V roce 2009 přinesl Wirkola na stříbrná plátna kin hororovou komedii Mrtvý sníh, ve které nechal ožít nacistické zombie na zamrzlých pláních severního Norska. Jejich mise však neskončila a ve snímku Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý se chystají na totální genocidu, aby tak dostáli svému poslání – nastolit vládu jednoho vůdce. Pokud si myslíte si, že váš nejhorší den je ten, kdy zabijí vaši přítelkyni sekyrou, vám uříznou motorovou pilou ruku a s hrůzou v očích sledujete, jak armáda nacistických zombie požírá vaše kamarády, tak to se šeredně mýlíte. To je teprve začátek. (Film Europe)

Fíla

Celkově, když Dead Snow 2 srovnám s prvním dílem, je to jako nebe a dudy. Potenciálem, vtipnými scénami, je to nesrovnatelné. Tady alespoň už o něco jde, ne jako v prvním díle, kde to bylo takové "mrtvé." Smál jsem se, bavilo mě to a nelitoval bych na to jít do kina. Předčilo to i Zombieland. Je to snad nejvtipnější film, co se týče zombies. Pět let od jedničky a jak se to vydařilo. Všichni co máte rádi zombíky, nenechte si tenhle díl ujít. Je to nenasytná porce, která Vás nasytí. ()

Jigy

O mnoho nápaditější než jednička. Německá armáda postupovala skutečně smrtelným tempem a neušetřila ani důchodce na záchodě. V tomhle filmu se někdo pořádně vyřádil a strčil do něj veškeré úchylné nápady, které ho napadly. Vrcholem je poslední scéna. Ale za mě musím říct, že to fungovala a docela dobře jsem se bavil :-) ()

TheDon

Brutálně strhující prdel od začátku až do konce. Asi desetkrát sem si málem cvrkl do textilu, protože takovou pičovinu může vymyslet jen Wirkola. Výborný !!! ()

M.i.k.e

Wirkola je blázen a to co jedničce v mých očích chybělo,to dotáhnul ve dvojce téměř k dokonalosti.Je fakt,že narozdíl od prvního dílu,který měl přeci jen celkem blízko k hororu je dvojka spíš regulérní komedií,ale to vůbec nevadí.Zombíků je víc než dost,pro nechutnost se nejde daleko,ale když už,je to kolikrát odzbrojující a člověk si říká kdo něco podobného může vymylset (násátí benzínu do tanku za pomoci střev,masáž srdce - asi nejvtipnější moment,...).Nejsem si úplně jistej,jestli tohle ocení fandové "regulérních" zombie filmů,ale od prvního Mrtvého sněhu tu nebyl takhle nápady sršící a zábavný kousek...80% ()

Havaj8

Každej z těch dvou dílů, ačkoli to mělo návaznost, byl úplně jinej. Na jedničce byla super ta parta lidí na horách, tady zůstal prostě jenom jeden přeživší, zvláštní gender z muzea a zombie tým z USA. Nikdo z nich mě vůbec nebavil. Ovšem to, že to povýšili na bitvu mezi Naci-zombie vs. Rusácký zombie, přineslo mnohem větší porci originálních zabití. Už i v tom začátku, kdy se kámoš z jedničky učil ovládat svojí naci-ruku. Ale že bych z toho celýho byl na větvi, to říct nemůžu. Natož že bych se válel smíchy po zemi, prostě horor, kterej to od začátku nemyslí vůbec vážně a všechno je možný. ()

Mefistofelle

Uplynul nějaký čas a my se opět můžeme kochat nazi zombíky v druhém pokračování Dead Snow. Od prvního dílu se změnilo pár věcí - přidalo se více komediálních prvků, uvidíme zajímavější postavy (Zombie Squad parta, dost možná inspirovaná nerdy ze seriálu Big Bang Theory), děj se přesunul ze zasněžených hor do města. Gore level je zde docela vysoký - vyhřezlými střevy se zde odsává nafta z nádrže, vybuchují maminky i s kočárky, kolem od auta jsou destruovány zombie genitálie atd. A finální bitka mezi dvěma zombie bossy je docela epická. Vtípky nezní vůbec trapně, přichází v pravý moment, žádného většího kiksu stojícího za zmínku jsem si nevšimla, zkrátka tenhle malý milý zombie masakr aspiruje na kultovku srovnatelnou se Shaun of the Dead. ()

Flaxik

Dlouho, předlouho...POZOR ROUHÁNÍ! ...Od dob Armády temnot a Braindead... KONEC ROUHÁNÍ! ...jsem se takhle nepobavil při úchylárně plné nemrtvých. Autoři po průměrném prvním dílu pochopili, že dělat něco napůl je na hovno a při psaní scénáře se plni nadšení urvali ze řetězu tak, že každý pravověrný fanoušek Sama Raimiho a Petera Jacksona musí zběsile juchat ve svém klecovém lůžku až do bezvědomí. Nádherná přehlídka nepříčetných nápadů začíná ultraluxusní masáží srdce, pokračuje tankováním nafty, dětičkami na pískovišti a končí až závěrečnými titulky. A pan Joner a jeho všeodsírající zombie...to má za to, že mlátí ženský! ()

BarryLyndon

Zábavnější a ztřeštěnější ptákovinu jsem dlouho neviděl! Jedničku jsem si celkem užil, ale nic extra to nebylo. Tady se tvůrci s vrtulníku vysrali do sněhu do veškerý konvence a totálně se urvali ze řetězu a je to sakra dobře! Měl bych k tomu drobnější výhrady, ale nápadama je to natřískané na každém kroku. Wirkola si to dával s pahýlem v nose. Snad mu vyjde druhý Jeníček s Mařenkou, tenhle člověk by si zasloužil pořádnou šanci za velkou louží. Závěrečný souboj byl vyloženě natřískaný nápady, které bych chtěl vidět ve větším měřítku třeba v nějaké fantasy. 8/10 ()

bourec

První díl=jedna usmolená hvězda.Dvojka je zcele jistě o chloupek lepší.Některý scény krutě vtipný,některý zase zbytečně nechutný,celkově ale problémem takovejch filmů je prázdnota.Prostě mě je hovno do toho,co kdo chce,kdo umře,a kdo ne.30%. ()

joker.george

Série se zvedla až nečekaným způsobem. Ubylo čistě hororových okamžiků, což je jedině dobře, protože prve stejně moc dobře nefungovaly, místo toho nastoupily nápaditě natočené násilnější momenty, které si neberou servítky a párkrát mi i vyrazily dech. A hlavní důvod, proč jsem se náramně bavil, je nespočet zvrhlých nápadů, vtipů, morbidností a absurdit, které tentokrát už tvůrci dokázali vyšperkovat. ()

dubinak

Jednička nám nenabídla téměř nic, dvojka nám nabídla téměř všechno. Brutální zábava, vtipné hlášky, fajn masky, dobrý příběh a ještě lepší finální bitva. Tleskám za všechny vtipné scény, protože fungovaly bez výjimek výborně (hlavně scéna u autobusu a scéna s nacistickým doktorem). Litovala jsem jen chudáka Kristoffera Jonera, který si tam nekváknul jediné slovo, za to roli měl k podělání divnou. Jsem prostě moc moc ráda, že se do toho Norové pustili až s takovou vervou a měli velkou snahu vyhrabat první díl z toho sněhového hnoje. Bravo. ()

cubajz

bylo to brutální, ujetě absurdní, asi tak na čtyři hvězdičky, ale romantický konec tomu nasadil pětihvězdičkovou korunu. ()

C0r0ner

Wirkola se očividně zhlédl v Raimim a jeho začátcích a servíruje nám brutální píčovinu, která je sice přesně tak dementní, jak se dalo čekat, ale zároveň tak úžasně vtipná a odlehčená, že je plnému hodnocení velmi blízko. Chci trojku s ještě větší kurevskou náloží, protože těch tankem rozstřelených kočárků a rozšlapaných dětí na mě bylo málo. 90% ()

necisty

Dvojka je světe div se lepší než jednička. Tvůrci pravděpodobně díky "úspěchu" předešlého dílu dostali finance na trochu velkolepější šou a tak se máme na co těšit. Bohužel zde existuje přímá úměra mezi vtipem a strašidelností a to tak, že čím vtipnější to je, tím méně se bojíme. Je to škoda, protože možná jen nedostatek strachu chybí k hvězdě páté a to vám říkám, že horory nemám rád. ()

zette

Prvni dil jsem nevidel a ani ho neznam. Rovnou jsem tak skocil do dvojky a nestacil jsem zirat. Neskutecna jizda od zacatku do konce. Neznam zabavnejsi zombie komedii nez tuto. Nacisti tomu dali styl a brutalni tah na branku. Opravdu zabavny film, neni co vytknout. Ve svem zanru asi neporazitelny kousek! ()

Bane_Boss

JežišMarja Svatý Jozef Stalin. No bizarnější film jsem již dlouho neviděl. Skutečná dělovica, jež si zaslouží pozornost každé zvrácené i normální duše. Avšak povězme si přímo, kdo je dnes normální? Já třeba jím lidi, ale nikdo to zatím moc neví a zatím stále splňuji normy normálnosti. Ale dost, to patří jinam. Film byl naprosto skvělý, jako jízda po výtečné nacistické horské dráze. Musím vám povědět, že když se pral Tata Rus a Papá Herman German(myslím tím kapitána Rusou a kapitána Němcou, samozřejmě kreténi), tak jsem nevěděl komu fandit. Papá Herman má u mě místo v srdci již od prvního dílu, ale když se zjevil na scéně Tata Rus se svým červeným pulóvrem a epikk fouskem, tak jsem fandil jemu. Doufám, že takový pulóvr bude v podzimní kolekci nějakého obchodu poblíž, nejlépe kdyby k němu byly i šle, tož to bych se ojebal. Ale i tak asi vítězí Papá Herman German, ústřední nacista, to je prostě frajer. Ten kdyby mi v mládí doma přikázal, ať umeju nádobí, tak zahajluju a idu na to i kdybychom vlastnili myčku. Abychom to shrnuli - chtěl jsem dát výživné 4 hvězdy ale závěrečná scéna okořeněná nádherným songem Total Eclipse of the Heart mě přiměla dát plný počet. Proč kurva? Protože láska kurva vítěží! Taky si vykopu svou zombici :*** . P.S. : Dr. Mengele to už byla jen třešeň na dortu, to fakt mrdám, takové nápady. ZIG HAJL! ()