa priestoru aby si nejakú vytvoril, zato jeho pravá ruka je oveľa lepší záporák než Courtney v prvom dieli. AKCIA: Oproti jednotke je jej viac, v niektorých momentoch je trochu veľkolepejšia avšak viac mi sadla tá komorná, čo u mňa nebýva zvykom, a oproti jedničke v niektorých pasážach je krvavejšia, najviac sa mi páčila bitka v kuchyni alebo rýchle vyradenie protivníkov v lietadle. PRÍBEH: Aj v tomto získava dvojka oproti jedničke navrch, pretože zatiaľ, čo v jednotke Reacher pomáhal v dvojke sa ho bude problém dotýkať aj trochu osobne. Za mňa 5* a keď trojka tak jedine s Zwickom na režisérskom poste. ()

mrclTV

Hovorím tomu trpká pravdovravnosť - ako názov filmu hovorí, Jack Reacher sa nemal vracať. Stal sa z neho totiž tuctový ubehaný akčňák v štýle moderného utečenca. To, čo sa mi na prvom filme páčilo, príbeh a jeho pomalé rozmotávanie, tu ustúpilo do pozadia a do popredia sa dostala rýchla všadeprítomná akcia. Nič nové pod filmovým slnkom. PS: Tom Cruise by už mohol konečne dostať cenu za najviac behajúceho herca - keby taká existovala. :D ()

mirkath1

No každopádně Cruise by se už neměl svlékat ve filmu ani do pasu. Poněkud rozbřednul a má obličej nějaký oteklý. Sexapíl je prostě zcela fuč. Jinak dobrý :D ()

subic

K Tomovi do dvojky přidali fešnou poměrně tenkou vojandu Cobie Smulders, která ráda mlátí kolem sebe obuškem, palicí a kde čím. Takže dvojak je taková jiná než jednička, ale pořád jde o bývalé vojáky, kteří si tak nějak chtějí vzít, co jejich není. Slušných 70% ()

helrohir

Nuž, po výbornej jednotke prišlo výrazné sklamanie. Pritom moje očakávania, najmä vzhľadom k menu režiséra, a tiež na základe faktu, že Tom Cruise pokračovania k svojim filmom zas tak často netočí, neboli zrovna nízke. Neviem, či to bolo scenárom alebo aj samotnou predlohou (ktorú som nečítal), ale dej v tomto filme bol veľmi prostoduchý a má dosť pomalé tempo. Stala sa z toho len tuctová rutina na poli žánrovo podobných filmov so zbytočnou prímesou "rodinnej drámy" a nezachraňuje to ani inak môj obľúbenec E. Zwick. Sklamaním je aj herecké osadenstvo, najmä C. Smulders, ktorá je dosť nevýrazná a záporná strana je tom tiež dosť biedne. K dobru môžem prirátať niekoľko dobrých akčných scén (hoci aj v tomto smere sa to na jednotku nechytá), pár zaujímavých dejových zvratov a štandardne dobrého T. Cruisa. 55%. ()

Pete

Prostě oddechovka, kde Tom jako vždy zabije vlastnoručně všechny padouchy, všechno skvěle vyřeší, a akce alespoň není úplně over the top - i když to nejde režijně tak hladce, jako v jedničce. Pokud natočí ještě další díl, podívám se zas. ()

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Jak to vypadá s Mission: Impossible 6?

Jak to vypadá s Mission: Impossible 6?

20.11.2015

Pátý díl špiónské série Mission: Impossible posbíral chválu od diváků i od kritiků a navíc to byl hit, takže se samozřejmě chystá pokračování. Tom Cruise o něm mluvil už při propagaci pětky, teď se… (viac)