Rodiče malé Šiori byli zavražděni před jejími zraky a ani ona nemusela dopadnout jinak, kdyby neuzavřela smlouvu s démonem. Ten dostane její duši, pokud jí pomůže dosáhnout vytyčených cílů – pomsty za smrt rodičů. Kvůli tomu se pak převléká za chlapce a ve jménu Její výsosti řeší různé případy a špicluje. V současné chvíli v zemi, kde pobývá, se odehrávají záhadné vraždy, kdy se oběť promění v mumii. Kdo za to může? A má to něco společného se smrtí jejích rodičů? (Zíza)

kareen

Možná bych byla do děje víc zažraná, kdybych znala původní mangu (no, vlastně jakoukoliv mangu), takto mi ta zápletka přišla docela jako hovadina, někteří herci vypadali tak na patnáct (ale zase ti Japonci papají zdravou zeleninu a syrové ryby, tak je to možná tím), záporáci nevynikali ani tak, aby mi nějak výrazněji utkvěli v paměti a ačkoliv jsem mlhavě pochopila ten zvláštní vztah mezi Šiori a Sebastianem, uvítala bych nějakou podrobnější zmínku pro podobné neznalce, zvlášť, když tam jinak podrobně vysvětlovali kdeco. Na druhou stranu to ale hodně vyvážil dokonalý vizuál, temnota a především ty luxusní přestřelky a souboje, to byla vskutku ta pravá pastva pro oči. Nikdo se tam s nikým moc nepáral, ten vychrtlej ďáblův sluha působil jako těžkej frajer a do toho všeho jim hrála příslušná cool muzika. Takže nakonec stačilo nezapínat příliš mozkových buněk a užít si tu akci sakumprásk, tak jak mi ji naservírovali. To mi dnes docela sedlo. ()

Terezinka198

Možná bohužel pro mě, viděla jsem předtím anime. Proto jsem z počátku jenom srovnávala. Příběh byl zajímavý. Pro mě teta hlavního hrdiny byla od počátku zajímavá - ke konci moje oblíbenost u ní prudce klesla. Její minulost - v pořádku - ale potom její činy? To, jak na krátkou chvíli zešílela, ji zachránilo a ona u mě má respekt. Šílená žena, která mě na tomto filmu zaujala nejvíce. A potom nesmím zapomínat na Rin! Jen takový dotaz na závěr: Kam se poděli Finnian a Bardroy? ()

warrenur

Typicky japonska fantasy kravinka s pozami a preslovmi z japonskeho manga komiksu. Pomerne zabavne, zial nie moja salka kavy. Fandovia si vsak pridu na svoje a nech po kusku kludne siahnu. Demonik bol s priborakom celkom fajn. :) Hoci bojove choreografie uz su za posledny rok podobne ako vajce vajcu. Postavicka 'sluzticky' v sexi oblecku, co je btw. dalsia typicka japonska uloha, mi naopak spolu s mladym "panom" prisla smiesna a znacne otravna. V skutku len pre fandov zanru, pripadne hodne mlade rocniky. ()

togaf

K hranému Kurošitsudžimu jsem přistupovala s velkými předsudky - Ciel se nejmenuje Ciel, není to malý kluk a vlastně ani není kluk ve fyziologickém slova smyslu (prostě je to holka), děj se neodehrává v 19. století a chybí tam některé zásadní postavy. ALE! Ono to kupodivu funguje. Kurošitšudži má výbornou atmosféru, trochu jinou než anime, ale i tak skvělou. Takže poučení pro togaf: příště bez předsudků! ()

novoten

Obě série skvělého anime mám díky dvěma zhlédnutím stále v živé paměti a je otázkou, zda je to dobře. Podle mě ano, protože znalý divák si užije spoustu přímých citací a narážek, velmi věrné vedlejší postavy i nezaměnitelnou atmosféru rodinného sídla. Fatálně naopak zarazí přesun do současnosti, na který jsem si zvykal snad celou první polovinu a s tím související podstata ústředního případu, která v sobě skrývá možná až příliš moderních vymožeností. O to větší zásluhy pak padají na účet Hira Mizušimy, který s hvězdičkou zvládl tu nejnevděčnější úlohu. Představit se v hrané verzi věčně klidného Sebastiana je vzhledem k očekávání fanoušků solidní peklo a jeho minimální gesta a úsměv v očích přinesly toho pravého a nefalšovaného sluhu pro všechno. Pro jedince naladěné pozitivně na Kuroshitsuji vlnu jasná povinnost, pro diváky nezasažené démonickým sloužícím pak slibná zkušenost. ()

• Snímek vychází z mangy, tzv. grafické novely, "Kuroshitsuji" japonského manga spisovatele Yana Tobosa. Ta se čtenářům díky japonskému manga magazínu  Monthly GFantasy prvně představila v roce 2006. (Conspi)
  • Chlapecké pohlaví Ciela Phantomhive z původní mangy změnili tvůrci pro film na dívčí a dali mu jméno Kiyoharu Phantom (Ajame Góriki). (Geriel)