Hovorí sa: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick (Keanu Reeves) je zabijak na odpočinku, presne ten typ chlapíka, ktorému je lepšie sa vyhnúť. Vlámať sa mu do domu, ukradnúť auto a zabiť milovaného psa, to sa proste nemalo stať. Priemerní zlodejíčkovia to nevedeli, ich bossovia v podsvetí ale áno. A musia konať. Takže zatiaľ čo sa John Wick vydáva na svoju drsnú vendetu, stáva sa zároveň terčom svojich bývalých kolegov - nájomných zabijakov. (TV Markíza)

angloumene

I když mě tyhle prostuduché akčňárny obvykle moc neberou, řekla jsem si, že můj oblíbenec Keanu posledně v 47 róninech nezklamal, takže by to mohlo stát za to. Zvlášť v kombinaci se zdejším neuvěřitelně vysokým hodnocením (80 %). Každopádně už během prvních pěti minut mě opustily všechny naděje na kvalitní snímek. Toho co mi dost vadilo bylo víc, s dost prostoduchým příběhem jsem tak nějak počítala, ale těšila jsem se aspoň na pořádnou akci - jenže, hlavní hrdina asi musel být trendy, takže to byla podobná padavka (rozuměj opravdový člověk, kterého lze zranit, třeba i jednou kulkou!) jako třeba nejnovější bond. Krom toho ani hudba nebyla tak dobrá jak mohla být, hlavně mě teda dostal násilný přechod z elektra na jazz během Wickovi návštěvy hotelu. Celkově 20 %. ()

Vadriano

Miluju tyhle filmy. Oni ho nasrali a on z nich za to dělá řešeto. Ten film byl jako dostat cukroví o dva měsíce dřív. "He is now focused." ()

Lefty86

Průměr, film nenabízí nic, ale absolutně nic nového, nezvyklého nebo neočekávaného. Příběh je klasika akorát kromě manželky, která už je mrtvá, mu zabijou psa. ( Sám mám psů devět takže sem s ním cítil :-) ) Keanu je dobrej, snaží se a hází dobrý ksichty. Takovej akční film který sám sebe nebere moc vážně a vznikl jen proto aby byl nic víc nic míň. 60% ()

dozana

Já ho miluju! Prostě Keanu zase válí! Tohle my v kině strašně dlouho chybělo, úžasný....akčnák a pak suchý humor, film podle mého gusta.....objednávám stůl pro....:). ()

Prochy38

Jasně, velký vliv na mě má fakt, že jsem byl na filmu v kině. Za posledních pár týdnů jsem viděl podobných filmů více. Dnes je tento styl nějak moderní. Nastartovalo ta famózní Taken, pak se jich vystřídalo víc. Po Novembar Man nebo Equalizer je tu John Wick. Oba jmenované se mi moc líbili a hlavní hrdinové se vyznamenali. Co ale J. Wick?? Strčil oba do kapsy a sáhl, byť jen lehce, po zádech Taken, které je už pojem. John Wick si nehraje na žádnýho hrdinu, nikoho nejde zachránit, ani se nesnaží ctít zákon. O všechno cenné v životě už přišel a když si posledního dárku od jeho umírající ženy začal vážit víc než vlastního života, neměli mu ho brát. Brutální krvavá akční řež s vynikajícně nasraným a bezcitným K. Reevesem. Tenhle film jen tak z hlavy nedostanu, dostal mě svou surovostí a J. Wick si mě získal svým "no merci" stylem. U mě totální nadšení. Skvělou akci parádně zastřešil dokonalý soundtrack. A odteď se začínám zajímat o Gun-Fu Chada Stahelskiho a Davida Leitche - parádní práce!! ()

MatoFILM

John Wick - chlap, ktorému zomrie žena a psa, ktorý je posledným darom od nej, zabijú gangstri a on sa ide pomstiť. Tak sa začína film, postavený na smiešnej zápletke no tak zručne a štýlovo natočený až sa mi nechce veriť, že je to režijný debut dvoch kaskadérov. Atmosféra, kamera, perfektný soundtrack znejúci prakticky celý film, akcia...Takto by malo vyzerať každé akčné béčko. Keanu Reeves je na správnom mieste. Hviezdička dole za dochádzanie dychu v závere a niekedy čudné chovanie sa postáv. Scéna v luxusnom hoteli pre mňa osobným vrcholom filmu. ()

Paldiny

Boh mu vzal ženu, božie deti psa a to bola chyba. John Wick, vedomý si faktu, že tí najtvrdší borci nosili jeho meno nepustil žilou a s chladným pohľadom zvýšil úmrtnosť miestneho kraja na maximum. Má to osobitú atmosféru v štýle Jacka Cartera a spŕšku hlášok na akých sa zasmejú iba chlapi. Pre toto pokolenie je film poéziou, ženy v ňom nenájdu s výnimkou monokelov jednej záporáčky dokopy nič. Úvodná polhodinka ešte zoznamuje s bolesťou hlavného hrdinu, aby po nej prišla bolesť tých ostatných. Najpríťažlivejšia fáza začína tesne pred ňou, keď sa John s kladivom v ruke dobýva do betónového trezoru svojho arzenálu, aby si mohol naposledy o polnoci rezervovať stôl, skutočne tomu tak hovorili. Akcia je správne drsná, priestrely osviežujúce a spracovanie v porovnaní s vážne sa tváriacim Equalizerom príjemne odľahčené. A aj keď finále mohlo byť napumpovanejšie a kozy v bazéne odhalenejšie ide o poctivý, moderne poňatý akčňák, aký nezaprie krvnú skupinu starej školy. ()

mclenin

(2(revenge x revenge) / XY mŕtvych rusov) * maximálne beaty = "akce kam se podíváš". Presne takto vyzerá vzorec snímku, v ktorom sa "nasratý" Neo vybral zabiť Theona Greyjoya. Racionálnu zápletku netreba hľadať, o čom svedčí aj prostý fakt, že za všetko môže pes, ... stačí sa len usadiť a sledovať schopnosťami preexponovaného Keanu Reevesa, ktorému však táto poloha skutočne sedí, a pomerne hviezdne obsadeného "príbehu nepríbehu", s podarenými bojovými choreografiami, ktorý sa síce chvíľu rozbieha, no následne sa nezastaví až do konca. A na záver poučenie - pes je najlepší priateľ človeka, ktorý vie z ľudí spraviť najväčších nepriateľov. P.S. takto by mal vyzerať filmový Max Payne. ()

vander19

Po Equalizerovy nasledoval v mojom poradovníku ďalší akčňák a to tentokrát dokonca s mojim oblúbeným Keanu Reevesom. Do toho ak zahrnie účinkovanie nesmierne charizmatického Willieho Defoe a bývalého novinára časopisu Milenium Michaela Nyqvista moja radosť bola obrovská. S nadšením som si pustil tento film a nechal sa od samého úvodu vtiahnuť do deja. A to som sa neprestával diviť koľko známych tvárí uvidím Alfie "hajzlíka" Allena z Game of Thrones alebo Iana McShana. Zo začiatu John Wick naberá pekne na obrátkach a ja som sa konečne po dlhej dobe díval na Reevesa v postave, ktorá mi od samého začiatku bola sympatická. Chudák si toho vytrpel vo svojom živote dosť a preto sa čudujem ako dokonale zvládol zahrať stratu manželky, keďže podobná nepríjemná skúsenosť sa mu stala aj v osobnom živote. John Wick je vlastne príbeh nešťastnej lásky, amerického muscle auta zo 69´a malého beagla. Práve tu začína celá podstata toho. Postupne nám John odokrývy karty a človek po pár minutách pochopí, čím sa asi živil pred svojou cestou na dôchodok. Celé to bolo výborné a užíval som si jednu akčnú scénu za druhou a napevno som bol rozhodnutý udeliť Wickovy max. 5*, lenže to by nemohol byť taký koniec. Z mosta do prosta povedaná, na ten koniec sa asi dosť vyjebali. Ako keby sa im už nechcelo robiť a len nech to máme rýchlo za sebou. Film v tých pasážach stráca to najvzácnejšie čo som získal pri jeho sledovaní a to atmosféru. Pochmúrnu atmosféru páchnucu krvou a pušným prachom zrazu strieda akási hovadina. Ako keby sa dívam na úplne odlišný film. Škoda toho, takto pre mňa Equalizer ostáva tým naj. so single akčných hrdinov roku pána 2014. ()

prezdivaka

Málokdy je u tohoto typu filmu k vidění tak skvělá kamera. Úplně proti proudu akčních filmů, vycizelovaná, klidná, s dokonalou kompozicí a bavili mě i hry s tónováním obrazu. Budu mistra Selu sledovat :-) ()

Jespi

Dobrej akčňák, líbí se mi, že i když je Wick profesionál, tak ho kulhy neminou, jako všechny akční hrdiny a vlastně tam dostane i docela pořádně přes držku. Zápletka jednoduchá, ale dostačující. Scéna se štěnátkem vzbudila víc emocí než ten nejromantičtější film. Reeves zase dává o sobě znát a tentokrát se mu to povedlo, těším se na jeho další film. 80% ()

Ještěřák

Asi sedmsettřicetsedmá variace na téma "vymrdali jsme s nejhorším hadojedem ve městě a teď jsme v puči", hezky a místama až kvazi-noirově natočená, čímž dává vzpomenout třeba na videohru Vampire the Masquerade: Bloodlines, nebo takový ten hezkej atmosférickej film, jak se ve městě plném krvocucalů a jiných divnoexistencí v pravidelnou dobu zastavuje čas - ale s o to ololóznějším závěrem. Ozajstná cypovina, ale z kategorie "valte na to voka"! ()

peetriss

Starý dobrý akční film nepokažený předigitalizovaností s výborným Keanu Reevesem navrátivším se do role heroicky neohroženého hrdiny plného charismatu toho typu, který mu vynesl v minulosti největší slávu. Dvojice Stahelski a Leitch stvořila výbornou jízdu vystylizovanou téměř k dokonalosti, obdařenou přehlednou akcí nepostrádající nápady, dynamickým revenge běsněním za doprovodu skvělého rockově-elektronického soundtracku a v neposlední řadě dobrým obsazením. John Wick od prvních minut dokáže pohltit a bavit natolik, že se mi něchtělo zabývat neduhy scénáře, zejména když se film bere s určitým nadhledem, který se však vytrácí v poslední třetině a film se tak uzavírá trochu do sebe, čímž trochu ztrácí na tempu i spektakulárnosti natolik, že moc nechybělo a jedna hvězda by byla pryč. Přes tuto výtku příjemná zábava. 90% ()

iampatrik

65% Těsně po skončení jsem byl nadšen - zábavná akční jednoduchá podívaná, který rychle plyne a nenudí. Není zde nouze o efektivní bitky nebo střelbu. Reevsovi postava zabijáka sedne. Uběhl však nějaký týden a už si sotva pamatuju byť alespoň jednu akční scénu nebo hlášku. Což není úplný průšvih, ale jsou i lepší nenáročné akční filmy. Nadšení opadlo, hodnocení kleslo. ()

Wishkah

Důkaz, že akční vypalovačky neumřely v devadesátých letech. Sice už se neobjevují tak často, ale čas od času se vznikne film, který dokazuje, že i když je teď v kurzu mít ve snímku superhrdinu ve spoustě CGI akce, případně mít rozervaného hrdinu v akci dokumentárně roztřesené, diváci na poctivou kaskadérskou práci prostě slyší. Nic proti Bourneovi, Bondovi a jejich dokumentární akci, případně proti velkolepým komiksovým spektáklům, ale není nad dobře nasnímanou akci s dobrou choreografií. Tvůrci Johna Wicka si pravděpodobně zahráli Maxe Paynea,pak si nejspíš střihli GTA, koukli na pár filmů Johna Woo a pak si řekli:"Hmmmm... To bysme mohli dát dohromady." A je to tu všechno. Noirová atmosféra a hrdina s cejchem pomsty (May Payne), vybroušen akce s téměř tanečními prvky (John Woo) a jako velké plus hotel Continental, který je něco jako safehouse (napadla mě série GTA, ale každý doplňte hru dle svého přání). Navíc se mi líbí i perfekcionismus Johna Wicka, který i když svého protivníka spolehlivě zabije, tak mu pošle jednu jistotní do hlavy. Je to prostě akční vypalovačka, ze staré školy, ale v novém kabátku. Jen víc takových filmů. Paráda ()

dormouse

Jsem nekritický milovník psů, ale i tak mi připadalo ubohé kvůli zcizení motorového vozidla a zabití bígla povraždit celou ruskou mafii Nového Yorku, i když je to jistě záslužný čin. Keanu Reeves se celou dobu tváří tragicky a bolestínsky, jakoby trpěl zácpou, a nechápu, odkud se rekrutují jeho nekritické fanynky. Jediný zajímavý je Michael Nyqvist ()

Pavkan

Keanu Reeves mi v posledních letech připadá "jakési ztuhlé". Je fajn, když z toho někdo udělá přednost. Není ale fajn, když na sobě člověk pozoruje známky rostoucího věku a zjišťuje, že to, co mu stačilo v devadesátkách, už mu zdaleka nestačí. Bez mučení přiznávám, že ať John Wick dělal, co dělal, občas jsem si klimbnul. Škoda, že ve scénáři nebylo víc perel typu "hotel pro zabijáky a jeho pravidla". ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Pátý John Wick je v přípravě

Pátý John Wick je v přípravě

26.05.2023

Šéf studia Lionsgate Joe Drake potvrdil, že první debaty ohledně pátého Johna Wicka již proběhly a snímek tak v budoucnu nejspíš opravdu vznikne. Víceméně tak ujistil především akcionáře, kteří by… (viac)

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář