Príbeh modrej planéty

• Česko Příběh Modré planety (viac)

Kombinace humoru s vážností, nevinnosti s moudrostí. Africký průvodce filmem používá výpravného jazyka mýtů a bájí, aby nám představil zrození vesmíru a hvězd, výbušné začátky naší planety a vznik života na Zemi. Vypráví o čase, hmotě, zrození, lásce a smrti. Po šesti letech usilovné práce přichází druhý opus od scénáristů-režisérů snímku Mikrokosmos. (oficiálny text distribútora)

Mrkvič

Žádná sláva. Hezké záběry, které jsou občas ale dost nudné. Někdy se mi až zastesklo po normálním komentovaném dokumentu, kde bych se něco dozvěděl. ()

arbitr

Šamana bych vynechal a takě spád vyprávění je trochu nuda. Ale jinak spousta neviděných živočichů a v kombinaci s hudbou docela zajimavý dokumennt. Bohužel kvalitám Mikrokosmu se to ani nepřibližuje. ()

jenik71

Z tohoto dokumentu si rozhodně neodnesete žádné poznání. Vyniká však velmi zajímavými záběry z přírody a to především menších živočichů. Uvidíte žáby, krabi či mořské koníky v nevšedních situacích. Myslím si ale, že na tento typ pořadu je to zatraceně málo. ()

Madlene

Kdo se chce něco dozvědět, nedozví se nic (krom znovu omýlaných povídaček o prapůvodní polévce)... ani při povedených záběrech na afrického lezce, jak si staví "hnízdo" nepadne slovo (ni písmeno neukápne), takže jeden ani neví, na co vlastně kouká. Dvojčička a ještě s odřenýma ušima... a hlavně díky některým skutečně zajímavým záběrům v jinak v nicneříkajícím dokumentu. Heslo by pro všechny zvídavé mohlo být: Ať žije David Attenborough! ()

Rousse

Na jedné straně nepřeberné množství úžasných, jedinečných a naprosto fantastických záběrů. Na straně druhé však pro velké množství diváků asi spousta otazníků, cože vlastně na těchto úžasných a jedinečných záběrech je? Já se na to dívala pozitivně - alespoň jsem si zopakovala poznávačky, které jsme dělali u zkoužky ze zoologie a botaniky nižších rostlin. A pokud mám hovořit za mě, tak můžu s klidným srdcem říct: "Děkuji, líbilo se mi to." ()

Romario

Průměrný dokument s některými opravdu povedenými záběry, ale přirovnání k Microcosmosu je opravdu jen dobrý marketingový tah. ()

abysser

Překrásné obrazy, překrásná alegorie. Hledejme krásu v jednoduchosti každodennosti. Jen tehdy, pokud to dokážeme, pochopíme skrytou krásu světa kolem nás. ()

Hanes88

Řeknu to takhle. Jako fanoušek podobných dokumentů se mi to líbilo, ale už jsem viděl mnohem lepší. Každopádně jsem se zájmem dokoukal a hodnotím to jako průměr. 60%. ()

Rozjimatel

3,5  Na skvelý Mikrokozmos to nemá ani zďaleka. Stále je tu krásna kamera, sprevádzaná výbornou hudbou Bruna Coulaisa. Lenže... Film akoby presne nevedel čo chce. Má to byť poučný dokument? Na to je sprievodný komentár príliš vágny a neprináša žiadnu informáciu, ktorá by nebola všeobecne známa (informačný balast). To asi nebol zámer. Malo to byť umelecké stvárnenie prírody v duchu Mikrokozmu? No, mnohé zábery akoby boli vystrihnuté z tohto filmu. Lenže v Genesis je akoby navyše mnoho rušivých elementov. Snaha poučovať, ale pritom nič nepovedať (komentár toho týpka). Množstvo zbytočných, nič nehovoriacich záberov: týpek fúka múku, sype piesok, leje mlieko, fúka dym, robí bubliny, hraje sa s penou na hladine a to do zblbnutia a množstvo ďalšieho obrazového balastu. V podstate ten týpek ako taký tam bol zrejme nadbytočný. Napriek tomu všetkému je to stále veľmi dobrý film, len to už nedosahuje jedinečnosť predchádzajúceho diela. ()

jilda

Mít děti, tak je určitě vemu na tento krásný film.Nejkrásnější věci stvořila příroda, stačí je jen pěkně a citlivě natočit.Není to žádná pecka, ale pro milovníky přírody povinnost. ()

Emzet

Velmi, velmi divný film. Sotigui Kouyaté je velmi divný průvodce. Nejdřív se díváme na stvoření Země a hned poté na páření pavouků. Řeči o energii (jako vystřižené z nějakého New Age manifestu) a všem možném, míchání v kotlíku. Dokumentární surrealismus? Dost možná... ()

Šípek

Přírodopisné dokumenty mám rád, ovšem pokud jediná genese je, že jsou fáze očekávání pravidelně střídáné fázemi zklamání, tak to ani několik povedených záběrů nezachrání. ()

Jonatána

Viděla jsem jen sem tam, líbilo se mi to moc a můj drahý, který koukal celou dobu, mě požádal, ať tomu za něj dám tolik hvězd, kolik jen můžu. Můžu pět, tak dávám pět :-). ()

bono22vox

Krásný poetický dokument od tvůrců Mikrokosmu, který nás zasvětí do vzniku Země i zrodu živočichů. A kdyby nebylo průvodce s jeho moudry, šlo by o móóóc příjemný výlet do přírody... ()