V roce 2009 přinesl Wirkola na stříbrná plátna kin hororovou komedii Mrtvý sníh, ve které nechal ožít nacistické zombie na zamrzlých pláních severního Norska. Jejich mise však neskončila a ve snímku Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý se chystají na totální genocidu, aby tak dostáli svému poslání – nastolit vládu jednoho vůdce. Pokud si myslíte si, že váš nejhorší den je ten, kdy zabijí vaši přítelkyni sekyrou, vám uříznou motorovou pilou ruku a s hrůzou v očích sledujete, jak armáda nacistických zombie požírá vaše kamarády, tak to se šeredně mýlíte. To je teprve začátek. (Film Europe)

krenator

Tommy Wirkola se mi trefil do vkusu! Chtěl jsem se pobavit a taky jsem si přál nějaký ten splatter gore. Po braindeadu nejlepší zombie komedie, co jsem zatím viděl. Žádné posrané americké love story, ale pořádná palba už od začátku. Hvězdičky dávám za vynikající nápad oživovat zombie na obou stranách, resuscitaci toho kluka, rozjezd zapadlého auta, šukačku na závěr a taky pořádnou porci gagů, střev a krve. To nám dává rovných 5 hvězdiček a přátelé nedělní chvilky poezie, jděte se bodnout, tenhle film je žánrová špička a dokonale splnil svůj účel. Tečka. ()

Lkn

Tohle byla poradna jiizda! Jsem rad ze to bylo vic pojato jako komedie ale chvilema jsem si musel dat pauzu abych se prestal smat! Ale ten konec filmu byl fakt odporny:D ()

MartinTerran

Pokrčování navazuje přesně na první díl, ale příběhově je film už někde jinde. Sice jde stále o zomble horror, který ani nejde brát vážně, ale ve dvojice přibylo brutálních (až gore) scén. Příběh je prostý: partička nácků má nevyřešenou misi z druhé světové a tak si jdou pro pomstu a kdo je má zastavit? Přeživší z jedničky z cizí rukou a přivede si partu pomocníku jak z USA tak z Ruska. Že to nedává moc smysl? A o to přece jde! U filmu jsem se dobře bavil až jsem někdy nechápal, jak může někoho taková kravina napadnout. Takže geniální blbost, která pobaví, ale na jedničku nemá, takže za 3*. Hodnocení: 62/100. ()

Uberlord

U takového filmu prostě sere pes, že je to naprostá kravina, u které by bylo dost naivní očekávat nějakou myšlenku. Ovšem tvůrci očividně věděli co točí, a proto tomu dali úplně jinou tvář, než jakou u běžného filmu očekáváte. No, abych to neprotahoval. Příběh je šíleně naivní a ujetej - plnej prvků, které bych jiným filmům neodpustil. Ale tady to krásně dokreslilo samotný význam toho filmu. Souboje jsou skvěle natočené a akční scény vypadají velice dobře. A hlavně co... Tak vtipy jsou přesně na té vlně, která mi vyhovuje. Když se to vezme kolem a kolem... Kdo má rád Nacistické zombíky a má rád absurdní humor, přijde si na své... Jen musí občas překousnou naprosto dementní výmysly tvůrců, bez kterých by to ovšem ve finále nevypadalo tak, jak to vypadá. A jako celek, na nějaké to nenáročně filmové vyžití, je to více než dobré! ()

kolik27

Nooooo, konečně taky někdo dal do kupy film se zombíky, co vás baví. Nesnaží se promakat každou kapku krve, ale pustí fantazii pěkně z uzdy tuctových břídilů. ()

Mr_Moon

Hrozna kravina....nebyt toho manika s tou jeho fajnovou rukou (dobre sem se zasmal) tak to pujde do odpadu...jo a malem bych zapomel na zombika "kamose" ten byl taky paradni... ()

MrMir

Mega zombie originálka. Neskutečný nářez od začátku až do konce. Skvělé tempo, gagy a narážky :o) První díl přeskočte, pusťte si zrovna Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý. ()

Kortexo

Geniální pokračování poctivého hororu.Největší silou filmů je logika a promyšlenost děje.Konečně někdo pochopil, jak má vypadat pokračování.Autor rozvíjí první film a jde z extrémů do extrémů, nenechává diváka vydechnout, což je právě to co funguje na jedničku.Velká pocta grindhouse... ()

pista_baci7

SPOILER: Hviezdička za mŕtveho chlapca v nemocnici, za toho rozmrdaného zombie, ktorého nenechali umrieť, za uškrtenie črevami, za to, že ta mladá, čo tlačila mamu na vozíku, ako prvá v histórii poslúchla moje volanie a nechala ju napospas osudu a zdrhla a za epickú poslednú nekrofilnú scénu...to som skoro zomrel...Klasa... ()

Olafsson

Zatímco jednička měla dobře vygradovanej příběh, jasně strašidelnej horror nádech a hlavně měla spád a "uvěřitelnou" (na zombie film) dějovou linii, dvojka je jednoduše neuvěřitelná slátanina bez ladu a skladu, kýčovitá až na střechu a až na pár hodně humorných scén (nemocnice) působí trapně a především křečovitě... Debilní US zombie squad, zmalovanej buzerant v muzeu, a ten konec.. Brrrrr.... Podívejte se na jedničku, pokud jste jí neviděli a tenhle kousek klidně vynechejte, o nic nepřijdete... ()

JosefTomas

Nehorázná hovadina, která ale naštěstí dokáže bavit svižným dějem a nacistickýma zombie. Naštěstí se většinou drží Wirkola při zemi a do jisté míry to dává smysl. Pro mě překvapení roku 2014. ()

Pitryx

Tak tohle proti prvnímu filmu bylo více „dějové“ a kupodivu to nebylo na škodu, jak se obvykle stává. A bylo to také pojato více komediálně, že by inspirace panem Peterem Jacksonem? Místy jsem se skutečně královsky bavil a řehonil na celé kolo, až mi tekly slzy. A na konci jsem nepokrytě fandil jak v Naganu, což se mi už hodně let nestalo. IndianoJonesovksý závěr na tři klíčové scény, tedy Martin, tank, a holky z týmu byl sestřihán velmi dobře. Nevidím tedy důvod nepřidat na hodnocení oproti prvnímu filmu a ubrat jen za pár slabě hluchých míst. Pan Jackson má nadaného žáka. Ať jej provází síla. ()

ac1976

Rozhodne vtipnejšie ako jednotka, manžel utlčený umývadlom, alebo originálne dotankovanie tanku, zaujímavý spôsob vyprostenia zapadnutého auta z bahna... 😁 Najviac pobavila hláška o fajčení a protéze tá bola za 5 * 😁 Kontrolná otázka: V Nórsku jazdia autobusy na benzín? ()

Hawkey15

Joo tak tohle je jiná pecka!!! Jedničku přeskočte (o nic moc nepříjdete) a pusťte si rovnou druhý díl, který se už ani nesnaží být strašidelný. Je to "Béčková" skvělá komedie. ()

Ivoman

Tak oproti jedničce je to brutálně v émerickým stylu. MAZEC !!! Zombiehororakčníkomedie, kde komedie už neční tolik jak v jedničce, ale celkově pokračování velice rychle dospělo včetně hlavního hrdiny. Film místy vypadá přesně dle toho jak byl natáčen. Vzadu na dvorku s kamarády, ale promítá se v tom maximálně super film, který by tady nikdo nikdy nedokázal ani nastínit natož natočit. Chocking Hazard je velice slabý amatérský odvárek k tomuto evropskému veledílu. ()

Xpojntman

Já nevim, mě ty SS zombies přišli sympatictější než rusko-bolšvistický zombies. Navíc přece jen to tak je, že kulturně jsou nám blíže Něnci než Rusové. Mohli to v tom filmu udělat obraceně, aby Němci byli ti hodnějěí, pak bych dal vyšší hodnocení. ()

johnsnow

Mňa jebne. Toto bolo ešte lepšie, vtipnejšie, šialenejšie, brutálnejšie. Wirkola je majster to sa musí nechať. Omnoho lepšie a hlavne akčnejšie než jednička. ()