Hovorí sa: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick (Keanu Reeves) je zabijak na odpočinku, presne ten typ chlapíka, ktorému je lepšie sa vyhnúť. Vlámať sa mu do domu, ukradnúť auto a zabiť milovaného psa, to sa proste nemalo stať. Priemerní zlodejíčkovia to nevedeli, ich bossovia v podsvetí ale áno. A musia konať. Takže zatiaľ čo sa John Wick vydáva na svoju drsnú vendetu, stáva sa zároveň terčom svojich bývalých kolegov - nájomných zabijakov. (TV Markíza)

JokerBaby

AK si pozriem niektoré nové Filmy ako je napríklad najnovší film NIKDO a podobá sa mi to na nejaký film tak si ten film na ktorý sa to podobá pozriem ešte raz. Niekedy som prekvapený že tam nájdem hercov aj z iných filmov. V tomto filme som náhodou zazrel jedného herca s takými zatočenými Tureckými fúzami. Určite ste si ho všimli aj niektorí z Vás,. Taký tmavší škaredý chlap. No takže tohto Bodyguarda ste mohli zbadať aj vo filme EQUALIZER 1. Ten film má tiež niečo spoločné s týmito filmami. Proste dobre akcie čo sa oplatí pozrieť a pobaviť. JOHNY WICK 1 je dobrý film, kto ste ešte nevideli- rýchle pozrite. ()

RNDr.Strom

Stylové, ale bohužel bez smyslu pro humor, nebo třeba v komentářích omýlaného nadhledu. Postavy byly tak slaboučké a patetická zápletka se brala tak trapně vážně, že tam pro mě nebylo komu fandit. ()

ReactLotus

Akcia, amosféra, bojová choreografia, kulisy a herecké výkony sú dokonalé. Každý jeden súboj vyzerá cool a proste sa na to dobre díva. Willem Dafoe má síce menšiu rolu, ale aj tak som si jeho postavu za ten krátky čas, ktorý vo filme má obľúbil a bolo mi ho nakoniec aj ľúto. Keanu Reeves taktiež exceluje a zabijaka hnanúceho sa za pomstou za krádež auta a hlavne za smrť psa, ktorý je (vlastne bol) jediná vec, ktorá mu zostala po mŕtvej manželke skvelo zahral. Rovnako ako zvyšok hercov. Hudba je perfektná, hlavne teda Killing Strangers od Marilyna Mansona sa tu hodí. Príbe je yrochu slabší a hlavne zo začiatku trochu blbý. Z muza, ktorého pošleš aby zabil strašidlo sa stane muž na "dôchodku" a keď ho napadnú, tak ledva že nezomrie. To je ok, predsa len, na dôchodku už veľmi nerobíme to, čo kedysi, avšak, hneď na to (najskôr vykope hrob a pochová si psa) sa Wick spamätá a začne zabíjať kazdého, kto mu skrýši cestu. Wtf ? Takto rýchlo sa vrátiť do formy?! Však ja keď pár dní necvičím, tak mi nejakú tú dobu trvá sa vrátiť späť k starým výkonom a to je len pár dní a John Wick sa po zopár rokov zo dňa na deň zmení na špičkového vraha... Amyways, potom je už príbeh celkom ok, možno len ten Continental hotel a jeho pravidlá sú trochu uletené, ale čo už. Hádam 2 bude trochu zaujímavejšia a uveriteľnejšia. Aj napriek zopár divným veciam ma JW veľmi prekvapil, takže za mňa to je 7,6/10 film... ()

Jason_1988

Tento film je pecka  Hlavní postavy 9/10 Vedlejší postavy 8/10 Hudba 8/10 Kamera 10/10 Atmosféra 10/10 Akce 10/10  Tomuhle filmu se málo filmů vyrovná ()

Tai_K_B

Tak tomuhle já říkám vizuální hody. Noirová atmosféra „paralelního“ zabijáckého světa s vlastními svébytnými zákony, platidlem i etikou, trefná hudba, přímočarý děj, dobrá kamera, vymazlené rvačky bez zběsilých střihů a bezúčelných krvavých vodotrysků. A stará dobrá poctivá kaskadeřina. Willem Dafoe, Ian McShane, John Leguizamo, Adrianne Palicki, Daniel Bernhardt, Lance Reddick… no a ta gun‑kata v Reevsově podání je fakt mňamózní záležitost! Od finálního souboje jsem sice čekala malinko víc, ale to je absolutní drobnost, co filmu jako celku skoro ani nestojí za vytknutí. ()

david141474

Protože v březnu vyjde 4, tak jsem si řekl, že se na to musím podívat znova, no a tak se taky stalo. A jednička je prostě skvělá, i když ty následující dva považuju za lepší. Keanu Reeves je opravdu skvělej herec a v tomhle filmu opravdu zazářil. Děj je skvělej a na začátku trochu i emocionální. Postavy jsou skvělý. Herci jsou skvělý, syna hlavního záporáka zde hrál herec Alfie Allen, známý pro svou roli Theona Greyjoye. Soundtrack je taky skvělej. Akční souboje jsou božský a božsky natočený. Brutality tady moc není, i když každej říká, že to je brutální až až. 10/10 Je to opravdu kvalitní film a následující 2 pokračování jsou ještě lepší. ()

imaginer21

Já nevím, mně prostě ta Johnova motivace pokosit všechny zabijáky až k vrcholu jejich potravního řetězce i přes snahu šéfa o to se s Johnem domluvit po dobrým nějak nesedla do noty. Kdyby všichni ti záporáci byli od začátku jednoznačné ultrazrůdy, bral bych to jediné řešení cestou krvavé pomsty mnohem snáz. Takhle se prostě tlačí za každou cenu na pilu jen proto, abychom dostali jakýsi otvírák do tajného světa zabijáků a cosi jsme zjistili o Johnově minulosti a tím spíš i jeho motivaci. Ale ten prvotní impuls k nastartování téhle nekompromisní řežby mi přišel pořád nedostatečný, aby nebylo zbytí. ()

Rogamko

Zomrela mu žena, ukradli mu auto a zabili psa. To robiť nemali lebo nevedeli kto je Baba Jaga. Chcel len žiť život iný ako pred tým ale je späť. John Wick v podaní skvelého Keanu Reevsa je akčnou jazdou od začiatku až po koniec. Chad Stahelski a David Leitch nám naservírovali film od ktorého sa veľa nečakalo ale mňa a myslím že aj ostatných veľmi zaujal a prekvapil. Príbeh je super, akčné scény sú brutálne a toto všetko sprevádza výborná hudba. John Wick sa ide pomstiť ale všetko má svoje pravidlá v hotely sa zabíjať nesmie lebo ak to porušíš zomrieš aj ty, ak potrebuješ ale upratať u seba doma stačí si objednať večeru a samozrejme policajtovi stačí povedať keď rušíš nočný pokoj že trošku sťahuješ. Tento film je nabitý akciou čo je veľké plus a dlho tu nič také nebolo a som tomu veľmi rád. Dal som tomu plné hodnotenie lebo menej si to ani nezaslúži. A na záver nezabudnite že John Wick zabil v bare 3 chlapov obyčajnou ceruzkou. 10/10 ()

Lendak

John Wick je bezpochyby úžasný akčňák. Ale tu to dajak končí. Áno, máme tu choreograficky úžasne nasnímané sekvencie, ale čo z toho, keď tu chýbajú lepšie prekreslené postavy, inovatívnu réžiu (a teraz nemyslím len čo sa týka akcie), alebo lepší scenár. Lebo tým to pôsobí ako niečo, čo áno, je na pohľad nádherné, ale po dopozeraní človeku chýba nejaký pocit odmeny, že človek to dopozeral až dokonca. Lebo tým to u mňa pôsobí ako niečo, čo mi stačí vidieť raz a dosť. V stručnosti: akčne bomba!, príbehovo fujky. ()

swenyx

Takhle to dopadne, když si budeš zahrávat se špatným nepřítelem. John Wick je série filmů, které mi celé ty roky z nějakého neznámého důvodu unikaly, ale po tomhle nářezu chci víc. Klasickej synáček bohatýho kápa rozdráždí někoho koho neměl a dostane to pořádně sežrat. Jsem spokojenej, dostal jsem akční bombu kterých se moc nevidí a že to má další 3 pokračování je jen dobře. ()

Winster

Neprehaneji to tvurci uz pak ke konci? No trochu se to rozjelo to je fakt...Rozejděte se do svých domovů. Stopáž akce a kulky lítaj jak ve filmu tucet špinavců a letící mise...Koukat se na to dá, když Vám je fuk jestli to má něco dočinení s realitou. Jinak je to SCIFI. Zelenej skřet se snajperkou se mi taky líbíl a vlastně jsem to ani nestopoval. ()

chozze008 odpad!

Ja nechapu co na tom vsichni maj, kdyz jsem videl tohle a vychazel z kina vysmatej co je to za kokotinu tak jsem fakt netusil ze natocej dalsi 3 pokracovani. ()

Modular

Akční klasika. Kdo neviděl Johna Wicka, tak by se na něj měl určitě podívat, neboť se jedná o velmi zábavný snímek plný akce, vzrušení a zase akce. Keanu Reeves je naprosto úžasný herec a do role se prostě hodí. Ano, příběh je oklepanější a ne moc originální, ale pokud se díváte na Johna Wicka, tak asi nehledáte 10/10 umělecký zážitek. Hledáte akci. A té je tu požehnaně. Bude se bojovat v hotelu, na staveništi, v sídle mafiánů, ve svém vlastní domě, v kostele, no prostě všude. Ježibaba vás dostane, ať jste kdekoliv. No není to švanda? Sledovat boje Johna Wicka je nehorázně zábavné a nikdy vás ta akce neomrzí. A co, že premisa příběhu je "zabiják se vrátí do podsvětí, aby pomstil psa své mrtvé manželky"? Pro kontext bojů to bohatě postačí. Silných 7/10. ()

PeteBuck

Bývalý zabijak smúti nad stratou svojej lásky, dostane psíka, posledný darček, ktorý dostal od zomierajúcej lásky. Ale jeho smútenie preruší nevychovaný synáčik ruského mafiána, ukradne mu auto a zabije psa. A tak sa zabijak rozhodne, že to už bolo na neho moc, rozhodne sa získať psa, o auto už mu tak moc nejde a doplatí na to synáčik aj otecko z ruskej mafie a asi 100 ich podriadených. Zápletka neskutočná, začiatok ide v akejsi ťažkej smútočnej nálade, potom sa to pretaví do ťažkej vyvražďovačky, chytí to občas ťažký akčný ráz, potom humorný ráz a potom zvláštnu atmosféru, ktorú vidíme v hoteli Continental, kde zistíme, že Wick bol súčasťou niečoho trochu väčšieho, než bežným zamestnancom nejakého ruského mafoša, ktorému pomohol odstrániť všetkých protivníkov/konkurenciu. Celkovo dosť nesúrodý film, ale za bojové scény, absurdný humor, zápletku a iné veci dávam 4. Trochu prižmúrim oči nad tým, že Rusáci dostanú Wicka a miesto toho, aby ho strelili do hlavy a rozštvrtili ho a nechali dať zožrať prascom, aby už nevstal z mŕtvych, tak sa s ním pohrajú, priviažu na stoličku a dajú mu možnosť zdrhnúť. No comment. Čo už. Pripomína to filmy z osemdesiatych rokov, týpkov ako John Rambo, John Matrix a podobne, kde jeden týpek s výcvikom dokáže zabiť more ľudí, ale hlavného protagonistu nie a nie zastreliť ani na desiatykrát. Teraz je tu tretí John a to John Wick, ktorý trpí rovnakými klišé, ale jeho strety sú oveľa premakanejšie a majú nejaký štýl a celkom srandovný nádych, inak je to testosterónová hovadina, ktorá je celkom zábavná, žiadny zázrak, ale keď sa na to pozeráte s nadhľadom, tak sa celkom bavíte. ()

PTuranyi

Nadupaná adrenalínová akčná jazda, ktorá vo videoklipovom štýle ponúka príbeh pomsty profesionálneho zabijaka. Produkcia je perfektná a energická hudba sprevádza každý Johnov úder či výstrel a v tom švungu sa na nejakú tú logiku až tak nehľadí. Herci svoje postavy zvládajú perfektne takže o zábavu vo veľkom štýle je postarané. 75% ()

vladi3

mozny SPOILER: neviem sa rozhodnut ci dat 4 alebo 5 hviezd.... mozno by to chcelo lepsieho zloducha, alebo lepsiu motivaciu (aj ked motivacia zomriet, je celkom ok)... Keanu tam sedi ako "riť na šerbel" a konecne po dlhej dobe nasiel rolu, ktora mu sekne... vizualne dokonale... aj vtipne tam kde treba... len akoby tomu este stipka chybala... asi stipka chilli :)... oo a mimochodom nikto nevie drzat zbran lepsie ako Keanu... Brad Pitt by mohol poziadat o skolenie... po druhom zliadnuti za 5 :) BD: musim povedat, ze cz dabing film zabil... zly preklad, zle zvoleni dabingovi herci, najma Keanu... odporucam nepozerat s cz dabingom! ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Pátý John Wick je v přípravě

Pátý John Wick je v přípravě

26.05.2023

Šéf studia Lionsgate Joe Drake potvrdil, že první debaty ohledně pátého Johna Wicka již proběhly a snímek tak v budoucnu nejspíš opravdu vznikne. Víceméně tak ujistil především akcionáře, kteří by… (viac)

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář