Transformers: Posledný rytier

• Česko Transformers: Poslední rytíř (viac)

Automechanik Cade Yeager (Mark Wahlberg) má s Transformermi bohaté skúsenosti a vo vojne sa spojí s "nepriateľom" Bumblebeom. Ich spoločným cieľom je nájť dôvod, prečo sa Transformers po stáročia vracajú na Zem. Odpoveď na túto otázku im môže dať významný historik a asi najväčší teoretický znalec Transformerov Edmund Burton (Anthony Hopkins), ktorý verí, že práve v minulosti je možné nájsť kľúč k ukončeniu vojny a záchrane ľudstva. Veľmi rôznorodú skupinku dopĺňa krásna oxfordská profesorka (Laura Haddock) a osirotená pubertiačka Izabella (Isabela Moner), ktorá toho na svoj vek zažila s Transformers až príliš. Filmových divákov čaká príbeh, ktorý sa odohráva v časopriestore niekoľkých sto rokov, na niekoľkých kontinentoch. Dozvedia sa, k čomu naozaj slúžili kamene v Stonehenge, a možno nakoniec nájdu aj strateného Opdtima Prima. (Cinemart SK)

Sawy odpad!

Do určité míry fascinující film, který je (snad) posledním výkřikem kdysi mocné série a posledním drogovým deliriem kdysi uctívaného Michaela Baye. Poslední rytíř je uplácaný z motivů desítek a desítek jiných filmů, které není schopný propojit ani v rámci jednotlivých sekvencí. Na rovině celého filmu, který zase trvá nepochopitelných a nesnesitelných 150 minut, je to patvar, který nejen popírá 90% mytologie Transformerů stanovené v předchozích dílech - to dělá hodně hollywoodských filmových sérií. On v mnoha momentech popírá sám sebe. Bay a tým scénáristů (film vypadá, jakoby ho psalo tak dvacet různých lidí bez jakékoliv konzultace) prostě kontinuitu udržet nedokáže a i kdybych si nakrásně chtěl užívat páté Transformery jen z hlediska technicky špičkově naservírovaných atrakcí, nedokážu to, protože je to furt dokola to samé. Bez větší invence, bez zajímavého tempo-rytmu. Bay už snad tím komponováním akčních scén nudí i sám sebe. Když k tomu člověk připočte asi čtrnáctiletou holku snímanou ve stylu jakékoliv jiné ženy v Bayových filmech, postavy objevující se a mizející podle libosti a fakt, že takhle elementárním způsobem nezvládnutý film prošel do kin skrze celou hollywoodskou mašinerii a nikdo jej nestopnul a nepředělal do alespoň v základu smysl dávající podoby, máme tu jasný odpádek. Šílenost. A to jsem myslel, že úmornost čtyřky už nic nepřekoná. 10 % ()

ScarPoul

Oproti štvorke zlepšenie. Zaujímavé postavičky, ktoré majú aj nejaký potenciál tu utekajú o život, strieľajú a schovávajú sa. Vizuálne sa jedná o pastvu pre oči. Bay skrátka točí epicky, akcia je priehľadná a využíva prostredie na maximum. Všetko ostatné je ale masivná hlúposť bez väčšieho zmyslu. Transformeri ako franchise sa nikde neposúvajú. Zlý roboti chcú zabiť ľudí ale kupodivu vždy každého prekračujú, namiesto toho aby ich roztrhli. A na to že má film 151 minút tu nie je žiadny presah, žiadna dramatizácia. Skáčeme zo scény do scény. Akcie je stále viacej a viacej a pritom tu máme len 2 konverzačné scény - skládka áut a anglické panstvo. Je nám jedno čo postavy robia. Ich motivácie sú veľmi slabé. A celé to pôsobí len ako exibícia akčných scén. Je mi jedno kto je Cade Yeager.. Je mi smiešne že je Optimus prime zmanipulovaný a namiesto toho aby skutočne ublížil objavuje sa až na konci a konvertovať ho späť zaberie 10 minút a aj to vyriešením problému, ktorý sa rieši 4 diely a nemá žiadnu dramatickú postupnosť aby skutočne chytil za srdce. Priemer, pretože sa na to dobre pozerá. Ale akési čaro prvej trilógie to skrátka nemá. Hoci to že Transformeri asi spravili na Zemi všetko ešte beriem, lebo tie scény s Artušom boli kupodivu svieže. Po druhom pozretí znižujem na dve. Je to neskutočná a dementná nuda. ()

malylada

Neskutečně přepálená délka filmu, kdy je až místy úmorné sledovat zběsilé tempo a přeskakování z jedné scény do druhé. Rozhodně mít film o hodinu méně, pořád by to bylo více než dost. Opravdu nechápu, proč se první hodinu děj vyvíjí kolem puberťačky, jejíž postava se následně úplně vytratí a hraje zbytečné třetí housle. Opět se zde nachází banda military, která nefungovala už v předchozích dílech a jako hrdinové nebyli schopni film utáhnout. Takto by se dalo hovořit úplně všech. Anthony Hopkins zůstal jedním z mála pozitivních článků mezi nemasnými postavičkami, i když mi někdy rozum stál, proč se snaží z dědka dělat cool hláškaře. Zápletka rozhodně potěší více, než u posledních Transformerů, nicméně neustálé omílání Artušových legend už také nepřekvapí a nenadchne. První dvě hodiny je čekání na epickou vřavu, demolici planety. Bohužel i přes vypiplanou akci, neskutečných vizuálních efektů se na place děje takový nepřehledný guláš, že jsem měl pocit z lobotomie. Když do toho připočtu nesmrtelnost ústřední dvojice, jakákoli osudovost se vytrácí sakum prásk. Ke konci Prime neustále promlouvá, ale vše vyznívá k smíchu a neubránil jsem se několikanásobnému obrácení oči v sloup. Rozhodně jsem čekal horší podívanou, ale tato série by potřebovala definitivní restart v novém kabátu.......5/10 ()

st.ranger

S každým novým filmem o robotech je třeba řádně zašťourat v historii a nejlépe popřít díly předchozí. V tomto případě, alespoň při psaní tohoto komentáře je z mého pohledu vyvrácena podoba stvořitelů z předchozího dílu, kde se nám v úvodu naskytl pohled na organickou paži, zde je stvořitel po stránce designu hodně odlišný. S dalším filmem dojde jistě k nějakému vysvětlení, ale na druhou stranu se Poslední rytíř nesnažil ani zdůvodnit návrat dvou doposud za mrtvé považované charaktery, prostě se najednou objeví na scéně. Ostatně cokoliv je nutné vysvětlit, je podáno natolik iritujícími monology, občas protnuté tupou slovní přestřelkou snažící se vážný duch konverzace odlehčit. ()

MoiJe

Cez ciaru, presne ako by sa od 5. pokracovania Transformerov dalo cakat. :) Po prvej vete prenesenej "Merlinom" mi bolo jasne, ze v takom parodickom duchu budu dalsie dlhocizne dve hodiny, a zmierila som sa s tym, takze som si to v podstate aj uzila. Vizual povacsinou fajny, i ked sa najdu miesta, ktore ma az rusili, ako by potrebovali este par tyzdnov za pocitacmi... Ale ziadne zdaleka nebolo rusive tak ako vlasy oboch hrdiniek, ktore boli v dospelackej cielovke v kazdej scene ine a v tej detskej zasadne cez tvar. :) Zaver: Bolo by to ovela coolovejsie, keby skratili na polovicu a davali v nejakom jazyku, ktoremu nikto nerozumie, aby sme si mohli predstavovat, ze hovoria nieco uderne alebo aspon k veci. ()

JohnCZ

Po velice solidní čtyřce mírný pokles dolů. Dějově je to příšerně překombinované a přitom dost banální a nelogické a ten infantilní humor ala Želvy Ninja mi do toho taky úplně neseděl. Ovšem po technické stránce je to opět ukázka kvalitního řemesla. CGI je barevné, viditelně hodně drahé a souboje přehledné a zábavné. Zvuková i hudební stránka boží. Bay akci umí, jen škoda, že příběhy mu poslední roky píšou nějací patlalové. Ale nenudil jsem se, to vůbec. ()

corpsy

Máloktoré série si vedia udržať latku, ktorá určuje úroveň zábavnosti a divákovu sústredenosť a oddanosť. Lenže pomaličky všetky dnešné populárne franchise začínajú mať klesajúcu tendenciu, s čestnými výnimkami. TRANSFORMERS začali ( už aj u mňa ) upadávať. Týmto najnovším dobrodružstvom sa dostali do zatiaľ najinfantilnejšieho módu a umeleckého bahna. Ak by som nebol fanúšikom, ak by som bol intelektuálom, ak by Michael Bay opäť neservíroval akčné orgie, dávam odpad. Ale... ()

Pegas1632

Když sem nespala, tak mi to stejně přišlo hrozně dlouhý, americký (Bay se v těch symbolech fakt vyžívá), dialogy spíš hrozný, vizuálně hezký a zápletka o ničem ()

salisbury

Michael uzmul olejničku z šicího stroje značky Bay a vytřel s ní všelijaké záhyby zkorodovaných Tranďáků. Film svou stopáží dává záhul a křeslo v mžiku znepohodlní sedací ústrojí natolik, že polohy se transformují s každou přibývající vteřinou. Akce jak je zvykem u Baye střídá další akci, že chvílemi vůbec nevím co se tam krom mých sedacích poloh vlastně transformuje. Příběh semlela černá díra a jak kulička zmrzlého ložiska si pluje časoprostorem. Je na čase, aby Bay skočil do jiné filmařské vody, neb tato je natolik prosáklá olejem, že už v ní není skoro nic dobrého vidět. ()

berny2468

Tohle už musí někdo utnout. Díl od dílu strašnější. A to jsem myslel, že horší jak 4 to být nemůže, ale očividně jo. Bez LeBoufa to prostě nejde. To byl tahoun prvních třech dílů, ovšem Wahlberg je to nejhorší, co tuhle sérii mohlo potkat. Ještě že zde byl Hopkins, který situaci jakžtakž zachránil. Ovšem zde kritika nekončí. Scénář je blbější než kdy dřív. Délka neskutečně přepálená a těch rádoby vtípků zde bylo opravdu přespříliš. Tento film je velmi srovnatelný s letošními piráty z Karibiku jak scénářem, tak po vizuální stránce, která je prostě nádherná. 3D mi zde nevadilo, Ikdyž bez něj by to asi bylo lepší. Ale bohužel jen to jde vychválit. I to co bylo vždy filmu ku prospěchu zde nefunguje, například hudba, která je nezajímavá a jen těží z jichž starých skladeb, což je velká škoda. Nový transformery rozhodně v kinech přehlídnout můžete, nebo spíš musíte, pokud nechcete litovat peněz do lístků vložených. Ikdyž je fakt, že v kině se ten vizuál vyjímá nejlépe....25%. ()

kleopetra

Překombinované... Kdyby to mělo jednodušší dějovou linku a méně nových postav, tak by to mohlo i fungovat... Jinak super akční scény! ()

ConanVJ

Ale jo, za mě opět spokojenost s tímto přepáleným popkorňákem, kde logika jede na vedlejších kolejích, za to jí nahrazuje opět nadměrná a výbušná akce, parádní efekty a spousta povedených hlášek. Těžko říct, jestli to přepálení akce tolika lidem nesedla, ale já se u toho bavil. Přece jen je to vymejvárna, co si sama ze sebe dělá občas i srandu a nedá se brát vážně. Za mě 85% :) ()

PauloZ

"Did you forget who I am? I am Optimus Prime!" Husinu jsem měl až na prdeli! :-D no a pak ta bitka Optimus vs. Bumblebee.. jeden s nesilnějších momentú celé série! Mnohem lepší než jsem čekal! Epické a osudové jak sviňa, příběhově to taky funguje a je tam hromada výborných scén. Laura Haddock je samica, po Megan nejlepší baba série a s Markem jim to funguje skvěle. Hopkins je výborný a s jeho komorníkem mě mega bavili. Rozhodně lepší jak čtyřka! Vubec nechapu to hodnoceni tady, ulala! ()

FFilipCZ

Jedním slovem EPIC. Rozhodně povedenější, než "Zánik". Tvůrci se opět rozhodli vyměnit ženskou vedlejší roli a tentokrát sáhli v obou případech do správné přihrádky. Stejně tak byl parádním zpestřením i Anthony Hopkins. Méně vykecávání, více akce a více transformerů, k tomu jako vždy perfektní soundtrack a pár povedených hlášek. Kdyby to nezkazili některými opravdu přehnanými scénami a občasným zbytečným natahováním děje, který místy působil nudně, asi bych sáhl ještě o něco výše, ale i tak u mne panuje spokojenost. ()

spaceboyCZ

Čeho je moc, toho je příliš a tato sága by už měla opravdu skončit. Nechce se mi věřit, že to stále tolik vydělává.. A ani Sir Anthony to nezachránil.. ()

VojinRyan

Ako to dnešná mládaž nazýva, "digi-bordel?". To bude asi to správne slovo. Už po 3 diely som si povedal, že Michael to už asi nikam neposunie a rotprával donekonečne že každý diel je jeho posledný. A pozrime sa, dotiahol to na 5. diel série. (len dúfam, že to nechce ťahať k takým číslam ako je Fast séria). Mám Baya rád za jeho staršie filmy, kde tomu dokázal aj pri jeho neskutočne veľkom počte výbuchov dať trošku originality a príbehu. Lenže tu je to už stále to isté dookola a dookola a mňa to už popravde nebaví. Pri spomínanej Fast sérii, ta sa aspoň za 8 dielov dokázala vyvinúť a posunúť ďalej, zmeniť kompletne smer ale toto je copy paste to isté od 3 dielu. Menia len roboty a záporáka. Kde tu to bola chobotnice podobná jedná ježibaba, ktorá bola slabá ako knedla od segedinskeho gulášu. Možno som až moc kritický ale ja som sa vážne nudil, nič ma neprekvapilo a budem rád, keď dá Bay od toho už ruky preč. Ale podľa konca dedukujem, že minimálne ešte jeden diel bude. Dúfam, že už pod iným vedením, to by som si pre záujem ešte pozrel. Inak nie. 30% - 2*. ()

agentmiky

Povedenější než minulý díl, který mi přišel skoro až komický, o příběhu bych už asi ani neměl mluvit. Poslední rytíř se může pochlubit ojedinělou počáteční sekvencí, neboť jsme zanesení do středověku do doby krále Artuše. Musím tedy uznat, že historický film od Baye by se mohl stát hitem, bitvy on umí jako málokdo, tak proč to nepřenést do staršího období. Pak se už rozjela typická mašinérie, která nebrala konce. Jsem rád za návrat Lennoxe, jeho postavu si musel oblíbit snad každý. Wahlberg odehraje své, ale jeho postava není nikterak zajímavá a vůbec se nevyvíjí. Postava Hopkinse totálně nevyužitá, měla obdržet více minut. O příběhu nesmíte přemýšlet s nějakou pořádnou filozofickou úvahou, protože je to totální výplach mozku, ale o to přeci nejde. Po technické stránce se nedá nic vytýkat, ta je úchvatná. Triky zde nepůsobí uměle, ale vše je zpracováno tak realisticky, že někdy nepoznáte rozdíl (souboj Optimus vs Bee nasnímán fantasticky). Na konci to samozřejmě skončí typicky otevřeně, zase vyhrajou ti hodní, ale víte vy co? Rád přivítám další díl, protože větší zábavu v Hollywoodu nenajdete. Za mě dávám 68 % ()

SaNcHeZ_cz

Tak tohle je překvapení i pro mě. A to jsem si říkal, že horší jak v případě Transformers: Pomsta poražených to být nemůže i kdyby se snažili. Michael Bay se ovšem jen tak nenechá zahanbit. Pátí Transformers jsou utrpení, kde jde oknem vše, co na sérii bylo alespoň v rámci možností stravitelné. Hektický střih jen podporuje naprosto smyslu zbavený scénář (a to i na poměry téhle už tak nízko operující série), kde nesmyslné a vyumělkované postavy odříkávají nadměrně stupidní dialogy, zatímco se v pozadí odehrává nepříliš kvalitní digitální akce, kterou nezachrání ani těch pár praktických triků, které by si samy o sobě možná zasloužili pochvalu, nicméně v téhle 151 minut dlouhé zhovadilosti zapadnou. Hrůza, děs a utrpení, nicméně především nuda, kterou nezachrání ani ona neskutečně násilně naroubovaná historická linka. Tohle se prostě zbavilo veškeré logiky a alespoň zbytků úrovně jakou tahle značka měla a po hlavě se vrhlo do světa nesmyslného digibordelu, ve kterém se Marky Mark pokouší o další "Feel it, Feel it", jenže jediné co budete chtít je, aby to už skončilo. Pro kteroukoliv jinou sérii by pecka podobné kvality znamenala definitivní stopku, tady se ovšem sebevědomě pojede dál, takže příště sraz u brány pekelné. ()

Korbitch

A co jste jako čekali? Proč na to vůbec čumíte, když se vám nelíbily už předchozí díly??! :-D U Baye jde o to vypnout a užít si akci a efekty. Proto tyhle filmy točí a pro tohle na ně koukám. Až budu chtít nějaký "artový" canc, pustím si něco od Aronofskyho. Degeni :-D ()

javak810i

Epická akce, kvalitně zpravované CGI efekty, solidní 3D a OK soundtrack. To je asi vše, čím se noví Transformers můžou pochlubit (možná ještě Laurou Haddock alias levnější kopie Megan Fox). Sice bych je hodnocením zařadil o něco výš, než předchozí díl, ale na 3 hvězdičky to podle mě pořád není. Děj je totiž "all over the place", scénář dětinský a když se zrovna neděje nějaká řežba, tak film působí hrozně roztahaně a nudně. Bohužel, ani výše zmiňované dobré audiovizuální zpracování a Anthony Hopkins to nezachrání. Lepší 2* ()

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (viac)

Vánocům kraluje Aquaman

Vánocům kraluje Aquaman

24.12.2018

Aquaman Jamese Wana (V zajetí démonů) konečně doplaval do amerických kin a za první víkend z toho bylo včetně předpremiér 72 milionů dolarů. To je sice v aktuální sérii DC filmů nejméně, pro co si… (viac)

Michael Bay a Robopocalypse

Michael Bay a Robopocalypse

08.03.2018

Pátý díl Transformerů vydělal o 500 milionů dolarů méně než čtyřka, takže není divu, že je Michael Bay konečně opouští. Víc než půl roku jsme nevěděli, co slavný akční režisér chystá dál. Teď se ale… (viac)

Transformery čeká reboot

Transformery čeká reboot

18.02.2018

Nesmějte se, je tomu tak. Loňská pětka Transformers vydělala zhruba polovinu toho co čtvrtý díl, což je v Hollywoodu jasný argument pro stopku. Optimus Prime je ale příliš prodávanou hračkou na to,… (viac)