Kurošicudži - Season 1

(séria)
Promo
Animovaný / Akčný / Fantasy / Komédia / Mysteriózny
Japonsko, (2008–2009), 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Jana Toboso (komiks)

Hudba:

Taku Iwasaki

Maaja Sakamoto, Daisuke Ono, Hiroki Tóči, Júki Kadži, Emiri Kató, Šundži Fudžimura, Bandžó Ginga, Kódži Jusa, Romi Paku, Jutaka Aojama, Kósuke Toriumi (viac)

Promo

Starletka

Původní komentář z 16.03.2015: Ta část mě, která čte mangu, by první sérii Kuroshitsuji nejradši napálila odpad. Kvalita se prostě vůbec nedá srovnat, ať už je to naprosto totálním změněním Ciela a jeho minulosti, přidáním otravného Pluta, andělů a podobných postav, které tam nemají vůbec co dělat, nebo debilní hlavní zápletkou s taktéž naprosto změněnou královnou. Ale dobře, pokud beru Kuroshitsuji pohledem člověka zcela nezasvěceného, je tento seriál docela povedený. Všechno rychle ubíhá, je tu akce, vtip, šmrnc, postavy jsou zajímavé (i když tato verze Ciela je nesnesitelná), animace pěkná a soundtrack je přímo skvostný. Pokud se vám anime líbilo, opravdu všemi deseti doporučuji mangu. 6,5/10 ()

novoten

Viktoriánská Anglie roztahuje svá andělská křídla, v sídle rodu Phantomhive panuje tajemná atmosféra a Ciel s věrným Sebastianem vyráží v sherlockovském duchu vyšetřit nějakou podlou nekalost. Po pár minutách jsem byl přikován, po prvním díle nadšen. Kuroshitsuji spojuje nenápadnou mystiku s mytologickými postavami roztodivného původu a atmosféra sešněrované a přitom zkažené Británie je už jen dokonale padnoucím prostředím. Když se přidá nejrůznější styl humoru vedlejších postav (u mě vede jednoznačně Tanaka), stává se ze seriálu nenápadný klenot anime. ()

Galéria (1 147)