Sliedič

• Česko Slídil (viac)

Lou Bloom je mladý muž, posadnutý túžbou preraziť. Keď spozná svet reportérov, zbierajúcich materiál pre čiernu kroniku v lokálnom spravodajstve, zacíti životnú šancu. Stáva sa sliedičom, pre ktorého každá policajná siréna znamená potenciálny zárobok a obete zločinov sa stávajú zdrojom peňazí. V honbe za úspechom Lou postupne stiera hranice medzi pozorovateľom a účastníkom udalostí. Ako ďaleko je až ochotný zájsť? (STV)

Petr.Kocfeld

Dám 4 hvězdy a solidních 80 procent!Jake Gyllenhaal by se Zlatý glob za tento herecký výkon zasloužil.Falešného reportéra zde ztvárnil skvěle.Tohoto herce moc neznám,ale tady byl vážně skvělý! ()

Itar

Film bez duše. Ač se Jake Gyllenhaal snažil sebevíc a scénář měl obrovský potenciál, nějak to celé dohromady postrádá šmrnc. Děje se toho přitom skutečně hodně a každou chvíli se stane něco, co příběh posouvá dopředu. Nikdy to ale nevyvolává husí kůži, o nějakém zvratu ani nemluvě. Nejvíc mě pak zklamala kamera, protože Robert Elswit patří mezi moje oblíbence. V Nightcrawlerovi však z nějakého důvodu úplně postrádá šťávu. A stejně by se dalo mluvit i o hudbě. Jednoduše zklamání a film, který rozhodně není potřeba vidět. Byť mu jisté kvality neupírám. ()

Lefty86

Hodně zajímavej film, netypickej. Gyllenhaal jen potvrdil svou pozici u mě, na topku to není ale herec je skvělej. Jake tu jde přes mrtvoly pro slušný záběr. ()

vander19

Tento film by mohol mať aj viacero názvov. Slídil, hajzel, čurákomrd. Je pravdou, že Gyllehál prešiel od Donnieho Darka už dlhú cestu. Vo všetkých filmoch, čo som s ním videl stvárňoval jeho charakter pozitívne vlastnosti. V tomto filme si to snažil asi vynahradiť a vypadalo to, že komplet za celú kariéru. Jeho charakter Louis Bloom je ale poriadny kus hajzlovského hovna, čo nestojí ani za vysratie. Prezentuje tzv. prácu paparazzi. Ľudí čo čakajú na potknutie a zaváhanie, len aby na to iný zarobil. Lenže Louis si dôsledne vyberá vraždy, nehody, prestrelky a potom za svoje zábery inkasuje tučné šeky. Kameru má snáď namontovanú aj v riti. Po hodine sledovania tohto ulízaného hajzla som začal uvažovať, kde má hranice. Kam je až ochotný zájsť. A on má gule takmer na všetko. Tomu verte!!!! Skvele ho na plátne dopĺňa nestarnúca a aj v tomto snímku očarujúca Rene Russo. Je krásne vidieť jej premenu pod vplyvom sociopatického, ulízaného Louisa s normálnej režisérky na beštiu. Nemá problém pustiť tak krvavé veci v správach, že pol republiky u nás by už posielalo výhražné listy do príslušných komisií. Dan Gilroy mal drsný nápad a výborne poukázal na dve veci v jednom. Chorobný mozog a na prácu ľudí, od ktorích závisí sledovanosť spravodajstva v L.A. ()

peetriss

Dan Gilroy bezesporu umí svými scénáři zaujmout a tato sonda do hyenistických praktik senzace- a ziskuchtivých médií není výjimkou. Slídil vyvolává spoustu mravních otázek a zamyšlení nad hranicí mezi právem na informace a vkusem, kam až může zajít neobjektivita zpravodajství a kam slizký sociopatický "videolovec neštěstí" pobíhající po městě stižený naprostou ztrátou zábran, v podání typově výborně obsazeného Jakea Gyllenhaala. Přes všechnu preciznost a temnost bych Gilroyovi vytknul určitou usedlost, absenci strmější gradace a málo odvahy dostat se problematice víc pod kůži. ()

iampatrik

80% Gyllenhaal v roli pomateného hajzla, kterému pojmy jako etika nebo morální hodnoty nic neříkají. Honba za úspěchem a penězi ho dělá čím dál víc otrlejším. S tím se také zrychluje tempo filmu, každou natočenou událostí je děj napínavější a vyhrocenější, vedoucí k samému vrcholu a závěru. Tam už je pro co nejlepší schopný udělat cokoli. ()

ondrula

Gyllenhaal mi nikdy nebyl moc sympatickej, vypadá jako opice. Tady je ještě navíc vyhublej a slizce ulízanej, přesto jsem musel uznat, že hrál výborně. Téma je taky neotřelý, neměl jsem vůbec potuchy o existenci slídilů. Čekal jsem určitou ulítlou eskalaci (že třeba Lou bude ještě větší magor a bude zabíjet lidi), ale takhle taky dobrý. Na Lou Bloomovi mi přišly nepochopitelný dvě věci: proč se snažil sbalit tu starou brécu a proč si najal za asistenta toho bezďáka. ()

Disease

Vida, i sociopat má ústavní právo na splnění svého amerického snu. Jake Gyllenhaal láme osobák ve slizkosti. Jako psychologická studie vcelku zajímavé, jako film mě to (zejména) kolem půlky místy celkem nudilo. ()

mclenin

Ľudský hyenizmus v priamom prenose a neskôr v zázname, zobrazujúc skutočnosť, že reportérsky parazitizmus na nešťastí druhých v kontexte motívu stať sa jednotkou na trhu môže byť veľmi nebezpečnou kombináciou. Jake Gyllenhaal hrá síce presvedčivo, no miestami vyznieva jeho konanie nepodložene a iracionálne, čo uberá celkovej hodnovernosti príbehu. Chvíľu trvá kým dej naberie na obrátkach, avšak to ide ruka v ruke s gradáciou posadnutosti hlavného hrdinu a posledná pol/trištvrte hodinka už stojí za pozretie a ťahá hodnotenie smerom nahor. ()

lucijelucije

Je slizký, je nekompromisní, je žhavý a je nemocný, takový je Jake v tomhle dramatu. Ano, dívat se na něho tady nebyl žádný med, ale o to šlo, svou roli zahrál úžasně, a kdyby to šlo takhle dál, opravdu se mi znechutí =). Je neuvěřitelné, jak je tenhle herec tvárný, a tleskám mu. Co se týče filmu, je neskutečně syrový,a to umí zalézt pod kůži. Nemohla jsem se dlouho rozhodnout, jestli dám tři nebo čtyři hvězdy, ale za tu beznaděj, těch okolo něj, a za tu odvahu jít přes mrtvoly kvůli karieře, vyhrála vyšší hranice. ()

Strandmon

Po pravdě jsem hodně na vážkách a neoplívám přímo nápady jak tento film popsat, ovšem něco se přece jen najde: Nightcrawler vám nedá úplně to co byste od něj čekali, je to film velmi nevyspitatelný, což já mám na filmech nejradši a i u Slídila jsem byl velmi spokojený. Jake Gyllenhaal nebo přímo jeho postava Lou na mě působila opravdu velmi chladně, což je samozřejmě účel tohoto filmu a já můžu říci, že se to produkci povedlo a k jeho postavě nemám vůbec žádné výčitky.Film oplívá i plno dalšími skvělými postavami (hlavně Nina). Jediné co bych filmu vytkl jsou trochu slabší až nudnější pasáže nebo scény pokud chcete. To je jediné proč filmu nedám plný počet, protože to mi opravdu vadilo. Atraktivní i originální. ()

Mo.

Scenar jak od Olivera Stonea a naprosto lahudkovy herecky vykon Jakea Gyllenhaala - odted by mel hrat prinejmensim seriove vrahy. ()

dormouse

Na jednu stranu velmi dobrý film s výborným Jakem Gyllenhaalem, na druhou stranu odporná postava Lou Blooma, kterou byste nejraději sprovodili ze světa. Jak se dá manipulovat s divákem, jak s reportérem a koneckonců i s policií. Ale byla jsem ráda, když film skončil. ()

orkadimenza

Už jsme to tu sice párkrát měli, ale není zas tak ojedinělé sledovat hlavní postavu záporáka a jeho chladnokrevnou cestu zkorumpovaného, hnusného systému, kterému velí média a.k.a. černá kronika. Nejednou jsem si vzpomněl na naši milou Novu a Primu a vysoký poměr tragických událostí v hlavních zprávách (a taky na písničku od Nohavicy "www.idnes.cz"). A přesně tohle je problémem společnosti a zároveň cíl Slídila, že i takovýhle vyloženě psychicky narušený člověk dokáže v dnešním světě obstát, ba co víc, se prosadit. Jake Gylenhall jako již vyzrálý herec předvádí opět skvělý výkon, kterým dostává diváka do kolen a jeho role posouvá hranici morálky amerických televizních stanic stále dál a dál (resp. níž a níž). Jediným krvavým flíčkem na Jakeově košili je, že je tu stále ještě mezera mezi teoretickou hranicí, kam až mohl zajít, a skutečnou hranicí, kam zašel ve filmu. Z toho důvodu film v závěru nevygradoval na úplné maximum, ale na druhou stranu se mi líbí to zakončení alá Limitless, takže budu jako naivní produkční Nina a tuhle skvrnu Slídilovi odpustím. ()

Fryštok

Osamělá noční jízda alá Taxikář nebo Drive + hl. postava jako alfa-verze Patricka Batemana z Amerického psycha + nejprovařenější filmové město Los Angeles + ne zrovna zdařilý společensko-kritický tón typu: „Zpravodajství vydělává na ‚senzačnosti' tragédií.“ = to vše dohromady tvoří film Slídil. __________ Po stránce řemeslnosti a scénáře je zpracování kvalitní. Co se týče myšlenkového poselství, tak na původního Taxikéře jednoduše nemá. Podobně na Drive zase nemá hudebním podkresem, který v porovnání není dostatečně výrazný a zapamatování hodný. Jake Gyllenhaal sice hraje obstojně, ale jeho psychopatičnost nelze ze začátku dostatečně vyčíst - až postupem času graduje - narozdíl od Amerického psycha, které s psycho atmosférou pracuje napříč celým filmem. Je to takové od všeho trochu, ale nic pořádně... _________ Nakonec chutná jednohubka, ale podle hodnocení jsem čekal víc než jen zdařilé řemeslo a odvar z jiných filmů. ()

Mimomisu

Zaslouzene 4 hvezdy..ano...maly rozpocet, skvela kamera i herecke vykony...ano...ano...ano ale nejak se clovek nezbavi pocitu, ze z toho mohlo byt jeste trochu vic, co by z tohodle filmu udelalo kult. Film s takovym poslanim, ale postrada dusi. Mit to v ruce Fincher s Tarantinem.... ()

Mikino00

Zpočátku mě film navnadil svou specifičností, zatahováním do zajímavého prostředí. Poté film začal trochu stagnovat a připravovat se na své vyvrcholení, to sice je zajímavé, ale určitě bych čekal více. Nedokázalo to prostě překvapit. Jinak Gyllenhaal je naprosto přesvědčivý. ()

Stachy

Vyhublá psychotická, cílevědomá hyena s provokativním úsměvem je přesně to, co tenhle film potřeboval. Zajímavě vykreslený vývoj antihrdiny, kdy se z malého ambiciozního zlodějíčka stává predátor prahnoucí po svém úlovku. Je až k neuvěření kam lidský hyenismus sahá. Gyllenhaal v roli hyenistického upíra mě baví a jsem zvědavý co nám dále pan Gilroy přichystá. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (viac)

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Jake Gyllenhaal má za sebou Patrolu, Zmizení, Slídila nebo Demolici a do každého svého projektu jde na sto procent. Naposledy se Jake objevil v dramatu Silnější, kde si zahrál jednu z obětí výbuchů u… (viac)

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců