Kurošicudži

• Japonsko 黒執事 (viac)
Animovaný / Akčný / Fantasy / Komédia / Mysteriózny
Japonsko, (2008–2024), 22 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Jana Toboso (komiks)

Maaja Sakamoto, Daisuke Ono, Džun'iči Suwabe, Romi Paku, Šundži Fudžimura, Ajako Kawasumi, Kendžiró Cuda, Noriaki Sugijama, Šinnosuke Tačibana (viac)

Ciel Phantomhive sa po smrti svojich rodičov a vypálení rodinného sídla stáva hlavou lordskej rodiny. Dvanásťročný chlapec si však nájde bizarný spôsob, ako prekonať nástrahy vonkajšieho sveta a potrestať brutálnu vraždu svojich milovaných - uzavrie zmluvu s diablom.
Na Cielovom panstve sa tak objavuje nadľudsky silný a šikovný komorník, ochotný svojmu pánovi splniť každé želanie. No iba do tej doby, než budú vrahovia jeho rodičov potrestaní. Potom si diabolský komorník vezme dušu svojho pána. (IZFNP)

Terezinka198

Anime, které odstartovalo mé velké šílenství pro všechny Japonské postavičky. Jak bych mohla zapomenout na kawaii (=roztomilého) Cielka a ... total handsome and sexy butler SEBASTIAN-SAMA?! K tomu trojice naprosto nešikovných a přesto neskutečných sluhů v Phantomhivově sídlu. A Tanako byl také úžasný - zajímalo by mě, co skutečně pil po celou tu dobu. Příběh? Je opravdu nutné se mě ptát na tuto věc?! *fangirling* LONDÝN, 19. STOLETÍ! JACK ROZPAROVAČ! .... Koukněte se sami, zatraceně, ať Vás pohltí ten neskonale dokonalý soundtrack!! 5* bez přemýšlení. ()

immortalis

První co mě zaujalo na tomhle anime byla kresba a celkové zasazení do Londýna. Sebastian Michaelis sluha, který splní každé přání. Grell Sutcliff skvěle ujetá smrtka. Pro někoho možná nepochopené anime, ale pro mě má své vlastní osobité kouzlo. Konec konců jsem jen komorník! Hodnocení: 8,5/10 ()

Mantis

Jedno z nejhorších amine jaké jsem kdy viděl. Tvůrci již v zahájení nevydrželi a zavlekli sakrální text do nesakrálního kontextu. Temnou stránku příběhu vyvažují zběsilou sebrankou rádoby komediální postav, kterých jsem se bál, teda toho, že se zase objeví na scéně, víc než démonického sluhy. Po šesti dílech to vzdávám, nejsem mladá dívčina, kterou by učarovala ústřední dvojice (Ciel Phantomhive a Sebastian - hell butler). Jen ze zvědavosti koukám na poslední čtyry díly, jestli se můj úsudek náhodou nemýlil. Je cítit jisté zlepšení, ale ne na tolik, abych se vrátit do střední hry této šachové partie. ()

Prometheus69

Já nevim, shlédnul jsem to jen proto že mě na postavy.cz zaujalo hodnocení jedné postavy... která se z nějakých podivných důvodů ocitla na třetím místě před Narutem a Ichigem? před jedinou dívčí anime hrdinkou? Jako vážně? Tak jsem se to jen tak ze zjevovanosti z čeho jsou všichni tak odvařený to prubnul to. No upřímně.... až na ty podivně akrobaticky halůzní pasáže... mě tahle super homolezecká záležitost nezaujala.... navíc ještě pedofilní? Kolik je hlavní postavě? 12? Si děláte pr... prdel? O_o To už i Dance Vampire Bunt mělo z lolitskou slečnou Cepešovou lepší atmosféru než tenhle nudnej paskvil přihřáté verze Ďabelse a holmese? A to nemluvím ani o druhém dílu který je upřímně více než zbytečný.... ještě větší otrava, ještě víc pedofilní a přiteplené a navíc... nechutné (jak se jí hrabe v tom oku a ten MEČ!). V podstatě mají postavy tak tupí masochistický charakter že kdyby tam někdo z těch hlavních náhodou zhebnul, já snad začnu plesat radostí! Popravdě lidi, vy budete asi trošku divný že? 8/ Takže dávám aspoň jednu hvězdu za finální škubání opeřence.... aspoň něco a aj v pokračování se něco dělo. I když tedy přidat tomu spratkovy... tedy těm dvěma, pár let a jasně je přeorientovat na holky... aby bylo jasno, kde ďábel nepochodí i když v podstatě člověku není do poslední chvíle jasno po čem Seby zkutečně tak lační.... jestli mu jde jen o Cielovu duši... a nebo o samotný obal. Koneckonců je to ďábel... tomu je nejspíš nějaká zakázaná láska totálně u ocasu... (myslím ten vzadu XD) . Což potom ten úchylnej SMRŤÁK? Tedy, Celá rodina smrťáků... udělat z toho někdo ichi hentai určitě by to slavilo větší úspěch. B) No spíš to neřešit. Takže jedna hvězda za kresbu.... škoda snahy, ale tak už se stalo. Tedy 2 hvězdy je více než dost... šel bych i na tři, ale to už by mě tu někdo mohl podezřívat z toho že se mi to ve zkutečnosti líbilo a komu se vážně nedokážu přinutit..... V podstatě, ono to zas tak špatný není se týče fungování schinigami světa, jenže je to hrozná nudaaaaa. A to mě ještě čeká Holic, nj... já budu asi trochu masochysta. :D ()

Kordus

Nic nového pod sluncem, originalitu by z toho nevykopal ani mistni uchylny hrobnik. Prestoze vicemene souhlasim s komentarem Subjektiva, stejne jsem se nemohl od sledovani odtrhnout az do posledniho dilu. Mozna uz jsem dlouho zadne anime nevidel a tak jsem jen prilis blahosklonny, kazdopadne davam ctyri hvezdicky za solidni atmosferu. ()

Galéria (2 088)

• Název seriálu lze volně přeložit jako "Černý komorník". (Hromino)
  • Dětská říkanka „Over the hills and far away“ je skutečná britská ukolébavka ze 17. století. (AloeB)
  • Hadí muž Snake má své mazlíčky pojmenované po slavných osobnostech literatury 18. a 19. století. Wordsworth podle Williama Wordswortha, Emily podle Emily Brontë, Oscar je samozřejmě pojmenován po Oscaru Wildeovi, jehož dílo má na svět Kuroshitsuji jistý vliv a Goethe je samozřejmě odkazem na Johanna Wolfganga von Goethea, kterého napsal „Fausta“ – jedna z inspirací pro démona Sebastiana. (AloeB)