Fantastické zvery a ich výskyt

• Česko Fantastická zvířata a kde je najít (viac)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Veľká Británia / USA, 2016, 133 min

Fantastické zvery a ich výskyt je úplne novým čarodejníckym dobrodružstvom, ktoré nás vracia do sveta čarodejníkov a zvláštnych bytostí vytvoreného spisovateľkou a autorkou príbehov o Harry Potterovi J. K. Rowlingovou. Fantastické zvery a ich výskyt začínajú v roku 1926, kedy Newt Scamender práve dokončil svetovú výpravu za hľadaním a dokumentáciou výnimočného výskytu magických stvorení. Jeho krátke zastavenie v New Yorku by sa zaobišlo bez nehody, keby nebolo mukla menom Jacob, strateného magického kufríka a úteku niektorých newtových fantasticých zverov, ktoré môžu byť veľkým problémom rovnako pre svet čarodejníkov, ako muklov... (Continental film)

Teapac

Harry Pottera vůbec nemusím a na fantastická zvířata jsem šel s přítelkyní. A dejme tomu že i dobrovolně. Protože 3D je 3D. Ale jak jsem Harry Potter není můj šálek kávy, ale fantastická zvířata byly výborná. Herci u mě obstáli na výbornou. Jediná špatná volba si myslím, že padla na scénář. Chvíli jsem se ztrácel a byl jsem tzv v koncích co se vlastně děje a proč. Ale film zpracován prostě tak že se mi líbil. Humoru dostatek napětí ještě více. Jen zbytečně dlouhý. Dalo by se to zkrátit a já bych mezi jednotlivými pasážemi třeba neztrácel instinkt nepřemýšlet nad dějem co kdy kde a proč. A pokud se natočí samostatnej film o zvířatech budu jen rád. V to jsem doufal u tohoto filmu. Ale jak říkám scénář si asi vyždoval toto. Asi bych psal něco jiného kdybych četl knihy Rowlingové, takže asi soudím film tak jak se vám asi nelíbí. Takže mě nehaňte je to jen můj názor a nejsem fans Harryho Pottera. Sám za sebe dávám i přes mojí špatnou soustředěnost u filmu ( tím myslím scény kdy jsem prostě netušil ) 4* ()

BR23

Ja ti nevím Karle, mne sa to moc nelubilo. Akože ten dvojocasí hipogrif je fajn, tí malí Grootovia sú fajn, ten zlodejský krtko je fajn, to že zaklopanie do tajného baru je vlastne začiatok zvučky HP je fajn, tá blondska ktorá rada kŕmi sovy (inak povedané má rada veľké vtáky) je fajn, ten hl. hrdina ktorý PRISAMVAčKU vyzerá jak 12. Doctor (Matt Smith) s jeho TARDIS- kufríkom (zvnútra je väčší) je fajn atd je fajn... ALE prečo ma to nebavilo? Prečo záverečná polhodina vyzerá jak mix Suicide Squad, Dr. Strange a plno dalších? Prečo tam nemohlo byť viac zvierat a viac sa im venovať, než ich narýchlo predstaviť (raz sa tam mihnú) a chytať? Prečo to nemohlo byť trocha uvolnenejšie ? Aha viem prečo lebo divák je teraz navyknutý na záchranu sveta pred nejakým monštrom ktorý zničí polku mesta. Preto.. Tie efekty som si málo užil kedže som nevedel kam skor pozerať, niektoré veci som ani najprv nepochopil, napr. prečo a ako chytili do čajníka švába (zrazu tam bol šváb), prečo do čajníka a nie inej nádoby? (pretože Matrix), prečo hl. hrdina pri chytaní toho nosorožca s tumorom nepoužil zmenšovacie a pohybové kúzlo, namiesto toho sa lopotil so zvádzaním (aby sa divák zasmial), prečo Mlok toho vtákoplaza (s jedom) pri predstavovaní svojích zverov tomu muklovi, natiahol za chvost ako jojo smerom k divákovi? (3D efekt), prečo tú ženu nemohli normálne zabiť Obliviate (nech je to humánejšie) a Avaddou Kedavrou namiesto toho sa 10 minút srali s tým jazerom spomienok (aby divák poznal jej minulosť, bolo to dramatickejšie a aby stihol Mlok tú ženu zachrániť). , prečo tí ,,strážnici,, ktorí schytili a zatkli Grindelvalda na konci s ním zastavili pri Mlokovi aby mu povedal že prežiť môže iba jeden? (dramatický cliffhanger) atd... fakt samoúčelné veci... ()

pretorij

Jsem spokojenej. Sel jsem na to trochu skepticky s obavou, ze pujde o "zarucenej vydelek" aneb jak podruhe marketingove vyrabovat jmeno Rowling... ale byl jsem prijemne prekvapen. Slusne to odsypalo, super efekty a i stopaz mi padla. Ani chvili jsem se nenudil a ani mi to neprislo moc natazene. Perfektne pasovalo. Prijemne poeticke, zabavne a celkem navnadilo na dalsi dil. Hodne se mi libilo, ze konec nebyl az moc otevreny, jako treba u Pottera. Tam clovek proste musel cekat na konec a to mezitim byla jen mene ci vice sikovna napln. Tady jsem si film sam o sobe uzil a i presto ma jak pokracovat. ()

Garretto

Cekal jsem hodne pruser ale tohle byla pecka. Nechapu, jak nekdo muze hodnotit skvar typu Suicide squad kladne a tomuto dat jen 3 hvezdy. Plitky pribeh? Spis ve sve podstat: jednoduchy ale srozumitelny a davajici smysl. Stejne tak chovani a motivace postav. Zadna prehravajici Margot, ze ktere jsou vsichni posrani za usima, ale velice prijmne zahrane a uveritelne charaktery. Zadni bad-ass padousi a prvoplanove cool sceny ale fantasticky svet, plny kouzel a pohled na magii sveta HP z americke strany. Jen tak dal. Za me 5..a jen pro informaci - zaporak nebyl ten cerny mrak, jak si asi vetsina tady mysli ()

Ninusiko odpad!

Snad naprosto nejhorší věc, jakou jsem viděla za posledních několik měsíců. Naprosto zbytečná hra. Vskutku nechápu, jak je možné na tak dobrém základu vystavět něco naprosto nelogického, přeefektovaného a přehnaného. ()

Tinushiq

Spoilery! Som z generacie ktora vyrastla na Harry Potterovi a po pravde som od tohto filmu vela necakala. Pritiahla ma nan skor zvedavost. O to vacsi bol moj zazitok. Samozrejme to nie je Harry Potter, ale to som od toho ani neocakavala. Zvierata boli skvele, Eddie bol ako Newt (na Mloka si neviem zvyknut) Skamander uzasny a uplne sa mi tam hodil. Dej bol jednoduchy, celkom predvidately az na par zvratov, rychly, vtipny, no aj temny a napinavy. Spoiler! Sok bol ked sa Colin Farrell zmenil na Johnyho Deppa 😀. Tiez som sa nasmiala na krtkovi zlodejovi. Inokedy som zasa napato zizala na platno s ustami dokoran, napr. ked Farrell zahlasil: Pan Skamamder, ste odsudeny na trest smrti za velezradu. Samozrejme, bolo jasne, za sa z toho, s mensou pomocou dostane, ale aj tak. Filmu davam 100% za velmi vydareny navrat do sveta magie, za herecke obsadenie a pribeh. Vrelo odporucam fanusikom HP (sozrejme ak od toho necakate nieco extra). ()

Maza2222

Tak jsem se před hodinou vrátil z kina a rozhodl jsem se napsat menší recenzi. VAROVÁNÍ! MOHOU SE VYSKYTOVAT SPOILERY! Mé očekávání nebyla vysoká Myslel jsem si, že to ságu zničí, ale to byl omyl. Byl to dobrý film s úžasnou myšlenkou, ačkoliv měl pomalejší rozjezd. Postavy byly také parádní (nejraději jsem měl Katherine Waterstonovou a Colina Farrella). Děj je ale nic moc a děj je jediné mínus filmu. Scénář je dobrý, dobrodružné scény parádní, ale ta akce..... ta byla tak epická. Zvířata byla skvělá. Herci své role (úplně každý) zahrál naprosto perfektně. Film má plno kladů, a mezi největší klad na filmu je dle mě herecký výkon Colina Farrella, který postavu zahrál perfektně. Zvrat s odhalením Grindelwalda byl skvělý. KONEC SPOILERU! Film doporučuji. Akorát upozorňuji, že je to o ničem jiném něž HP, takže zapomeňte na myšlenku, že vám to ságu pohnojí. 90% ()

knww

Když jsem šel do kina, netušil jsem, co od toho očekávat. Věděl jsem akorát, že se to bude odehrávat před Harry Pottrem a že tam kufřík se zvířaty. I přes nepříliš zářný začátek, jsem byl docela překvapen. Pěkné efekty a hudba, jak už jsem zvyklý z předchozích čarodějnických filmů, tu rozhodně nechyběly. Obdivoval jsem, jakou představivost má stále Rowlingová, kterou umí pomocí režiséra Davida Yatese a herců Eddieho Redmayna, Dana Foglera a dalších přenést na filmové plátno. Tento film beru spíše jako úvod do nové série filmů, které budou následovat. Doufám, že se to ještě v dalších dílech více rozjede a to nejlepší nás ještě čeká. ()

macherano

Nemozem hodnotit neutralne ked som to videl v 3D 4DX takze vsetko bolo fantasticke niektore veci mozno clovek pochopi neskor kedze to je na pokracovanie a hadam prazdne miesta sa postupne zaplnia ale na potera to momentalne nema ()

kukillX

Asi som mal priveľké očakávania. Buď som čakal že tam bude viac z toho Harryho Pottera alebo, že to bude aspoň na takej úrovni. Žiaľ ani jedno sa mi nesplnilo. S Potterom to ma spoločnú akurát tak autorku a kvalitovo to tiež nesiaha. Pre mňa nič moc teda sklamanie a trochu aj nuda no. ()

Hurikan_mdx

Jakožto Harrym nezasažený se sám sobě divím, že jsem vyrazil do kina. Musím ale říct, že jsem rozhodně neprohloupil. Film zaujal svým vtipem a imaginací. Děj je hezky zakončený, možná až příliš dokonalým happy-endem, který mi v tu chvíli ale vůbec nevadil. Hloubouček dolů si zaslouží perfektní soundtrack. Celkově mi nic vyloženě nevadilo a proto dávám slabších pět. (A kdybyste náhodou věděli o nějakém takovém kufru k mání, tak mi dejte vědět ;) ) ()

Ruthiee

Zhlédnout film Fantastická zvířata je jakousi nenucenou povinností každého skutečného fanouška Harryho Pottera. Na knihách i filmech z kouzelnického světa jsem vyrostla a tak bych nejspíš Rowlingové, jakožto mé knižní modle, prominula snad jakýkoliv nesoulad s mými představami, které si během čtení vytvářím. Přesto mírné zklamání jsem pociťovala u znázornění povahových charakteristik tvorů. Kupříkladu takový nandu se jevil jako cvičený neškodný cirkusový lev, přičemž kniha jej považuje za nejnebezpečnější šelmu vůbec, kterou dokáže zkrotit jen stovka zkušených kouzelníků. V ostatních ohledech považuji film za povedený, nehledě na to, že postava bývalého člena mrzimorské (mé :) ) koleje “Mloka“, je mi velice, velice sympatická. Stejně tak oceňuji, střídání humorných a napínavých, chvílemi až děsivých scén, protože Voldemort ani zdaleka není jediný padouch kouzelnického světa. ()

Marrakech86

možná nejočekávanější film roku se dostal do kin a tak jsme se taky na něj rozhodli jít...úvodní novinový začátek paráda...na efekty taky skvělý..jako určitě doporučuji podívat se na tento film ve 3D, ale ted k samotnému příběhu...Příběh byl takový ne moc poutavý a věčně lítající mrak ....takový tak trochu o ničem, hvězně obsazeno to ano, ale spíš mi to přišlo víc pro děti..je to takový ten film, že když odcházíte z kina, tak máte pocit, že Vám jedno kouknutí stačilo a už nikdy více. 60 % ()

brondy

pokiaľ začneme plusovo hodnotiť filmy, ktoré stoja iba na efektoch a na NIČOM INOM, odovzdáme tým filmové umenie do rúk hlupákov.. ()

fandam007

Jsem velkým fanouškem Harryho Pottera. Už od začátku mi bylo jasné, že zvířata budou tak trochu odlišná. Ovšem byla podle mého odlišná až moc a i filmové zpracování se nepodibalo. Jediné, co HP a FB spojuje jsou krátké zmínky o Bradavicích a Albusu Brumbálovi. Nyní se ale vrátím zpět k filmu. Občasná akce a nějaká vtipná hláška nebo scéna se ve filmu najde, a film jako takový se mi líbil. Takže mi nezbývá nic jiného, než dát 4* ()

Ovar

Příjemná podíváná prakticky pro každého, kdo má rád filmy. Řekl bych, že si při sledování tohoto filmu každý může přijít na své! Není třeba být přeborníkem a mít přečteny všechny knihy, aby se člověk v příběhu orientoval. Na druhou stranu je tu i pro fanoušky HP několik velmi příjemných okamžiků. Jinak příběh příjemně ubíhá, hlavní postavy mají dostatek charakteru, hereckým výkonům nemám co vytknout (s ohledem na obsazení je to ale bez překvapení) a samozřejmě nechybí i efektní vizuální stránka. Postavy jsou dostatečně rozmanité na to, aby oslovili dost široké spektrum diváků, a příběh nenuceně spojuje poměrně vážné chvíle, vtipné odlehčené situace a místy až pohádkovou roztomilost oněch "Fantastických zvířat". Divák se dočká dokonce i jednoho či dvou nečekaných zvratů, zakončení, byť ne úplně nečekané, se taky nedá označit za zbytečné klišé. Celkově velmi příjemný zážitek z kinosálu, který přinejmenším naplnil očekávání, a rozhodně navnadil na další díly. ()

Letec88

Nic neříkající dvouhodinová nuda.. Nelze nesrovnat s posledními díly HP, za kterými hodně zaostává (což je dost smutné, vezmu-li v potaz jak šílené byly oproti knižní předloze) i co se týče kouzelnických soubojů, kdy ty jsou tady absolutně nijaké a bez nápadu. Jasně, digitál v podobě zvířat a skřítků dobrý, ale to nestačí. Dalo se z toho vytřískat podstatně víc právě i ve zmíněných soubojích. Děj je strašně snadno předvídatelný a nudný.. Za Foglera, Redmayna a Farrella 2 hvězdy.. Víc si to nezaslouží ani omylem. ()

52637

Bez Pottera, ale za mne lepsi. Nadherne kouzelny pribeh, ktery se odehrava v Americe s nadhernymi zviraty a objevi se i Johnny Depp. Doporucuji film v originale, 3D neni potreba ()

PsenickaR

Tak tu máme návrat do světa čar a kouzel a já bych si tak přál mávnout a změnit své rozhodnutí si na film zajít. Přecpané kino, poloprázdná miska s nachos přesně na gram na váhu, jak je v jisté síti kin zvykem a jako přídavek film přeplácaný takovým množstvím postav, že jejich vyjmenování můžu použít místo počítání oveček na dobrou noc. Ano, triky jsou fajn, trocha i té nostalgie po Harrym je fajn ( i když film je vlastně před ním ), Collin Farrel je fajn a má charisma. Ale co naplat, když při pohledu na hlavní postavu si jen říkám, proč proboha někdo tak nesympatický jako Redmayne? Nedokážu se s ním ztotožnit, nedokážu mu fandit, nedokážu si film užít. Ani ta přehlídka roztomilých příšerek to nezachrání a tak zůstává jen pachuť sýrové omáčky a ztracených 2 hodin času. Zlatý Harry a když pomyslím, že tohoto nám budou servírovat 5 filmů, tak si jdu notovat " Za co pane Bože, za co?". ()

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (viac)

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

04.04.2023

Tohle už bohužel není apríl. Server Bloomberg totiž přes noc přišel s nečekanou zprávou, že se HBO blíží k uzavření dohody ohledně nového seriálu vycházejícího z knižní série Harry Potter od… (viac)

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy