Fantastické zvery a ich výskyt

• Česko Fantastická zvířata a kde je najít (viac)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Veľká Británia / USA, 2016, 133 min

Fantastické zvery a ich výskyt je úplne novým čarodejníckym dobrodružstvom, ktoré nás vracia do sveta čarodejníkov a zvláštnych bytostí vytvoreného spisovateľkou a autorkou príbehov o Harry Potterovi J. K. Rowlingovou. Fantastické zvery a ich výskyt začínajú v roku 1926, kedy Newt Scamender práve dokončil svetovú výpravu za hľadaním a dokumentáciou výnimočného výskytu magických stvorení. Jeho krátke zastavenie v New Yorku by sa zaobišlo bez nehody, keby nebolo mukla menom Jacob, strateného magického kufríka a úteku niektorých newtových fantasticých zverov, ktoré môžu byť veľkým problémom rovnako pre svet čarodejníkov, ako muklov... (Continental film)

Vonter

Jako velký fanoušek HP jsem se na Fantastická zvířata dlouho bál podívat, protože jsem očekával, že budu zklamán. A jak to dopadlo? To se dozvíme až po přestávce.. Ba ne, to se dozvíme hned. Byl. Teda jako zklamán. Já. Ten film měl bohužel všechno, čeho jsem se bál. Chatrný děj, všechno hráno moc emerikn a na estrádu. Zapomenutelné, nevýrazné postavy, hlavně pan Kowalski mě pil krev a hýbal žlučovody. Herci nehodící se na své role, opět vypíchnu Fuglera coby Kowalskeho, to byla katastrofa. Nuda, chybělo cokoliv, co by mě motivovalo těšit se, co se bude dít dál, chyběly jakékoliv emoce. Přemíra počítačových triků, bylo jich zbytečně moc a zase byla přítomna nuda, já chci nadšeně nadskakovat a ukazovat prstem na všechny ty úžasné a nápadité tvory ze světa HP, a ne tuhle nudnou nudu, žádný z těch tvorů nebyl zpracován tak, abych byl v zíracím režimu a na vrcholu blaha. Prostě další úplně zbytečný film. Toto je opravdu pouhé ždímání odkazu HP. ()

karambwa

Film na který jsem se dlouho těšila a měla jsem velké očekávání, které se bohužel nestalo. Nechci úplně film hanit, zvířata jsou krásně zpracované a příběh není až tak špatný, ale ano, čekala jsem víc, a hlavně to za mě bylo strašně protáhlí, chyběla mi tam akce ,,zatajení dechu" a příběh na který bych popřípadě ještě dlouho vzpomínala jako to bylo právě u Harryho, ale se alespoň za mě nestalo. Uvidíme co bude dál. ()

louskacek24

Vhodne pro divaky co milují kouzelnicke filmy a nesnaseji Harryho Potrrata;) Vsechny zvireci potvory, genialni a radost na ne koukat a proto odpustite jakousi nelinearnost, takze vysledek super;) ()

pierrek22

Teorie všeho 2. Takový styl herectví se dá vydržet jednou, ale když se to opakuje i jinde, je to podivné. Ten film není vůbec o zvířatech. Z celkové délky si je užijete tak 20 minut. Zvláštní, když jsou v názvu, že? Těšil jsem se, jak se o ně budu bát, a celkově to bude mega drama, ve kterém chtějí lidé nebohá zvířátka vymítit. Já budu vzteky vytrhávat sedačky a házet je po divácích dusících se předraženým popcornem. Na konci filmu mě bude sanita odvážet na psychiatrii, za to že jsem neunesl zlobu a nenávist lidstva. Pevně upnutý ve svěrací kazajce, si budu po cestě slastně pobrukovat, že 3D vstupenky bez 3D za nekřestanskou částku měly smysl. Bohužel nic takového se nekoná a jediné co si z celého filmu vybavuji je metro. Není to málo milý Marconi? ()

Stalker85

Tak si to trošku rozeberem..Mlok vypadá jak postižený...postav tolik co ve všech HP dohromady, takže se netrénovaný sledovač filmů po půl hodině ztratí a nemá páru kdo je kdo...nelogičnost většiny situací...Bistrozorka která vypadá a vystupuje spíš jako nižší úřednice kdesi hluboko v análech sklepení Ministerstva kouzel USA....a nejtrapnější a nejsmutnější na celym filmu je, jak očividně došla J.K.R. a scénáristum a všem kolem filmu inspirace a nápady a tak museli sáhnout po tom nejhoršim co se dalo najít...funfiction. Moralitu faktu že si to Rowling v jakkoli velký míře upravila a přivlastnila nebudu rozebírat...Jen je vydět jak hluboko klesla a WB taky. Tenhle film neměl nikdy vzniknout :-( 1* za efekty. ()

Langustavson

Další film z kouzelnického světa? Skvělé, konečně! Strašně jsem se těšil, protože fantasy příběhů není nikdy moc, obzvlášť těch vážně kvalitních. Četl jsem před shlédnutím několik negativních komentářů a stejně tak jsem nějaké zaslechl, ale i tak jsem si názor chtěl udělat sám a dobře jsem udělal. Tento film mě naprosto nadchl, snad ještě více než celá série Harry Potter. Jsou tu mnohem sympatičtější postavy, příběh je taktéž zajímavější a poutavější. Celý film mi velmi rychle uběhl a hned po prvním shlédnutí jsem měl nutkání si to celé ještě zopakovat, což se mi ještě mockrát nestalo. Takže hned po prvním shlédnutí následovalo druhé a byl jsem z toho pořád stejně nadšený. Nejradši bych si všechna ta zvířata vzal k sobě domů a kufřík s kouzelným světem taktéž! ()

althinka

ja viem, že nie každý sa s filmom stotožní. Môžete ho milovať, alebo ho zatratiť. Mňa ako odchovanca a milovníka sveta Harryho Pottera si získal už od momentu, keď sa objavilo známe logo a ozvala sa hudba, ktorá ma vrátila o pekných pár rokov späť a dychtivo som ho sledovala až do konca titulkov. Pripomenú sa nám známe postavy a tvory, pribudne množstvo ďalších a mnohí si zamilujeme idealistického Mloka (čistá duša:), dve skvelé sestry (krásna ukážka "domácej mágie" akú nám HP neponúkol tiež nie je na zahodenie) a priznajte sa, nebol ten ňuchač loviaci zlato a šperky na zožratie?:D Cute:) ... ďakujem, že sme zas na vlne magického sveta, ktorý nás opantával cez jedno desaťročie a môžeme sa tešiť na ďalšie porcie:) Obliekam si fanúšikovské tričko, Rokfort je najlepší a boj proti Grindelwaldovi začína! Hurá!:D ()

Filmyx

No jo, téma HP, moje srdcovka:) jen hlavni postava vypada ve vetsine záběru jak retard co nezna ani sve jméno a vadi mi to, jak jeho až do oci bijici netecnost v klíčových scénách zbytecne až vykonstruovaně vygraduje do situace, ktere se pak musi slozite resit. ()

Kinepa

Na film jsem se musel dívat minimálně na pětkrát. Efekty dobré, ale děj se mně nějak nepozdával. Přijedu s příšerkou a dějí se věci ... ()

PowPow

Nebýt spojitosti s HP, asi by to nikoho nezajímalo. Obyčejný rodinný film, který není ničím výjimečný, přičemž bezduché příběhové prázdno je zaplněno trikovými efekty. Příšerná nuda, a přitom potenciál nápadu je milionový! Harryho Pottera znám prakticky nazpaměť a na tento počin jsem se velice, velice těšil, ale o to větší pak bylo zklamání. ()

sara93

Zvířata a svět v kufru jsou zajímavý. Propojení kouzelnického a mudlovského světa funguje zajímavě a pekař tomu dodal vzájemnou přátelskou atmosféru. Herecké obsazení je nezajímavé a poslední třetina filmu mě nudila. ()

antalyan

J.K. Rowlingové se podařilo vytvořit se svou knižní (a posléze filmovou) ságou o Harrym Potterovi fantastický magický svět, který si po celém světě získal miliony nadšených fanoušků. Snad kvůli tomu ležela má očekávání Fantastických zvířat velmi vysoko, a bohužel se je nepodařilo úplně naplnit. Je pravda, že přitažlivost světa přetrvala, a funguje stále dobře jako fungovala v Harrym Potterovi, byť se trochu změnilo prostředí a kulisy konzervativní Anglie nahradil zaprášený, kapitalistický New York. Nová stvoření, kolem nichž je film vybudován a která se rozutekla po New Yorku, jsou vizuálně velmi lákavě zpracována. A i hlavní postavy jsou poměrně sympatické a zapamatovatelné. Přesto filmu cosi chybí. I přes poměrně akční scény se totiž ve filmu po většinu doby neděje nic převratného a nepředvídatelného, Mlok hledá (jak je zmíněno na každé upoutávce) rozuteklá zvířata, dostává se do konfliktu s KOuzelnickým Kongresem USA a jejich zákony a... to je vlastně všechno. Žádné dramatické zvraty, žádné proměny v povahách postav, vše je zhruba stejné až téměř do konce. A nemůžu se zbavit pocitu, že i zvláštní schopnosti zvířat šlo scénáristicky využít líp, například v boji s nepřítelem. Pro fanoušky Harryho Pottera jde tedy o příjemný návrat do oblíbeného světa s několika symbolickými pomrknutími, pro neznalce pak o průměrný film odpovídající třem hvězdičkám. ()

Foxlady1

Ačkoliv jsem milovníkem Harryho Pottera, tak tohle je brak číslo jedna. Neskutečně jsem se u toho nudila o čemž svědčí i to, že mi trvalo dva měsíce to zhlédnout na pokračování. Speciální efekty ani pěkná hudba to nezachrání. Největším problémem pro mě bylo, že se nekonalo absolutně žádné ztotožnění se s postavami. Jsou tak nudné, že mi bylo úplně jedno jestli umřou nebo přežijí. Navíc celý film působí nepřehledně a tak nějak nedotáhnutý do konce, moc jsem se v některých pasážích neorientovala a dokonce mi přišly i směšné. Přirovnala bych to k tomu, jako když se někdo snažil navázat na filmovou úspěšnost Pána prstenů Hobitem a také se snažit vycucat něco z bývalé slávy. Bohužel né vždy se to povede, stejně jako u Hobita. Ještě, že jsem si nekoupila knihu, pochybuji, že bude o mnoho lepší. Prosím hlavně netočtě pokračování!!! ()

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (viac)

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

04.04.2023

Tohle už bohužel není apríl. Server Bloomberg totiž přes noc přišel s nečekanou zprávou, že se HBO blíží k uzavření dohody ohledně nového seriálu vycházejícího z knižní série Harry Potter od… (viac)

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy