Hovorí sa: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick (Keanu Reeves) je zabijak na odpočinku, presne ten typ chlapíka, ktorému je lepšie sa vyhnúť. Vlámať sa mu do domu, ukradnúť auto a zabiť milovaného psa, to sa proste nemalo stať. Priemerní zlodejíčkovia to nevedeli, ich bossovia v podsvetí ale áno. A musia konať. Takže zatiaľ čo sa John Wick vydáva na svoju drsnú vendetu, stáva sa zároveň terčom svojich bývalých kolegov - nájomných zabijakov. (TV Markíza)

Boddicker

Keanu obarvil vousy, vlasy z 47 Roninů načesal dozadějc, vzpomněl na svoje víc cool časy před rokem 2008, sehnal švédský...ruskýho záporáka a strčil do kapsy i samotnýho Denzela "kladivo" Equalizera! Old school nářez, jak má bejt! Takhle má ten komparz padat, Keanu! ()

jozindodulik

Novodobý Chuck Norris? Pokud chcete shlédnout poloboha, co tužkou zabije 3 chlapy, nebo sám vystřílí armádu, tak prosím, za mě ale totální nesmysl, ani v nadsazce to nelze lépe ohodnotit. Navíc Keanu v Matrixu byl nejdrsnější Keanu, víc drsný k němu prostě nesedí, není to žádný Arnold, vypadá spíš jako ajťák. ()

Fracek

Kdyby tam Keanu pobíhal s vidličkou a všechny ty hloupoučké mafiánky bodal do krku, bylo by to koukatelnější ... jakmile jsem přestal počítat prostřelené hlavy, šlo to všechno do prdele. Jednu hvězdu za slečnu nezbednou, co zneuctila hotýlek smyslem pro neposlušnost .... no, nakonec jsem to dal ještě jednou a zvedám na čtyři ()

gatuso

Hodne podobny film s The Equalizer s Denzelem Washingtonem ale tento s Reevesem je mnohem lepe zpracovany a tak nejak uveritelnejsi. Musim vypichnout dobrou hudbu, Manson se k tomu hodi jak prdel na hrnec. Dodal filmu punc zajimave ponure atmosfery. 2 hodinky utekly jako voda, dal bych filmu plnou palbu ale ta konstrukce filmoveho hrdiny, ktery vymlati do mrte ruskou mafii a v klidu odkraci s pejskem domu je usmevna a pro me proste hodnoceni filmu srazi. Ale na 4 hvezdy to staci. ()

JCS

Chjo, já se nikdy nepoučím, proč od filmů něco očekávám na základě hodnocení lidí na této stránce, jo, dobrý, na pohodu, ale kurňa proč?! Asi tak! HOWK! ()

JayDeer

Přímočará drsná střílečka ve stylu noir. Pokud se divák protrpí úvodní tklivou klišoidní pasáží s umírající manželkou a tragicky zesnulým štěňátkem (Bůh mi odpust sarkasmus), dočká se slušné dávky svižné akce. Není to film přímo z první ligy, ale Keanu Reeves se v mých očích po ubohých Róninech malinko rehabilitoval. ()

RoyBatty444

Sadol som si, aby som si pozrel dobrý thriller s vycibrenou akciou a skvelými hercami. Čo som dostal bolo niečo B-čkové, čo sa stále pokúšalo dohnať svoj chvost. Čo mi vadilo najviac bol príbeh bez invencie a nápadu (zabiják čo sa ide pomstiť hm čo tak film Get Carter) a strih. Postavy pobehujú akoby sa tam náhodou vyskytli a potom sa snažia predstierať akciu. Pár scén má aj náboj aj atmosféru, ktorá nepôsobí klišoidne a okúkane, ale to nestačí. Je to taká zabudnuteľná jedno-hubka s pachuťou. Tie dve hviezdy za hercov, pár dobrých scén a american muscle 1969 429 Boss Mustang, 1970 SS396 Chevelle a 2011 Dodge Charger LD a mihne sa aj 1968 Dodge Charger v Aureilovej garáži.IMCB-Internet Movie Cars Database ()

commit odpad!

Bez velkých potíží byla splněna všechna kritéria pro film nejnižší úrovně. Jen mě překvapuje, že je tu tolik majitelů bígla, jinak si neumím vysvětlit tak vysoké hodnocení. A ty dialogy .... to musel psát minimálně Senior Engineer Kontroly Železničních vozů (dále jen Koloťuk). ()

MotMotkovich

Obyčejná vyvražďovačka, která neurazí, ale ani nenadchne. Povrchní a bohužel jsem to Neovi nevěřil tu roli. Něco ve stejném stylu tu nedávno bylo - Equalizer, ten byl ale mnohem lépe zvládnutý a Denzelovi tu roli prostě musíte žrát. ()

BeeKay

Velmi nevyrovnany film. Nalozena muzika, pekne prostredie a niektore napady ako hotel pre zabijakov, zato vsetko je tak sterilne, odtazite a bez emocii, ze ked keenu po 100x zabije krcovito a nervozne rychlo sa pohybujucich komparzistov (zlych rusakov) tym isty sposobom tak mi jeho luto. Okrem toho suboje pomale a chovanie protivnikov na urovni prazdnej krabice od mlieka?!? Reziser to posral, lebo normalne ked dame dokopy cool prostrefie, cool musiku, dobry napad, ok hercov a pomiesame tak by mal vzniknut dobry film. Bohuzial..reziser to posral. ()

NeverEver

Smisene pocity: pomalejsi rozjezd (pak jsem pochopila, ze byl nutny kvuli steneti, protoze bezne 3.svetovou jen kvuli psu nevyhlasite?!) super akcni prostredek, ktery pripomina poslednich 15minut Komanda, a zaver, ktery neurazil ani nenadchnul a dal se vice mene ocekavat. Mam Keanu rada, takze jsem si film uzivala po svem a kdyz jsem videla, s jakym prehledem honi "vyklestence" z Valky o truny, moje satisfakce byla naplnena, nikolilv me napeti. Pokud je rozdil mezi "bad" and "good" kvalitativne tak markantni jako tady, ztraci lov na sve atraktivite. Bohuzel film uz neprinesl nic navic. Nekolik vtipnych konverzacnich momentu, ktere sice nezvednou ze zidle, ale film relativne osvezi. Hlaska na kterou vsak nezapomenu: " Budete si prat rezervovat stul?"... az ji od nekoho uslysim urcite budu zdrhat.... :-) obzvlaste pokud budu v hotelu Continental:-) Takze proto 3***. Asi si film uz vicekrat nepustim, ale porad lepsi nez dratem do oka....... ()

Nmicis

Mr. Anderson je už trocha starý a hrdzavy, jeho reflexy pomalšie, no so zbraňami mu to stále mastí. Odišiel na dôchodok, zjavne zmenil aj módneho poradcu, lebo ako sa hovorí s vekom prichádza aj vkus. A John Wick, meno ktoré mu pridelil asi program na ochranu svedkov, má štýl. Moderne povedané swáž. Ešte aj to meno kurevsky cvendží. Yeah... I'm thinking he's really back! ()

KreeDmaN

Jo, tak tohle bylo hodně dobrý. Někomu může přijít premisa s ubitým štěnětem strašná kokotina, ale kdyby ke mně někdo přišel a oddělal mi kočku, taky bych se asi pěkně nasral. Akční scény jednoznačná pecka, trošku jsem si zavzpomínal až na Equilibrium. Keanu má ve vestičce styl a vyvražďovací scény v lázních a klubu byly totalní eye candy. Continental jako guilda zabijáků taky super nápad. Za mně je to nej akční film posledních let. Keanu je zpět, tak si to neposer a hlavně se drž dál od těch bratrů, sester, shemalů Wachowských. ()

Habansz

Poctviej akčňák se vším, co k němu patří. I když se mi zdálo, že se hodněkrát snažil jít po stopách Odplaty (Payback) s Melem Gibsonem - mimochodem fantastickej snímek, kterej by měl být pro svou stylizaci, postavy a humor a rozhodně nejlepší badass hlavního hrdinu za poslední desetiletí povinně vysílanej i na školách, stejně jako tomu je s Back to the future, pro jeho scénář bez chyby, ale to odbočuju. Efekty jsou hodně propracovaný (zvuky při úderu, zvuky zbraní, poškození výsřelem, honičky, atd.). Ačkoliv ve skutečném životě Keanu ovládá několik bojových umění, John Wick (postava, kterou ztvárňuje) je profesionál a jedna z největších legend svého řemesla a přesto několikrát právě on bude mít s protivníkem co dělat. A to není špatně. Naopak to dobře kontrastuje s historkami o něm a tím, jak ho uznávají všude, kam vejde. Pak alespoň vidíte, že být nejlepší z nejlepších fakt není a ted promiňte ten výraz prdel. Všichni se musí držet nějakého kodexu, ženská se pere jako ženská a profík zabije ranou do hlavy. Film je díky tomu uvěřitelnější, protože na nedotknutelné nájemné zabijáky tu máme Stathama (nic proti němu) aj. Příběh díru do světa neudělá a hlavní zápletka je vám jasná prakticky ihned. To nic nemění na tom, že film před vás servíruje jednu akci za druhou a to nijak přehnaně. 20 minutové přestřelky tu nejsou vůbec zapotřebí a i tak si jich divák užije do syta. Nesmí chybět epický fight s final bossem v deští, kvuli kterému bohužel jednu hvězdu uberu. Poctivák nebo ne, tohle je už fakt klišé. Ještě chyběl duch jeho manželky když už mlel z posledního. Je docela škoda, že Reeves nedostává více takových rolích, protože jako jeden z mála dá svým postavám emoce a tak nejsou divákovi úplně lhostejné (tedy ve většině případů). Celou dobu nevíte, jestli je to zlej hodnej chlápek, nebo hodnej zlej chlápek. Kdyby se ho ujal nějaký režisér jako třeba Burton Deppa, nebo Martin Scorsese Lea DiCapria, tak by měl určitě o dost větší šanci ukázat nám, co v něm opravdu je. Stručne shrnuto dám 4 * protože film i Keanu mají na víc, ale na dlouhý zimní večer ideální popkornovka, na kterou se dá dívat i ve dvou ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Pátý John Wick je v přípravě

Pátý John Wick je v přípravě

26.05.2023

Šéf studia Lionsgate Joe Drake potvrdil, že první debaty ohledně pátého Johna Wicka již proběhly a snímek tak v budoucnu nejspíš opravdu vznikne. Víceméně tak ujistil především akcionáře, kteří by… (viac)

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář