Malá smrt

• Austrália The Little Death

Maeve (Bojana Novakovic) by sa veľmi rada dozvedela, aké by to bolo, keby ju znásilnil niekto cudzí. Požiada preto svojho priateľa Paula (Josh Lawson), či by túto jej sexuálnu fantáziu, čoby tajné želanie, skúsil bez predsudkov aspoň na sekundu zvážiť.
Medzi Danom (Damon Herriman) a jeho ženou Evie (Kate Mulvany) viazne komunikácia, a preto navštevujú terapeuta, aby zachránili svoje manželstvo. Ten im poradí, že by im mohlo pomôcť, keby si vyskúšali byť niekým iným, niekým, kým sami nie sú.
Rowena (Kate Box) v nie práve najvhodnejšiu chvíľu objaví, čo ju dostane do stavu extázy, a kedy konečne môže otehotnieť. Avšak toto zistenie ju môže stáť jej manželstvo...
Toto sú len tri príbehy z niekoľkých, ktoré odkrývajú tabu vzťahov a sexuálnych fantázií jednotlivých postáv a manželských párov v The Little Death. Príbehy vtipným spôsobom ukazujú, že niekedy by stačilo trochu viac pozornosti a vnímavosti, aby sa predišlo inak nevyhnutnej katastrofe... (sochoking)

TomX2

Vôbec nie zlá vecička. Niektoré scény boli veľmi vtipné a poriadne som sa nasmial (najlepšia bola tá s erotickým telefonátom, za tú by som dal aj päť hviezd), nie všetko však naplnilo moje očakávania. Akoby sa vo filme stretlo niekoľko skvelých nápadov u ktorých to najprv vyzerá, že sa pravdepodobne čoskoro zadusíte smiechom, no ich vyústenie nie je veľmi uspokojivé (reč je najmä o "role playing" poviedke, ktorá bola spočiatku veľmi vtipná a bolo zaujímavé sledovať ako ďaleko sa až dostane, no jej zakončenie bolo akosi chladné a podobný problém má aj poviedka s plačom), pričom napríklad taká línia so spaním sa od ostatných poviedok líšila až tak, že bola vyložene nevtipná a svojou smutnou náladou sa tu ani veľmi nehodila. Dokonca aj tá záverečná "skladačka" bola celkom meh. Nakoniec tak ide o fajnovú komédiu s originálnym konceptom, ktorá vás zaručene rozosmeje, ale keď od nej budete čakať viac než to, tak môžete byť sklamaní (ako som bol aj ja, naivne si mysliac, že sa budem smiať od prvej sekundy až do konca). ()

Freemind

Povídkových filmů o sexu jsou tucty a všechny (s čestnou výjimkou Allenovy klasiky) stojí za použitý kondom; na poli komedie jako celku to v poslední době taky trochu zahnívá... o to víc jsem si tedy užil dílko, které je hollywoodsky koukatelné, ale zároveň se - zcela nehollywoodsky - nebojí jít na (i přes) hranu. "The Little Death" je v tomto ohledu osvěžující jako mentolový lubrikační gel. Přišel jsem k tomu vlastně náhodou - přes herce z famózní skečové série "The Elegant Gentleman's Guide to Knife Fighting", která se pohybuje v ještě o něco odvážnějších rajonech humoru. To, co na papíru vypadalo nenápaditě, krásně vykvetlo díky perfektnímu technickému provedení a "deadpan" projevu, ale hlavně díky skvostně vygradovaným a propojeným historkám. K tomuhle se budu vracet, přátelé. S výhodami. ()

kaylin

Film dokázal udržet mou pozornost, a to jak tematicky, tak i tím, jak byla témata zpracována. Lidé mají různé úchylky, které mezi ně staví bariéry, a to i v případě, že se jedná o lidi sobě velmi blízké. Tenhle film krásně ukazuje, jak jsou ty bariéry vysoké, ale jak se také mohou zbortit. Některé části jsou výborně propojené. ()

vorheese

Sledovat jak se sexuálními odchylkami vypořádávají normální lidé, by bylo skvělé. To bohužel neplatí u nebetyčných retardů, kteří mají místo části mozku zodpovědné za rozhodovací proces hrací kostku. U nekončícího přívalu hloupých zvratů a rozhodnutí si budete jen klepat na čelo, a už vás nepřekvapí ani konec, který se snaží tvářit jako cool katarze, ale ve skutečnosti je esencí tvůrčího zoufalství. ()

gegina31

Tenhle film mi byl doporučen, že si z toho cvrknu do kalhotek. Tak moc to vtipný teda nebylo, ale bylo to hodně zábavný a je pravda, že u posledního příběhu jsem se hodně zasmála. Každopádně ten film mohu vřele doporučit dál. Nenudila jsem se ani chvíli. ()

runner85

Ani som len netušil, že môžu byť aj také sexuálne úchylky. No ale zas keď sa nad tým zamyslím , počul som už o chlapoch čo zakladajú požiare a honia si pri tom(nie, ego to nie je). Čo sa týka filmu. Dlho som sa do neho musel dostávať. Dôvod bol za začiatku premna zmetočné skákanie v deji a striedanie hlavných postáv. Čo sa týka emócií a dajakého mierneho posolstva, tak ma najviac zaujal film kde hlavnou postavou bol Phil a krásne prehovoril do duše svojej apatickej manželke. Čo sa týka epickosti tak rozhodne tá záverečná vsuvka Erin James a T. J. Power. A určite nie som sám do sa hneď do úsmevu Erin James(Monica) zamiloval :D :D Jediné čo ma naozaj nebavilo bolo to zvlhnutie zo sĺz. ()

evanka

Několik příběhů o sexuálních úchylkách a všechny historky něco spojuje. Celé je to natočeno vtipně, s nadsázkou a na konci to všechno trochu víc dramaticky graduje. Nejmilejší,nejvtipnější a nejromantičtější z příběhů je ten poslední o sexu přes telefon pro hluchoněmé. Díky tomuhle příběhu dávám celému filmu 80%. ()

ibeh

Musím říci, že jsem se královsky bavila. Neprožívám zrovna nejlepší období, tím více ocením, že mě něco dokáže opravdu ze srdce rozesmát. Bizarní sexuální odchylky a hrátky, zábavné i smutné chvíle. Vše vkusně dáno dohromady. A nejvíce mi bylo líto zbytečně plačícího manžela ;) ()

easaque

4* orgasmus mít či nemít - to je, oč tu běží - aneb povídkový film, který nám přiblíží méně známé sexuální úchylky a praktiky. Je to něco trošku na způsob Woodyho "Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu ...", ale bavil jsem se u tohoto mnohem víc a jednotlivé příběhy jsou navíc propletené. Pro někoho nejspíš úchylárna, ale podle mě je to natočeno decentně a nepůsobí vůbec samoúčelně. Vytkl bych mu jen, že občas některé dialogy působily zbytečně strojeně a přehrávaně. Ale jinak je to jasná čtyřhvězda a možná při další repríze mi to už nebude vadit. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

TheDon

Komedie? No to ani omylem. Spíš pokus o propletenec příběhů, kterej se na konci protne jak v Amores Perros. Nicméně příběhy dvojic, který nejsou ničím zajímavý, dokážou dokonale nudit. Jedinej světlej moment je závěrečnej viderozhovor, kdy hluchýmu klukovi tlumočí polohluchá holka hovor se šlápotou s erotické linky. Úsměvný a mile lidský. Až na to, že je film o párových problémech a tihle dva pár nejsou. Co už. Další silně nadhodnocenej film. Slabší dvě. P.s:Potěšil Damon Herriman, kterej jinak hraje samý úchyláky (100 bloody acres, House od wax). ()

honajz2

Takoví australští Knoflíkáři, kteří jsou sice jen o sexuálních úchylkách, ale trpí naprosto stejnými problémy jako Zelenkův film. Zážitek z obou filmů tvoří jen jedna povídka (tady Monica a Sam, která je geniálně vypointovaná), zatímco ty ostatní mají slibný náběh, který se ale vytratí v mdlých zakončeních a když už se to má nějak propojit, je to ještě víc nijaké než předešlé pointy. Mimo Monicu a Sama i u ostatních párů nějaké fóry fungují, třeba u Dana a Evie to je Danovo neustále zneužívání hereckých schopností a u Richarda a Roweny zase Roweniny výmluvy, kterými se snaží obhájit, že Richarda deptá, ale tam už to trošku překročilo moji hranici snesitelnosti a popravdě jsem doufal, že jestli tu někdo umře, tak to bude Rowena. Celkově mám ale průměrné dojmy, jelikož jsem se nedočkal ani pořádného vypointování, ani silnějšího rozboru tématu lidských úchylek. A popravdě i jejich výběr mi přišel poněkud okoukaný, vzhledem k tomu, jak moc bezbřehé jsou a kolik jich existuje. 3* ()

Aljak

Zaujímavý filmík vytvorený z mozaiky viacerých príbehov, ktoré spájala kríza a jej nevšedné riešenie prostredníctvom rôznych úchyliek. Rozhodne nevšedné a originálne, a musím uznať, že napriek občasnej absurdnosti niektorých scén, ma to vcelku dosť bavilo. No keby mám zostaviť nejaký rebríček týchto príbehov, tak by to bolo asi v tomto poradí (od najlepšieho po najhorší): 1. hluchonemý sex po telefóne (to ma naozaj dojalo), 2. vytúžené znásilnenie, 3. hra rolí, 4. vzrušenie zo sĺz (dakryfília), 5. spánkový fanatizmus (somnofília). Koncept skvelý, dokonca aj ten kontrast komédie a drámy. Akurát by to mohlo byť aj dlhšie, lebo niektoré príbehy mali určite väčší potenciál na rozvoj svojho deju. Ale OK, určite som od toho nečakal až tak veľa, čiže milo prekvapilo. ()

Agent006

Bezprostředně po zhlédnutí z tohoto snímku cítím lehkou nevolnost (z nějakýho důvodu mám pocit jako při náběhu na infarkt, aspoň k tomu bych to přirovnala; a ne že bych tomu ve skutečnosti rozuměla nebo s tim měla jakýkoliv zkušenosti) - většinu zvratů jsem nečekala, resp. kvůli svádivýmu názvu jsem je čekala všude kde to šlo, jenže ono se to většinou stejně zvrtlo trochu nějak jinak, a tak pro mě sledování bylo napínavější než u kdejakýho hororu. Bezpochyb je ale(? - snad to ani není v rozporu s ničim, co jsem napsala) The Little Death jedním z nejpůsobivějších filmů, co jsem za poslední dobu viděla, kterej se navíc celou dobu veze na vlně příjemnýho, chvilkama trochu černýho humoru. A pokud nejste necita nebo jste prostě člověk, alespoň jedno ze zde výborně zpracovanejch témat, se vás minimálně lehce dotknout musí. Phone call jako skoro finále je skvělá záležitost, u toho mi srdce zaplesalo. A to úplný finále... z toho mám ten zmiňovanej heart attack. Přesně tak, jsem až takhle kosmopolitní. ()

Marqta

Začátek mě nebavil, přišlo mi to místy laciné a na to že to byla komedie, jsem se teda nebavila.... Jediné co vyčnívá je poslední úsek (dvojice) filmu a teď nemyslím, že bych se u toho závěru lámala smíchy, ale konečně to nepůsobilo tak vyumělkovaně . Celkem mě to mrzí, protože téma je rozhodně zajímavé a má potenciál. (I když rozumím, že tohle nemusí všem úplně sednout...) Nicméně pokud vás zajímá tahle tematika tak vřele doporučuji tenhle dánský snímek. (Který je méně "komediální" ale podle mého názoru mnohonásobně povedenější). Za The Little Death dám dvě a půl hvězdičky. ()

ProNotor

Nevím, co si o tomto australském výtvoru myslet, na jednu stranu mě to pobavilo a na druhou mi přišlo i dost drama. Hold každý má svojí úchylku, někdo větší, někdo menší, hodně bizarní a někdo zcela obyčejnou. Řekl bych, že každý má nějaký ten svůj fetiš, který mu dělá dobře. ()