Kurošicudži

• Japonsko 黒執事 (viac)
Animovaný / Akčný / Fantasy / Komédia / Mysteriózny
Japonsko, (2008–2024), 22 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Jana Toboso (komiks)

Maaja Sakamoto, Daisuke Ono, Džun'iči Suwabe, Romi Paku, Šundži Fudžimura, Ajako Kawasumi, Kendžiró Cuda, Noriaki Sugijama, Šinnosuke Tačibana (viac)

Ciel Phantomhive sa po smrti svojich rodičov a vypálení rodinného sídla stáva hlavou lordskej rodiny. Dvanásťročný chlapec si však nájde bizarný spôsob, ako prekonať nástrahy vonkajšieho sveta a potrestať brutálnu vraždu svojich milovaných - uzavrie zmluvu s diablom.
Na Cielovom panstve sa tak objavuje nadľudsky silný a šikovný komorník, ochotný svojmu pánovi splniť každé želanie. No iba do tej doby, než budú vrahovia jeho rodičov potrestaní. Potom si diabolský komorník vezme dušu svojho pána. (IZFNP)

Recenzie používateľa Starletka k tomuto seriálu (3)

Season 1 (2008) (S01)

Původní komentář z 16.03.2015: Ta část mě, která čte mangu, by první sérii Kuroshitsuji nejradši napálila odpad. Kvalita se prostě vůbec nedá srovnat, ať už je to naprosto totálním změněním Ciela a jeho minulosti, přidáním otravného Pluta, andělů a podobných postav, které tam nemají vůbec co dělat, nebo debilní hlavní zápletkou s taktéž naprosto změněnou královnou. Ale dobře, pokud beru Kuroshitsuji pohledem člověka zcela nezasvěceného, je tento seriál docela povedený. Všechno rychle ubíhá, je tu akce, vtip, šmrnc, postavy jsou zajímavé (i když tato verze Ciela je nesnesitelná), animace pěkná a soundtrack je přímo skvostný. Pokud se vám anime líbilo, opravdu všemi deseti doporučuji mangu. 6,5/10 ()

Season 2 (2010) (S02)

Ne, ne, ne a ještě jednou ne. Tohle nemělo nikdy vzniknout. Proč? Začněme novými postavami - sadistický spratek, který i přes svou těžkou minulost zasluhuje dostat ještě víc přes hubu, brýlatá pedofilní slabší verze Sebastiana, též na přes hubu kozatá Miss Fanservice a nevýrazná, mlčenlivá trojčata. Navracející se postavy mají pro změnu mnohem nižší IQ, změněná postava Ciela je dokonce ještě větší fraška než předtím, rádoby "superkomplikovaný temný" příběh je směšně hloupý, animace horší a celkově je to prostě hrůza, vrcholící tím nejdementnějším možným koncem, který se dá vymyslet, a který pohřbil mé naděje, že by se to přece jenom mohlo dát nějak zachránit. Strašně dlouhou jsem přemýšlela co pochválit a přišla jsem pouze na tři položky - soundtrack, opening a cameo Ronalda Knoxe. Druhé Kuroshitsuji má s předlohou společný leda tak název. 4/10 ()

Book of Circus (2014) (S03)

Konečně, KONEČNĚ, KONEEEČNĚĚĚ!!! Kuroshitsuji, které sleduje přímo mangu, nevymýšlí si vlastní příběh (jako kromě prvních pár dílů celá první řada, či úplně dementní série druhá), odbíhá opravdu jenom minimálně (Grell) a nepřidává blbé postavy, které tam nemají co dělat (Pluto, andělé, celá nová banda ze dvojky). To s sebou přináší i pár menších změn, jako třeba chování postav - ne, pravý Ciel opravdu není ten malý neschopný chlapeček, který jenom pořád poroučí všem kolem sebe, sám není schopný nic udělat a potřebuje pořád zachraňovat. Pravý Ciel je neskutečně manipulativní bastard, který udělá cokoli aby dosáhl svého, a právě proto je jednoznačně nejzajímavější postavou celého příběhu. Ale zpátky k anime. Rozjezd je krkolomný, protože nejprve musí seznámit nové diváky oč běží. Konec je zase rychle utnutý, protože v manze hned navazuje na další příběh, který v pozadí události ještě trošku dovysvětlí (třeba co se stalo se Snakem). Animace je pěkná, stejně tak soundtrack, opening je prostě dokonalost, ending fajn. Taky se mi moc líbilo provedení Snakova dabingu, tedy měnění hlasů, says Emily. Cirkusový arch je jedna z nejlepších částí mangy a i když anime má své drobné mouchy, tato přímá adaptace je rozhodně mnohem, mnohem, MNOHEM lepší než vymýšlení vlastních hloupých zápletek. Pokud by ale tvůrci chtěli tímto stylem pokračovat, možná by bylo rozumnější udělat rovnou celý remake pěkně od začátku, stejně jako to udělal třeba Fullmetal Alchemist s Brotherhoodem, protože jednotlivé arcs na sebe navzájem navazují a začínat pokaždé zdlouhavým vysvětlením a utínat konce stejně jako tady není moc vhodné. 9/10 ()