Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana

Publicistický
Česko, 2013, 20 min

Účinkujú:

Miloš Zeman

Prezident Miloš Zeman mění 65 let starou tradici novoročních projevů a své poselství národu činí dle prvorepublikové zvyklosti o Vánocích. (PetrPan)

liborek_

Divný to svět, kde dvanáctiminutová sebepochvalná one-man show je vydávána za vánoční poselství (!), kde toto poselství je zařazováno do filmové databáze (jako "publicistický" žánr....!!) a kde prezident republiky je klasifikován jako "herec" (!!!)... Toto "vánoční poselství" je v mnohém velice charakteristické pro tuto dobu: Bezobsažný nevánoční projev à la "zpráva o činnosti" ve vánočních kulisách se stromkem a plápolajícím adventním věncem je pronášen k občanům ateistické konzumní společnosti, která pravý obsah Vánoc vyměnila za sobě bližší festival nakupování, obžerství, pasivního vysedávání u pohádek a neupřímného vinšování příbuzným "šťastné svátky". A tento projev je pak předhozen k "ohodnocení" nějakým procentním číslem.... Hodnotit toto odpadem by bylo laciné. Jen konstatuji následující: 1) ČSFD už před lety degradovala a bulvarizovala v nekonzistentní a nekoncepční patvar, kde je možno "hodnotit" i takového ryze nefilmové produkuty; 2) Špatný prezident pronesl velice špatný projev... ()

Cival

Nepřesvědčivě napsané, monotónně zrežírované, herecky mdlé a myšlenkově do sebe zahleděné. Nicméně ten cliffhanger odkazující na druhý díl o příštích Vánocích vzbudil nemalá očekávání. ()

J*A*S*M odpad!

Hodnocení odpad! v poslední době využívám hlavně pro díla, jejichž samotná existence mě nějakým způsobem uráží či znepokojuje, takže tady mám jasno. A Miloš Zeman mi to svým uchopením sousloví "vánoční poselství" ve stylu "pochválíme se a jedeme dál" jenom ulehčuje. Kdyby to byl nějaký normální projev, v němž by nemluvil jen o sobě. Kdyby si alespoň v tom čase vánočním odpustil obhajobu jmenování nelegitimní vlády ohrožující podstatu parlamentní demokracie. Kdyby neměl potřebu zase trapně mluvit o kouření. V takovém případě bych existenci tohoto "pořadu" na čsfd ignoroval, protože tu imho nemá co dělat. Ale když už ho sem někdo nahodil a Zeman mluvil, tak jak mluvil, tak oukej. Objektivně špatné naplnění názvu "vánoční poselství" subjektivně špatného prezidenta. ()

xxmartinxx odpad!

"Za poslední rok jsem udělal spoustu správných rozhodnutí a Vánoce jsou dobrá doba, abych vám to připomněl. A teď už musím jít. Váš Miloš." Odpad dávám za nesympatie vůči prezidentovi jen částečně (vliv nemá smysl popírat), ale především je to příšerný vánoční projev - neoslovuje lidi, nepřeje jim nic dobrého, nesnaží se jim zlepšit náladu, jak by se od správného populisty dalo očekávat. Je to jen desetiminutová sebechvála a propaganda. Čekal jsem, že se Zeman projeví jako lepší rétor. ()

3DD!3

Když tě nikdo nepochválí, musíš to udělat sám! Já já já... příště trochu stručněji, nechat mluvit jen ty činy a spíš jen přát všechno nejlepší. Bilancovat jeden z nejpitomnějších politických roků vůbec, mohla být větší sranda. ()

Radko

Zaujal maľovaný olejový obraz obraz hydiny za prezidentom, adventný veniec na stole (pôvodne nemecký luteránsky symbol, do Č-SFR prišiel masovo až po prevrate v roku 1989) a modré gule na stromčeku. Odpudivo pôsobili i zdobené porcelánové vázy. Vizuálne je scéna na hovno - nevkusný gýč. Presunul som teda pozornosť na bručivo intonujúceho strýca s dvojitou bradou. Smutná figúra. Zemana si pamätám ako rozhľadeného prognostika z článkov v Technickom magazíne konca 80. rokov. Potom dlho nič a zrazu, že predseda vlády a prezident. Samoľúby, márnomyseľný a obklopený aurou vlastnej výnimočnosti. Vychvaľujúci neresti. Stále si držal mieru ironického vtipkovania aj humoru. Zrazu zisťujem, že všetku jeho vtipnosť naštartoval len chľast, pretože v tomto prejave figuruje len jedna bledá, chorobne vyzerajúca odutá tvár. Má nedokonale prekryté pečeňové fľaky a pichľavé prasacie očká. V závere skúša vystrúhať kŕčovitý úsmev. Vtipný glanc padol, ostala trápna póza. Rovnaká ťapošina ako drvivá väčšina prejavov všetkých jeho prezidentských predchodcov. Za zjavenú pravdu o tragikomickej figúrke čo si prepila mozog si však tento "publicistický tv pořad" hviezdičku zaslúži. ()

Jezinka.Jezinka

Hodnotím jako rétorické cvičení a jako takové to bylo téměř dokonalé. Chtělo by to zlepšit práci s dechem, zlepšit mimiku, těch úsměvů mělo být víc a aspoň sem tam zkroušený výraz, to tam chybělo, párkrát narušit ten rytmus, i při dané stopáži se to stávalo monotónním, a bylo by to perfektní. Výborná ukázka toho, jak lze mluvit čtvrt hodiny a neříct nic. ()

kulyk

Mildo, buďme upřímní - slabší. A to se o mně ví, že Tě mám rád jako vlastní kojnou, což jsem potvrdil i činy, neboť jsem zvedl svou zmučenou prdel a vhodil Tě do urny! K věcné části: pochválil jsi se pěkně, tam vidím nejsilnější moment řeči, ovšem správný fiškus umí v takové sváteční chvilce i zalitovat svých chyb, díky čemuž mu jsou prakticky odpuštěny. A Ty jsi letos nasral buzny, akademickou obec, buzny z akademické obce..... jak tak na to hledím, nasral jsi mě letos hned třikrát. Umělecký dojem: dovolil bych si vyzdvihnout absenci sliny v koutcích, oči, nepřevalující se díky obsahu krve v alkoholu neustále bělmem vpřed a hezké vánoční koště v pozadí. Ovšem ta kravata, Miloši, ta prokletá kravata! Ani monotónnost Tvého hlasu nebyla šťastnou volbou. Tak snad to o velikonocích narovnáš. ()

Ej Hlemýžď

Copak, copak?! Nechápu, proč je tu tolik negativních hodnocení. Racionálně uvažující přece nemůže od žádného obdobného projevu nic zvláštního očekávat. A toto bylo přece měrou vrchovatou splněno, takže jsem spokojen, není-liž pravda. ()

Wacoslav1

Jebat vás a vaše ratingy!!!!! Náhodou Milošu je borec! Tak se z toho neposerte pane redaktore, že tam ty tři hvězdice plácneme a vůbec já se přiznám dobrovolně a bez mučení je to frajer je svůj a já ho volil! To čumíte co? No možná je to jenom hláškující kořala, ale pořád je to především takovej bodrej Čech trochu paličatej z vlastním názorem co si do toho nenechá kecat. Furt lepší než kdyby za prezidenta zvolili toho senilního Rakouskýho knížete co by na hradě tak akorát chrápal není liž pravda kurva?!50% ()

salahadin odpad!

"Když se dívám na sebe, tak se musím pochválit, nevládnu vám věru zle, zkrátka préža, jak má být. REF: Před naší za naší virózáá mě nestraší, hej! (pískání) K moci půjdu stále vpřed, Haška ke skleničce si zavolám, ten musí pít jak ruskej vřed, jinak budu pít radši sám. " Váš Milouš Zeman. K pořadu, resp. k projevu: sebechvála smrdí. Celý projev smrděl jak zdechlina. Milouš chce od nové vlády odborníky. Jeho odborníci/kamarádíčkové v Rusnokově vládě, to jsou esa! "Zemřel Mandela, ty vole, kdo tam pojede ty vole? Jestli tam nepojede Miloš, tak je to v prdeli." Odborník na slovo vzatý. Krásný nový rok s lihoprezidentem, cigárkovým lobby a svatoštěpánskou sebechválou:-) Další důvod pro odpojení elektřiny z vesnice. Prosím vás, čétéjedničko, nešlo by to předabovat? Třeba vlčím vytím? Nebo Homerem Simpsonem? ()

Omnibus

Jestli má novoroční, zde tedy vánoční projev předního českého herce/komika co dělat na filmové databázi je otázka vskutku kruciální. Podobně jako otázka, jak moc by se mezi českými korunovačními klenoty vyjímala šavle onoho komika/tragéda. Jednu hvězdu za poselství národu – že přestat kouřit není snadné, dokonce ani s cukrovkou na krku. A kdyby pan prezident (že nechám srdečně pozdravovat všechny, kdo ho volili) totéž přiznal o svém sklonu k virózám, dal bych i hvězdy dvě. ()

kingik

Prezident Zeman k národu svým charakteristickým zabarvením hlasu s důrazem na správnou artikulaci a to vše doprovázeno majestátním výrazem: "Já jsem bilancoval, amnestii udělovat nebudu a adventní věnec od svého fanouška jsem měl na stole." "Kdybych byl tak pohledný jako můj předchůdce, jakožto nejsem, a tak chytrý, jakožto jsem, tak se na vás drazí občané vyseru a žádný projev nepřednesu!" Majestát zásadně nehodnotím. To už nepronesl Zeman, ale já:-) ()

Frajer42 odpad!

Tak kde to jsme, abychom tu hodnotili Miloškův projev. Na začátek musím prozradit, koho jsem volil a proč. Prvního kola jsem se nezúčastnil, neboť jsem necítil potřebu dát svůj hlas nikomu z kandidátů. V druhém kole už byla účast u voleb nutností. Každý občan byl zatlačen do kouta a musel stát před nelehkou volbou zda zvolit zlo nebo ještě větší zlo. Takže lísteček s Miloškovým jménem spadnul do urny i mně. Miloš má obrovské kouzlo, že dokáže všechny ve svém okolí naprosto nádherně urážet, jelikož čte správné knihy, přičemž to co vypouští z úst zabaluje tak hezky, že to ani jako velmi tvrdé urážky nezní. Takhle se stal prezidentem. Ve vánočním poselství není jaksi urážet koho, takže věřím, že se shodneme, že Miloškova řeč byla mdlá a ani trošku vtipná. Veškeré bilancování mi přišlo strašně nezajímavé až uspávací. Raději bych uvítal nějaký citátek, ba dokonce básničku. Je zřejmé, že nepochválí-li se člověk sám, tak to za něj nikdo neudělá. Ale pochválit se veřejně vánočním ,,poselstvím" to už vážně páchne silnou arogancí, což je jinak v politice nádherná vlastnost. Většina odpadů je tu kvůli zaujatým hodnotitelům, kteří Miloška od srdce nenávidí a nejraději by ho viděli zpopelněného, což nepřestane-li kouřit, tak i jistě brzy uvidí. Jsem si ale jistý, že takovou radost jim pan Zeman nehodlá jen tak dopřát. Můj odpad je čistě neosobní a hodnotím, tak jak se na filmové databázi sluší. Na celém projevu se mi nelíbilo vůbec nic. Když si ale zkusím představit, že by vše dopadlo tenkrát v lednu trošku jinak a komolil by nám tu češtinu na Nový rok kníže Kája, který má teď zřejmě jiné starosti, co jsem tak zahlédl letmo v televizi. Na smrtelné posteli se rozhodl si trošku užít s osobou, která by věkem mohla být jeho pravnučkou. Nic proti tomu nemám. Kníže je také jenom člověk a jeho prapředci jistě nebyli jiní. Tím chci pouze říct, že projev mohl být nesrovnatelně horší. Pak ale nemám tušení, jak bych musel hodnotit. ()

MikeCool odpad!

TV-pořad. Shrnu to do jedné věty: Nemám rád Zemana a nejsem nadšený z toho, že nám "vládne" obživlá Becherovka! | 5% (odpad!) | ()

Kothy odpad!

No tohle je hnus! Tím se chce přiblížit Masarykovi? Vážně trapas... "Když se dívam na sebe. Tak se musím pochválit." :D ()

Spinosaurus odpad!

Tenhle projev patří mezi to horší, co současný prezident vyprodukoval. Je plný falše, egoismu a pohrdání svými oponenty. Řídí se heslem, že když mě nikdo za znásilnění demokratických tradic nepochválí, udělám to sám. Naštěstí Zeman po roce změnil své PR poradce, takže začal působit alespoň jako prezident, i když jeho volba do funkce prezidenta republiky byla podle mě krásnou ukázkou české malosti, strachu a závistivosti. ()

PetrPan

Ano, Miloši, a proto je tak důležitá ta podpora zespodu, ne my to chcem, to ty si to žádáš a my souhlasíme, s tebou, plníme Tvou vůli, nejsi sám jako kůl v plotě. Miloši Náš, jenž jsi na Hradě, posvěť se jméno Tvé, přijď království Tvé, buď vůle Tvá, jako v parlamentu, tak i mimo něj, chléb náš vezdejší dej nám dnes a neodpouštěj našim viníkům, jakož i my na ně sereme a neuveď nás v omyl a chraň se před naší zlobou. Máš na to 5 let.. ()