Príbeh začína v roku 1963, kedy má dvadsaťjedenročný Stephen Hawking (Eddie Redmayne), študent kozmológie na Cambridge, našliapnuté ku skvelej budúcnosti. Spolužiaci aj profesori ho úplne zbožňujú, rovnako ako krásna Jane (Felicity Jones), ktorá na tej istej škole študuje umenie. On na oplátku zbožňuje ju. Keď však v osobnom aj v profesijnom živote stojí na pomyselnom vrchole, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lekárske vyšetrenia po jednom z mnohých jeho ,,nešikovných“ pošmyknutí, vyrieknu drsnú diagnózu – neliečiteľné postupné ochrnutie nervového systému, ktoré do dvoch rokov skončí smrťou. Lenže Jane a Stephen sa osudu vzoprú. Vezmú sa a snažia sa viesť normálny život. On si chorobu nepripúšťa a dokončuje si doktorát. Ona ho všemožne podporuje, často až za hranicou sebaobetovania. Čím viac sa blíži predpokladaný koniec, tým hektickejšie sa obaja snažia žiť. (TV Doma)

bonovox

Oscarový snímok so všetkými možnými klišé. Radmayne si Oscara určite zaslúži, len škoda nevyužitej šance natočiť plnohodnotnú poctu géniovi, akým určite Hawking je. ()

zigy

Hawking si film o sobě zaslouží - patří mu obdiv nejen za vědecké úspěchy, ale hlavně za odvahu v boji s tou šílenou chorobou....tvůrci to natočili s úctou a vkusem, jen chybělo více silnějších příběhových momentů, prostě tam bylo málo dějových zvratů. Příběh o hlubokém vztahu, který přežil všechny zkoušky. Skvělí herci. ()

Ace.A.T.L.

Úžasný zpracování životního příběhu Stephena Hawkinga. Eddie Redmayne exceloval a naprosto neuvěřitelně ztvárnil jak nemoc a s tím spojený postupný ochrnutí, ale i psychický stavy Stephena. Naprosto úžasnej film. Za mě 5* a DOPORUČUJU ()

kolly13

Vyjímečně vyvážený film z pohledu geniálního vědce, těžce postiženého manžela a otce, neotřelého herce života inspirující ostatní. Dobrá, malinko se nám váha převáží na stranu citů a dojmů, ale mne to chytlo za srdce a to je u filmu hlavní deviza. ()

Lily.Rush

Eddieho miluju, zbožňuju pohled do jeho tváře, to, co s ní dokáže on, umí málokdo. K některým pocitům z filmu musí člověk asi dozrát, proto když jsem shlédla Teorii před lety prvně, nijak mě nenutilo k tomu něco říct, vím jen, že jsem i tehdy dost přemýšlela, několik dní, ačkoli zdánlivě nebylo o čem, když byl Stephen ještě mezi námi. Teď když jsem ji viděla znovu, ačkoli jsem to neměla v plánu, ale prostě to tak nějak vyplynulo, nebránila jsem se tomu, aniž bych si uvědomila, že jsem už při prvním shlédnutí věděla, že to znovu vidět nechci (pro osobní utrpení), dohnalo mě to k pocitům ještě silnějším, než jsem vnímala poprvé. Slz bylo mnohem víc. Ten člověk mě dokáže tolik dojmout, už od první chvíle, od Like minds v něm něco bylo, sednout si z něj na zadek je zkrátka strašně málo na to, aby se docenil jeho um. No a jestli jste připraveni brečet a dojímat se a přemýšlet a vzdychat nad pravdivostí všech obrazů v tomhle snímku, pak ho musíte vidět. Není to film na každý den, na každou náladu , ale stojí za to. ()

Jaryktichy

Moc jsem toho od Teorie nečekal a dobře jsem udělal, jelikož to není žádná velká hitparáda. Příběh byl zbytečně roztahaný a na mě moc romantických scén. Jediné co se povedlo na 100% je Eddie Redmayne. ()

Radek273

Příběh Stephena Hawkinga ztvárněného skvělým Redmaynem. Vyprávění a celkové ztvárnění se dost podobá snímku Čistá duše, a to včetně perfektní podkresové hudby. Bohužel ale poutavost malinko upadá. Zároveň v dabingu bylo sice přesvědčivě, zato nesrozumitelně namluveno huhňání Redmayna, což také divákovi nedodává zrovna pohodu při sledování. ()

Astonko

Keby si najprv prečítam tunajšie komentáre, tak by sa mi to možno páčilo viac, lebo by som vedel do čoho idem. Hovorím samozrejme o tom primárne vzťahovom príbehu. Ono fakt, že je to romantické by mi vlastne ani moc nevadil, keby to nebolo len romantické. Po úvodnej diagnóze, a teda v podstate od chvíle keď by človek čakal, že to bude zaujímavejšie, je to však paradoxne len nudnejšie a nudnejšie. Z práce Stephena Hawkinga sa toho dozvieme minimum a ešte menej toho je vysvetlené bežnému divákovi. Druhá vec, strašne mi vadili všetky tie filtre a presvetlenia používané vo filme, neviem či to bol nápad režiséra alebo kameramana ale za mňa to určite nebol dobrý nápad. Skoro som film kvôli tomu ani nevedel pozerať. Eddie má obrovský priestor na svoje predvedenie sa a využíva ho naplno, bez akéhokoľvek zosmiešnenia a to je skoro až neuveriteľné. Zostáva tak jediným dôvodom, prečo by som sa k filmu niekedy vrátil a tiež prečo uvažujem nad 4. hviezdičkou 6.5/10 ()

Kecana

Eddie Redmayne je můj oblíbený herec a roli Hawkinga ztvárnil opravdu úžasně.  Ano, jedná se spíš o romantický film než životopisný, ale i to občas člověk potřebuje. Po shlédnutí ve mě zůstal strašně příjemný pocit. 9/10 ()

PTuranyi

Výborne natočený životopisný príbeh Stephena Hawkinga. Samotný príbeh je dostatočne príťažlivý nezvyčajnosťou osudu hlavného hrdinu. Nároky na herecký výkon predstaviteľa hlavnej úlohy, Eddieho Redmayna, sú v tomto smere obrovské. Môžem však spokojne konštatovať, že svoju úlohu zvládol bravúrne. Felicity Jones za ním nezaostáva, rovnako ako kamera a celá produkcia. ()

Talita1

Veľmi dobre vyrozprávaný životný príbeh o Stephenovi Hawkingovi. Britský herec Eddie Redmayne to zvládol bravúrne a sekunduje mu sympatická Felicity Jones. Oceňujem  zhrnutie jeho života v záverečnej časti filmu spolu s emotívnou hudbou. Odporúčam nielen pre fanúšikov fyziky a kozmológie. ()

zpek

Úchvatný výkon hlavného predstaviteľa postihnutého drsným ochorením, s ktorým sa mal dožiť iba dvoch rokov. Skutočnosť je však čarovná a Stephen Hawking stále žije a po tomto filme neostáva nič iné len mu fandiť. Ohromná osobnosť, ktorá to ozaj nemá ľahké a pri tom nestráca zmysel pre žart, nehovoriac o jeho Jane, ktorá to nemala o nič ľahšie. Film dosiahol to, čo chcel. Veľká úcta a rešpekt, týmto ľuďom, ktorí bojovali a zvíťazili. ()

m0ty

Jde dát šest hvězd ? Silné od začátku až do konce. Nevím jaký je Hawking ve skutečnosti, ale ten kterého hrál Eddie Redmayne mi učaroval od první scény. Člověka samozřejmě nutí přemýslet, jak by se vyrovnal on s tím, ztratil naprostou kontrolu nad svým tělem a zůstat vězněm ve své hlavě. Hawkingovi pomohlo to, že mu v té hlavě vznikaly teorie o počátku času a zanikání černých dír. Genialita má přece jen nějaké výhody. Jestli máte chut' hledat inspiraci k životu, tenhle příběh vás určitě přiměje přemýšlet o mnoha věcech.. Jinak za mě oscar za hlavní roli, vedlejší roli a hudbu ()

vladi3

U mna je Eddie jediny z nominovanych, ktory si oscara naozaj zasluzi... Zial ho asi dostane Keaton za tu blbinu Birdman... aktualizovane: akademii nastastie zostala stipka rozumu :) ()

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

11.02.2018

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

03.10.2017

Manželské etudy dokumentaristky Heleny Třeštíkové po 35 letech. Krutosti nacismu i pozadí Mnichovské dohody v díle slavného režiséra Marcela Ophülse. Znělka letošní Ji.hlavy z dílny hollywoodského… (viac)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 9. do 15. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

Potterovský nástupce nalezen

Potterovský nástupce nalezen

02.06.2015

J. K. Rowlingová možná nikdy nenapíše pokračování Harryho Pottera. Už v listopadu 2016 ale dostaneme první díl jeho filmového prequelu, v němž se podíváme do stejného kouzelnického světa na začátku… (viac)