Malá smrt

• Austrália The Little Death

Maeve (Bojana Novakovic) by sa veľmi rada dozvedela, aké by to bolo, keby ju znásilnil niekto cudzí. Požiada preto svojho priateľa Paula (Josh Lawson), či by túto jej sexuálnu fantáziu, čoby tajné želanie, skúsil bez predsudkov aspoň na sekundu zvážiť.
Medzi Danom (Damon Herriman) a jeho ženou Evie (Kate Mulvany) viazne komunikácia, a preto navštevujú terapeuta, aby zachránili svoje manželstvo. Ten im poradí, že by im mohlo pomôcť, keby si vyskúšali byť niekým iným, niekým, kým sami nie sú.
Rowena (Kate Box) v nie práve najvhodnejšiu chvíľu objaví, čo ju dostane do stavu extázy, a kedy konečne môže otehotnieť. Avšak toto zistenie ju môže stáť jej manželstvo...
Toto sú len tri príbehy z niekoľkých, ktoré odkrývajú tabu vzťahov a sexuálnych fantázií jednotlivých postáv a manželských párov v The Little Death. Príbehy vtipným spôsobom ukazujú, že niekedy by stačilo trochu viac pozornosti a vnímavosti, aby sa predišlo inak nevyhnutnej katastrofe... (sochoking)

M.i.k.e

těsně po shlédnutí sem chtěl dát velmi slušné tři hvězdy, ale postupem času ve mě tenhle povídkový mišmaš točící se nejen kolem sexu a různých "úchylek", ale také kolem problémů v partnerském životě, neočekávaně dozrál ke čtyřem. Little Death dokáže být vtipná, ale zvládne i méně příjemné hořkosladké momenty. Škoda, že některé příběhy nedostaly více prostoru na úkor jiných, které naopak klidně mohli být ukončeny dříve a nijak by jim to neublížilo. Závěr je každopádně skvělý. Nikdy bych neřekl, že překládání sexu po telefonu do znakové řeči může být tak vtipné a dojemné zároveň...75% ()

apacka

Brekeke. Kdyby to bylo víc drama než komedie, nebylo by to tak vtipné. Což by byla škoda, protože by museli vyhodit running joke se Stevem. Kdyby to bylo víc drama, bylo by to solidní drama; mindset v situaci, kdy je jednodušší přiznat "nevěru", je zajímavé téma. +1 za sympatické, neokoukané herce. ()

BarryLyndon

Původně jsem se na to podíval, protože je to film o sexuálních úchylkách s Bojanou Novakovic. Ale popravdě měl tento povídkový film uplně jiné kvality. Asi je to tím, že jsem úchyl, ale neskutečně jsem si to už. Je tam nepočítaně nádherně vypointovaných sensible chuckle momentů. Rozhodně nejlepší je poslední povídka, která by si nezadala s tím nejlepší z Paříži, miluji tě (byť tomu ten zbytek není ani vzdáleně podobný. Nejspíš se vám nebude líbit tak mně, ale rozhodně doporučuju. 9/10 ()

C0r0ner

Já jsem se teda řehtal od začátku do konce a Malou smrt hodnotím jako jednu z nejlepších komedií za dlouhou dobu. Nejenom, že to je skvěle napsané ve smyslu propojenosti jednotlivých příběhu, ale je to především tak špičkově zahrané a vypointované, že se to vidí málokdy. U scény překládání sexu po telefonu pro hluchého jsem brečel smíchy. 100% ()

Flynn

Pro mě jeden z nejpříjemnějších filmů poslední doby. Skvěle jsem se bavil, téma je trochu peprnější, ale je to prostě krása pohledět... svkělé obsazení, svkělé osudy, jeden z nejpovedenějších příběhových filmů co jsem za poslední dobu viděl. Supr!!!! ()

campix

Celkem se nabízí srovnání s Allenovým Všechno, co jste chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat) především díky tématu a rozparcelování do menších příběhů, každý zabývající se jinou (a co nejvíce zvláštní) sexuální úchylkou. Okořeněné závěrečným prolnutím životních osudů těchto nešťastníků. Opravdu příjemná nezávislá komedie, které si bere z Allena to nejlepší, ale zároveň se nesnaží být nějak novátorská. Zachovává všechny základní postupy a spolu s plejádou neznámých herců vytváří příjemný celek. ()

Riley

Super. Hrozně příjemný film, u kterého jsem se zasmála, který byl odvážný a kterému do dokonalosti chybělo jen maličko něco navíc. 80% ()

Hafran

Klasické povídkové schéma let minulých, tentokrát v neotřelém kabátku a spojené sice povrchním tématem sexu, zároveň ale pečlivě vybranou, poeticky vyprávěnou, podprahovou a ryze metafyzickou linkou, která je radost rozebírat. Freud by zaplesal. ()

Lachtaan

Stává se pomalu pravidlem, že filmy s tím nejchabějším dosahem překypují tou nejryzejší kvalitou. A že dosti odlišně pojatá dramata, sršící originalitou a zobrazující až děsivě autentická témata současné společnosti u mě momentálně zabodují nejvíce. Shledal jsem se zde se smutkem, smíchem, překvapením i ponaučením. Co více od filmu potřebujete čekat? ()

Helmutek

Nečekal jsem, že mě to bude tak moc bavit. Allenovo "Všechno, co jste kdy..." to opravdu trochu připomíná, jen je to míň vystřelený, míň absurdní... míň Allenovský, ale v tom nejlepšim slova smyslu - film funguje parádně. Skvěle napsanej a táhnoucí scénář, dobře vyvážený povídky (který se samozřejmě vzájemně proplejtaj), a navíc je to opravdu inteligentně vtipný. A na takovou Bojanu Novakovic nebo Erin James se nádherně kouká. ()

Tosi

Úvod filmu generuje prazvláštní sexkomické situace, u kterých se dalo usmívat, ale spíše nevěřícně kroutit hlavou a dodávám, extra mě to nebavilo. Právě nejednoznačností žánru film trpí, a až posunem k více romantické poloze jsem se správně naladil. Největší silou film udeří před koncem ve skvělé tlumočnické scéně, ovšem celkové rozpaky to u mě již nezachránilo. ()

Mirokukii

Příjemná povídková mozaika o složitosti vztahu a pře důležité roli sexu v něm. Zábavné, bez zbytečných vulgárností. Dojemné. Vhodné sledování, jak pro partnerskou dvojici schoulenou pod dekou, tak pro přátelskou sešlost v rámci filmových večerů. ()

Avathar

Zábavné, ale s prehľadom vedie záverečný "sex cez telefón v znakovom jazyku", ktorý má okrem humoru aj nefalšovanú romantiku a emócie. A roztomilú Erin James! :) Ostatné poviedky ale tiež stoja za to. Celkovo podarená a príjemná záležitosť. ()

hanagi

Konečně ten správný film! Film, který mě pobavil, rozesmál a nakonec i dojal. Film o sexu, o vztazích a hlavně o lásce. O lásce obětavé i manipulující, o lásce vyhořelé i té, která možná teprve začíná. Mé cynické "já" si dnes vzalo volno a poslední část téhle vtipné skládačky vyhnala mé hodnocení na maximum. Viděno v rámci Challenge tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií. ()

rudeboy

Film nezaujal a po 10 minutách putoval do môjho privátneho prepadliska kinematografických zbytočností. Nehodnotím a cítim sa trápne až za užami :( ()

jolanek

Výborny film, mozno z kazdeho vztahu nieco vypichnute z realneho zivota. Krasne som sa odreagoval a pobavil, sucitil a zasmial sa. Zatial najlespei komedia na tuto temu pre mna. Inac aj u nas funguju ten skype support? ()

Diego

Úchylky zajímavé, ale závěry pár příběhů až zbytečně "unhappyendské", nemyslím si, že kvůli trapnosti z odhalení fetišismu z pláče, donutí někoho lhát až tak do krajnosti. Pod tři nejdu jen kvůli povídce se znakovou řeči, to bylo opravdu super :) ()

Mishqo

75% ... Neviem presne, čo tým pán autor chcel povedať, ale vlastne o to lepšie, lebo sami si význam interpretujete. Niekoľko párov, ktorých ústrednou témou je, že niekto z nich "trpí" nejakou sexuálnou deviáciou. Scény často vtipné, často absurdné, no stále realistické. Ako sa na začiatku dozvedáme, tak "little death" je slangový výraz pre orgazmus. ()