Rodiče malé Šiori byli zavražděni před jejími zraky a ani ona nemusela dopadnout jinak, kdyby neuzavřela smlouvu s démonem. Ten dostane její duši, pokud jí pomůže dosáhnout vytyčených cílů – pomsty za smrt rodičů. Kvůli tomu se pak převléká za chlapce a ve jménu Její výsosti řeší různé případy a špicluje. V současné chvíli v zemi, kde pobývá, se odehrávají záhadné vraždy, kdy se oběť promění v mumii. Kdo za to může? A má to něco společného se smrtí jejích rodičů? (Zíza)

Mik_e

Pohodová podívaná se skvělým komorníkem v hlavní roli ! Celkově je to takový ten asijský mix akce, fantastiky, romantiky a vtipu. Původní mangu neznám, ale na základě filmu věřím tomu, že je výborná..75 % ()

gemi

Vizuálně přitažlivá pohádka pro dvanáctileté (a lehce retardované), plná podivně transsexuálních bytostí, topících se v hektolitrech patosu. Tfuj. ()

ing.man

Mě tohle moc nesedlo. Já jsem to na konci asi třetiny vypnul, prostě ani ty herecké výkony tomu nepomohly... Možná to někdy dokoukám... ()

DavidWebb

Takýto druh filmu som teda už dávno (alebo vôbec?) nevidel. To musí byť určite japonským pôvodom, kde sú veľmi v obľube podobné druhy fantasy anime seriálov a v jednom z nich má aj tento flik počiatek. Nemám veľké skúsenosti s japonskou kinematografiou ale bol som pozitívne prekvapkaný jednak námetom ako aj prevedením. Čarovné exteriéry aj interiéry. Zato oba palce hore. Lenže kopu vecí posrali: Dlžka. Absolútne zbytočne prepálená stopáž - hlúpo spomaľované/naťahované scény. Hudba. Aziati všeobecne hudbu robiť nevedia, toto by mali radšej objednávať hocikde mimo Áziu (jedna bola predsa len dobrá, okolo 1:48:00, tá ušla). Dievča hrá chalana? Teraz neviem či to bol zámer alebo mi niečo ušlo. No a nakoniec scenár/dialógy. To písalo decko alebo sú decká cieľová skupina? No ništ... Vo výsledku ale vo mne prevážili pozitívne pocity (do kelu, ešte som zabudol na herecké výkony - áále to by už bolo príliš veľa negatív) a uzavriem to na 65-tich percentách resp. na lepších 3 hviezdach. ()

Zeno

Nemohu hodnotit ve vztahu s anime které neznám, ale jako samostatný celek mě film příjemně překvapil. Je zvláštní. A tato zvláštnost mu v mých očích přidává něco navíc. Přestože je hraný , tak jsem se stále nemohl ubránit dojmu že sleduji anime. Nejvíc je to dle mého názoru patrné na akčních scénách. I přesto, že příliš nemusím styl ve kterém je hlavní hrdina naprosto neschopný a všechnu práci odřou služebníci, jsem se dobře bavil a atmosféra mi drobné nedostatky vynahradila.. ()

mimozakon

Pri pustení snímku som nevedel, do čoho idem. Po pár minútach som začal sledovať film očami anime diváka a nevedel som prečo. Tento pocit narastal viac a viac až kým mi to docvaklo. Ono také anime skutočne existuje, pár krát som zachytil jeho existenciu,ale nikdy som ho nevidel, tekže neviem porovnávať s originálom. Super vizuálne spracovanie mi krásne dokázalo, ako ma vyzerať hraný anime film. ()

Gallienus

Kdybych byl fanda anime, asi bych dal lepší hodnocení, nicméně mě to nechytlo a tak pouze za dvě. Myšlenka mi nepřišla špatná, provedení však bohužel ano, něčeho tam bylo málo, něčeho moc, snad jednou do těchto filmů intelektuálně dorostu. Hrála tam ovšem Júka, která se mi velice líbí, tak jsem u toho vydržel kvůli ní až do konce, i na hlavní hrdinku se dalo koukat, tak to zas takové utrpení nebylo. ()

cernakus

Je zajímavé, že teprve hraný film ukáže, jak tupá, prázdná a nezáživná jsou anime. Samozřejmě hvězda za hudbu, hvězda za metafyzické žvásty (tak typické pro anime), ale na třetí hvězdu za herecké projevy už to bohužel nedosáhne. Neb ani démon nebyl prostě ono. Další hvězdy za příběh, motiv a zpracování přijít u adaptací z anime nemohou, neboť anime tyto aspekty vždy postrádá. Ještě, že doma na počítači má člověk posuvník, protože 2 hodiny je u imitace příběhu na 15 minut docela hodně. ()

CrazymanM

Vůbec jsem nevěděl,o co jde,takže celkem dobré,vizuální stránka výborná,akční scény taky,ale jinak teda nic moc,závěr nijaký,jedině vzhledem k pokračování?! ()

IZFNP

Od filmového Kura som čakala len fajn variáciu známeho príbehu pre fanúšikov mangy/anime. Bola som milo prekvapená, že sa mi dostalo samostatne fungujúceho, kvalitne spracovaného filmu, ktorý bol predchnutý presne tými ingredienciami, ako kreslené predobrazy. Spraviť z Ciela dievča v budúcnosti mi vôbec nevadilo, ide tu o vzťah pán-komorník a ten tvorcovia vystihli. Prepojenie s rodinou Phantomhive tu funguje a príbeh mumifikácií a terorizmu je presne látka pre Kuroshitsuji. Síce som práve kvôli najrôznejším odkazom, citáciám a inšpirácii mangou vedela, kto za všetkým stojí, no i tak som si celý príbeh užila (možno práve kvôli prepojenosti s anime) a jeho koniec považujem za jedno z najlepších ukončení v rámci celej látky. Hiro Mizušima si ukradol každú scénu a jeho smrteľne pokojný, no svetom ľudí fascinovaný komorník bol až nemiestne presný (čo je super, Hira mám obecne rada). Samozrejme by sa tu našlo pár chybičiek, ale nakoľko je Kuroshitsuji moje obľúbené anime a film mi dojem rozhodne nepokazil, dávam silné 4 hviezdy. Zniesla by som i skoré pokračovanie :) ()

Sakikura

Zatím nejméně stupidní live ztvárnění příběhu podle manga/anime předlohy. Kdo předlohu nečetl ani neviděl má v tomto případě velké štěstí. Krom několika shodných jmen a pár záchytných bodů příběhu tady není podle předlohy zhola nic. Proč hlavnímu hrdinovi změnili věk a pohlaví moc nechápu. Jako vždy jsem si tady musela zvyknout na tu hroznou škrobenost, nepřirozenost a totální nedůvěryhodnost, kterou jsou tyhle japonské filmy snažící se napodobit kreslené dílo nikdy nepostrádají. Postava komorníka mi svým chováním z počátku připomínala spíše nějakého úchyla, než super silného démona (možná proto radši z Ciela udělali holku). Akční scény byly občas celkem koukatelné i když v podstatě připomínaly špatnou parodii na Matrix. Nicméně pokus o nějaké to napětí a tajemno tu byl a v některých momentech by se i možná vydařil, kdyby prostě herci nepůsobili dojmem, že mají všechno na háku. Nápad s mumiemi byl celkem originální. Celkově jsem zklamaná, protože z Kuroshitsuji by se dalo vytřískat mnohem víc. Ale vím, že by to taky tvůrci mohli posrat ještě víc. ()

spawnxp

Na filmu je sympatický, že se neohroženě pouští do "úvah" o podstatě "dobra a zla" - kdo je Pán a kdo Sluha, že... Vynikající "death" choreografie, skvělá výtvarná stylizace, hlášky, bizarní postavičky s vesměs krátkou životností a hlavně po delší době zas povedenej Ďábel: "Umíráte, aniž jste dosáhla svých cílů - jste vážně patetický pán". Špičková zábava. ()

ioope

Možná jsem od celovečerního filmu úspěšného anime s názvem Kuroshitsuji očekával hodně. Film nenaplnil všechna má očekávání. Většina postav se jmenovala jinak než v anime a některé dokonce ve snímku chyběly. A vůbec, příběh se odehrává v současné době, což mi přijde jako obrovská škoda, jelikož se kreslené série odehrávají v Anglii 19. století. Dojem na mě udělal dojemný konec, akční scénky a vyřešení celého případu. ()

hufnagel

Nadpriemerný fantasy film s nádhernou výpravou,kvalitne nasnímanými súbojmi a prekvapivo dobrým démonom Hiro Mizušimom.Mangu zatiaľ nepoznám budem to musieť zmeniť. ()

deac

Co to bylo za podivnej slepenec a proč k tomu psalo scénář nějaký hádám tak osmiletý dítě? Nebo to byl dospělý člověk pod vlivem nějakých drog? Že by nějaká lehčí odrůda Necrosis? Ty dvě hvězdy jsou za to, že ta pubescentka, co se celý film snažila tvářit jako představitel opačnýho pohlaví, nepozabíjela desítky protivníků, jako tomu bylo v podobných chlejstancích typu Kick ass. ()

Damnsinead

Namísto viktoriánské doby se ocitáme kdesi v blízké budoucnosti, kde se ujala viktoriánská móda. Z Madam Red je miiliontá variace na pověst o čachtické paní a mladý hrabě(nka) má s Cielem taky společného pramálo. Akorát Sebastian je prakticky to samé, co v anime a likviduje nepřátele příborákem jako obvykle. Když se moc neohlížíte na předlohu, je to docela dobrý film. Bohužel má hodně hluchých míst. *** ()

Ja.Malachi

..ako ok..vyzuál...súboje fajné..len mi tam vadí že je do očí bijúce to ,že to je žena nie muž..a všetci sa tvária že to nevidia  :) ()