Fantastické zvery a ich výskyt

• Česko Fantastická zvířata a kde je najít (viac)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Veľká Británia / USA, 2016, 133 min

Fantastické zvery a ich výskyt je úplne novým čarodejníckym dobrodružstvom, ktoré nás vracia do sveta čarodejníkov a zvláštnych bytostí vytvoreného spisovateľkou a autorkou príbehov o Harry Potterovi J. K. Rowlingovou. Fantastické zvery a ich výskyt začínajú v roku 1926, kedy Newt Scamender práve dokončil svetovú výpravu za hľadaním a dokumentáciou výnimočného výskytu magických stvorení. Jeho krátke zastavenie v New Yorku by sa zaobišlo bez nehody, keby nebolo mukla menom Jacob, strateného magického kufríka a úteku niektorých newtových fantasticých zverov, ktoré môžu byť veľkým problémom rovnako pre svet čarodejníkov, ako muklov... (Continental Film)

Tomigun

Co k téhle konzumní děravé slátanině říct. Natočené je to hezky a líbivě. Herci odvedli dobrou práci. Animátoři si nadělali pár desítek hodin přesčasů a Yates předvedl ten svůj standard. A co Rowlingová, ta nám zase ukázala, jak krásně umí vykrádat díla všech možných knižních autorů a pak říct, že to ona je ta geniální. No a ona není. Její zápletky jsou pro vás krásně čitelné, tedy pokud vám je více jak 5let. Všechno je to takové jednotvárné a nedodělané, a když se děj dostane její vinou do slepé uličky objeví se náhle nové kouzlo, předmět, místo, o kterém neměla žádná z přemoudřelých vedlejších postav ani tušení. Fantasy psané horkou jehlou, to prostě nedělá dobrotu. Za mě - 50% ()

Sticks

Nádherná pohádka s kouzly. Cítil jsem se opět jako 10letý v kině při sledování Tajemné komnaty. Příběh mě úplně pohltil a je to skvěle natočené. ()

blazma

Jsem rád, že až s odstupem tady píšu komentář. Nikdy jsem nebyl velkým skalním fanouškem Harryho Pottera, knížky už vůbec ne. Proto mě Fantastická zvířata nějak nezvedla ze židle, když měli přijít do kin. Každopádně, jsem mega rád, že jsem se k nim dostal znovu. Protože jsem si je kupodivu napodruhé užil o něco více. Docenil jsem, nové prostředí Ameriky oproti Anglii.Výborný Eddie v postavě Scamandera je famózní. Co mě ovšem nejvíc nadchlo byli zkrátka ta zvířata, fakt se jim je povedlo vymazlit a byla to super podívaná. Trošku škoda, že HP sága, je tak oblíbená, že by to musel být vyloženě masterpiece století, aby se to lidem líbilo stejně jako Harry Potter. Podle mě, to krásně ukazuje druhou stránku světa který už známe. Žádné děti a škola... Prostě svět čar a kouzel a to by se mělo ocenit :) ()

palmovylist

Šel jsem do toho s tím, že to nemůže být špatné..ale vcelku jsem se spletl. Plno vtípků mi přišlo pro cílovou skupinu tak 8 let. ..35% ()

Teeis

Miluji serii Harryho Pottera a když jsem viděl toto dílo, tak moje láska a očekávání nebyly brutálně zadupaná do země. Bylo hezké sledovat všechny ty roztomilé a roztodivné kreatury ve filmu. Příběh byl jedním slovem skvělý, hlavní postavy byli sympatické a příjemné. Ale nejlepší na celém filmu bylo to že jsme se konečně mohli vrátit do toho nádherného světa, za doprovodu skvělých vizuálních efektů, hereckých výkonů a nádherné doprovodné hudby. ()

wowylgu313

Co to ku*** je? Tak jo OK :) jen kvůli tématice "čar a kouzel" jen kvůli znělce alá Harry Potter , jen kvůli panu Kowalskymu (jediný zdroj "zábavy") nebo jak se to píše dávám 2 hvězdy. Jinak tady není nic! Hlavní herci absolutně ničím zajímavý, celá ta scéna chytání zvířat z kufru je nudná a v závěru toho všeho je nějak moc. Jakoby se celé obludarium ze všech koutů světa narvalo do jednoho filmu. Záporák... Kdo že to tu byl vlastně záporák? Jsem štědrý proto.. Hodnocení: 45% ()

Skrivan

Na rozdíl od pokračování tady název opravdu odpovídá obsahu. Zápletka je jednoduchá: Ztratí se fantastická zvířata a Mlok je musí najít. Jo a taky se tam mihne Grindelwald, i když pro tenhle film není zas tak důležitej. Je to vcelku fajn jednohubka, která úplně nenadchne, ale ani neurazí. Efekty jsou krásné, prostředí a kostýmy dvacátých let jakbysmet. Nicméně se ve scénáři objevuje několik logických trhlin. Váhal jsem proto, jestli dát tři, nebo čtyři hvězdičky, ale nakonec jsem se ještě přiklonil ke čtyřem, protože jsem se jednak opravdu nenudil, jednak jsem tři hvězdičky dal větším hrůzám. ()

Fin_429

VÝBORNÝ ZAČÁTEK. Náhodné setkání 3 hrdinů bylo úplně v pohodě a zafungovalo stejně, jako v HP kameni mudrců. Nápad byl skvelý a velmi dobře zpracovaný. Chemie mezi Tinou a Mlokem také funguje. Opravdu dobrý začátek nové trilogie! 8/10 ()

Greyhound

Milý, kreativní film s jednoduchou hlavní postavou, určený už spíše pro dospělé. Neurazí, potěší. Redmayne mě opět nezklamal. O větší překvapení se postaral Depp, který ve svém krátkém výstupu vypadal jako kynutý knedlík. ()

JerryOnly

Pár pív, víno alebo popcorn pri akomkoľvek inom filme... to by boli dobre minuté peniaze. Toto bola nuda od začiatku až do konca. Fantasticky nefantastické zvieratá, ktoré nechcete nájsť. Sklamanie jak remeň. ()

DmKK

Jakožto fandu Harry Pottera a jeho světa , mě toto opravdu nadchlo. Jsem opravdu plný emocí že další film z dílny Rowlingové je venku a je SUPER! Po grafické a vizuální stránce film exceluje a příběh je také OK. V tom všem příjemné odkazy na původní sérii s toho dělají super podívanou. Plus velice simpatický hlavní hrdina hraný mým favourite hercem ! :) ( Alison Sudol je krásná) ()

Birter

Na návrat kouzelnického světa jsem se těšil, ale měl jsem poněkud obavy co z toho vypadne. Fantastických Zvířat se naštěstí ujali původní tvůrci Harryho Pottera a já s jejich prací nemohu být více spokojen. Všechny postavy jsou skvělé a stejně jako v Harrym Potterovi jim výborně rozumíme. Velice jsem ocenil i propojení s postavami, které už známe (Gellert Grindelwald) a podobnost s potterovskými filmy je veliká. Měl jsem opravdu pocit jako bych se vrátil do těch starých dobrých časů s Harrym Potterem. Sice se nejedná o žádný extra komplikovaný příběh, ale myslím že pro začátek nové série, to bohatě stačí. ()

Little

"Fantastická zvířata a kde je najít" baví od prvního záběru po ten poslední. Zápletka vkusně kombinuje napětí, humor a emoce a dávkuje mi je tak, abych se ani na minutu nenudil. Tleskám hercům za jejich výkony. Prakticky žádná z postav na plátně není zbytečná nebo opomíjená. Kouzelný svět za velkou louží je příjemně civilní. Díky všem těmto kladům snímku odpustím i v některých místech nedotažené efekty. Díky za skvěle strávených 133 minut. ()

gipper

Tak moc milý návrat do kouzelnického světa až se místy tají dech a plesá srdce. Příslibem skvělé podívané se pro mě stal hned nazačátku hrabák, který Scamandrovi zdrhnul z kufru a začal syslit všechno, co se třpytí :) A co teprve, když Scamander otevřel kufr a ukázal svému příteli nečarovi všechno, co v něm schovává. Propracovaná barevná nádhera! Samým dojetím mi skoro ukápla slza. K Vánocům si teda od včerejška přeju svého vlastního Větvíka* Té temnější stránce příběhu se budu věnovat až příště. Herecké obsazení mi sedlo skvěle až na bystrozorku, která mi přišla tak unylá, že si nepamatuju ani její jméno. PS: Opravdu nikomu nevrtá hlavou ta fotka Scamandrovi spolužačky z mládí z klanu Lestrangerových? ()

marekspanel

Připomnělo mi to ty nové filmy od DC, čili plno efektů bez smyslu, nějaké posloupnosti či vysvětlení a také slabé postavy. Celkově dost nudný a předvídatelný scénář. Předlohu jsem nečetl, asi by mě ani nebavila. Také obsazení má u mě velký otazník. Eddie byl moc stejný jako všude, možná mu ta lehce poťouchlá postava sedla, ale i tak jsem nemohl zbavit toho pocitu, že sleduju něco uplně jiného. Pár vtipných momentů tam bylo, ale většinou se jednalo o velmi jednoduchý, suchý humor. Zvláštní, že to bylo tak jednoduché jakoby pro postavené pro děti, ale na ty to zase bylo i dost temné a ne moc fantasy, jak bychom očekávali. Finále naprostá katastrofa. Buď to zase někdo dost prostříhal, nebo by neměli Rowlingovou vůbec pouštět ke scénáři. Plusy za zvířata, ze kterých šlo jistě vytěžit víc a za postavu nečara, to pekařství na konci mělo docela kouzlo. Zklamání. A poslední poučení pro mě, nechodit na filmy na 3D do Cinemacity (krom IMAX), jelikož tak hrozný obraz jsem zase dlouho neviděl. Scény byly totiž často noční a člověk viděl někdy stěží polovinu z toho, co se tam zrovna děje.Ještě tomu dám ale určitě ještě jednu šanci, uvidíme. Nedokážu si zatím moc představit jaké budou další 3 díly..! ()

Blois

Úžasné!!! Pro mě krásný návrat do světa čar a kouzel. (Ani jsem nečekal, že mi bude tolik chybět.) Film se rozjede a už nezpomalí. Napětí, akce, humor - ani nestačíte vydechnout. Krásné vizuální efekty a výborné obsazení. Postavy Kowalskiho a Queenie mě moc bavili, no a Eddie, ten zahraje cokoliv. ()

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (viac)

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

04.04.2023

Tohle už bohužel není apríl. Server Bloomberg totiž přes noc přišel s nečekanou zprávou, že se HBO blíží k uzavření dohody ohledně nového seriálu vycházejícího z knižní série Harry Potter od… (viac)

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy