Po celý svoj život robil drsný Jack Carter (Sylvester Stallone) špinavú prácu za iných, ktorí si nechceli zababrať ruky, ale mali dosť peňazí na to, aby si niekoho najali, nech to urobí za nich. Vždy pracoval sám a dôrazne dbal a to, aby nikam nepatril a nikomu na ňom nezáležalo - pretože nadviazanie akéhokoľvek vzťahu robí človeka (nielen) v jeho pozícii zraniteľným... Keď jedného dňa jeho brat Richie zahynie pri autonehode, vráti sa Jack po dlhých rokoch späť do rodného mesta, aby Richieho rodine vynahradil všetko, čo u brata tak trestuhodne prepásol. No jeho švagriná Gloria (Miranda Richardson) a neter Doreen (Rachael Leigh Cook) mu nedôverujú a nevedia, čo si majú o jeho náhlej zmene myslieť. Je jasné, že sa bude mať čo obracať, aby si ich získal. Ibaže keď Jack zistí, že jeho brata v skutočnosti niekto zavraždil, zabudne na svoje predsavzatia a dobré úmysly. Myslí už lne a len na pomstu...! (TV Markíza)

Marsik

PRIMA MAX HD - "Dobrý den, jste členem klubu? Jsem tu s panem dolarem :) Pořád rovně!" Doporučuji s 1. českým dabingem z roku 2002 (vysílají ho téměř všechny TV a je i na DVD), některé hlášky jsou fakt boží. 75% // (7.1.2020) FILMBOX - Film i Sly v téhle roli mě pořád bavi. Tentokrát jsem měl smůlu na nový dabing od Filmboxu, který neni dobrý a trochu mi to kazilo dojem. Procenta ale nechávám. 75% (with J.) ()

gogo76

Priemerný akčňák so Stallonem, kde sa okrem neho v drsnejšej polohe predstaví i M. Rourke a táto poloha mu sedí. "Sly" dokáže hádzať smutné pohľady a ten kukuč mu vždy išiel na výbornú. Škoda miestami zbytočne komplikovanej cesty za pomstou, Sly na to išiel vždy priamočiaro. Trochu zamrzí, že mená bývalých akčných hviezd už dnes nemajú taký zvuk ako kedysi. Pred 15-20-timi rokmi by to bol určite hit, podobne ako mnoho iných starších a prierných Stalloneho filmov. 60%. ()

sud

Ve svých nejsilnějších momentech dokáže držet krok se svým předobrazem ze 70. let, ale těch momentů není až tolik. Nudná první polovina a zběsilý střih potápějí slušné akční krimi do hlubin šedivého průměru. Nebýt několika solidních akčních scén (nikoli těch zrychlených) a hereckého obsazení v čele s charismatickým Slyem a skvěle hnusným záporákem Mickey Rourkem, dopadlo by to ještě hůře. 50%. ()

salalala

Nakonec to nebylo tak hrozné, jak jsem si myslel. Přesto nic moc. Stalloneho mám rád a vlastně jen kvůli němu jsem se s tímhle filmem vůbec zaobíral. Sly je tady docela v pohodě, správně drsný, s tim problém není. Bohužel se tu moc povídá a nic moc se chvílemi neděje. Scénář je hloupý a je aspoň sympatické, že režisér se proti němu snaží tak nějak bojovat. Občasné akční scény jsou fajn a přehledné, oživení netradičními kamerovými úhly taky beru. Sice ty zpomalovačky jsou na špatných místech, ale tak aspoň nějaká snaha. Solidní obsazení je taky velmi příjemné - charismatičtí Rourke s Cainem, kteří tu sice nemají moc co hrát, ale snaží se, velmi dobrý Cumming jako zženštilý programátor je zdařilým záporákem. Fajn hudba. Jinak ale nic moc. Jednohubka, na kterou se za pár dní zapomene. 50% ()

Superpero

Mě to přijde jako velice pohodová záležitost, na kterou je možno se podívat víckrát s nekompromisním Stallonem v hlavní roli. Sly je tam opravdu cool a v tom obleku působí jako nehorázná bedna. Carter mi přijde jako jedna z jeho nejlepších rolí. Bitky jsou natočeny drsně a fakt se mi tam líbily i když jich moc není. Celkové volnější tempo filmu mi nevadilo a ani chvilku jsem se nenudil. Příjemné zpestření jsou výborní herci ve vedlejších rolích ať už drsný Mickey Rourke, slizký Michael Caine nebo půvabná Rachael Leigh Cook. Fanoušci Sylvestera Stallonea nemůžou být zklamaní. ()

• Hovořilo se i pokračování filmu. Z plánů nakonec sešlo. (Conspi)
  • Když se Doreen ptá Cartera, co mu trvalo tak dlouho, tak jí odpoví: "To je dlouhý příběh." Na to mu Doreen řekne: "Máme před sebou dlouhou cestu." Tohle je přesná replika z druhého Ramba. (viperblade)
  • Během rvačky ve výtahu se oblek Silvestera Stalloneho na zádech roztrhne. Když ale z výtahu vychází, oblek je v pořádku. (Conspi)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore